Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden ciul co weźmiesz. Ja odradzam ATI - artefakty w grach i w ogóle. Polecam tylko nVidie - zero problemów. Warto dołożyć troszkę kaski i kupić odpowiednik u nVidii.

W takim wypadku jesteś po prostu lamer :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w końcu 4850 Asusa w komputroniku. (Tak, wiem, przepłaciłem, ale wszystko tam kupuję, bo mam dobrą opinię o tym sklepie.) Z czystym sercem polecam każdemu. W iddle wentylator ustawiony na 20%, co daje mi 35-40 st. C przy zerowym hałasie. w stressie wentylator nieco przyspiesza i daje się już nieco we znaki, jednak bywało o wieeele gorzej. Hałas poprostu "umiera" na tle mojego Seagate Baracudy 80GB, który wciąż stuka... Jedynym niewypałem jest brak chłodzenia na sekcji zasilania, czy aż tak ciężko nałożyc chociaż taki radiatorek jak ma Asus 8800GT Glaciator? Tym samym kieruję do was drobne pytanko, co założyc na ta felerną sekcję zasilania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi przepłacać spoko i można w komputroniku kupić jego wybór a co założyć jakiś radiorek na to i tyle można tez ustawić jakiś nawiew bo to chyba największa wada udanej tej serii .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle lubię, co poprostu wolę doplacic za dobrą obsługę, ZERO problemów z gwarancją i dobry kontakt. Nie tak jak w przypadku Proline.pl 0 kontaktu, pisałem na Maila, kilka numerów gg i mają mnie gdzieś. Gadaj [gluteus maximus] do słupa a słup stoi jak [gluteus maximus]...

Edytowane przez PonuryMurzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle lubię, co poprostu wolę doplacic za dobrą obsługę, ZERO problemów z gwarancją i dobry kontakt. Nie tak jak w przypadku Proline.pl 0 kontaktu, pisałem na Maila, kilka numerów gg i mają mnie gdzieś. Gadaj [gluteus maximus] do słupa a słup stoi jak [gluteus maximus]...

Zgadzam się :) komputronik warty dopłaty za profesjonalną obsługę i porządny serwis,

miałem 7900GTO z proline'a i trzy razy oddawałem na gwarancje, w d... człowieka mają

a w sklepie tylko chamskie teksty lecą

a w KT jak się serwis zewnt np ASUSA nie wyrobi w 28 dni roboczych z naprawą karty to sami porafią nową sztukę wydać, a PROLINE kazał czekać 3 miesiące...

 

 

Sterownik powinien być na płycie.

to prawdopodobnie sterownik hdmi, ATI Function for HD Audio itd

mi się zainstalowało dopiero w 8.6 HOTFIX :)

Edytowane przez ZooM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawdopodobnie sterownik hdmi, ATI Function for HD Audio itd

mi się zainstalowało dopiero w 8.6 HOTFIX :)

Możliwe.

Nie wiem jak jest w 4850 natomiast przy mojej karcie po reinstalacji systemu pomaga wyszukanie w/w sterownika na płycie i znajduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szybkie pytanko prosze o pomoc

mam zamiar kupic tą kartę --> http://allegro.pl/item441233940_ati_radeon..._gw_zabrze.html

czy to chlodzenie jest ok czy lepsze bedzie accelero s1 rev2

pozdr

 

Mam dokladnie taka. Chlodzenie- jak chlodzenie, podobne do innych referentow ale po trzech miesiacach w idle/na malych obrotach wentyl zaczal nieznosnie dla mnie terkotac i wlasnie zmieniam na Accelero s1 r.2. Co jest wazne- zadnych artow czy klopotow z grami. Moze mialem szczescie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak [gluteus maximus]

 

Sterownik nie jest przeznaczony dla tej platformy :blink:

Dziwne.

U mnie przy instalacji jest wybór między dwoma, które znajduje, jeden pasuje, drugi nie.

Jeden właśnie "nie jest przeznaczony..." drugi hula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokladnie taka. Chlodzenie- jak chlodzenie, podobne do innych referentow ale po trzech miesiacach w idle/na malych obrotach wentyl zaczal nieznosnie dla mnie terkotac i wlasnie zmieniam na Accelero s1 r.2. Co jest wazne- zadnych artow czy klopotow z grami. Moze mialem szczescie...?

ok zamowione, mam nadzieje ze tez zadnych artow nie bedzie ani nic w tym stylu ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki jak się potwarzam, jakie kupić radiatory na pamięci i sekcje zasilania do Accelero S1 rev.2 ? (pamiętam, że te z accelero nie pasują i trzeba je ciąć).

 

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...y,id,19587,s,1/ ?

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Zastanawiam się nad kupnem 4850 - pasywnego Gigabyte R485MC-1GH - chcę do niego dołożyć wentyl i być zadowolonym. Pytanie, czy warto dopłacać do 4870, bo z 250-300zł trzeba dać (tu cicha karta, a tu referencyjne "cudo")? Będe grał w 1680x1050. Chcę mieć aa i anizo ;)

Rzecz w tym, że chciałem czekać i kupić kartę pod koniec roku, gdy wyjdą (hmm) nowy COD, Flashpoint i inne, nowe i wymagające, wtedy poczytać i sprawdzić, czy pięćdziesiątka daje sobie radę. Niestety, karty drożeją, obawiam się, że na święta znów pojdą do góry, lub nie spadną - więc nie widzę sensu czekania. Zresztą wiemy, czekać można bez końca ;)

 

Podejrzewam, że nowy Stalker na maksie z oświetleniem jest niegrywalny na obu kartach?

 

Testy na necie mnie nie interesują, interesują mnie opinie ludzi i minimalny fps ;)

 

Pozdrawiam, dziękuję.

 

Edit:

Dodam, że chcę mieć conajmniej 40fps w grach, najlepiej bliżej 60.

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Zastanawiam się nad kupnem 4850 - pasywnego Gigabyte R485MC-1GH - chcę do niego dołożyć wentyl i być zadowolonym. Pytanie, czy warto dopłacać do 4870, bo z 250-300zł trzeba dać (tu cicha karta, a tu referencyjne "cudo")? Będe grał w 1680x1050. Chcę mieć aa i anizo ;)

Rzecz w tym, że chciałem czekać i kupić kartę pod koniec roku, gdy wyjdą (hmm) nowy COD, Flashpoint i inne, nowe i wymagające, wtedy poczytać i sprawdzić, czy pięćdziesiątka daje sobie radę. Niestety, karty drożeją, obawiam się, że na święta znów pojdą do góry, lub nie spadną - więc nie widzę sensu czekania. Zresztą wiemy, czekać można bez końca ;)

 

Podejrzewam, że nowy Stalker na maksie z oświetleniem jest niegrywalny na obu kartach?

 

Testy na necie mnie nie interesują, interesują mnie opinie ludzi i minimalny fps ;)

 

Pozdrawiam, dziękuję.

 

Edit:

Dodam, że chcę mieć conajmniej 40fps w grach, najlepiej bliżej 60.

 

 

Gram namietnie w Stalkera CS. Liczba klatek waha sie w granicach 20-30 (srednia), 15-minimum, 45-maximum; rozdzielczosc 1024x768; dymki i sloneczne efekciarstwo ustawione na sredni poziom; brak AA, reszta na max.

 

W Crysis, fps nie schodzi ponizej 25 na full detalach i 1280x960!

 

Do konca tygodnia bede mial E8400, osiagi powinny sie lekko podniesc. W przypadku Stalkera wina za tak niska wydajnosc obarczalbym tworcow gry, a nie karty :) Reszta nowych wydan chodzi bez zarzutu.

 

Moja skromna opinia:

Jezeli szukasz karty pod nowego Stalkera, to 4870 tez nie zalatwi sprawy. Przy 4870x2 twoje oczekiwania zostana spelnione... ale to juz inny przedzial cenowy.

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max - dzięki, czytałem już ;) Miałem 9600GT z tym chłodzeniem, bez nawiewu karta zwalniała przy 3dsmarku, po prostu pasywniak nie daje rady, dlatego potrzebny jest nawiew. Z drugiej strony dasz wolnoobrotowe coś i masz karte z najlepszym radiatorem i ciszę ;) Bez ruszania karty i utraty gwarancji.

 

Burdoror - straszne wieści, tego się obawiałem. Czyli Stalker dla mnie do pogrania za rok, przy kolejnej generacji kart :( Ja gram tylko w maksymalnych ustawieniach (ewentualnie brak aa przeboleję, zależy od tytułu), w natywnej, więc nie ma na to sans ;) Po odpaleniu na mojej z maksem mam ~7-10fps heheh ;) :) Jeszcze 50 i mogę grać.

 

Nie dam 1.5K za grafę. Co do winy "tfurców" - puszczał ktoś NWN2 z dodatkiem na maksa (cienie)? 1-3fps i koniec, świetna optymalizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej nie polecam grafik z pasywnym chłodzeniem. Miałem już dwie bezgłośne karte i każda z nich pioruńsko się grzała (jak dotykałem radiatora to parzył) , jak nie masz dobrze wentylowanej budy to zapomnij... Pozatym te karty chociaż "bezgłośne" to przy obciążeniu GPU mogą zacząć piszczeć kondensatory... Ogólnie bierz te z wiatrakiem, możesz zawsze zrobić fanmod-a i nic nie będziesz słyszał , a chłodziwo na rdzeń zawsze jakieś tam będzie...

 

Co do tego czy 4870 czy 4850, osobiście wybrałem tą droższą.... Zwłaszcza jeśli grasz na dużej rozdzielczości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, może i tak... pasywniak obowiązkowo dostałby wentyl, ale kto wie, może to i za mało ;)

 

Najgorzej, że wszystkie gry dopiero mają wyjść i ciężko powiedzieć, czy warto dopłacać ;)

Na pewno będzie spokojniejsze czekanie z taką siedemdziesiątką... W sumie do najtańszej będzie może z 200parę złoty różnicy, a ja gram codziennie i chcę mieć przednią zabawę, a nie myślenie "może mogłem dołożyć, teraz mam granicę płynności, a może byłoby lepiej" hehe ;)

 

No to jaką z 4870 wybrać? Z tańszych? Taki Palit referencyjny będzie ok? Cisza nie jest aż taka ważna, ale wyjca też nie chcę. Aby w 2d było cicho, przy grze i tak strzały zagłuszają kompa ;)

Prosze mnie nie cofać ileś stron wstecz, bo tu wsio się zmienia szybciej, niż poprzewijam strony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a wszyscy wiemy jaki ogromny wpływ na wydajność mają pamięci, szczególnie te 50mhz które osiągniesz na lepszym zasilaniu.

 

Gram namietnie w Stalkera CS. Liczba klatek waha sie w granicach 20-30 (srednia), 15-minimum, 45-maximum; rozdzielczosc 1024x768; dymki i sloneczne efekciarstwo ustawione na sredni poziom; brak AA, reszta na max.

Coś słabo. U mnie na 1280 wszystko max, słońce na med, aa nie działa i gra jest zawsze doskonale płynna, nie schodzi poniżej 30fps. Przydałby się jakiś bench.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo. U mnie na 1280 wszystko max, słońce na med, aa nie działa i gra jest zawsze doskonale płynna, nie schodzi poniżej 30fps. Przydałby się jakiś bench.

Fakt... Ale porownaj nasze OC kart :D :D

 

Ja nie dalem rady wejsc wyzej niz 710/1150 :( Przy wyzszych ustawieniach, albo restart kompa, albo zwiecha gier, w najlepszym wypadku artefakty. Podnoszenie napiec nic nie zmienia...

I wazne - gram na DX10

 

A jakie masz ustawienia w CCC? I jaka wersje?

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli referenta 4870 można brać w ciemno?

Duża różnica jest pomiędzy taktami 3600a4000? Widzę na Allegro karty z oc i bez ;)

W zimie będe miał gorąco w pokoju, więc oc referencyjnej może się nie powieść ;)

 

Edit:

Chodzi o gry, testy będą puszczone raz, a na DC wr'ów nie będe pobijał.

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KZI nie mam teraz czasu tylk otak odpalilem.

 

Na E8400 @ 4ghz i 4870 na max detalach z AA na 2 pasku 1680x1050 w terenie jest te 40 fps.

 

Nie krecona karta na XP.

 

Jak wroce to podam Ci dokladniejsze wartosci co i jak bo do roboty musze juz wyjsc.

Edytowane przez trafiq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...