Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Gość razorex

Kurcze czy w tym gainwardzie da się odczepić ten cały wentyl? Bo gdyby zdjąć ten plastik odczepić wentyl i przyczepić 120mm tak by również sekcje zasilania owiewał to coś czuje , że wypas by był :)

 

Ten plastik tam ponoc specjalnie jest.. dla lepszego obiegu powietrza.. ale mozesz miec racje w swojej teorii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze czy w tym gainwardzie da się odczepić ten cały wentyl? Bo gdyby zdjąć ten plastik odczepić wentyl i przyczepić 120mm tak by również sekcje zasilania owiewał to coś czuje , że wypas by był

Nie, nei był by.

 

Wiatraczek ten zapewnia obieg powietrza w całym układzie, bez niego wszystko by się wzajemnie grzało, a tego nie chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam..moj 1 post na tym forum^^

mam spore zaleglosci odnosnie oc grafik...i pytanko jest takie...czy ten wbudowany test w ATT na artefakty jest jakis miarodajny?

czy wygrzewac grafike czyms lepsiejszym?

att nie pokazal bledow przy taktach 700/2100 def v core...+potem szybki test w crysisie...

ale wolalbym sie upewnic jeszcze....

hehe tak naprawde to ten post taki na sile chyba...ale trzeba jakos zaczac^^

Edytowane przez shivek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten test nie jest zły, ale polecam potem nieco obiżyć takty z otrzymanych maxów

 

miarodajne będzie pocięcie w Crysisa ok 2 godzin :)

 

ja nie katuje kart furmarkiem, z resztą Catalysty 8.8 zaniżaja w nim wydajność

 

masz 4850 referenta? do o/c lepiej zmienic chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ...chlodzenie ref asus...w szafie lezy s1 + wolny komplet radiatorkow

nie zmienilem bo nie wiedzialem co tak naprawde jest grane z ati...brak stycznosci z ta firma od czasow 9600 pro;p

nie chcialem tracic gwarancji nie wiedzac czy ta karta nie padnie po miesiacu;] teraz sie zastanawiam;]

ten kawalek aluminium udajacy chlodzenie faktycznie nie budzi zaufania...jak narazie ustawilem prace wentulatora na 33%

(nawet cicho temp idle 60^ przy bardzo dobrze wentylowanej budzie-.-) o dziwo nie chce mi dzialac automatyczna regulacja w rivatunerze...w att dzialalo-.-

 

mam jeszcze jedno pytanko...sterowniki ati obnizaja v core? tzn w idle jest ok 1.0v a w 3d przechodzi na 1.1?

 

 

co do lost planet...wystarczy demko gry? zeby zrobic test?

Edytowane przez shivek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czekam na testy radka 4870 z 1GB i z powodu braku laku zacząłem porównywać różnice w wydajności pomiędzy 4870X2 i 4870 w CF w rozdzielczości 1920x1200. No i wychodzi na to, że dopiero w 2560x1600 X2 odjeżdża CF właśnie ze względu na większą ilość pamięci. Opierałem się o testy na in4 i Anandtech'u

 

Na techpowerup znalazłem X2 z wyłączonym jednym rdzeniem co by symulowało 4870 1GB. Wyniki zdają się potwierdzać podobnie jak w przypadku 4850, że wszystko ponad 512MB tym kartom nie potrzebne.

 

http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphir..._4870_X2/6.html

 

Zatem dawać mi wreszcie jakiegoś porządnego non-referenta !! Ile można czekać. BTW ten Asus to będzie kiszka:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=200550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fps pokazany przez frapsa , a odczuwalna płynność to dwie różne sprawy. Także jeżeli kupujesz karte na dłużej to bierz wersje z 1gb.

Z recki na in4:

 

"Sapphire Radeon HD 4850 1GB - marketing, marketing, marketing. Płacimy 150 zł za dodatkowy RAM (i wyposażenie), a w zamian za to nie dostajemy kompletnie żadnej różnicy w wydajności. Nie odczuwamy w trakcie gry lepszej płynności, która nie wychodzi na wykresach. Radeon HD 4850 jest po prostu kartą, która nie potrzebuje 1GB RAM więc spokojnie możemy skupić się na wersjach z 512MB."

 

P.S. no i w obecnym świecie komputerów nie istnieje pojęcie "na dłużej"

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radiergummi co do sprzętu na dłużej to najlepszym przykładem jest 8800gtx :wink: , Stalker Egielda - "Radeon HD 4870 prezentuje się porównywalnie do GF’a GTX-260. Należy jednak pamiętać, że względu na dużą pojemność pamięci RAM na nowych GTX’ach komfort gry jest po prostu wyższy.". Gdyby jeszcze AA działało na radkach to 4870 poległ by na całej linii ze względu na 512mb , niedługo pojawi się art na egieldzie wersji 1gb :wink:. Oczywiście jak ktoś może zrezygnować z najlepszej jakości textur w przyszłych grach to te 512mb starczy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam pytanie troche z innej beczki. Zamowiłem Palita Sonic'a HD4850, otwieram pudełko wszystko ładnie... ale w wyposażeniu tylko przejściówka 6pin->8pin oraz dvi->dsub, sterowniki i instrukcje pomijam bo to być musi. Nie za mało troche tego wyposażenia? Nie powinno być jeszcze conajmniej "tasmy" do crossfire'a? i przejsciowki dvi->hdmi? Dziwne to wyposażenie troche. A co do temperatur i hałasu tego Palita Sonic to sie wypowiem za niedługo bo pc musze złożyć dopiero, a i jeszcze wszystkie części nie doszły. Esc sie postarał z przesyłką, czekam jeszcze na agito.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit HD 4870 Sonic Dual Edition 512 MB

 

tym razem od techPowerUp: http://www.techpowerup.com/reviews/Palit/H...c_Dual_Edition/

 

//EDIT

 

no i kupa. potwierdza się to co było w recenzji tweaktown. przede wszystkim głośna i jakoś ciągle to powerplay2 działa na papierze.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radziuinblack

 

lepsze to znaczy Samsungi 1ns

 

może nie wymarzone do o/c, ale nie gorące, stabilne i cholernie żywotne - do Samsung Semicondutor mam spore zaufanie :]

 

einar

ja dostalem (w 4850, nie-sonic, nie-referent) przejsciówke s-vid -> component, dvi -> d-sub, molex -> peg 6pin (zwane też PCI-E)

też nie mam tasmy do CF :/

 

instrukcja to syf, 3 zdania na krzyż

płytka to syf - stare katalysty i nic poza tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dostalem (w 4850, nie-sonic, nie-referent) przejsciówke s-vid -> component, dvi -> d-sub, molex -> peg 6pin (zwane też PCI-E)

też nie mam tasmy do CF :/

 

instrukcja to syf, 3 zdania na krzyż

płytka to syf - stare katalysty i nic poza tym

Oczywiscie nie mam nawet zamiaru czytac tej instrukcji ani instalować tych sterowników, tylko zdziwiła mnie zawartość pudełka bo spodziewałem się więcej - mimo że więcej mi potrzebne nie jest, no może taśma CF tak na przyszłość. Najwyraźniej chyba lepiej brać innych producentów - przynajmniej dają więcej przejściowek które mogą sie przydać Edytowane przez einar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej przejsciowki Ci jeszcze brakuje? Moim zdaniem bez sensu doplacac do takich zbednych gadzetow, mam cala szuflade przejsciowek i kabli dodawanych do kart graficznych, jak na razie uzywalem jedynie kabla s-video.

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, który z Radków 4850 z referencyjnych modeli jest najcichszy i najchłodniejszy w waszej ocenie?

Wydajność jest dla mnie drugorzędna, priorytetem jest chłodzenie i cisza. Może są jakieś testy w tym temacie.

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Palit 4850 Sonic też miał tylko przejsciówkę 6pin-8 dvi-dsub płyta i pseudo instrukcja.

 

Mogę jednak z czystym sumieniem polecić ten model - karta cicha - temp 46 i 55 w stresie - przy fanfixie - bez niego obroty są na 6% a temperatury 54 i 63 stopnie. Cisza idealna bo fanfix podnosi mi obroty z jakis 700 na 1000 i to wystarczy by temp spadła o 8 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To po co ci ta karta? Skalowanie SD i akceleracja nie są aż o tyle lepsze od 3450, mimo iż trochę są, ale nie wydaje mi się to sensowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...