Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za program FurMark i skad można go pobrac??

Najlepszy program testujacy wydajnosc i stabilnosc GPU. Nic tak nie nagrzewa karty graficznej jak ten program, na ktorej podczas Stability test mozna smazyc jajka. W odroznieniu do 3dmarkow procesor ma niewielki wplyw na wynik, takze mozna by rzec, ze jest to ONLY-GPU-BENCHMARK. :)

 

http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie na temat Twin Turbo.

Dokładana jest do tego jakaś pasta? Czy lepiej dokupić Arctic Silver 5 / Ceramique i mieć spokój? ;]

Tak jest nalozona pasta ARCTIC MX-2 :D Ta pasta jest dobra (mozna ja porownac do Arctic Silver 5) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten program jest bardzo dobry . Coś sprawdziłem i oto wyniki:

proc @3.0 wyniki min/max/ avar. 73/125/87 całkowity 5191

proc @3.6 wyniki 73/125/87 5190

proc @4.23 wyniki 73/125/87 5195

i niepodkręcona karta czyli 625/993 wyniki 62/105/73 całkowity 4382. Kto to sprawdzi jeszcze?

to tak jak SM3 w 3dmark06 wyniki podobne bez względu na OC procka. różnica tam do 400pkt.

Edytowane przez Mirkirst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Wlasnie dorobiłem sie Gainward hd4870 zassalem z netu troszki sterowników m/innymi modyfikowane Xtreme-G Catalyst 8.7 Vista 32bit.

Czy ktos je testował?Co polecacie jako najlepsze? nowe hotfix 8.7_vista32-64_dd_ccc_hd4800series_64906 czy oficjalne 8.7 a moze 8.6?|

Narazie musze ta suszarke potestowac a jutro mysle bloczek zwodowac.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś testował swoje HD4850 w Stability Test tego programu, jeśli tak, to jakie temperatury osiągaliście?

Ja testowałem przez 15min testem na stabilność. Na WC temp max 54*C, gorzej natomiast z pamięciami i sekcją zasilania GPU i pamięci. Po 15min są tak ciepłe, że trzymając przez 5-6 sekund palec na radiatorkach można się poparzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem przez 15min testem na stabilność. Na WC temp max 54*C, gorzej natomiast z pamięciami i sekcją zasilania GPU i pamięci. Po 15min są tak ciepłe, że trzymając przez 5-6 sekund palec na radiatorkach można się poparzyć.

Tak jak u mnie z temperaturą na WC przy 1.21 miernikiem.Załóż lekki nawiew oprócz bloczka -nawet niesłyszalny i wolnoobrotowy poprawi sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiew mam na boku budy i razem w obudowie jest 7 wentylatorków ;). Tylko testowałem grafę jak nie założyłem boku z wentylem wiejącym w jej stronę i nie miała w ogóle obiegu zimnego powietrza, który mógłby schłodzić te radiatory. Przy zamkniętej budzie sądzę, iż jest ok tym bardziej, że kartę męczyłem kilkugodzinnym graniem w crysisa (ale się przy tym zanudziłem :D), a później pół nocy siedziałem przed Tormentem ale to raczej karty nie obciążało ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki wielkie ;D

Czyli jak przyjdzie Twin Turbo to będe musiał zdjąć obecną pastę, i poprostu zamontować całe chłodzenie, gdzie na każdym elemencie jest już pasta?

 

A jak bym chciał modować kartę, i np. zwiększyć napięcie, to muszę zrobić wpierw Pencil Moda i Bios czy samego biosa też można?

Chodzi mi o to żeby nie zdejmować tego ponownie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje skromne wyniki mają się tak: (nie robiłem jakichś specjalnych zabiegów przed włączeniem, poprostu włączyłem)

 

post-119646-1218742055_thumb.jpg

 

Karta nie zagrzała się się tak jak innym ale jest schłodzona AC które zdaje egzamin.

Dołączona grafika

 

chodzi na 670/1030.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...