Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

chłodzą sekcje zasilania pamięci która to się tez bardzo grzeje, nawet bez oc. po dłuższym namyśle wracam do gforca 8800gt, dostałem wersje 1gb pamieci po jednej stronie zakupiłem na to fullcovera zalmana za 80zł bedzie cicho i spokojnie, a 1gb przyda sie w rozdzielczosciach w których obecnie gram, jak ktoś chetny na gigusia 4850 z niezłym oc za 400zł to zgłaszać na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym przestrzec przed zbytnim "kombinowaniem" z karta po zmianie chlodzenia i generalnie przed nieumiejetnym malarstwem ;)

Sam sie bawilem troche - zmienilem chlodzenie na s1 i bylo super. Do czasu....

Jak juz wiadomo w tej karcie nie procek najbardziej sie grzeje a sekcja zasilania a przy olowku jednak cos sie zlego dzieje z karta.

Ja naklejalem zwykle male radiatorki na sekcje zasilania - efekt dwie(!) karty zalatwione na max!! :mur:

Napiecia mialem ponizej 1.4V. Fakt - pierwsza padla przy zabawie na 900 core :) Ale juz druga umarla przy 750 na rdzeniu i 5min crysis!

Obie poszly sie je.... w ten sam identyczny sposob!

Duze obciazenie i reset - po odpaleniu kompa natychmiast artefakty - praktycznie identyczne i w tych samych momentach przy uruchamianiu systemu! System juz niestety nie odpalal sie. Uszkodzenie sprzetowe 100%

Dodam ze mialem na S1 dwa wentyle zalmana smigajace na max!

Jak juz sie zorientowalem to moje karty nie sa jedyne! I wszedzie sa TAKIE SAME objawy! Arty natychmiast po uruchomieniu.

Tak wiec ostroznie Panowie :)

Acha - obie karty to Gigabyte.

Rozumiem, że na obu tych kartach bawiłeś się w pencil moda? Mam się czego obawiać przy BIOS vmodzie i bez zmiany chłodzenia? Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja smiga stable 725/1100 wiec srednia wersja mi sie trafiła. jeszcze nie bawiłem sie Memory narazie samym Core.

 

możecie mi wyjaśnić dlaczego najnowszy Everest 4.50 nie widzi Karty graficznej? i nie podaje żadnych info o niej??

Edytowane przez Bazyss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios robiłem własną edycje oraz edycja Strongmana - pomiar miernikiem 1,14V max w 3D

 

pencil mod robiony 100 razy nie da się przeskoczyć powyżej 1,14V

 

 

A bez modów kręci sie słabo 670/1100 braciszka asus 700/1150

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "czyt"
chyba ją zjaram jeszcze mam gdzieś 7800GT może nowa będzie lepsza
Edytowane przez HeretyK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeretyK nie znasz się ;), działa i to pięknie, wczoraj odpaliłem wiedźmina na max detalach 1920/1200 bardzo płynnie i ładnie, kurcze najbardziej mi szkoda tego avivo

 

Gratulacje 850 tyle tez chce ile masz Vgpu i jakim sposobem , Pencil mod łączenie ścieżek ? 1,4V? czy rezystor <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh - witam w klubie ;)

Ciekawe czy miales tak samo: pierwszy ekran po odpaleniu kompa - arty, drugi - czysto, trzeci arty itp?

Mi na tej drugiej karcie jeszcze wszedl do windy jeden raz a potem juz kaplica.

Nie, za każdym razem arty :) Edytowane przez matas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje 850 tyle tez chce ile masz Vgpu i jakim sposobem , Pencil mod łączenie ścieżek ? 1,4V? czy rezystor <_<

w miejscu gdzie robi się moda ołówkiem ja użyłem lakieru na srebrze, ot co i masz 1,44 v po co bawić się w lutowanie, ma to ta zaletę że napięcie obniżasz sobie w biosie, wiem że jestem wielkim pionierem, że nikt tego przede mną nie robił, ale ja skromny jestem i sie nie chwale swoimi sukcesami ;), oczywiście przyjmuje gratulacje na pw, odnośnie uwalonych kart dziwie się ludziom którzy robią vmody przy kiepskim chłodzeniu, karta na stock jest cholernie gorąca i prawdę mówiąc bez wc nie zdecydowałbym się na moda, dodatkowo sekcja zasilania bardzo sie grzeje i trzeba zadbać aby nic jej nie było ja dałem spory radiator na memki i zasilanie, dodatkowo nawiew świeżego powietrza z zewnątrz obudowy i dodatkowy microwentylator na radiator sekcji (mimo nawiewu zewnętrznego), w takich warunkach karta pomyka bez problemów i nic nie parzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w miejscu gdzie robi się moda ołówkiem ja użyłem lakieru na srebrze, ot co i masz 1,44 v po co bawić się w lutowanie, ma to ta zaletę że napięcie obniżasz sobie w biosie, wiem że jestem wielkim pionierem, że nikt tego przede mną nie robił, ale ja skromny jestem i sie nie chwale swoimi sukcesami ;), oczywiście przyjmuje gratulacje na pw, odnośnie uwalonych kart dziwie się ludziom którzy robią vmody przy kiepskim chłodzeniu, karta na stock jest cholernie gorąca i prawdę mówiąc bez wc nie zdecydowałbym się na moda, dodatkowo sekcja zasilania bardzo sie grzeje i trzeba zadbać aby nic jej nie było ja dałem spory radiator na memki i zasilanie, dodatkowo nawiew świeżego powietrza z zewnątrz obudowy i dodatkowy microwentylator na radiator sekcji (mimo nawiewu zewnętrznego), w takich warunkach karta pomyka bez problemów i nic nie parzy

 

Lakierem polaczyles sciezki czy pomalowales rezystor??Takim lakierem robiles?? lakier

Edytowane przez zaba1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios robiłem własną edycje oraz edycja Strongmana - pomiar miernikiem 1,14V max w 3D

 

pencil mod robiony 100 razy nie da się przeskoczyć powyżej 1,14V.....

Z czystej ciekawości mazłem rezystor ołówkiem(B) napięcie w 3d skoczylo z 1,14V do 1,23V. Wiec może nie tego malujesz :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hd4850 :cry: hlip hlip a tak fajnie było, mam nadzieje że na tym chłodzeniu nie będziesz katował bo szkoda, to dobra karta była a i potencjał spory posiada, ale nic straconego będzie kilka porównań z gf 8800gt (oczywiście vmody, wc full cover) a jak się zdenerwuję to i 4870 1gb (jak się pojawi) zakupie i potestuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte to najgorszy referencyjny ATI 4850, pencil nie chce działać , bios mod tez. u :lol2:

Ależ co Ty opowiadasz? Ja też marudziłem na początku, że pencilmod nie działa. Okazało się, że żaden ołówek jaki miałem nic nie zmieniał. I tak od niechcenia wziąłem rysik z najzwyklejszego cyrkla metalowego i od razu 1.4v! :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ co Ty opowiadasz? Ja też marudziłem na początku, że pencilmod nie działa. Okazało się, że żaden ołówek jaki miałem nic nie zmieniał. I tak od niechcenia wziąłem rysik z najzwyklejszego cyrkla metalowego i od razu 1.4v! :]

Malujecie ten rezystor od pamięci i łączycie punkty on vgup te dwa luty ale ja mam pytanie o co chodzi z tą zieloną ścieżką? te dwa punkty. Ja połączyłem tylko te fioletowe. jak narazie karta chodzi na 750/1150 nie wiem czy ją dalej katować ale na 800 się wiesza.

post-125336-1218613810_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...