Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja się pochwalę wynikiem:

 

 

C2D E8200@3.9GHz i 2 Radki 4870 na stock. Szkoda, że nie miałem czasu, dałbym test na 4.2GHz i grafiki 800/1070MHz :(.

 

U cos słabo tyle to ja mam na 2x4850 bez kręcenia , widać jak QUAD dodaje pkt :rolleyes:

 

 

 

A jak tam Wasza wydajność na sterach DNA 8.8 bo coś u mnie w testach słabo wypadają ( przynajmniej w 3D Markach ) ?? Ma ktoś podobne uwagi ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hanti

twoja karta jest niereferencyjna, więc polecam PW do posiadaczy, którzy zmieniali chłodzenie...

o ile tacy są - a jesli nie ma to nikt nie wie

pomóc może zdjęcie pcb porówanane do zdjęcia referenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dmark jest dobry ale? co mi z przyrostu nawet 2tyś pkt. jak odpale crysis i zysk znikomy. Generalnie się podłamałem bo niewielka różnica pomiędzy 830/1150 a stock 625/993. Może z 2-3 klatki :lol2: nie ma sensu dawać zarobić elektrowni hehe. Ustawiłem teraz stock i śmiga . Proble,m natomiast z AA jak włącze to mam krzaki ? czego to wina drivery 8.6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dmark jest dobry ale? co mi z przyrostu nawet 2tyś pkt. jak odpale crysis i zysk znikomy. Generalnie się podłamałem bo niewielka różnica pomiędzy 830/1150 a stock 625/993. Może z 2-3 klatki :lol2: nie ma sensu dawać zarobić elektrowni hehe. Ustawiłem teraz stock i śmiga . Proble,m natomiast z AA jak włącze to mam krzaki ? czego to wina drivery 8.6.

Tak naprawdę ja widze z tych taktów co podałeś. 26 vs 34 a to jest 8FPS=ponad 30% różnicy tylko w statyku a jeszcze jest min FPS który też jest ważny,dla tych 30% niektórzy kupują nowe karty

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtrowanie trilinear? ziemia przy torach wygląda ochydnie :/

silnik Crysisa jest ewidentną kiszką, skoro przy takich ustawieniach jest taka kaszana na glebie..

drzewka ładne, blisko ładnie, ale juz parę metrów dalej... no comment

FarCry lepszy chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 4850 będzie dobrym wyświetlaczem pulpitu do mojego zestawu? Nie sugerujcie się OC procka, bo wylądował na gwarancji więc nie wiem czy wymienią, czy co zrobią, ale myślę że po naprawie/wymianie 3GHz uzyskam. Waham się miedzy właśnie Palit 4850 z niereferencyjnym chłodzeniem (nie sonic) a 9800GT tańszym o 90zł. Dodam, że planuję zakup 19" monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PonuryMurzyn

9800GT to nic innego jak 8800GT

4850 będzie wydajniejszy (na poziomie 8800GTS 512MB / 9800GTX albo i lepiej)

 

mam palita z niereferencyjnym chłodzeniem

rdzeń na luzie 695-700, gorzej z pamięciami - prawdopodobnie przez cholernie gorącą cewkę zasilania pamięci, chce na nią załozyć radiator i zobaczyć ile wycisnę.

 

na razie jednak nie kręcę tej karty, bo nie ma takiej potrzeby - wszystko hula szybciutko.

 

Chłodzenie zapewnia mi poniżej 50stopni w idle, a do 30% ma akceptowalną głośność, przy 3% - niesłyszalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtrowanie trilinear? ziemia przy torach wygląda ochydnie :/

silnik Crysisa jest ewidentną kiszką, skoro przy takich ustawieniach jest taka kaszana na glebie..

drzewka ładne, blisko ładnie, ale juz parę metrów dalej... no comment

FarCry lepszy chyba

to blue zawsze można wyłączyć lub zmniejszyć był na max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy poszarpane cienie, albo jak by to inaczej ująć cienie zbudowane z dość dużych pikseli to standard u Ati? Nie uporali się jeszcze z tym w serii 4800? Bo powoli zaczyna mnie to denerwować. Wszystko piękne super tylko cienie takie beznadziejne... Miałem już 4 różne stery od 8.7 do 8.9 i dalej taka kaszana.

Edytowane przez sebakPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli de facto reasumując kupując referenta 4850 nie ważne jakiej firmy dostajemy to samo, a karty różnią sie tylko wyposażeniem pudelka i długością gwarancji ?

 

Przeczytałem cały temat właśnie i mam totalny metlik w głowie, chyba wezmę gigabyte bo miałem karty tej firmy i było ok ...

Chyba ze ktoś poradzi coś innego

Edytowane przez beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o referenta to bierz to co Ci sie podoba!

Miedzy tymi kartami nie ma ZADNEJ roznicy poza:

 

1) ich ceną

2) Twoim odbiorem firmy

3) i gwarancja + gifty (o czym sam pisales)

 

btw. niezly jestes 152str przeczytac, ponad 4.5k postow. Topik sledze od poczatku ale tak na raz by mi sie chyba nie chcialo calosci :P

Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BERIAM : Ja polecam ASUSA z Proline, mają tam te karty ze zmienionym chłodzeniem :]

 

W Furmarku mam na def. wynik 5303 AA=0 w rozdziałce 1440 x 900 :] Wyniczek chyba niezły, jak myślicie?

Na 2900xt miałem 4200 i to po OC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati wcześniej miało problemy bo nie mało obsługi cieni dst , a teraz pomimo obsługi nadal jest kiszka zwłaszcza jak włączysz cienie o mniejszej precyzji wtedy cienie na ati są dużo gorszej jakości niż na nv i nadal cienie bardziej obciążają karty ati niż nv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano doszedł do mnie Gainward 4850 golden sample, i na razie wrażenia są takie:

 

+ jest ładniutka :wink: gdyby miał drugą to bym dał w ramkę i na ścianę

+ chłodzenie wymiata, po całym smarku nawet obroty nie wzrosły a GPU max 63 stopnie (w rivie dałem 45% i jeszcze wtedy jest ultra ciche ale już od 50% staje się głośnawe, tak dziwnie)

 

- cewki grają marsza (podczas owego smarka, zaraz zobaczę jak tam w Mass Effect)

- nie ma radiatorów na VRM i pamięci

- w pudełku bieda piszczy, płyta, instrukcja, przejściówka dvi-sub i 6pin-8pin i NIC więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PonuryMurzyn

 

tak takiego samego, jak chcesz mocno kręcic to nie ten kierunek :]

poszedł u mnie 700/1130, przeszedł furmarka i demo lostplanet po kilkanascie minut, a GRIDzie wywala zaraz na początku wyscigu

 

co prawda kręciłem 'dla sportu' bo w max detalach nie mam spadków ponizej płynności (odnotowane minimum w czasie wyscigu to ok 40fps, a przecietnie jest 60-70fps)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszła zamówiona karta graficzna Gainward Radeon HD4870 GoldenSample:)) Wkrótce zamieszczę kilka fotek:)

No właśnie to chyba jedna z najciekawszych kart niereferencyjnych , więc jak coś to pochwal się wynikami i napisz jak się chłodzenie sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak takiego samego, jak chcesz mocno kręcic to nie ten kierunek :]

poszedł u mnie 700/1130, przeszedł furmarka i demo lostplanet po kilkanascie minut, a GRIDzie wywala zaraz na początku wyscigu

Nie zależy mi na jakimś demonie wydajności czy podkręcania. Chce sobie pograć w dobre/nowe gry na rozsądnych ustawieniach, a ten radek z pewnością mi na to pozwoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...