Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdz jak masz mozliwosc temp na tych radiatorkach z S1 (podczas wygrzewania np furmarkiem) :wink:

jak nie masz mozliwosci termometrem - to mozesz polozyc palec na 5sek - (bo watpie zebys dluzej utrzymal - dziala na wyobraznie )

Palec przykładałem już wcześniej przy włączonym furmarku i naprawdę są strasznie gorące. Tak się zastanawiam czy sensors 2 w GPU-Z nie odpowiada za pamieci,, Najnowsze wydanie 0.27 ma chyba podpis mem. 30min katowania furem i 66*C na tym czujniku, reszta karty w okolicach 60*C. Mówię o taktach 1125mhz, przez ten czas nie wywaliło żadnego arta, a siedziałem wpatrzony w ekran. Może jakby ktoś jeszcze sprawdził bez radiatorów czy mu wysypie na def, ale sądzę ze to nie jest odosobniony przypadek.

 

Napięcia pomierzę po niedzieli, gdyż pożyczyłem koledze miernik bo chciał zrobić pencil moda na 9600GT, może karty sobie nie spali :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, czy ktoś mógłby łaskawie sprawdzić czy na karcie z serii HD4800 działa mu opcja "Filtering & AA" w 3dmark06?

Tego Ci nie powiem ,bo poza chatą koczuję ale w programie Gpu Caps Viewer(np.na Guru 3d za free) jeden z testów nie działa -czarne okno.I na Xp i na V64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sie nie zgodzę. Pisałem wcześniej, ale pewnie umkneło w tłumie. Karta bez radiatorów, przy założonym Accelero z nawiewem 2 acutake sypała artami nawet na podstawowych taktach. Po założeniu radiatorów (nietety tych od S1, ale czas na zmianę) bez problemu latają na 1125mhz. Inna sprawa ze na referze 1150 robiły bez problemu

Wniosek prosty - jeśli ma być całkiem passive lepiej bez radiatorków na pamięci, jak ma być z nawiewem można dawać. Oczywiście mowa o pamięciach bez oc. Inna sprawa to taśmy termo na radiatorkach, defaultowe czy to na Arcticowych z Acellero czy Pentagrama są nienajlepszej wydajności (pomijam już nieprawidłowe przygotowanie powierzchni klejonych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DISPIO, MEMIO i SHADERCORE to czujniki temperatur chipa GPU w miejscach odpowiadających za różne funkcje. Pisał to WIZZARD (twórca ATITool i ogólnie osoba dość udzielająca się na scenie) na forum TPU. Te sensory nie mają nic wspólnego z temperaturą pamięci ani VRM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to niezbyt już kumam w czym rzecz....Prawidłowo założone radiatory nie będą przeszkadzać ani w pasywie ,ani z nadmuchem.Przecież zwiększenie powierzchni itp. Kwestia jakości taśmy -jak będzie lipa to może stanowić do pewnego momentu(a każda stanowi -nawet 3M) barierę cieplną i kiedy opór(chodzi o jej przewodzenie cieplne) tej taśmy zostanie przełamany to ciepło poleci dalej -na radiator.Dlatego przy elementach stopniowo nabierających temperatury(a nie "susem" jak procki w Orthosie) mamy często strzał ciepła na początku gwałtowny -po przedarciu się ciepła przez kiepską taśmę/pastę ten skok zamienia się w płynne nabieranie temperatury.Szczerze to dziś(ale duchota...) nie wyobrażam sobie grania na 4850 bez OC i radiatorów na pamięciach w Crysis czy choćby Grid(choć przy WC to odbiór ciepła z PCB jest naprawdę fest).Klejenie z bąblami na niedoczyszczone powierzchnie to już inna sprawa.... Ja nie ryzykuję zresztą z dołączanymi taśmami/pastami i daję to co mam sprawdzone licząc ,że nie osłabili jakości dla oszczędności :sad: .Panowie -to Quimondy!Kilku się udało ,wielu uwaliło....One naprawdę są drażliwe.Jak OC to może faktycznie kupić radiatory raz ,a dobre -te za 4 dyszki z linków wyżej....Będą na długo ale wystarczą tańsze ,przemyślane aluminiaki.Byle przemyślane.Bo jakby to było takie nieistotne(budowa) to paski alu byśmy kleili i byłoby git :wink:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mozliwe jest że te arty bez radiatorów to tylko "urok" mojego egzemplarza, dopóki u kogoś innego sie to nie potwierdzi nie będziemy mieli pewności. Niestety nawet jeśli coś jest nie tak to na gwarę nie ma szans się zakwalfikować, ponieważ gdy założę chłodzenie referencyjne artów nie będzie. Artefakty występowały nie tylko w wymagających tytułach, ale również na mniej wymagających grach. Wygrzebałem gdzieś między płytami stare F1 99-02 i też pojawiły się arty po kilku minutach. Możliwa jest też sprawa wyższego napięcia o czym wspomniał Strongmen, ale v-moda na memki nie robiłem, a i podatność na o/c mojego egzeplarza nie jest jakaś szczególna, ale pewność będę miał po niedzieli jak odzyskam miernik. Naszczęście ten problem nie występuje po założeniu radiatorów (korzystam z taśmy 3m, ta zaplikowana standardowo nie chciała sie trzymac memek) więc nie mam się czym zbytnio przejmować, tylko korzystać z mocy radka ;)

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

101%

ze w wsrod 3 kart jakie mialem hd4850

nie bylo zandych artow - na golych kostkach zarowno def jak i po lekkim o/c

 

ale t/j pisalem moze masz wyzsze napiecie def i memki po pewnym czasie sie przegrzewaja...

 

btw. troche przegladnelem zagraniczne fora

 

i okazuje sie, ze nie tylko Nas ludzie zglaszaja zejscie karty, po zamontowaniu S1 + radiatorki ze zestawu

 

co ciekawe - jest przypadek ze koles zmienil tylko chlodzenie na S1 zero vmodow - i karta padla po jakims czasie sama z siebie - o_O -

 

zauwazylem jeszzce jedna zaleznosc .. moze wydac sie to szalone (nie wiem czy u osob z tego forum bylo podobnie) ale wszystki osoby ktorym padly karty mialy modowanego biosa gdzie 2D = gpu160mhz Mem500mhz

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ciekawe - jest przypadek ze koles zmienil tylko chlodzenie na S1 zero vmodow - i karta padla po jakims czasie sama z siebie - o_O -

 

Pytanie tylko czy to wada S1 czy błędnego zamontowania lub poprostu przypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moj ulubiony serial byl :wink: , dobra to mam pytanie w spawie pamieci, to jak lepiej bedzie je chlodzic, radiatorkami(teraz mam blok wodny+thermaltake BGA) z miedzi czy pewniejszy bedzie fullcover:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez zaba1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moulderze* bluźniercze

BluźniercO hihi...

@zaba1978 -pomijając koszta(hmmm -zależy jaki masz już blok na GPU, może się dogadamy hehe?) bloczek lepszy -nie wymaga nawiewu na pamięć( :wink: ) no i możesz chyba(nie wiem jak ma spód dograny) zastosować pastę zamiast taśm....

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BluźniercO hihi...

@zaba1978 -pomijając koszta(hmmm -zależy jaki masz już blok na GPU, może się dogadamy hehe?) bloczek lepszy -nie wymaga nawiewu na pamięć( :wink: ) no i możesz chyba(nie wiem jak ma spód dograny) zastosować pastę zamiast taśm....

 

Tak tez myslalem ze fullcover bedzie lepszy, teraz mam prisona pro V2, jak chcesz mozemy sie dogadac :wink:, oto jego spod:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez zaba1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tez myslalem ze fullcover bedzie lepszy, teraz mam prisona pro V2, jak chcesz mozemy sie dogadac :wink:,

Jak nie zedrzesz skóry.... :wink: .A ten spód to wygląda ,że spoko na paściochę polecisz.Tez bym wolał....

Zrób jakąś rozkładówkę nawet komórką temu Pri i opisz co ma komplet, pomyśl nad ceną(niedawno miałem urodziny :wink: ) i pyknij na PW.Oczywiście nie ma dramatycznego pośpiechu ,bo weekend w pełni więc i tak wysyłki...sorry za to OT ale trzeba kuć póki nie stygnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem jeszzce jedna zaleznosc .. moze wydac sie to szalone (nie wiem czy u osob z tego forum bylo podobnie) ale wszystki osoby ktorym padly karty mialy modowanego biosa gdzie 2D = gpu160mhz Mem500mhz

Jeżeli to ma pomóc, to ja mialem taki mod biosa i mi padła :) Go Go Sherlock/Moulder/Gadget :P Rozwiąż zagadkę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma pomóc, to ja mialem taki mod biosa i mi padła :) Go Go Sherlock/Moulder/Gadget :P Rozwiąż zagadkę :P

autentycznie! jestes 4 osoba ktorej padla karta i miala "modowany" bios

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tym zmodowanym biosie 2D = gpu160mhz Mem500mhz były czarne kropki/arty w ultrastar i Pes2008 na stockowym ustawieniu.

Dziwne bo przecież to już był tryb 3d a kropki były. Na org biosie wszystko jak należy bez artów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...