Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem w sieci takie cos...

 

Wyglada na to ze wyszlo troche kart z wadliwym chipem.. i jest mozliwa wymiana.

 

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "kilk"
IMPORTANT ANNOUNCEMENT TO ALL GAINWARD 4850 GOLDEN SAMPLE & CUSTOM COVER USERS

 

To all Gainward 4850 GS & CC users who bought their cards from 15th August till 10th Sep 2008:

 

If you face any black screen problems during usage or gameplay, please inform us and we will swap the card 1-to-1 for you with the latest batch of Gainward 4850 GS. The should solve the problem.

 

To all regulars here, please help notify users who have this problem re this exchange program. Thank you very much.

 

Procedure for 1-to-1 exchange:

 

1. This exchange is only for users with black screen problem. Please be sure.

 

2. Come to our office (address below) to collect your new card. Call our Technical Dept xxxxxxxxxx before you come. Mention 4850 GS black screen problem card exchange.

 

..........adres jakiegos zagranicznego sklepu :P................

 

3. For outstation users, notify us by email to xxxxx@xxxx.com.my and post the card to us. We will then post back a new card to you once we received the faulty card.

 

We are very sorry for the inconvenience caused due to an unstable chip in few cards (not the whole batch). We will make it up to the users affected by this unfortunate incident. notworthy.gif

 

We want to state clearly that the LATEST batch (Sep 18th onwards) of Gainward 4850 Golden Sample and Custom Cover will NOT have this problem.

Edytowane przez kamkul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wczesniej pisałem również mialem problemy z tym Gainwardem GS. Wczoraj wymieniłem na Asusa z Glaciatorem i w koncu jestem zadowolony, cicho, chłodno (temperatury praktyczie identyczne na obu kartach), 700/2200 tez z łatwoscia da sie osiagnąc (dziwne jest to ze przy takich samych taktowaniach Gainward miał 100pkt wiecej w Furmarku)

Edytowane przez razorex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS TOP 4870 Mały benching:

 

post-146712-1221671990_thumb.jpg

 

Zasmiecony na maxa programy w tle itp. itd. ;]

 

Za chwile wrzucę jeszcze bencha z procem cos okolo 3800 MHz.

 

post-146712-1221673755_thumb.jpg

 

Jak widac troszke wynik się zmienił. Testy robione na sterownikach 8.7

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam stałem się niedawno dumnym posiadaczem karty Asus EAX4850. Po przeinstalowaniu systemu i wgraniu wszystkich potrzebnych sterowników pojawiły się 2 problemy. Mianowicie pierwszy to jakieś nieznane urządzenie w menadżerze urządzeń po wgraniu steróów do 4850. A drugi to żenująca wydajność mniejsza niż mojego poprzedniego 9600GT. A teraz zdjęcia dla potwierdzenia i dania dowodu. Ja już przegrałem walkę z tymi urządzeniami i je wyłączyłęm poprostu i włąśnie w związku z tym moje pytanie pomocnicze. Czy istnieje jakiś związek między tym nieznanym urządzeniem a wydajnością??

post-151180-1221672214_thumb.jpg

post-151180-1221672235_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio coś dziwnego zaczęło mi się dziać z moim 4850, jak gram albo włączam 3dMarka to po kilkudziesięciu sekundach działania programu wszystko się zawiesza i pojawiają się wszędzie niebieskie kwadraciki, temperatury są ok, mam założone accelero i wiatraczek, max 70 stopni. Doradźcie coś. Kartę mam już ok. miesiąc. zmieniłem sterowniki i dalej to samo, karta nie była kręcona, nie wiem już co robic.

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio coś dziwnego zaczęło mi się dziać z moim 4850, jak gram albo włączam 3dMarka to po kilkudziesięciu sekundach działania programu wszystko się zawiesza i pojawiają się wszędzie niebieskie kwadraciki, temperatury są ok, mam założone accelero i wiatraczek, max 70 stopni. Doradźcie coś. Kartę mam już ok. miesiąc. zmieniłem sterowniki i dalej to samo, karta nie była kręcona, nie wiem już co robic.

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Wygląda to na padnięty ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie taki problem:

miałem (sig) 7900GT i zmieniłem na 4850 sonic, oczywiście stery odinstalowane itd... wszystko extra, tylko ze żaden benchmark mi teraz nie chodzi ?

gry działają normalnie a benki nie ?

stery mam catalyst8.8 ze strony ati.

Jakieś sugestie ?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie taki problem:

miałem (sig) 7900GT i zmieniłem na 4850 sonic, oczywiście stery odinstalowane itd... wszystko extra, tylko ze żaden benchmark mi teraz nie chodzi ?

gry działają normalnie a benki nie ?

stery mam catalyst8.8 ze strony ati.

Jakieś sugestie ?

Pozdr.

Do 3DmarKów potrzebny jest hotfix o taki : http://www.futuremark.com/download/hotfix_feb08/ Instalujesz i po problemie. Ati tak poprostu ma ;] A na przyszłość polecam poczytanie topiku troszkę lepiej bo prawdopodobnie nie jedna osoba sie zdenerwuje Twoim postem ;p

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka prezentacja Asus Radeon 4850 512MB-konstrukcja niereferencyjna.

CENA~465zł

 

Chciałbym wiedzieć gdzie wyrwałeś go za 465 zł, bo wszedzie widze za ok 565

 

czy ktoś kto ma tego radka (hd4859 asus glaciator) ma jakies problemy w grach -artefakty, przycinki, jakakolwiek niestabilnosc?

Edytowane przez ZlyDzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem w sieci takie cos...

 

Wyglada na to ze wyszlo troche kart z wadliwym chipem.. i jest mozliwa wymiana.

 

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "kilk"
IMPORTANT ANNOUNCEMENT TO ALL GAINWARD 4850 GOLDEN SAMPLE & CUSTOM COVER USERS

 

To all Gainward 4850 GS & CC users who bought their cards from 15th August till 10th Sep 2008:

 

If you face any black screen problems during usage or gameplay, please inform us and we will swap the card 1-to-1 for you with the latest batch of Gainward 4850 GS. The should solve the problem.

 

To all regulars here, please help notify users who have this problem re this exchange program. Thank you very much.

 

Procedure for 1-to-1 exchange:

 

1. This exchange is only for users with black screen problem. Please be sure.

 

2. Come to our office (address below) to collect your new card. Call our Technical Dept xxxxxxxxxx before you come. Mention 4850 GS black screen problem card exchange.

 

..........adres jakiegos zagranicznego sklepu :P................

 

3. For outstation users, notify us by email to xxxxx@xxxx.com.my and post the card to us. We will then post back a new card to you once we received the faulty card.

 

We are very sorry for the inconvenience caused due to an unstable chip in few cards (not the whole batch). We will make it up to the users affected by this unfortunate incident. notworthy.gif

 

We want to state clearly that the LATEST batch (Sep 18th onwards) of Gainward 4850 Golden Sample and Custom Cover will NOT have this problem.

To moze Sapphire tez wypuscila wadliwego Radeona HD4870 i dlatego robi wysyp w GTA SA.

 

Jeszcze zobacze na najnowszych catalystach 8.9 ale w cuda nie wierze.

 

Parę chwil później...

 

Cudów nie ma. Wysypuje sie znacznie szybciej niz bylo to w catalystach 8.8...

 

Czyli co? Odsylac i wymieniac na nowego Szafira czy brac cos innego za 799zl?

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proline.pl - tez bylo mowione ..

karta spoko, chociaz sie lekko grzeje i wyskakuje recovery po pewnym czasie .. pomimo nawiewu 120 mm na sekcje i pamieci ..

 

co masz na mysli przez recovery? Czyli jednak radiatory na zasilanie i pamieci musza byc, dobrze wiedziec. A regulacja obrotów jest dostepna normalnie czy trzeba jakies poprawki wprowadzac? Ten asus wygladał spoko ale widze ze kazdemu radeonowi cos dolega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście się może z takim problemem, że jak wyłącze monitor i włącze to system po chwili jak poruszam myszką zawiesza się ? Dzieje się tylko tak jak wyłącze monitor i włącze. Wcześniej na 1950xt nie miałem takich problemów, nie wiem czy to nie wina systemu, ale pytam bo kto pyta to nie błądzi ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do Was pytanie czy warto podkrecic quada 9300 jesli chodzi o wydajność w grach przy radeonie 4850? czy referencyjny zegar nie wykorzystuje możliwości karty graficznej przy taktowaniu procesora 2.5Ghz?Jeśli warto to jakie procentowo to przyniesie korzysci np w przypadku 3Ghz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proline.pl - tez bylo mowione ..

karta spoko, chociaz sie lekko grzeje i wyskakuje recovery po pewnym czasie .. pomimo nawiewu 120 mm na sekcje i pamieci ..

U mnie nic nie wyskakuje.

Karta nawet po OC bardzo stabilna.

Moze radek radkowi nie rowny, wiec nie mozna generalizowac.

 

 

co masz na mysli przez recovery? Czyli jednak radiatory na zasilanie i pamieci musza byc, dobrze wiedziec. A regulacja obrotów jest dostepna normalnie czy trzeba jakies poprawki wprowadzac? Ten asus wygladał spoko ale widze ze kazdemu radeonowi cos dolega

j.w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze Sapphire tez wypuscila wadliwego Radeona HD4870 i dlatego robi wysyp w GTA SA.

 

Jeszcze zobacze na najnowszych catalystach 8.9 ale w cuda nie wierze.

 

Parę chwil później...

 

Cudów nie ma. Wysypuje sie znacznie szybciej niz bylo to w catalystach 8.8...

 

Czyli co? Odsylac i wymieniac na nowego Szafira czy brac cos innego za 799zl?

Spróbuj wymusić stałą częstotliwość gpu core, np najnowszym riva tuner i zobacz czy dalej masz te problemy. 4870 ma problemy z powerplay które ciągle przeskakuje z 500MHz na 750Mhz i z powrotem co powoduje właśnie freezy ekranu i konieczność restartowania kompa. Masz tu:click cały topic o tych problemach, najbardziej cierpią właśnie stare i mało wymagające gry (np u mnie WoW) gdzie powerplay niemal nonstop przełącza miedzy trybami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mam glupie pytanie - kupilem 4850 palita i mam w nim wtyczke z zasilaniem + przejsciowka ktora rozchodzi sie na 2 molexy, w zwiazku z tym powinienem podpiac tam dwie wtyczki zasilania z zasilacza czy podpina sie jedna? koncowki w przejsciowce maja 3 bolce, koncowki z zasilacza standardowo 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam dość poważny problem z moim Palitem HD4850 Sonic.

Reszta configu to e6420, gigabyte p35-ds3r, 4gb Corsair twin2x, zasilacz Topower Top-450P3 (wg producenta maksymalna moc na linię +12V to 348W, natężenie każdej z dwóch linii +12V to 20A, co daje w sumie 29A na +12V).

Otóż po odpaleniu np Furmarka, 3dmarka Vantage, czy Crysisa po kilku sekundach ekran robi się czarny, monitor gaśnie, i jedyne co pomaga to twardy reset. To dzieje się na nowszym biosie karty który dzisiaj wgrałem. Na starszym biosie pojawiały się takie rzeczy:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Wcześniej miałem galaxy 9600gt i żadnych problemów z nim nie miałem. Myślałem że to może przez konflikt sterowników, ale przeinstalowałem windowsa na hd4850 i nic to nie dało.

Wczoraj kumpel testował moją kartę i nie widział żadnych problemów, więc w sumie to już nie wiem co dolega tej karcie, i czy warto ją wysyłać do esc na gwarancję, bo u nich równie dobrze też problemy mogą się nie pojawić.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to zasilacz, chociaż Topower zdawał mi się być porządną marką, no i na 9600gt i podkręconym procesorze (3,2ghz)wszystko działało elegancko. Teraz procesor ustawiłem na nominalne 2,1ghz ale problemy wciąż są.

Dodam jeszcze że temperatury karty są w normie, czyli max ok 65*C w stresie (dopóki komp sie nie zawiesi).

 

Ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak?

 

edit: kabel dodatkowego zasilania jest oczywiście podłączony.

Edytowane przez Cygan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...