Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

No to fajno -czekamy na wyniki :razz: .Myślałem ,że Cię pożegnaliśmy hihi.Wspaniałomyślnie nie spytam co u Ciebie robi zmywacz do paznokci :wink: .Jak acetonowy i do szkoły chodzisz to...przydatne :wink:

Możesz sprecyzować "dostawała świra"?

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że 1.3V na powietrzu i 1.4V na wodzie a tem. max 49.5 stopnia więc git tak myśle?

Temperatury masz bardzo niskie o ile to full stress dla karty i odczyt podczas testu po wygrzaniu.Te 1.3 na powietrzu i 1.4 na wodzie to zbytnie uproszczenie.Bo jak wepchniesz kompa w "nowoczesne" biurko w czasie upałów to i na def V będzie klękał czasem(brak przewiewu).Chłodzenie chłodzeniu nierówne, warunki też no i karty -wszystko trzeba oceniać na chacie u siebie ,bo reszta to przybliżenia i teoretyzowanie....odbijające sie na praktyce hehe.Wskazania temperatur, miernik do napięć i na chłopski rozum -pomacanie czasem chłodzenia ,bo wskazania temperatur to czasem...

Ja swojej planuję ...bez końca planuję dać 1.4V około.Ale mi się zwyczajnie nie chce jej wywlekać,Kumpel dziś już dzwonił -"zgrzewkę mam stary i co robimy?".No na bank nie OC :razz:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajno -czekamy na wyniki :razz: .Myślałem ,że Cię pożegnaliśmy hihi.Wspaniałomyślnie nie spytam co u Ciebie robi zmywacz do paznokci :wink: .Jak acetonowy i do szkoły chodzisz to...przydatne :wink:

Możesz sprecyzować "dostawała świra"?

Zmywacz zony oczywiscie :razz: , "dostawala swira" tzn nawet na default zegarach nie przechodzila zadnych testow reset za resetem i co zauwazylem jak przesadzimy z olowkiem laczac dwa punkty to napiecie na karcie spada nawet do 0.7V i komp nie startuje, wiec trzeba ladnie przemyc oloweczek i na nowo robic moda.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ale koledzy

 

mowicie ze ja ksie nie zalozy radiatorkow na sekcje to sie przegrzeje, logiczne wiadoma sprawa sam bede zakladal jak mi sie zachce accelero, ale jak w takim razie wypada 4850 asus z glaciatorem jak tam nic a nic nie bylo na sekcji ?! ktos to mial sprawdzal ? slyszal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie zalecacie ustawienia do fanfixa wziąłem 65% to chodzi jak suszarka ale przynajmniej jest w miare chłodno... no ale jak tak musi być to wytrzymam , tymbardziej że chce ją leciutko podkręcić. więc chyba jestem skazany na to 65% suszare.

 

Tempy przy 65%

spoczynek-45 C

stres 82-83 C.

karciOche grzałem w fur stability benchmark.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jedzie do mnie cooler GFXChilla - w wiazku z tym pytanie:

Posiada ktos taki cooler i moze sie wypowiedziec ad. montazu radiatorow z zestawu na RAM/sekcje zasilania ??

Jak zobaczycie na fotce z linka, tych radiatorow troche tam jest i chcialbym sie dowiedziec:

a) ktore gdzie przyklejac ??

b) czy rurki heatpipe nie przeszkadzaja w montazu 2 radiatorow na pamieci polozone nad GPU, przy gornej krawedzi karty (IMO tak, ale wole sie zapytac...) ??

GFXChilla

miałem takie cos na karcie radiatorki na pamieci ciezko przykleic (łatwo odpadaja) a z wydajnoscia nie to kiepsko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

jakie zalecacie ustawienia do fanfixa wziąłem 65% to chodzi jak suszarka ale przynajmniej jest w miare chłodno... no ale jak tak musi być to wytrzymam , tymbardziej że chce ją leciutko podkręcić. więc chyba jestem skazany na to 65% suszare.

 

Tempy przy 65%

spoczynek-45 C

stres 82-83 C.

karciOche grzałem w fur stability benchmark.

Czyli daje ci coś ten fanfix? Chyba nie bardzo. U mnie bez niego koło 90 w stresie, do tego cichszy wentyl, a w idle to już błoga cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proste że daje - poprostu zwiększa obroty wentylatora - ustaw kilka profili i wybierz taki żeby było cicho i chłodno - ja mam dwa - jeden na 40% (jest w miare cicho i chłodno w idle) a drugi 60% do gier......szkoda że z automatu sie nie przestawia - dla 2D i 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać o pencil moda, a mianowicie nigdy jeszcze go nie robiłem więc wolę być na 100% pewny.

 

 

GPU:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Mem:

Dołączona grafika

 

Czyli patrząc na te zdjęcia rozumiem że mam zamalować miejsca gdzie wskazuje ołówek? Czy może jednak mam przejechać po tych lutach? Aha i jeszcze jakie jest bezpieczne napięcie dla chłodzenia accelero s1 z jedną dwunastką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak w takim razie wypada 4850 asus z glaciatorem jak tam nic a nic nie bylo na sekcji ?! ktos to mial sprawdzal ? slyszal?

Zrób mu Vmoda to się dowiesz hihi.Sądzę ,że nie poleci wysoko z golizną na mosfetach.Ogólnie dzięki lepszemu niż ref chłodzeniu ma chłodniejsze PCB ,a co za tym idzie i sekcję.Ale to nie jest karta po Vmodzie.Wtedy już ten niebyt chłodzeniowy na sekcji należy IMO uzupełnić.Sekcja znosi naprawdę duże temperatury(i nie tylko mowa o sekcji na 4850) ale jak chcemy kręcić z głową to wiadomo -trzeba sprzętowi stworzyć jak najlepsze warunki do wysiłku.Żartem to można napisać ,że maratonów w stroju nurka nie próbują biegać :wink: .Asus najzwyklej poskąpił moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem takie cos na karcie radiatorki na pamieci ciezko przykleic (łatwo odpadaja) a z wydajnoscia nie to kiepsko

Co masz na mysli piszac ze z wydajnoscia kiepsko :blink: ?? We wszystkich testach jakie przejrzalem wypada bardzo podobnie do TwinTurbo, lepiej niz DuOrb... Byc moze tasma na radiatorach kiepska, czyli rozgrzewanie suszarka i dopiero klejenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy HD4850 z referencyjnym chlodzeniem - ile wynosi u was maksymalna temperatura w FurMarku Stability Test? U mnie 92*C na glownym sensorze i 96*C na sensorze nr 2 przy fanfixie i bez OC i mne to martwi. Czy slusznie? Jak to jest u was? Po BIOS modzie osiagam nawet 99*C na rdzeniu i 105*C na sensorze 2. Czy to bezpieczne?

 

BTW, trafil mi sie wyjatkowo kiepski PowerColor, 650MHz na GPU jest nieosiagalne przy def vGPU! Dopiero po zwiekszeniu napiecia do 1.158 osiagam 675MHz, a 700 jest nieosiagalne przy BIOS modzie. O_O

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zaba1978

No ba -kilka dni pomęczysz w grach i można się wyluzować.Testowałeś w Lost Planet?Małe pytanko offowe -na pulpicie nie masz przypadkiem miasta w chmurach z konkursu na posiadłość-moda dla Oblivion?Tak coś kojarzę podobnego...

@sarmat

Za gorąco -może coś z fan fixem nie zagrało?Słychać ,że działa?W Evereście chyba obroty okazuje...nie pamiętam ,a nie mam już wentyla.Ale tak czy inaczej -za gorąco.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@miron72

W lost planet jeszcze nie testowalem, a co miasta konkursu nie kojarze, ale Szczecin powinien byc znajomym miastem :wink:

 

@Heretyk

Ile ja sie nameczylem w malowanie, po pierwsze olowek hb i dobrze naostrzony(mowie na moim przykladzie) i starcza dwa, trzy dobre rysniecia, tylko po kazdym malowaniu sprawdzaj napiecie, bo jak przedobrzysz z malowaniem to napiecie na gpu spadnie do wartosci 0,7-0,8V.

Edytowane przez zaba1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@miron72

W lost planet jeszcze nie testowalem, a co miasta konkursu nie kojarze, ale Szczecin powinien byc znajomym miastem :wink:

Spróbuj -jakoby bardzo adekwatne do stabilnego OC.U mnie się nie potwierdza.Mogę w to grać do bólu podczas gdy np. FUR się zawiesi po kilku minutach(przy lajtowych temperaturach acz z przesadnymi taktami).Z miastem to mi chodziło o tapetę -te baloniki itp. nie o temperaturę(zresztą chyba mają "czujnik" zwalony w Szczecinie sądząc po tych 22stopniach hehe.Czy naprawdę tak u was cienko dziś ze słońcem? :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,22V na ram to nie za dużo. Namalowałem to miałem nawet 2,6V :P jednak ołówek działa, ale nie mogę się przebić na modzie GPU do 1.4V

 

2.22v w przypadku tych quimond zamontowanych na 4850, to biczowanie i nabijanie na pala

max bezpieczne 2.05-2.06v (poza tym wieksze napiecie nic nie daje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sarmat

zdecydowanie za gorąco - nie dziwne, że nie chce sie kręcić

buda wentylowana? otwarta?

 

zrób fanfix'a i najlepiej 'na pajaku' wytestuj

 

jak zadziała to znaczy, że musisz lepiej wietrzyc budę i moze zmienić chłodzenie na Radku

z resztą 1slotówki to syf i ja czekam z zakupem Radka na HiS IceQ4 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie do posiadaczy HD4850. Czy w 3dMark06 wywala wam sie opcja Filtering & AA z bledem dotyczacym D3D?

Ponawiam pytanie.

 

sarmat

zdecydowanie za gorąco - nie dziwne, że nie chce sie kręcić

buda wentylowana? otwarta?

 

zrób fanfix'a i najlepiej 'na pajaku' wytestuj

 

jak zadziała to znaczy, że musisz lepiej wietrzyc budę i moze zmienić chłodzenie na Radku

z resztą 1slotówki to syf i ja czekam z zakupem Radka na HiS IceQ4 :P

Przypominam, że temperatury osiągane w FurMark'u - nic tak nie nagrzewa karty - niektórzy nazywają go "card killerem". :) Ktoś testował swoje HD4850 w Stability Test tego programu, jeśli tak, to jakie temperatury osiągaliście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie.

 

 

Przypominam, że temperatury osiągane w FurMark'u - nic tak nie nagrzewa karty - niektórzy nazywają go "card killerem". :) Ktoś testował swoje HD4850 w Stability Test tego programu, jeśli tak, to jakie temperatury osiągaliście?

Co to za program FurMark i skad można go pobrac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...