Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki sam problem jak Sisay1982. Przez ponad dwa tygodnie szukałem rozwiązania, przekopałem mnóstwo for, nie tylko polskich, zrobiłem więcej testów niż niejeden użytkownik komputera przez całe życie. Zrobiłem wszystko co poradził Duelist, oprócz wymiany zasilacza, ale niestety tego nie mogę zrobić obecnie, żaden z moich znajomych nie ma tak mocnego zasilacza. (...)

Sprawdź czy problem występuje po sterownikach z HOTFIXa ze strony ATI, to starsze Catalysty - ale rozwiązują m.in problem audio HDMI pod XP. Kilka razy zauważyłem ten problem u siebie, a po reinstalacji tego FIXa jest OK.

 

sprawdźcie

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

Co do chłodzenia S1 czy Twin Turbo... moim zdaniem samo S1. Mam dobrze wentylowaną budę NZXT i pasywny (idealnie cichy :D) 4850 rozgrzewa się max do 70 stopni w STRESS (i to 1.21 VGPU 700/220 :))

 

 

@remyleblau podpinasz oba molexy do zasilacza (nie szkodzi że mają tylko 3 piny)

Edytowane przez ZooM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym troche zmodyfikowac chlodzenie mojego niereferenycjnego palita i mam pytanie.

Na GPU bedzie bloczek WC abaddon gpu pro, czekam tylko na druga chlodnice.

Na memki jakies radiatory. I nawiew 120@800rpm na karte od dolu.

 

Czy to zaznacozne na rysunku czarnym kolkiem to sekcja zasilania ? A to drugie mniejsze koleczko ?

Chce byc pewien gdzie radiatory dac. A mam watpliwosci poniewaz czytalem ze sekcja sie wielu uzytkownikom mocno grzeje,

gdy dotykam tych czesci zaznaczonych na rysunku podczas grania/testow to sa one jedynie cieple, i nie wiem za bardzo czy te radiatory sa wogole wskazane.

 

Dołączona grafika

 

Do dyspozycji mam takie radiatorki jak na focie ponizej i mniejsze aluminiowe. Mysle ze skoro temperatura nie jest za wysoka na tym to czy czasami te radiatorki pozniej to

nie bedzie przerost formy nad trescia ? Sadze ze mniejsze alu spowodzeniem dadza rade ale chcialbym poznac wasza opinie.

 

Dołączona grafika

 

Dodatkowo trapi mnie OC. Na gpu od 670 wlacza mi sie juz VPU Recovery, nie ma zadnych bledow w obrazie i innych problemow tylko obraz staje. Z memkami na 1150+ po krotkim czasie testow wylacza sie monitor ale to juz dobry wynik, zreszta z radiatorami moze zrobia wiecej. Martwi mnie gpu bo i tak ma niska temp. i nie wiem czy WC cos pomoze ale co zrobic. PENCIL moda raczej nie zrobie bo to niereferencyjna, a przez bios nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....

Dodatkowo trapi mnie OC. Na gpu od 670 wlacza mi sie juz VPU Recovery, nie ma zadnych bledow w obrazie i innych problemow tylko obraz staje. Z memkami na 1150+ po krotkim czasie testow wylacza sie monitor ale to juz dobry wynik, zreszta z radiatorami moze zrobia wiecej. Martwi mnie gpu bo i tak ma niska temp. i nie wiem czy WC cos pomoze ale co zrobic. PENCIL moda raczej nie zrobie bo to niereferencyjna, a przez bios nic nie daje.

Widać rdzeń domaga się więcej papu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam ze jeszcze nie widzialem karty w której sekcja tak strasznie dostaje w d..e jeśli chodzi o temperature. I to jest wg mnie najslabszy punkt nowych radkow.

a wg mnie zasilanie to najsilnieszy punkt 4870 - jak masz elementy ktore moga przez lata pracowac w 120 stopni to masz malo problemow z gwarancja... a chlodzenie trzeba dac na minimalnym poziomie bo deltaT duza

 

pokaz grafe ktora NIE MA elektrolitow w zasilaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z furmarkiem otórż mam strasznie niski wynik ~3000pkt. Może się ktoś z tym spodkał?

Ustawienia standartowe bez jakichkolwiek zmian...

 

nie łaska zerknąc max 4 strony wstecz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz takie pytanie czemu nie odpala mi się aquamark3?

 

sciagnij fixa do 3dmarkow i calej reszty markow. Dostepny na stronie producenta.

 

 

A ja mam pytanie i prosbe,

 

W jaki sposob wylaczyc powerplaya przy pomocy rivatunera.

Jakis opis, screeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was uzywa/ moze cos powiedziec o tej karcie: Gainward ATI Radeon HD4870 512MB DDR5 256bit PCI-E TV/2xDVI Golden Sample ??

Gainward HD4870 Golden Sample

 

bo zastanawiam sie nad jej zakupem

 

W przypadku serii GS 4850, sporo uzytkownikow ma z nia problemy, w aplikacjach 3D pojawiaja artefakty, monitor sie wylacza itp. najprawdopodobniej jest to spowodowane wadliwym chipem ktory zostal umieszczony w czesci tych kart.

Ja swoja wczoraj odeslalem na gwarancje.

 

Nie wiem jak to jest z GS 4870 ale na wszelki wypadek postaraj sie o sprawdzenie czy nie bedzie z nia problemow w 3D.

Edytowane przez kamkul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyp GTA SA jeszcze raz:

 

Wczesniej dawalem linka do filmu znalezionego w sieci. Teraz moja wlasna produkcja. Trwa nieco ponad 30 sekund, bo tyle potrzebowalem aby sie wszystko wysypalo.

 

http://pl.youtube.com/watch?v=5AF_1p2G8ow

 

 

Nadal prosze o tutorial jak wylaczyc powerplaya i dlaczego problemu nie maja uzytkownicy kart ASUSa czy tez Gigabyte'a, a przynajmniej nie widzialem aby ktos z posiadaczy zgłaszał tego typu problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16814261027

No to możne w październiku dojdzie do 300 zl to wtedy kupie :D

nie liczyłbym, ze w październiku sprzęt potanieje.. ani tym bardziej w listopadzie

na cene ok 300zl liczyłbym raczej w lutym :]

 

zaczyna sie pora przebitiek i braku towaru na półkach (pamięta ktoś co było z 8800gt zeszłej zimy?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hapek

koniecznie załóż radiator na cewkę zasilania pamięci - grzeje sie mocno już w idle, a w stressie parzy!

Czy sekcja zasilania pamieci to jest to po prawej na fotce ? :wink:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1GB niepotrzebne temu GPU, ale 2 fazy na zasilenie pamiątek to dobry krok

szkoda, ze HiS IceQ4 ma jedną, i szkoda, że nie ma ich w PL (rev2, bo 1 sie sypały i wycofali)

 

na razie palit styka, potem go trochę ochłodzę, albo zmienię na 4870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie liczyłbym, ze w październiku sprzęt potanieje.. ani tym bardziej w listopadzie

na cene ok 300zl liczyłbym raczej w lutym :]

 

zaczyna sie pora przebitiek i braku towaru na półkach (pamięta ktoś co było z 8800gt zeszłej zimy?)

 

 

1 jakos w pazdzierniku NV ma wpuscic cos "odnowionego"

2 Nie patrze na ceny w Polsce :D

3 No moze nie w pazdzierniku ale pod koniec listopada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla spragnionych informacji na temat crysisa najnowszego, porownanie czerwonie vs zielonie :D

Zapraszam do lekturki ;]

 

http://www.pcgameshardware.com/aid,660468/...he_game/?page=1

Szkoda , że te wyniki można sobie w d.. wsadzić , wystarczy je przeanalizować- wynik 98gtx+ buheee. Koleś na guru3d porównał 4870x2 i 280gtx oraz 280gtx sli , wyniki są zupełnie inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...