Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

2 dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem PowerColor ATI Radeon HD4850. Na razie jeszcze nie bawiłem się w podkręcanie, ale wydajność i tak w porównaniu do starego GeForce 7900GS powala. Po wielu godzinach testów doszedłem do pewnego wniosku, który może się niektórym przydać.

 

Jeśli doświadczacie niestabilności w grach (np. gra wywala się podczas ładowania z błędem Windowsa), wyłączcie w sterownikach opcję Catalyst A.I. U mnie powodowała ona wywalanie się Need For Speed Carbon.

 

Który BIOS jest najlepszy i najnowszy: VER011.003.000.000.029117, MSI VER011.004.000.000.000000 czy VER011.004.000.000.029193? Wydaje mi się, że ten ostatni, ale wolę się upewnić. Czy można zmieniać wersję BIOSu karty? Czy jest to bezpieczne?

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwe beta 8.8 nie te co na Guru3D leża tamte to fake,od 4870X2

XP

www.toomanydownloads.com/index.php?option=com_mtree&task=viewlink&link_id=161&Itemid=54

VISTA

www.toomanydownloads.com/index.php?option=com_mtree&task=viewlink&link_id=162&Itemid=54

jest to paczka nowsza niż były testy 4870X2(66515) a te mają numer 67267.

sorki że tak ale normalnie link nie działa na tym forum

dated July 22

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli doświadczacie niestabilności w grach (np. gra wywala się podczas ładowania z błędem Windowsa), wyłączcie w sterownikach opcję Catalyst A.I. U mnie powodowała ona wywalanie się Need For Speed Carbon.

Jak wylaczylem ta opcje to jedynie w BF2 mialem ogromne arty. W innych grach jak COD4 czy hommV nie uswiadczylem. Wlaczenie podanej opcji pozbawilo artow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowalem 8.8 beta i w 3dmarku 2k3 100-200 punktow mniej niz na 8.7 takze strata czasu na instalowanie...

Pogrążasz się całkowicie takim postem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowalem 8.8 beta i w 3dmarku 2k3 100-200 punktow mniej niz na 8.7 takze strata czasu na instalowanie...

Hah, szkoda czasu na instalowanie..., dobre sobie. Zaoszczędź sobie czasu na gadanie takich bzdur bo nie chce mi się z Tobą prowadzić dysputy na te tematy (a zresztą nie mam do tego obowiązku). Nie wszyscy "grają" w 3Dmarki, po cholerę komuś dobra karta jak nie zamierza na niej grać czy nie ma najmniejszego zamiaru wykorzystać jej sensownie do wykonywania danej czynności. Chcesz miażdżyć w "trzech smarkach"? Kup pierwsze lepsze "[ciach!]o" (tak słabe karty od zieleńców miotą Radeony w smarkach) od Nvidii. Głupie gadanie zachowaj dla siebie i swoich wnuków, aby oni mogli marudzić o tym jak to nowe stery kopią wyniki w 3Dmarku.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, moze 3dmark nie jest do konca miarodajny ale jakies odniesienie do wydajnosci mozna miec chyba? 200 punktow to nie duzo a fpsow nie mialem jak porownac... A ze to beta to wole wrocic do starszej wersji i poczekac na full 8.8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzuciłem, a raczej usiłowałem nowy sterownik na Vista64...no i przy ładowaniu systemu czarny ekran plus zwiecha(to znaczy pulpit nawet po ciemku nie wszedł -"se stanęło jak ciele").Musiałem restart sprzętowy zaordynować...Strasznie się tym przejąłem* i wywaliłem ten sterownik w trybie awaryjnym co natychmiast rozjaśniło sytuację(czytaj -mój pulpit :wink: )Czy moja "przygoda" to ostrzeżenie?A skąd -w sumie sterowniki działają na tej Vista64 u mnie ok ale ,że jest to Vlitowy obrzynek to przypuśćmy ,że ma prawo zegzić się co jakiś czas jak mawiają hodowcy bydła.No ale się nie poddaję -mam jeszcze XP :razz: no i może ta Vista się "namyśli"(spróbuję jej pomóc).

*żart :wink:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybka piłka. Gainward czy Powercolor?

power, takie moje subiektywne odczucie!

Chociaz w sumie i tak niczym sie nie roznia poza nalepka i (czasem) dodatkami w pudle

Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko( jeśli była już o tym mowa to zlinczować :D )

 

Czy jest możliwość zrobienia Pencil moda gpu przy 4870? Bo niestety nigdzie się nie mogę doszukać informacji na ten temat! Bo wiem że na memki vmod jest możliwy przy 4870, a o gpu nic mi nie wiadomo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PowerColor zdecydowanie, sam dziś zakupiłem 4850 PowerColor dla kumpla ;)

po czym wnosisz? przeciez one sie niczym nie roznia.

 

power, takie moje subiektywne odczucie!

Chociaz w sumie i tak niczym sie nie roznia poza nalepka i (czasem) dodatkami w pudle

dobrze gadasz,

 

BTW bierz to co tansze, to wszystko to jeden **UJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może referenty są identycznie fizycznie (poza nalepka), ale nastawy w BIOS'ie są już kwestia danego producenta (np. obroty wiatraka) i tu PowerColor wypada lepiej. Generalnie to olewam referenty i czekam na dostępność kilku smakołyków, które zostały już zapowiedziane przez producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzicie że cena zejdzie poniżej 400zł w ciągu miesiąca? Sprzedałem już swoją 96GT za 270zł na rzecz 48 ale wolałbym żeby jeszcze staniały.

 

Panowie, szybka piłka. Gainward czy Powercolor?

Powercolor, design pudełek Gainwarda jest fatalny.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po czym wnosisz? przeciez one sie niczym nie roznia.

m.in. właśnie dlatego, że mają chyba więcej dodatków w pudełku ;) Poza tym w moim odczuciu firma pewniejsza od Gainward'a.

 

Choć płytką do sterów poszła od razu do kosza. Zbyt mała średnica CD, miała bicie i prawie pękła w nagrywarze. I Tu minus w stronę producenta, poza tym kilka fajnych przejściówek w pudełku (no i sam jego design przyciąga).

Edytowane przez SebaSonido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...