Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

I wazne - gram na DX10

A ja na Enchanced ale DX9, nie widzi mi się spadek 30% fps dla błyszczących powierzchni.

 

A jakie masz ustawienia w CCC? I jaka wersje?

8.9 Ale używam ATT z presetem na najwyższą jakość.

 

ja bym tam nic nie kręcił, tym bardziej że nic ci to nie da bo będzie cie hamował procesor...

Da.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie słabe coś macie wyniki s STALKERZE CS ja na konfigu z podpisu i na dx10 wszystko na max rozdziałka 1440x900 i poniżej 20fps to mi nie schodzi ;D

 

A i jeszcze jedno może wgrajcie patcha do stalkera podobno naprawia wiele błędów i także znacząco przyśpiesza :D

Edytowane przez Tom6666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasywniaka 4850 GB mogę mieć za ~530zł, a Palita referencyjnego 4870 za ~720zł. Różnica to około 200zł hehe..

 

Warto chyba, co?

Podkręcony 4850 dużo ustępuje wydajnością stockowemu "starszemu bratu"?

 

Sorka, że męczę, ale kaska nie wypada mi z portfela, raczej dno widać, jak już na coś zbieram miesiącami, to chcę być pewien zakupu ;)

 

Są już testy 4850X2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.frazpc.pl/artykuly/622/GIGABYTE...wojne/uderzenie

 

Według testu na Frazie pasywny Gigus jest naprawde rewelacyjny jak na karte 100zeta drozsza od referentow.

 

Chociaz i tak w wiekszosci wypadkow z rdzeniem wykreconym ponad szybkosci 4870 z wiekszym bratem przegrywa - czyli jednak DDR5 maja sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasywniaka 4850 GB mogę mieć za ~530zł, a Palita referencyjnego 4870 za ~720zł. Różnica to około 200zł hehe..

 

Warto chyba, co?

Podkręcony 4850 dużo ustępuje wydajnością stockowemu "starszemu bratu"?

 

Sorka, że męczę, ale kaska nie wypada mi z portfela, raczej dno widać, jak już na coś zbieram miesiącami, to chcę być pewien zakupu ;)

 

Są już testy 4850X2?

 

http://www.purepc.pl/sprzet_pc/karty_grafi...850_x2_oddalony :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie słabe coś macie wyniki s STALKERZE CS ja na konfigu z podpisu i na dx10 wszystko na max rozdziałka 1440x900 i poniżej 20fps to mi nie schodzi ;D

Stalker to nie Crysis. Żeby gra była płynna trzeba mieć te minimum 35 fps, a najlepiej żeby poniżej 40 nie schodziło.

 

 

Co do wydajności 70 w stosunku do 50. Jeśli dobrze pamiętam to 4870 na takich samych taktach jak 50 jest wolniejsza od młodszego brata, ale jako że nie jestem w stanie wygrzebać detali musiałby się znaleźć ktoś z PDC i 4870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da.

Chyba tylko dodatkowe punkty w smarku które nie przełożą się w niczym na gry. Pozatym 4870 to straszne grzejniki, bez fan moda, kiedy się kręcą na 20% mają ~80C . Dopiero zwiększenie obrotów wentyla pozwala zbić temperature. Więc kręcenie tej karty mija się z celem, nie dość że skracasz jej żywotność to jeszcze musisz się martwić o temperatury, chyba że masz komp. zza oknem albo lubisz jak "wyje" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do sprawy coolerow. Kupilem od pewnego kutasa ( sorry ale to staropolskie okreslenie) uzywane Accelero S1 rev.2 i generalnie wszystko byloby ok gdyby nie to, ze w komplecie sa jedynie trzy srubi i podkladki do jego mocowania. Sa dwa wyjscia- jesli ma ktos na zbyciu jedna taka (np. od dlugiego radiatora, ktory jest nieprzydatny do 4870) i moglby sie podzielic- najlepiej w okolicach Gniezna-Poznania to chetnie wezme- drugie to- sprzedam to wszystko za 50zl. z moimi kosztami przesylki bo mi juz lapy opadaja na takie rzeczy. Generalnie jest wszystko ok i zlaozylbym go, nalezy jedynie nakleic nowe tasmy na radiatory. Ciekawym podesle linka aukcji ku przestrodze, Co za ch...za tydzien bede w Jego miescie to gdy nic nie wymysle do tej pory to wsadze to wszystko Jemu...tam gdzie sie parasol otwiera. Co za ludzie, Jezuuu Pzdr i sorry za wcinke ;-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie jezeli powtarzam po kims problem ale zanim przeczytam calosc ogluchne lub eksploduje mi glowa.. ><

 

stalem sie szczesliwym? posiadaczem palit r4850 i pierwsze co zauwazylem a raczej uslyszalem to strasznie wyjace chlodzenie..

 

sprawdzilem faq oraz posty guru3d ale to nie pomoglo (ponizej znajduje sie caly moj profil, wszystko chyba default bo narazie jedyne co chcialem zrobic to sciszyc ta suszarke..

 

<Profile>  <Caste name="Graphics">    <Groups>      <Group name="Overdrive5">        <Feature name="TimeUnlocked" />        <Feature name="OverclockEnabled">          <Property name="OverclockEnabledProperty" value="True" />        </Feature>        <Feature name="CoreClockTarget_0">          <Property name="Want_0" value="50000" />          <Property name="Want_1" value="50000" />          <Property name="Want_2" value="62500" />        </Feature>        <Feature name="MemoryClockTarget_0">          <Property name="Want_0" value="99300" />          <Property name="Want_1" value="99300" />          <Property name="Want_2" value="99300" />        </Feature>        <Feature name="CoreVoltageTarget_0">          <Property name="Want_0" value="1046" />          <Property name="Want_1" value="1046" />          <Property name="Want_2" value="1123" />        </Feature>        <Feature name="MemoryVoltageTarget_0">          <Property name="Want_0" value="0" />          <Property name="Want_1" value="0" />          <Property name="Want_2" value="0" />        </Feature>        <Feature name="FanSpeedProtocol_0">          <Property name="FanSpeedProtocolProperty" value="Percent" />        </Feature>        <Feature name="FanSpeedAlgorithm_0">          <Property name="FanSpeedAlgorithm" value="Manual" />        </Feature>        <Feature name="FanSpeedRPMTarget_0">          <Property name="Want" value="0" />        </Feature>        <Feature name="FanSpeedPercentTarget_0">          <Property name="Want" value="0" />        </Feature>      </Group>    </Groups>    <Adapter name="PCI_VEN_1002&DEV_9442&SUBSYS_00000000&REV_00_4&196AFE53&0&0008A">      <Aspect name="Overdrive5" />    </Adapter>  </Caste></Profile>

najdziwniejsze jest to ze gdy ustawie np 55,65 wentyl wyje jeszcze glosniej niz teraz~ czyli chyba rozpedza sie do 100% (w profilu przed edycja bylo bodajze 6) najciszej jak mi sie udalo go ustawic, czyli w zasadzie tak jak na poczatku, wpisujac wartosc 0..

restartowalem system, ladowalem profil recznie, nic nie pomaga

moze ktos zna rozwiazanie tego problemu? bylbym bardzo wdzieczny

 

p.s

ze starej karty graficznej mam coolera pentagram z regulacja obrotow (moge to odpiac) ale wtyczka fan'a z radeona nie pasuje do wejscia regulatora obrotow (jest duzo mniejsze i posiada 2 kabelki a regulator 3) jest jakis sposob na wykorzystanie tego urzadzenia jezeli sprawa z profilem nie wypali?

Edytowane przez shadeRev2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem Accelero S1 rev.2 i próbowałem zamontować, a w zasadzie to nawet nie spróbowałem, bo zatrzymałem się na demontażu chłodzenia referencyjnego, a dokładnie na odkręceniu 4 śrub mocujących radiator przy rdzeniu (na tyle karty, zdjęcie niżej z Pclab'u). Po prostu nie mogłem ich odkręcić, w domu mam około 20 krzyżaków i nic. Te śruby na łebkach, mają bardzo płytkie nacięcia PH masakra. Muszę iść jutro specjalnie z kartą do sklepu i kupić odpowiedni śrubokręt, wydaje mi się, że płaskim będzie lepiej. Z tego co wiem to nie tylko ja taki problem miałem :) pytałem kilku forumowiczów i dokładnie ten sam problem mieli. Istna masakra :|

post-112033-1222204733_thumb.jpg

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam chyba problem :/

Mam nowego kompa od ponad miesiaca i nie bylo z nim zadnych problemow, karta oczywiscie 4850 powelcolor. Gdy dzis wlaczylem kompa to monitor sie nie wlaczyl, musialem dac reseta zeby zalapal. I w dodatku slysze teraz z kompa jakby ciche piszczenie cewki - piiiiiii (cisza przez ok 1s) piiiiiiii (cisza przez ok 1s) i tak w kolko. Dodam, ze wczoraj gralem w crysisa warhead i po wylaczeniu gry zaraz wylaczylem kompa (karta miala 72-76 stopni przy wylaczaniu kompa, a chwile po wylaczeniu gry 86 stopni).

Czyzby karta do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z OC mojego sapphire 4850. Max jaki osiagnalem przy pomocy ATT to 710/1150 (1,156V). Na tym napieciu dalej albo sa artefakty, albo wywala mnie zgry do.. czarnego ekranu. Widzialem w stopkach u niektorych uzytkownikow, ze z tej karty mozna wycisnac znacznie wiecej. Niestety, przy recznym ustawianiu napiecia w ATT (nawet od 1170 - co jest przekladane na 1,170) pojawiaja sie paski na ektranie i komp sie resetuje.

 

Steroowniki 8.9, zainstalwany CCC...

 

I teraz kilka pytan.

1. Czy ATT "gryzie " sie z CCC? Czy nalezy odinstalowac Catalyst Control Center?

2. Czy prawidlowo wpisuje wartosci napiecia? (np 1200)?

3. Czy musze cos jeszcze zmieniac, oprocz napiec i suwakow GPU/CPU?

4. Czy wymagany jest pencil mod, by zmieniac napiecia w ATT?

5. Jak wy to robicie, ze osoagacie takie wartosci??? :D :D

 

Niektore pytania moga sie wam wydac dziecinnie proste. Jednak bez tej wiedzy bladzilbym po omacku i nic nie uzyskal.

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...