Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z radosłwawem hd4850. Wszytkie gry chodzą na max w rozdzielczości 1680x1050 (z FSAA jest różnie). Tylko crysis ma jakiś problem z działaniem. Odpalałem go (zawsze z FSAA 0) na high w w/w rozdzielczości i się tnie. Odpalam w rozdziałce 1440x900 też się tnie. Dochodzę do ostateczności i ustawiam 1280x800, detale średnie. Efekt, gra się tnie. Na radku x1950 pro od kolegi chodzi dużo lepiej. W każdym wymienionym ustawieniu jest mniej niż 25FPS. Na ultra high i 1680x1050 mam 10FPS. Co może być przyczyną? Testowałem grę z wszystkimi patchami jakie wyszły. Sterowniki 8.8, w 8.7 było to samo. Po zainstalowaniu 8.8 GRID zaczął chodzić lepiej.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez marekgg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU TEMP.(MEMIO) - GPU MEMory Input/Output - czyli temperaturka na pamięciach - to chyba nie jest prawda, tak przynajmniej gdzieś czytałem i chce się upewnić?

Nie mogłes przeczytać kilka storn wstecz..., jest to część GPU, 4850 nie mają czujników na pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z radosłwawem hd4850. Wszytkie gry chodzą na max w rozdzielczości 1680x1050 (z FSAA jest różnie). Tylko crysis ma jakiś problem z działaniem. Odpalałem go (zawsze z FSAA 0) na high w w/w rozdzielczości i się tnie. Odpalam w rozdziałce 1440x900 też się tnie. Dochodzę do ostateczności i ustawiam 1280x800, detale średnie. Efekt, gra się tnie. Na radku x1950 pro od kolegi chodzi dużo lepiej. W każdym wymienionym ustawieniu jest mniej niż 25FPS. Na ultra high i 1680x1050 mam 10FPS. Co może być przyczyną? Testowałem grę z wszystkimi patchami jakie wyszły. Sterowniki 8.8, w 8.7 było to samo. Po zainstalowaniu 8.8 GRID zaczął chodzić lepiej.

 

Pozdrawiam

Jaki procek ??

U mnie na XP Crysis(mod vhigh)srednio 27-42 fps.Grafika 672/2074.Jak nie podkrece grafiki to tnie sie niezle..., rozdzielczosc 1280x1024.

Czyli jak masz słaby procek i nie krecona grafike to moze faktycznie tak kiepsko idzie.Sterowniki default ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co takiego?U mnie bez OC jak grałem grafiki i na słabszym CPU niż Twoje nie miałem szarpania i ścinek -owszem, FPS spadał ale płynnie i nie odczuwałem szarpania.Było po prostu wolniej.Na 88GT i x2 mi nie szarpało....Proponuję na początek wyłączyć "dzwiękowkę" na grafice w menadżerze urządzeń...Często pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój komp to:

E7200,

Asus P5Q-E,

OCZ Platinum 2x1024 DDR2,

HD4850, Samsung

SpinPoint F1 640GB,

LG DVD Recorder GSA-H42N,

Cooler Master Dominator 690,

Chieftec CFT-600-14CS 600W,

Windows Vista Home Premium.

Wszystko na standartowych ustawieniach. Jeśli będzie trzeba kupie lepsze chodzenie (mam BOX) i podkręce. Myślę, że w ostatniej ustawionej przezemnie rozdzielczość gra powinna śmigać po 40FPS bez OC. Kolega ma x1950 pro i jemu gra działa na średnich ustawieniach przy rozdzielczości 1280x1024 z średnią prędkością 30FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktos odpalal juz na 4850 nowego stalkera? Ja w 1280x1024 na maxa to co mozna wl. na poczatku gry w bazie mam ok 25/35 fps ;) pod win xp to w kryzysie ;) mam juz wiecej ale ladnie wyglada no ale zeby az takie wymogi? Znajomy na gtx280 w 1680x1440 (jakos tak) w tym samym miejscu z tymi samymi detalami ma ok 21/30 fps a w 1280x1024 od 30/40fps na q6600@ 3ghz tyle ze akurat stalker nie obsluguje kilku rdzeni.

A jak u was z osiagami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie odpaliłem nowego S.T.A.L.K.E.R'a i muszę powiedzieć że się trochę podłamałem ;p pewnie ustawiłem wszystko na max pod vistą z rozdziałką 1600x1050 a tu 10-12fps :angry: po zmianie rozdziałki na 1440x900 i wyłączeniu anty-aliasingu uzyskałem ok.23fps czyli taka granica płynności :lol2: ale powiem szczerze że wymagania to ma niezłe :D

 

mój sprzęt:

-C2D E8500@4,0GHz 1,21v

-DFI LAN PARTY DK P45 T2RS

-SAPPHIRE HD4850 750/2200

-OCZ 2x2GB 1066DDR CL5 5-5-15 REAPER HPC

-MAXTOR SATA II 500GB

-Seasonic S12-550 Energy+ 550W

 

małe pytanko jak dodać podpis chyba tak to się nazywa z parametrami mojego kompa??

Edytowane przez Tom6666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój komp to:

E7200,

Asus P5Q-E,

OCZ Platinum 2x1024 DDR2,

HD4850, Samsung

SpinPoint F1 640GB,

LG DVD Recorder GSA-H42N,

Cooler Master Dominator 690,

Chieftec CFT-600-14CS 600W,

Windows Vista Home Premium.

Wszystko na standartowych ustawieniach. Jeśli będzie trzeba kupie lepsze chodzenie (mam BOX) i podkręce. Myślę, że w ostatniej ustawionej przezemnie rozdzielczość gra powinna śmigać po 40FPS bez OC. Kolega ma x1950 pro i jemu gra działa na średnich ustawieniach przy rozdzielczości 1280x1024 z średnią prędkością 30FPS.

Kolega ma 2GB ram' u i Viste a to za mało do crysisa na tym systemie operacyjnym (mam to samo co ty tyle że ja używam Windowsa 2008 serwera). Mi pomaga wyłączenie defragmentacji automatycznej na dyskach i tam jeszcze kilku pseudo bajerów typu areo i niepotrzebne usługi. Możesz też zwiększyć pamięć wirtualną troche pomaga oraz zmniejszyć jakość tekstur na medium to najwięcej chla ram'u. A w ogóle tak najlepiej to zainstaluj XP (choć nie sprawdzałem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne z tym GRIDem

mam 1280x1024, wszystko na high (nie ultra), AAx4, wyłączone Crowds (bo mnie tylko wk**wiają, a nie ze względu na szybkość)

wyglada slicznie, żadnych przycinek, fps czasem spada ponizej 70, głównie jak jest duzo drzew

 

na max (AAx8 i wszystko ultra) też działało, fps nie spadał poniżej 40

 

grafika nie podkręcona, nie mam ATT, ani RivaTunera, Catalyst 8.8 bez control center - same stery

 

polecam reainstal systemu ;) mi sie wszystko wykładało ostatnio - zreinstalowałem Winde i hula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam nigdzie, informować proszę profesjonalnie :D

profnet za 512,10 tyle, że chwilowo wywiało, trzeba poczekać

Tyle, że nie ma odbioru osobistego co mnie zdecydowanie zniechęca ale sklep ma dobre opinie.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Obecnie jest kilka modeli układów chłodzenia pasujących do radeon 4870/4850. Wiadomo, że największy problem jest z termiką układu zasilającego i z tym w pierwszej kolejności trzeba powalczyć, oczywiście równie ważne jest odpowiednie schłodzenie samej karty. Aktualnie stoję przed wyborem takiego zestawu bo standardowe przy fan fix z ustawieniem 38% nawet z słuchawkami na uszach jest wyraźnie słyszalne. Rozpiętość cenowa jest spora, jednak nie chcę zdecydowanie przesadzić z kosztami by uniknąć przerostu formy nad treścią. Początkowo myślałem o Thermalright HR-03 GT z ustawieniem finów nad kartą: z jednych testów wynikało iż działa to lepiej od standardowego mocowania (test na frazpc) w innych nieco gorzej (egiełda). Cena około 130 zł jest do przeżycia jednak po dodaniu ceny wentylatora oraz ew. zmiany pasy + taśmy termo przewodzącej koszt wzrasta do ponad 170 zł.

 

Kolejna propozycja to Arctic Cooling Accelero Twin Turbo - tu za kwotę około 80 zł dostaję chłodzenie wyposażone w wentylatory. Mam pewne obawy dotyczące samych wentylatorów, dokładniej dotyczą one ich głośności oraz ich wydajności. Z testów wynika iż z wydajnością nie ma problemów, natomiast różne opinie są o pracy zastosowanych wentylatorów. Doliczając inną pastę i taśmę na radiatory pamięci + zasilania wychodzi około 120 zł.

 

Jeszcze inna koncepcja to Arctic Cooling Accelero S1 rev. 2.0 - tu jest podobna sytuacja jak w Thermalright. Trzeba dokupić wentylator (lub dwa), pastę i taśmę termo przewodzącą co po zsumowaniu daje kwotę około 100 zł.

 

Teoretycznie wychodzi iż optymalne rozwiązanie to Twin Turbo chociaż z drugiej strony w przypadku gdy mam przy dopłacie kilkunastu zł zyskać na wydajności zestawu chłodzącego oraz na ciszy (ważna rzecz, ale bez skrajnego radykalizmu w postaci pasywnego rozwiązania) to wolę dopłacić kilka zł.

 

Pytanie jest następujące: Jaki układ chłodzenia zastosować aby był wydajny, cichy i nie był zbytnią przesadą jeżeli chodzi o koszty? Całość chcę umieścić w obudowe antec gamer three hundred, natomiast na procku jest jeszcze standardowy zestaw chłodzący (zastanawiam się nad ocz Vendetta 2, ale nie jest powiedziane iż go nabędę). Dodatkowo w przypadku gdy będzie inne chłodzenie procesora zastanawiam się czy wszystko się zmieści w przypadku zastosowania Thermalright ułożonego nad kartą.

 

Ps. Przydała by się lista układów chłodzenia pasująca do 4850/4870 w FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy stalker w dx10 u mnie też specjalnie nie chciał chodzić z ustawieniami na full w 1920x1200, widać trzeba crossfire szybko tworzyć...

 

czy jest ktoś może tutaj kto ma crossfire i obudowe antec 900, bo chodzi o to że w tej obudowie mamy zasilacz na dole co bardzo dobrze wpływa na chłodzenie procka ale napewno słabo wpłynie na chłodzenie drugiej karty graficznej bo wiele miejsca między kartą a zasilaczem nie zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie zapominaja ze grafika wcale nie jest najwazniejsza...i potem tworza sie gry jak assasin creed;pp

pytanko takie...z mojej strony czy to wieksze s1 (rev 2) dostaje do sekcji zasilania?...tak mysle ze fajnie by bylo jakby znalazl sie tam chociaz kawalek jakiegoś wentyla 120...

 

a jezeli nie....bo mam mniejsza rewizje s1...czy jest duza roznica wydajnosci pomiedzy tymi 2?....w sumie wzrokowo 2 a 4 rurki+wieksza powierzchnia finow jest widoczna...ale nie wiem czy kali sie kupowac posiadajac starsza;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta górna to referent , a ta dolna karta z pcb od asusa. Różnice :

 

- chłodzenie

 

- układ zasilania gpu referent - 3fazy induktor wielofazowy , pcb asus 4fazy typowy impulsowy układ zasilania

 

Zalety induktora , że nie wymaga na wyjściu cewek i kondesatorów o dużej pojemności(filtr dolnoprzepustowy) przez co niezawodność leci w góre oraz nieco sprawność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony górna lepsza (inaczej rozwiązanie zasilanie) z drugiej dolna która lepiej radzi sobie z ciepłem a sama sekcja zasilania nie grzeje się aż tak jak referencyjna. Raczej bym brał tego asusa niż referenta - zabawy z zmianą chłodzenia sobie oszczędzisz jak lubisz mieć w miarę cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie to mam tą kartę. Dzisiaj przyszła z esc.pl i trochę byłem zszokowany że ma inne chłodzenie dlatego pytałem.

Na esc nie ma w opisie zdjęcia ani też wzmianki że to konstrukcja niereferencyjna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty maja zupełnie inne PCB. Na referencyjnym na przykład praktycznie nie ma kondensatorów. 2 chyba się tam ledwo znajdzie i to bodajże nie w sekcji zasilania.

Edit:

Upsss. nieodświeżona strona i ile to postów mnie uprzedziło ;)

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego na TwojePc.pl:

 

ASUS Radeon HD4870 dla overclokerów

Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 12:19

 

Firma ASUS zaprezentowała kartę graficzną Radeon HD 4870 skonstruowaną specjalnie dla overclokerów. Model EAH4870 D5 odróżnia się od kart referencyjnych nie tylko bardziej wydajnym system chłodzenia, ale także płytką PCB i układami zasilania. Taktowania pozostały na standardowym poziomie - 750MHz dla układu graficznego oraz 3600MHz dla pamięci (512MB GDDR5), jednak ASUS zapewnia, że w skutek zmian wprowadzonych w konstrukcji karty możliwości ich podniesienia są bardzo wysokie. Odprowadzaniem ciepła zajmuje się znany z innych kart firmy system chłodzenia o nazwie Glaciator.

 

W akceleratorze zastosowany został czterofazowy system zasilania chipu z dwiema osobnymi fazami zasilającymi pamięci (tzw. układ 4+2). Dzięki temu napięcie wykazuje większą stabilność, co umożliwia taktowanie układu i pamięci ze znacznie większymi częstotliwościami.

 

Cena jak i data wprowadzenia nowej karty do sprzedaży nie została określona przez producenta, jednak można spodziewać się, że stanie się to w ciągu kilku najbliższych tygodni.

http://twojepc.pl/news17371.html

Tu piszą że to zasilanie jest lepsze ale wersja karty to D5, na mojej jest: EAH4870/HTDI/512M/A - nigdzie nie mogę znaleźć takiej karty nawet na stronie asusa.

Edytowane przez wwd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...