Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Radeon HD4850 (chodzi mi konkretnie o Sapphire Toxic) poszedłby na moim zasilaczu Chieftec GPS-350EB-101A ?

Sam miałem ten zasilacz. Mogę więc powiedzieć, że pójść pójdzie, ale będziesz miał bardzo duże spadki na 12V przy przejściu w 3D. Suma sumarum myśl o troszkę lepszym zasilaczu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam na sekcje zasilania, bo mi się taśma odkleiła i działa ;D

 

Też stoję przed takim dylematem . Nikt nie pomoże?

Zamówiłem ASUS HD4850 512MB 256bit PCI-E

To jest w zasadzie to samo.

Z tym że jedno Accelero jest z przeznaczenia pasywne, a Twin Turbo to raczej Accelero z wiatraczkami.

Do Accelero można oczywiście dołączyć wiatraczki, ale trzeba je dokupić, a z Twin Turbo dostajesz 2x80mm, bardzo ciche!

TT jest oczywiście mniejszy od Accelero, więc jak masz małą obudowę (ja) to polecam to.

Teoretycznie temperatury w Accelero powinny być mniejsze (więcej finów chyba jest) no ale nie gwarantuje.

 

Cokolwiek kupisz to będzie dobrze.

 

Btw:

Jeżeli grafa się "wywala" to znaczy że jest napięcie za niskie czy co? (podkręcona oczywiście)

Czy może lepiej VPU Recover wyłączyć?

Edytowane przez radziuinblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do tych co zmieniali chłodzenie

 

to "coś" białego http://galeria.purepc.pl/d/29798-4/IMG_0399.JPG

na da się do ponownego użycia jak bym schował sobie do woreczka ? :D

tia nada sie tylko uwazaj zeby ci sie te białe plajstry nie przykleiły za bardzo do woreczka

 

ja mam 2 takie badziewia w pudełeczku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem ten zasilacz. Mogę więc powiedzieć, że pójść pójdzie, ale będziesz miał bardzo duże spadki na 12V przy przejściu w 3D. Suma sumarum myśl o troszkę lepszym zasilaczu.

Pozdrawiam.

Czyli o HD4870 nie mam co nawet myśleć :D. A ma jakieś znaczenie to, że w tej chwili Abit EQ wskazuje mi na 12V (11,66V) ? Wiem, że to program - miernik przede wszystkim, ale teraz nie mam na to czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też stoję przed takim dylematem . Nikt nie pomoże?

Zamówiłem ASUS HD4850 512MB 256bit PCI-E

 

Ja natomiast bardzo sie Wam dziwie iz kupujecie referenty, a czesto do tego osobno chlodzenie...

 

Pewnie, ze mozna lubic grzebanie w kompie(ja tez lubie), ale skoro sa radki 4850 z duzo lepszymi memkami, lepiej krecacym sie rdzeniem bez zadnych modow i oczywiscie lepszym coolerem w cenie referent+np. accelero S1 to po co idziecie pod prad??

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4850 od Asusa ma już inne chłodzenie i jest na rynku bez problemu dostępny. Stary Glaciator wrócił. Trzeba tylko zwrócić uwagę na opakowanie. Jest nalepka informująca o wentylu. Zawsze to lepsze niż referat pierwotny :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie co to są te "referaty" czy tez "refereaty" ?

No referat to w sumie wiem - pewny rodzaj wypracowania - ale ni choleery nie obczajam jaki to moze miec zwiazek z kartami graficznymi ?? !!! Moze kolega trymek i Kharibi nam wyjasnią ?

 

 

ehhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie co to są te "referaty" czy tez "refereaty" ?

No referat to w sumie wiem - pewny rodzaj wypracowania - ale ni choleery nie obczajam jaki to moze miec zwiazek z kartami graficznymi ?? !!! Moze kolega trymek i Kharibi nam wyjasnią ?

 

 

ehhhh

Ehh jaki czepialski...

I tak bys nie zrozumial :D

 

A tak przy okazji wie ktos kiedy pojawia sie edycje ICE-Q4??

Szczegolnie interesuje mnie 4070...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no domyslilem sie co mieliscie na mysli tylko po prostu wam chcialem zwrocic uwage :P

Zeby nei bylo OT ..

probowalem wyjsc poza 800/1100 w OC no ale ustawienie 820/1100 albo tez 800/1150 konczy sie restartem kompa w furmarku :(

Wiatrak ustawiony na 40% . chyab furmark to w miare dobry test stabilnosci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale skoro sa radki 4850 z duzo lepszymi memkami, lepiej krecacym sie rdzeniem bez zadnych modow i oczywiscie lepszym coolerem w cenie referent+np. accelero S1 to po co idziecie pod prad??

Czy moglbys podac jakies konkretne przyklady takich radkow, najlepiej z linkami do sklepow internetowych (polskich)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast bardzo sie Wam dziwie iz kupujecie referenty, a czesto do tego osobno chlodzenie...

A ja Ci się dziwię ,że kupujesz kartę z wentylem...A można kupić referencyjną(obczajoną i z "zapleczem" wiedzy w sieci) taniej ,założyć WC i kręcić do bólu :wink:

Pewnie, ze mozna lubic grzebanie w kompie(ja tez lubie), ale skoro sa radki 4850 z duzo lepszymi memkami, lepiej krecacym sie rdzeniem bez zadnych modow i oczywiscie lepszym coolerem w cenie referent+np. accelero S1 to po co idziecie pod prad??

Dużo lepsze memki?Nie zawsze 0.8 kręci się lepiej niż 1.0, a choćby nawet to..."duża" zaiste różnica w wydajności :wink: .Do kręcenia rdzeni -Att i Riva 2.10 -który z tych programów to mod no i skąd te "lepiej kręcące rdzenie" się wzięły?Nie chodziło o "fabrycznie nieco podkręcone"?No i wreszcie -jak ja i inni już graliśmy na 4850/4870 po zmianie chłodzenia i podkręceniu to Ty wciąż czekałeś na niereferencyjne konstrukcje.Bo weszły niedawno i niedawno ich ceny spadły.Bardzo niedawno -trzeba było czekać ,a ja wolę grać.Bo życie płynie....No i nie zawsze radosna twórczość autorska przebija konstrukcje "błogosławione" czyli referencyjne.(88GT autorskie od Gigabyte -psuja i awaria).Bez sensu wyskakujesz z tym "chodzeniem pod prąd".Pomijam fakt ,że chłodzenia kupione oddzielnie nie są jednorazowe, ba -nawet nie jedno firmowe(wybaczcie sformułowanie) czyli da się je montować na NV i Ati.A niektórzy już mają chłodzenia od...lat nawet -moje bloczki już nie jeden chip widziały.Inni mają swoje chłodzenia też często z poprzednich kart.I często lepsze niż jakieś "o jejku" montowane na kartach.... Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no domyslilem sie co mieliscie na mysli tylko po prostu wam chcialem zwrocic uwage :P

Zeby nei bylo OT ..

probowalem wyjsc poza 800/1100 w OC no ale ustawienie 820/1100 albo tez 800/1150 konczy sie restartem kompa w furmarku :(

Wiatrak ustawiony na 40% . chyab furmark to w miare dobry test stabilnosci ?

Daruj sobie Furmark. Stabilność sprawdzaj w grach a nie [ciach!]ianych bechmarakach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło o "fabrycznie nieco podkręcone"?

Nieco? 100MHz więcej na rdzeniu to dla Ciebie nieco? I startujesz już z 700, a nie 600MHz.

Pomijam fakt ,że chłodzenia kupione oddzielnie nie są jednorazowe, ba -nawet nie jedno firmowe(wybaczcie sformułowanie) czyli da się je montować na NV i Ati.A niektórzy już mają chłodzenia od...lat nawet -moje bloczki już nie jeden chip widziały.Inni mają swoje chłodzenia też często z poprzednich kart.I często lepsze niż jakieś "o jejku" montowane na kartach....

Niereferencyjna karta z lepszym standardowym chłodzeniem będzie dłużej trzymac wartość niż najtańszy referent. Zawsze tak było np. z Gainwardami. Co do tych chłodzeń... co chwilę wychodzi coś nowego, wolę być na bierząco, jężeli już wogóle bym potrzebował niestarndardowe chłodzenie. Co do WC to akurat masz racje.

Czy moglbys podac jakies konkretne przyklady takich radkow, najlepiej z linkami do sklepow internetowych (polskich)?

Za 518zł brałem z mccomp.info Gainwarda GS. Chyba najlepszy obecnie wybór. Ma ciche i wydajne chłodzenie, nie trzeba się bawić w zmianę. Dobre OC. Czego chcieć więcej? I to za 70zł więcej niż referent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fisher15 Napisz jak się sprawuje ten zasilacz właśnie z 2x 4870 kartami bo mam ten sam co ty zasilacz czy daje rade hm? PS może będziesz robił jakieś zdjęcia lub pomiary chętnie cos poczytam za każde inf. z góry dzięki , pozdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco? 100MHz więcej na rdzeniu to dla Ciebie nieco? I startujesz już z 700, a nie 600MHz.

Moja chodzi 730/2260 bez modów(att) choć niedługo może ruszę tył i Vmoda dziabnę więc na kiego mi te 100MHz?Zresztą nie ważne jak startujesz ,a jak lądujesz.Czyli na ilu kończysz.To ,że jakaś karta zaczyna od 700 nie zawsze znaczy ,że ma większy potencjał.Nawet jak jej dali nieco więcej papu na GPU -Att też to potrafi.A jak ktoś bierze referenta ,zakłada bloczek i robi po Vmodzie(bo umie, lubi i chce) 850 na GPU to wtedy...wiadomo.

Niereferencyjna karta z lepszym standardowym chłodzeniem będzie dłużej trzymac wartość niż najtańszy referent. Zawsze tak było np. z Gainwardami.

Złoto i dzieła sztuki czy przedwojenne Mercedesy lepiej trzymają wartość niż jakakolwiek grafika 4850/4870 :wink: .Zawsze tak było...Jak te karty będą sprzedawane masowo to 20-30 PLN różnicy(o ile aż tyle) nie skaże mnie na śmierć głodową ale ok -można uznać argument :rolleyes: .

Co do tych chłodzeń... co chwilę wychodzi coś nowego, wolę być na bierząco, jężeli już wogóle bym potrzebował niestarndardowe chłodzenie.

Nie musi być coś nowego(i nie każde nowe coś warta) -ma być wystarczające.Mój Zalman v700 Cu zdążył kilkakrotnie zaśniedzieć zanim go zbyłem koledze gdzie do dziś chłodzi 7900.Tak samo(analogia) S1 u ludzi czy bloczki u mnie -raz kupione ,a kart "miały" jak papier toaletowy d....no dużo :wink: .Biorąc dziś kartę brałbym być może niereferencyjną ale musiałaby mieć coś więcej niż sam kaloryfer dobry(bo mam swoje...).Lepsze pamięci?Czemu nie -zawsze coś.Lepszą sekcję/PCB? -chętnie.Ceny się zrównały w miarę teraz(nie do końca) ale jak już pisałem -Ty czekałeś ,a my graliśmy.Wtedy na początku(i czasem dziś) referent+dobre chłodzenie wychodził taniej niż...inny referent(Szafirek hehe) ,że nie wspomnę o jakiś autorskich kartach.A z upierdliwości jeszcze spytam(dla śmiechu) -czy ja muszę iść z prądem(owcami?)? :wink: .Twoja karta dziś kosztuje tyle co referent "wtedy" plus chłodzenie mniej więcej.A jak ktoś miał już swoje....Styka OT ,bo to i tak rozprawa o upodobaniach. Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanko

Zaraz będę kupował 4850 (na 4870 mnie nie stać :huh: ) celuję w Palita sonic, warto ?

Nie będę się bawił w zmianę chłodzenia bo mam już tego za dużo po szufladach, co karta to chłodzenie bo stare nie pasuje.

Musi być cicha ! Dlatego jak na razie ten sonic na celowniku.

Są jakieś za i przeciw ?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty czekałeś ,a my graliśmy.

Nie należę do ludzi którzy czekają z utęsknieniem na części. Zepsuł się 79GS, kupiłem nową.

Lepsze pamięci?Czemu nie -zawsze coś.Lepszą sekcję/PCB? -chętnie.

I właśnie to masz za parę złotych więcej. Dlatego uważam, że warto.

czy ja muszę iść z prądem(owcami?)?

No nie. Jak ktoś lubi sobie pogrzebac przy karcie to przecież ja mu nie zabraniam. Każdy ma inne oczekiwania co do kompa. Ja chce, żeby działało dobrze jak kupię. Wyrosłem już chyba z OC, z tej całej zabawy ustawieniami. Dla mnie ma dobrze działać. Bez kombinowania ;). Tu się trochę zawiodłem na ATi po przesiadce z Nvidii, ale to już inna historia ;).

Styka OT ,bo to i tak rozprawa o upodobaniach.

No dokładnie. Nikogo na siłę przecież nie będę przekonywał do swoich racji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas i na mnie, przymierzam sie do 4850 :) tylko od jakiej firmy? Chłodzenia szybko nie zmienie, jeśli w ogóle zmienie ;) Wiadomo coś na temat takiego Palita? ;) Ma ktoś? Jeśli tak to jak sie sprawuje, głośność chłodzenia itp? :)

Edytowane przez DonKamilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(karaś1990 @ 3 IX 2008, 23:56) *

Lepiej kupić Arctic Accelero Twin Turbo czy Arctic Accelero s1 rev 2.0 + moduł z tymi wiatraczkami(na 4850)?

 

 

cytat michal575:Też stoję przed takim dylematem . Nikt nie pomoże?

Zamówiłem ASUS HD4850 512MB 256bit PCI-E

Ja natomiast bardzo sie Wam dziwie iz kupujecie referenty, a czesto do tego osobno chlodzenie...

 

Pewnie, ze mozna lubic grzebanie w kompie(ja tez lubie), ale skoro sa radki 4850 z duzo lepszymi memkami, lepiej krecacym sie rdzeniem bez zadnych modow i oczywiscie lepszym coolerem w cenie referent+np. accelero S1 to po co idziecie pod prad??

Zamówiony Asus HD4850 ze sklepu Proline w cenie 455zł przyszedł z chłodzeniem :-) Glaciator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglbys podac jakies konkretne przyklady takich radkow, najlepiej z linkami do sklepow internetowych (polskich)?

 

3090784[/snapback]

A ja Ci się dziwię ,że kupujesz kartę z wentylem...A można kupić referencyjną(obczajoną i z "zapleczem" wiedzy w sieci) taniej ,założyć WC i kręcić do bólu :wink:

Pewnie, ale WC to juz inna bajka.

Generalnie czytajac fora spostrzeglem, ze duzo osob nadal pakuje sie w referemcyjne konstrukcje+cooler w celu krecenie, wiec postanowuilem podzielic sie swoimi spostrzezeniemi co wywolalo "wilczka" z lasu :wink:

 

Dużo lepsze memki?Nie zawsze 0.8 kręci się lepiej niż 1.0, a choćby nawet to..."duża" zaiste różnica w wydajności :wink:

Jednak sam chyba przyznasz, ze duzo osob mimo wszystko walczy o te megaherce bez wzgledu jaki wzrost wydajnosci przyniosa...

Rdzenie przekraczaja spokojnie 700mhz co jest raczej warte zainteresowania(?)

Oczywiscie to tez dzieki zwiekszonemu V, ale mam na to gwarancje.

 

No i wreszcie -jak ja i inni już graliśmy na 4850/4870 po zmianie chłodzenia i podkręceniu to Ty wciąż czekałeś na niereferencyjne konstrukcje.Bo weszły niedawno i niedawno ich ceny spadły.Bardzo niedawno -trzeba było czekać ,a ja wolę grać.Bo życie płynie.....

Oczywista oczywistosc :wink:

Nigdzie nie napisalem, zeby czekac, ba nawet sam chcialem kupic, ale pozniej chec odeszla z powodu archaicznej "bazy" czyt. ram,proc, mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...