Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do kupna Palit HD4850 Sonic. Intryguje mnie jedna sprawa.

Na tym zdjęciu widoczne jest 8-pinowe gniazdo zasilania. Mój Amacrox Warrior 460w posiada wtyczkę 6-pinową. Czy to uniemożliwi mi montaż karty?

W zestawie jest przejściówka 6->8pin więc problemu nie ma. A wiem co mowie bo sam mam tę kartę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesci z pola bitwy.

 

Wylaczylem Powerplaya i teraz GTA SA chodzi bez zadnych udziwnien i blackscreenow.

 

Dla potomnych:

 

edycja profilu polega na zamianie:

 

<Feature name="CoreClockTarget_0">		  <Property name="Want_0" value="50000" />		  <Property name="Want_1" value="50000" />		  <Property name="Want_2" value="75000" />		</Feature>

na

 

 

<Feature name="CoreClockTarget_0">		  <Property name="Want_0" value="75000" />		  <Property name="Want_1" value="75000" />		  <Property name="Want_2" value="75000" />		</Feature>

fanfixa nie robilem, bo automatyczny dobor predkosci mi odpowiada.

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem się jednym z posiadaczy Asus 4870 512MB z chłodzeniem Glaciator.

 

Chłodzenie jest bardzo głośne, przy defaultowym ustawieniu wentylatora (czyli 50%) czysty odkurzacz. Nie da sie pracowac. Zrobiłem fanfixa na 20% temperatura w iddlu 50C.

 

Mam takie pytania:

1. Jaka jest bezpieczna temperatura dla Radeona 4870 iddle/stock.

2. Czy da się ustawić w biosie np. ze przy pracy 2D wentylator jest skręcony na 20% a w 3D automatycznie z wzrostem temperatur? Najlepiej jak by ktoś udostępnił bios do tej karty z takimi ustawieniami i lekko podkręconej karty. Byłbym bardzo wdzięczny. Dodam ze szukałem biosów na forum i w googlach, znalazłem kilka biosów do asusa 4870 ale nie wiedziałem czy będą pasować akurat do mojego modelu.

3. Zainstalowałem Ati Tray Tools najnowsza wersje którą ściągłem z guru3d i jak odpalam ATT zakładke z kontrolą wentylatorów pisze mi, że nie rozpoznano karty graficznej.

Sterowniki najnowsze Catylyst 8.9.

 

Czekam na odpowiedzi na moje pytania. Jeśli jakies pytanie/a były to bardzo przepraszam, szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi.

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden ciul co weźmiesz. Ja odradzam ATI - artefakty w grach i w ogóle. Polecam tylko nVidie - zero problemów. Warto dołożyć troszkę kaski i kupić odpowiednik u nVidii.

Jakie artefakty bo żadnych nie widziałem odkąd mam HD4850. Dziwi mnie Twoja wypowiedź, czy czasem nie jesteś uprzedzony do Radeonów po prostu bez przyczyny? Mój 4850 sprawuje się świetnie i nigdzie nie mam jakichkolwiek artefaktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest, zawsze na temat rzekomych "niedorobek" karty mają do powiedzenia Ci co nie widzieli jej na ocy i nie mieli z nią żadnej styczności. :lol2:

no ja mam już drugą sztukę i pierwsza grzała się tak że poodklejały się na niej naklejki z n/s itp.

a teraz mam od kilku dni Gainward GS ma temp. w normie, ale za to wysypuje się na benchmarkach i najprawdopodobniej wyląduje w serwisie.

załamac się mozna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam już drugą sztukę i pierwsza grzała się tak że poodklejały się na niej naklejki z n/s itp.

a teraz mam od kilku dni Gainward GS ma temp. w normie, ale za to wysypuje się na benchmarkach i najprawdopodobniej wyląduje w serwisie.

załamac się mozna

Pojedyncze przypadki. Sporo osób ma 4850 i 4870, a nic im się nie dzieje. Ja od początku miałem świetnie działającą kartę, która na stokowym chłodzeniu chodziła pięknie i na wodzie lata wyśmienicie. Karta ma już jakieś 3 miesiące (bodaj początek lipca był kiedy ją kupiłem przynajmniej tak mi się wydaje :D) i nic się złego jej nie przytrafiło. A co do GS to część nie działa jak powinna, ale to jest identyczny przypadek jak niedziałający TV-out w Palitach 8600GT. Czyli po prostu błąd producenta, a nie sama wada wszystkich kart danej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z Gothic III

przy przejściu w tryb 3D wywala mi czarny ekran, a monitor pokazuje 'out of range'

jak wymusić odświeżanie 75Hz (a najlepiej od razu rozdzielczość 1280x1024) dla aplikacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem się jednym z posiadaczy Asus 4870 512MB z chłodzeniem Glaciator.

 

Chłodzenie jest bardzo głośne, przy defaultowym ustawieniu wentylatora (czyli 50%) czysty odkurzacz. Nie da sie pracowac. Zrobiłem fanfixa na 20% temperatura w iddlu 50C.

 

Mam takie pytania:

1. Jaka jest bezpieczna temperatura dla Radeona 4870 iddle/stock.

2. Czy da się ustawić w biosie np. ze przy pracy 2D wentylator jest skręcony na 20% a w 3D automatycznie z wzrostem temperatur? Najlepiej jak by ktoś udostępnił bios do tej karty z takimi ustawieniami i lekko podkręconej karty. Byłbym bardzo wdzięczny. Dodam ze szukałem biosów na forum i w googlach, znalazłem kilka biosów do asusa 4870 ale nie wiedziałem czy będą pasować akurat do mojego modelu.

3. Zainstalowałem Ati Tray Tools najnowsza wersje którą ściągłem z guru3d i jak odpalam ATT zakładke z kontrolą wentylatorów pisze mi, że nie rozpoznano karty graficznej.

Sterowniki najnowsze Catylyst 8.9.

 

Czekam na odpowiedzi na moje pytania. Jeśli jakies pytanie/a były to bardzo przepraszam, szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi.

Widzę że masz ten sam problem. Sam pisałem o tym kilka stron wcześniej. Napisałem meila do asusa odnośnie głośnego chłodzenia i dostałem taką odpowiedź:

 

Szanowny Panie,

 

Opisywane przez Pana wartosci sa standardowe dla tego typu karty graficznej. Jezeli poziom generowanego szumu Panu nie odpowiada, prosze sprawdzic czy dla Panskiego modelu karty oprogramowanie ASUS SmartDOCTOR oferuje regulacje predkosci obrotowej wentylatora karty.

 

Pozdrawiam

Jakub Natorski

Czyli karta ma być głośna. Smart Doctora pobrałem już wcześniej i cały czas go używam, karta jest trochę cichsza ale nadal jest to najgłośniejszy element komputera...

W Smart Doctorze w zakładce Fan Control włącz opcję Enable SmartCooling, może będzie ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy otwieraniu mojego biosu Radeon Bios Editorem wywala blad "Invalid file specified. Not an ATI BIOS? - Debug information: 'CheckValid' reported error"

Wyczytalem ze biosy gainward'ow troche sie roznia od innych. Jaki bios pobrac aby pasowal do tego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli karta ma być głośna. Smart Doctora pobrałem już wcześniej i cały czas go używam, karta jest trochę cichsza ale nadal jest to najgłośniejszy element komputera...

W Smart Doctorze w zakładce Fan Control włącz opcję Enable SmartCooling, może będzie ciszej.

No coz skoro Asus do 4850 i 4870 uzywa tego samego Glaciatora to jakos to musieli rozwiazac wydajnosciowo.

Poszli na latwizne i z tego wzgledu nie kupilbym 4870 od Asusa.

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli karta ma być głośna. Smart Doctora pobrałem już wcześniej i cały czas go używam, karta jest trochę cichsza ale nadal jest to najgłośniejszy element komputera...

W Smart Doctorze w zakładce Fan Control włącz opcję Enable SmartCooling, może będzie ciszej.

U mnie to samo GPU najgłośniejszy podzespół w komputerze.

Myślałem ze glaciator jest cichsze od referencyjnego chłodzenia a tu taka niespodzianka.

 

Po włączeniu w Smart Doctorze w zakładce Fan Control z włączoną Enable SmartCooling wentylator pracuje na 60% :blink: Zauważyłem ze przy przy Enable SmartCooling działa regulacja obrotów ze np. jak zapuszcze Furmarka to wentylator szybciej pracuje a jak dam Auto to jak zapuszczę znów Furmarka to pracuje z 50% non stop, obojętnie czy jak go wyłączę itd...

U ciebie tak samo wygląda sytuacja?

 

W jakim programie zrobie backup BIOSU gpu?

Próbowałem RBE ale nie widzę żadnej opcji do backupu biosu. Na googlach szukałem nic nie znalazłem. Jak by się udało zrobić backup biosu naszego modelu gpu to może ktoś by nam edytował nasz BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziwny problem .. kupilem osttanio referencyjnego HD4850 512MB Gigabyte .. wynik w HardwareOC Crysis Benchmark : ilosc klatek min/srednio/max 28/39/64 Test dla rozdzielczosci 1680x1050 .. dokuczal mi tylko ten wentylator wiec postanowilem zmienci karte na Asus EAH4850 512MB TOP - czyli wersja fabrycznie podkrecona z glaciatorem ... i tu wielkie zdziwienie .. co bym nie robil jakich sterownikow nie uzyl wyniki sa zenujaca gorsze - mianowicie 13/25/32 !!! Przeciez to 50% slabiej niz model referencyjny ! gdzie moze lezec problem .. dodam ze mam dwa systemy - windows xp i vista wiec problem softu raczej odpada, bo wyniki sa powtarzalne. Sterownik karty pokazuje w Asusie ze jest 1024MB Hypermemory .. Gigabyte pokazywal tylko wartosc wlasciwa zainstalownego ramu na karcie ..

 

CPU C2D E6400, 4GB RAM PC800 (w xp 32bit 3,15 GB), MB ASUS P5KC - P35

Edytowane przez ziembol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu w Smart Doctorze w zakładce Fan Control z włączoną Enable SmartCooling wentylator pracuje na 60% :blink: Zauważyłem ze przy przy Enable SmartCooling działa regulacja obrotów ze np. jak zapuszcze Furmarka to wentylator szybciej pracuje a jak dam Auto to jak zapuszczę znów Furmarka to pracuje z 50% non stop, obojętnie czy jak go wyłączę itd...

U ciebie tak samo wygląda sytuacja?

Na Auto u mnie też jest 50% ale nie sprawdzałem dłużej czy się podniesie, natomiast SmartCooling działa dobrze, ale dziwne jest to że po wybraniu tej opcji w programie można go właczyć tylko przez przycisk "OK" - "Zastosuj" nie działa. :blink:

 

Czy frezy w Crysis to wina Ati Powerplay?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowię pytanie:

 

Możecie polecić jakiś sklep w Krakowie gdzie zakupie ewentualnie tę (Gainward Radeon HD4850 GoldenSample) kartę? Bo w Apollo nie posiadają jej w ogóle... Preferowałbym jakiś sklep, bo będę mieszkał w akademiku i wysyłka do domu, zajechanie po niego itd... trochę potrwa

 

Własnie zerknąłem na kdo.pl - trochę drogo :P Ale jedyny plus to taki, że blisko... Esc.pl - tanio, ale zaś wysyłka do domu...

Chodzi mi o jakiś zaufany sklep, gdzie w razie czego nie byłoby problemów z reklamacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba najlatwiej w GPU-Z ;) wystarczy kliknac na mala ikonke obok wersji biosu i "save to file"

Dzięki

 

Jeszcze jedna rzecz mi sie nie podoba w CCC przesuwam suwaki na 900MHz dla GPU, 1200 dla Memory a SmartDoctor pokazuje mi defualtowe ustawienia.

Dołączona grafikaDołączona grafika

O co chodzi?

 

Druga rzecz jak zapisuje BIOS w gpu-z i chce go otworzyć w RBE to wywala mi taki błąd:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Wersja RBE najnowsza 1.15.

Jakiś pomysł? Chciałem zobaczyć jak wyglądają ustawienia może by mi sie udało coś zmienić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz mi sie nie podoba w CCC przesuwam suwaki na 900MHz dla GPU, 1200 dla Memory a SmartDoctor pokazuje mi defualtowe ustawienia.

a klikales "Test Custom Clocks" w CCC?;>

pozniej jak dobrze jest to accept a jak nie to restore i musi dzialac

 

edit: i chyba trzeba zaznaczyc "enable ATI Overdrive"

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie od kolegi: czy posiadacze HD4870 nie mają problemów z Crysis:Warhead? (Sam w to nie wierzę ale on zwala to na kartę)

Udzielę się pomimo tego że jestem właścicielem 4850. Po włączeniu warheada w pierwszej minucie pomimo tego że chłodzenie zaskoczyło na 90% (około 6000rpm), to temperatura jak z bicza doleciała do 100 stopni, po czym catalyst zaczął srać resetami VPU.

 

Natomiast po zainstalowaniu 8.9 obraz jest tak zasrany artami że nie da się nic zobaczyć.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udzielę się pomimo tego że jestem właścicielem 4850. Po włączeniu warheada w pierwszej minucie pomimo tego że chłodzenie zaskoczyło na 90% (około 6000rpm), to temperatura jak z bicza doleciała do 100 stopni, po czym catalyst zaczął srać resetami VPU.

 

Natomiast po zainstalowaniu 8.9 obraz jest tak zasrany artami że nie da się nic zobaczyć.

Podkrecasz, a potem narzekasz.

Moze te chipy juz tak maja, ze nie lubia jakiegos specjalnie wysokiego OC.

U mnie bez zadnych modow Asus poszedl na 690/2150 i wszystko ok, takze u Ciebie tez bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udzielę się pomimo tego że jestem właścicielem 4850. Po włączeniu warheada w pierwszej minucie pomimo tego że chłodzenie zaskoczyło na 90% (około 6000rpm), to temperatura jak z bicza doleciała do 100 stopni, po czym catalyst zaczął srać resetami VPU.

 

Natomiast po zainstalowaniu 8.9 obraz jest tak zasrany artami że nie da się nic zobaczyć.

Sam mam HD4850 i u mnie nie ma problemów:) Pytałem o kolegi HD4870 - wydaje mi się dziwne, żeby tam coś się przegrzewało w Warhead skoro u mnie jest ok (chyba 4870 ma lepsze chłodzenie). Ale jak będzie chwila to pogram może dłużej bo 20 minut może być mało miarodajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie u mnie karta siedzi. Asus 4850 referent.

 

Chyba w biosach zaszły jakies zmiany bo karta jest zupełnie cicha na pulpicie! Jak przykładam palec do wentylatora to czuć że się słabo obraca. Po starcie kompa przez ok sekunde chodzi na 100%.

Oczywiście odbija się to na temperaturach w idle 72-73st, ale do czasu zwodowania tak zostanie.

 

 

A i ciekawostka - zużycie prądu całego kompa wraz z monitorem i głośnikami w idle spadło o całe 12W w stosunku do 2900XT <_<

Spodziewałem sie większego spadku po przejżeniu testów w sieci...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...