Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Ja za namową sidebanda (a wiem, że chłopak zna sie jak mało kto) i ogólnie dla lepszego samopoczucia zmieniłem zamówienie i kupiłem Gainwarda GS. Standardowe takty 700/2200, pamięci 0.8ns i lepsze chlodzenie mnie przekonały. Chyba warto te 50zł więcej dopłacić do czegoś lepszego. Zdam relacje jak sie to cudo kręci jak tylko do mnie trafi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystko co sie da na max, plus AF x8 AA X8MSAA ustawione w grze. Procesor @4120Mhz, pamięć 1100MHZ. Vsync OFF. Karte na stałe mam ustaswioną w 3d na 800\1000Mhz. Nie widziałem nizej 90 fpsów. Grywam w tą grę praktycznie 3-4 razy w tygodniu po min 1,5godz. Mierzone najnowszym frapsem. Komputerem bawie sie nie od dziś i wiem co mowie. Lekko licząc na kręconym radku jest te 35fps-ow więcej niż na 88GT @720\1780\1820. Zatem rożnica delikatnie mowiac duża.

A jeszcze bys napisal w jakiej rozdzielczosci

 

ja na tym co w sigu

 

w 1280x1024 -af x16 AA x 8 wsio max

owszem mam srednio ok 90-100fps

 

ale sa spadki - np przy tych wyscigach 24h w przejsciu w noc

do np 55fps

 

dlatego pytam czy u ciebie czegos takiego nie ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za namową sidebanda (a wiem, że chłopak zna sie jak mało kto) i ogólnie dla lepszego samopoczucia zmieniłem zamówienie i kupiłem Gainwarda GS. Standardowe takty 700/2200, pamięci 0.8ns i lepsze chlodzenie mnie przekonały. Chyba warto te 50zł więcej dopłacić do czegoś lepszego. Zdam relacje jak sie to cudo kręci jak tylko do mnie trafi. ;)

Faktycznie ten GS wyglada smakowicie :) Ciekawe byloby porownanie z Soniciem Palita i Toxikiem, reszta chyba nie ma firmowo podnoszonych napiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już sam nie wiem co wybrać (zdecydowałem się na hd 4850), czy referenta najtańszego i zmieniać chłodzenie na nim, czy może Gainwarda GS czy czekać na PC tego jak będzie dostępny w PL : http://www.powercolor.com/pol/products_fea...?ProductID=2317

 

Wkurza mnie po prostu hałas mojego 2900xt. Dobrze, że już znalazłem kupca na niego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zadowolony, że nie dopłacając dostałem solidny radiator na GPU i nie grzejace sie pamięci

sekcja zasilania daje radę - najwyżej założę radiator na zasilanie pamiątek

 

a 2 slotowa 'kratka' daje możliwość montażu samoróbki 'wydychajacej' gorace powietrze na tył... ale nie ma takiej potrzeby, skoro można odpalić 700/1130 stabilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh doszlo wkoncu accelero xD

Nie obylo sie bez problemow ale to tylko przez to ze zachcialo mi sie wlasnych radiatorow (i tak nie sa jeszcze skonczone)

powiedzcie mi cos - u Was tez sie tak sekcja zasilania grzeje?:/ na tym radiatorze domowej roboty (widac na zdjeicu) nie da sie przytrzymac palca dluzej niz 5 sekund:/ chyba zrobie wiekszy jak bede mial za duzo czasu

pamieci tez sie troche grzeja (palec da sie przytrzymac ale radiator jest goracy) nie wyobrazam sobie co sie dzieje z pamieciami jak ktos zalozy radiatorki od accelero :rolleyes:

ale z samego accelero jestem zadowolony ;) takty ustawione caly czas 680/1000 wentylatory regulowane na podstawie temperatury (35-45% obrotow) i temperatury nie przekraczaja 43° w spoczynku i jakies 55° w stresie ("odblokowany" furmark :D ) i moga z czasem byc jeszcze lepsze bo zmontowalem to z pol godziny temu i pasta nie jest wygrzana

Pasywnie tez moze dzialac - 55° w spoczynku i jakies 80-90° w stresie (co do pracy w stresie nie daje gwarancji bo nie testowalem dlugo;P)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

koszt:

Accelero Twin-Turbo - 78,90zl (+przesylka, sklep AAC)

radiator na pamieci - 10zl (+przesylka, allegro)

srobki i nakretki - razem 3,40 w miejscowym sklepie (30szt. srobek i 20 nakretek - na zapas ^_^ )

pasta AS5 - mialem w domu ;)

brzeszczot (tak sie to nazywa?) do pilki do metalu - znalazlem w domu ale chyba tez grosze kosztuje

przydaje sie tez jakis pilnik - "jednorazowe" sa tanie ale zawsze mozna isc pozyczyc do sasiada ^^

nie wiem jak tyle kasy moglem wydac na glupie chlodzenie xD

Co myslicie? ;>

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatorki całkiem pomysłowe :wink:

Mowisz ze u Ciebie dziala automatyczna regulacja obrotow :blink: (a u mnie nie :mur: )

Tempy mam troche wyzsze idle/stress odpoiwednio 50/max-64 :D przy 1500rpm

 

edit: Po zainstalowaniu riva tunera v2.10 automatyczne kontrola obrotow wentylatorka dziala :D

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja za namową sidebanda (a wiem, że chłopak zna sie jak mało kto) i ogólnie dla lepszego samopoczucia zmieniłem zamówienie i kupiłem Gainwarda GS. Standardowe takty 700/2200, pamięci 0.8ns i lepsze chlodzenie mnie przekonały. Chyba warto te 50zł więcej dopłacić do czegoś lepszego. Zdam relacje jak sie to cudo kręci jak tylko do mnie trafi. ;)

Gdzie kupiłes?

 

Zdaj relacje z głośności chłodzenia i temperatur, mnie tylko to interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mccomp.info, 518zł. Z testów wynika, że to jeden z chłodniejszych i cichszych HD4850. W Crysisie w 1600x1200 ma taką samą płynność co HD4870. Napewno napiszę jak to wszystko wygląda, komputer mam w tej chwili nieslyszalny, więc cisza też mnie interesuje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, byc moze przegapilem bo nie czytalem tematu calego, troche tego za duzo, ale nigdzie nic nie moge znalezc ciekawego na temat tej karty: http://www.overclockersclub.com/reviews/msi_r4850/2.htm

czy ktos z was orientuje sie jaka ona jest, jakie temperatury, jak z dostepnoscia u nas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może, jest tylko jedna recenzja jaką znalazłem, ale proszę: http://www.itx.ba/images/stories/Recenzije...sis-4850-gw.gif

1 klatka/sek. to dla mnie żadna różnica. ;)

ta karta ma 700 na rdzeniu limit oc 750 w CCC ale to już przeszłość jak riva jest czy ATT a tym obrazkiem bym się na twoim miejscu nie sugerował do 4850 musisz dodać 70-80 więcej na rdzeniu by zrównać się z 4870 Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może, jest tylko jedna recenzja jaką znalazłem, ale proszę: http://www.itx.ba/images/stories/Recenzije...sis-4850-gw.gif

1 klatka/sek. to dla mnie żadna różnica. ;)

 

taaa jasne :D a świstak co na to ? :) Może poczytaj wiecej recenzji zanim takie ekstra wnioski wysuniesz bo to chyba jedyna gdzie tak wypas wypada 4850 , dodatkowo 4870 tez sie podkreca :)

http://www.frazpc.pl/artykuly/616/SAPPHIRE...N/HD/4850/TOXIC

 

 

Chyba czas przetestowac ten nowy riva tuner :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Gigabyte Radeon 4870 1GB za 769zł?? :blink:

KTR chyba ma migrene

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,59745/

 

 

EDIT>> to raczej pomylka sklepu

Ale niekoniecznie z cena, moga tam siedziec jakies tansze pamieci np DDR3 gigabyte tak potrafi zrobic zwykla wersje na referencyjnych taktach i druga z takim samym rdzeniem i 2xwieksza ilosci gorszej pamieci w tej samej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się bo narazie słyszałem tylko o MSI i PowerColor, że mają w ofercie wersje 4870 z 1GB, a tu wychodzi także Giguś.

 

http://www.gigabyte.com.tw/Products/VGA/Pr...?ProductID=2903

 

//EDIT

 

Kurka nie wiem czy zamówić, bo cena dobra. Tylko czy te 1Gb są radziowi 4870 potrzebne. Psia krew sam nie wiem. No i ten wyjec :/

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się gdzieś w ATI TT ( w jakiś plikach konfiguracyjnych) mniejszą niż 1 % prędkość wentylatora ? A może da się to zrobić przy pomocy fan fixa? Pomóżcie bo już nie mogę kupiłem sobie shafira tego krótkiego z niereferencyjnym chłodzeniem i tak jest głośne ze nie da się siedzieć przy kompie ustawiłem 1% do 55C ale ten 1 % i tak jest głośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mial byc na koniec sierpnia :(

 

A His mnie olal i nie odpisal na maila kiedy beda dostepne w sklepach w Polsce :(

 

Znaczy mi sie nie spieszy i tak go dopiero po wyplacie za wrzesien bede chcial kupic :)

 

Hmm a moze zaszaleje i wezme tego Asusa 4870 z glaciatorem jak cena nie bedzie zbyt kosmiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

Ja tam nie bede wyczekiwał na HIS, Gainward GS mnie przekonuje.. i mysle ze jak na 518zł to jest to na razie najlepszy wybór dla osób, które nie chcą się bawić w zmienianie chłodzenia :)

 

700/2200

3 fazowe zasilanie

0.8ns od samsunga ;)

 

a tu takie tam 4fans :P

 

http://www.netraid.com.my/Gainward-4850-Go...-4850-Toxic.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...