Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

No i po zabawie :P

Podlaczylem 2x HD4870 z reszta sprzetu z Siga. W idle wszystko wpozadku. Podgonilem kartom takty na 800/1000 i odpalilem 3dm06

w tescie Canon Zasilka nie wytrzymala i pc zgasł :) oczywiscie wstal spowrotem bez problemow ale jednak te 520W to zamało :)

 

Oto pare fotek i filmik z 3dm06 :)

 

Filmik: HD4870 CF + E8400@4GHz on ToPower 520W

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

To na tyle :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisalem, zeby czekac, ba nawet sam chcialem kupic, ale pozniej chec odeszla z powodu archaicznej "bazy" czyt. ram,proc, mobo.

Bo ja zresztą nie pisałem do Ciebie wcale ale w reakcji na twierdzenie ,że osoby kupujące referenty idą pod prąd :rolleyes: .Mógłbym wiele napisać jeszcze polemiki ale...nie chce mi się :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to ale prawdopodobne.Do mojego mobaska któryś tam BIOS wnosił poprawki względem starszych(chyba 38xx) Radeonów.Więc coś w tym może być.Zerknij w specyfikację BIOSów do płyty -to świetny model więc ostatecznie nie powinno być przeszkód.A spytam -nie odpala z 48xx czy pytasz "na zaś"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś "po drodze" czytałem ,że jednak na 4870 też jest zbędne aż 1GB ale nie pamiętam gdzie.Musisz poszukać testów.Na 4850 sprawa jasna ,a tu szybkość pamięci DDR5 duża...Ja wiem?W sumie szyna pozostaje 256 niestety...Poszukaj testów -kilku oczywiście.To rzadkie karty póki co więc łatwo nie będzie raczej coś sensownego wyczytać.Pomijam papkę marketingową.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas i na mnie, przymierzam sie do 4850 :) tylko od jakiej firmy? Chłodzenia szybko nie zmienie, jeśli w ogóle zmienie ;) Wiadomo coś na temat takiego Palita? ;) Ma ktoś? Jeśli tak to jak sie sprawuje, głośność chłodzenia itp? :)

polecam lekturę stron ok 140-142

tam pisałem o nim szerzej

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w żadnego, gra się w gry, zapodaj stalkra clear sky i się chwal, po większości użytkowników ma 3dmarki w [gluteus maximus], kiedyś marki dawały pewne odzwierciedlenie wydajności w grach, teraz zupełnie nie zdają egzaminu tym bardziej tak stary test jak 3d03 z którego zapodałeś wyniki, dawaj benchy z gier; bioschock FFOW COD4, stalker fear itp. te gry w miarę obrazuja faktyczna wydajność karty w aktualnych i troszkę starszych tytułach, bez urazy pozdro ptys

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w żadnego, gra się w gry, zapodaj stalkra clear sky i się chwal, po większości użytkowników ma 3dmarki w [gluteus maximus], kiedyś marki dawały pewne odzwierciedlenie wydajności w grach, teraz zupełnie nie zdają egzaminu tym bardziej tak stary test jak 3d03 z którego zapodałeś wyniki, dawaj benchy z gier; bioschock FFOW COD4, stalker fear itp. te gry w miarę obrazuja faktyczna wydajność karty w aktualnych i troszkę starszych tytułach, bez urazy pozdro ptys

ptys ty mnie chyba nie rozumiesz

wynik podany dla sportu tak jak dla sportu ludzie podaja wyniczki na hwbocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań mi się zebrało:

 

1.Jak ustawiać profile w ATI tray tool tak aby działała automatyczna kontrola wentylatora ale żeby nie chrzaniła się kontrola napięć i częstotliwości w 2D/3D. U mnie działa bowiem to tak jak ustawiam sobie prędkość wiatraczków w zależności od temperatury, dołączam do profilu, zapisuje profil z zaznaczonym ptaszkiem Dołącz do profilu to po restarcie kompa karta nie przełącza się w tryb 3D i cały czas hula z obniżonym zegarem i napięciem co nie dość, że oczywiście obniża wydajność to jeszcze powoduje artefakty w np. ATITOOL (czy u was też ?) Wersja ATI tray tool ma to 1.5.8.1275. Przydało by się jakieś F.A.Q. na ten temat na 1 stronie bo myślę że dawno to już rozpracowaliście ale nie mogę jakoś znaleźć.

2. Co to jest GPU temp.(MEMIO) w GPU-Z i czemu jest najwyższe (przynajmniej u mnie)?

3. Trzecie moje pytanie odnosi się do Crysisa a mianowicie w niektórych miejscach gry tz. zazwyczaj w budynkach na ścianach widać u mnie coś co przypomina artefakty z atitool ale mam to tylko w Crysisie i tylko w tych miejscach ,czy to wina karty czy wy też tak macie? Wersja sterowników 8.8.

4. Czy jak ustawicie wykresy w Ati tray tool z tempami taktami i pozostawicie je włączone to czy powoduje to u was żabkowanie gier (widać to szczególnie w 3dMarku Vantagu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"I żadnych problemów :rolleyes:"

 

Wciąż nie działa automatyczna zmiana 2D/3D, może to wina tego że mam niereferencyjnego radka od sapphire? A nie da się zapisać profilu z samym wiatraczkiem tak aby wszystko inne działało pod kontrolą sterownika/biosu?

 

GPU TEMP.(MEMIO) - GPU MEMory Input/Output - czyli temperaturka na pamięciach - to chyba nie jest prawda, tak przynajmniej gdzieś czytałem i chce się upewnić?

 

Na te pytania wciąż szukam odpowiedzi?

 

3. Trzecie moje pytanie odnosi się do Crysisa a mianowicie w niektórych miejscach gry tz. zazwyczaj w budynkach na ścianach widać u mnie coś co przypomina artefakty z atitool ale mam to tylko w Crysisie i tylko w tych miejscach ,czy to wina karty czy wy też tak macie? Wersja sterowników 8.8.

4. Czy jak ustawicie wykresy w Ati tray tool z tempami taktami i pozostawicie je włączone to czy powoduje to u was żabkowanie gier (widać to szczególnie w 3dMarku Vantagu)?

 

Jak ktoś śledził temat to niech podpowie gdzie to jest mniej więcej?

Edytowane przez sokarsg-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Trzecie moje pytanie odnosi się do Crysisa a mianowicie w niektórych miejscach gry tz. zazwyczaj w budynkach na ścianach widać u mnie coś co przypomina artefakty z atitool ale mam to tylko w Crysisie i tylko w tych miejscach ,czy to wina karty czy wy też tak macie? Wersja sterowników 8.8.

Ogólnie to arty w postaci artefaktów(żartuje -po prostu kropki) w Crysis występują u mnie, jak już kiedyś pisałem, przy graniu na Vista 64 w DX10.I tylko tam mam jakiekolwiek artefakty.Są one na cieniach i często zależy to od kąta spojrzenia.Na cieniach poruszających się...poruszają się(niespodzianka cooo? :wink: ).Sa jakby ich nie było -tylko szpecą.Nie mam błędów ,zawiech i podobnych akcji.Tylko te kropki ,tylko na V64 i tylko w tej grze...Czego to wina?Nie wiem i mam to w d...gdzieś tam.Na każdych sterach od 8.6 do 8.8.Bet 8.9 nie sprawdzałem w Crysis ale nie oczekuję braku kropek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...