Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie odnośnie chłodzenia sekcji zasilania na moim 4850, a mianowicie w co lepiej je zaopatrzyć?

Teraz jedzie na starym radiatorze pociętym od GF4MX (cienko, bardzo się grzeje)

(Kupuje ze sklepu AAC, raz że kupuje nie tylko to, dwa że za wysyłke płace raz, więc przy większej ilości zaoszczędze)

Radiatorki alu od Pentagrama LINK

Radiatorki alu od Zalmana LINK

Radiatorku miedź od Primecooler'a LINK

 

Primecoolery są 3mm mniejsze, jednak waga jest ta sama, a pytanie tylko co lepiej będzie chłodzić sekcję?

Oczywiście wszystko chłodzone Twin Turbo, więc nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie chłodzenia sekcji zasilania na moim 4850, a mianowicie w co lepiej je zaopatrzyć?

Teraz jedzie na starym radiatorze pociętym od GF4MX (cienko, bardzo się grzeje)

(Kupuje ze sklepu AAC, raz że kupuje nie tylko to, dwa że za wysyłke płace raz, więc przy większej ilości zaoszczędze)

Radiatorki alu od Pentagrama LINK

Radiatorki alu od Zalmana LINK

Radiatorku miedź od Primecooler'a LINK

 

Primecoolery są 3mm mniejsze, jednak waga jest ta sama, a pytanie tylko co lepiej będzie chłodzić sekcję?

Oczywiście wszystko chłodzone Twin Turbo, więc nie powinno być problemu.

 

Ja kupowalbym aluminiowe z duza iloscia 'drutow' i to nie ciasno upakowanych bo nie bedzie swobodnego przeplywu powiatrza a co za tym idzie i odbierania ciepla. Miedz bardzo dobrze odbiera cieplo ale tez slabiej niz aluminium je rozprasza (dlatego w wiekszosci coolery maja miedziane podstawy, heatpipe'y a juz finy sa aluminiowe)- do tego te Primecooler'y sa nizsze i chyba beda mialy mniejsza powierzchnie rozpraszania niz dwa pozostale. Te dwa aluminiowe- nie wiem jak Pentagramy bo ich nie mialem- ale Zalmany maja dosc mala powierzchnie styku z podlozem. Sa za to naprawde dzielem sztuki z potezna powierzchnia radiatorkow i dlatego takie wybralem do chlodzenia czesci sekcji zasilania 4870. Niedlugo zakladam. Wymienilem jednak wszedzie tasmy na Akase. Ot- taka moja subiektywna opinie ;-]

 

 

BURNING- no, tez tak mysle, ze tam najlepiej. Podlacze pod karte (ale czy wyrobiiii....?)i jazda do ustawiania ATT. Wszystko ustawiles w zakladce FAN? Moze wrzucisz sciage- screena :D

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś to pamięci.

hmm raczej memio to pamieci a te gpu vrm to sekcja zasilania tylko mnie interesuje jakie macie temperatury na tym w stresie

 

a to któś jeszcze podłancza monitor pod zasilacz komputerowy ?? wogóle są jeszcze zasiłki z wejściem i wyjściem ?? ;p no chyba ze mierzysz prosto z gniazdka w pokoju gdzie stoji zestawik ;p

no wiadomo ze z gniazdka ;p

 

 

chcialem sobie tropics demo puscic i mi wyskakuje takie cos.

co to za error?

 

Dołączona grafika

tu jest ten directx sam wlasnie mialem wczoraj taki problem

 

 

oo co do temp nikt nie pomogl ale poszukalem i znalazlem dosyc ciekawa sugestie zeby zachowac ta podstawke czerwona z oryg coolera click ogolnie ciekawy pomysl

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zaaplikować bios voltmoda na moim 4850. Referencyjny. Od Gainwarda. Jedna z pierwszych 4850tek jakie pojawiły się na rynku. Niestety dostaję black screena i brak odpowiedzi ze strony grafiki przy boocie windowsa (wykonałem wszystko tak jak jest to przedstawione w instrukcji w pierwszym poście w tym wątku - "Bios Mod - Vmod, FanMod") Użyłem RBE 1.15 i winflasha. Jednym z dodatkowych objawów jest to, że zaraz po włączeniu komputera dwie czerwone diody na grafice świecą się przez dłuższą chwilę. Czy ktoś wie dlaczego ta grafika nie chce przyjąć 1.21 ? Przy stockowym napięciu(1.084?) działa stabilnie na 690/1060. Czy mógłbym ewentualnie poprosić kogoś o link do zmodowanego biosu ? Może zrobiłem coś źle i tego nie zauważyłem. Bardzo proszę o pomoc. Zależy mi na tych kilku dodatkowych FPSach.

 

Kilka informacji na temat mojego hardware'u i softu.

- ATI 4850 Gainward 512MB

- bios: ATOMBIOSBK-ATI VER011.003.000.000.029117

- bios date/time: 05/23/08 11:36

- ver. string: 113-B50102-103

- OS Vista 32bit, Drv: cat 8.9, OC@ riva tuner 2.11

Edytowane przez trustnob1tch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszła nowa wersja Rivy 2.11, fajny programik ale wciąż nie wiem jak zmieniać prędkość wiatraczka tak aby przyspieszał zwalniał w zależności od temperatury, mam te opcje nie aktywne. Wie ktoś jak to zrobić bo ponoć można, a ATI TT nie używam bo się wywala np. przy Call of Duty 4.

post-144740-1222415856_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sokarsq-1

mi ATT wywala GRIDa - ostatnio tylko przy powtórkach, a szkoda, bo lubię czasem obejrzeć

w CoD4 nie mam problemów

 

też nie wiem jak ustawiać wentyle w RivaTune :/

 

frencci

inne wentyle mogą potrzebować innej regulacji (np. nie odpalać przy zbyt niskim napięciu)

ale dla profilu 2D mam 2%

dla 3D przy 50stopniach odpala się 20%, a dalej co 5stopni o 10% w górę (55C - 30%, 60C - 40% ... 80C - 90%) i przy 90stopniach 100%

takie ustawienie sprawia, ze w grach nie przekracza mi tych 65stopni i nie wyje wiecej niż na 40%

 

chłodzenie niereferencyjne - 'kwiatek' Palita

 

edit: poprawione literówki i sens zdań

Edytowane przez Burning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sokarsq-1

mi ATT wywala GRIDa - ostatnio tylko przy powtórkach, a szkoda, bo lubię czasem obejrzeć

w CoD4 nie mam problemów

 

też nie wiem jak ustawiać wentyle w RivaTune :/

 

frencci

inne wentyle mogą potrzebować innej regulacji (np. nie odpalać przy zbyt niskim napięciu)

ale dla profilu 2D mam 2%

dla 3D przy 50stopniach odpala się 20%, a dalej co 5stopni o 10% w górę (55C - 30%, 60C - 40% ... 80C - 90%) i przy 90stopniach 100%

takie ustawienie sprawia, ze w grach nie przekracza mi tych 65stopni i nie wyje wiecej niż na 40%

 

chłodzenie niereferencyjne - 'kwiatek' Palita

 

edit: poprawione literówki i sens zdań

 

 

Dziekuje ;-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowalbym aluminiowe z duza iloscia 'drutow' i to nie ciasno upakowanych bo nie bedzie swobodnego przeplywu powiatrza a co za tym idzie i odbierania ciepla. Miedz bardzo dobrze odbiera cieplo ale tez slabiej niz aluminium je rozprasza (dlatego w wiekszosci coolery maja miedziane podstawy, heatpipe'y a juz finy sa aluminiowe)- do tego te Primecooler'y sa nizsze i chyba beda mialy mniejsza powierzchnie rozpraszania niz dwa pozostale. Te dwa aluminiowe- nie wiem jak Pentagramy bo ich nie mialem- ale Zalmany maja dosc mala powierzchnie styku z podlozem. Sa za to naprawde dzielem sztuki z potezna powierzchnia radiatorkow i dlatego takie wybralem do chlodzenia czesci sekcji zasilania 4870. Niedlugo zakladam. Wymienilem jednak wszedzie tasmy na Akase. Ot- taka moja subiektywna opinie ;-]

Litości, ten temat był przerabiany już wiele razy, ja zawodowo nawet siedzę w ciepłownictwie/klimatyzacji więc proszę litości, coolery mają miedzianą podstawkę i resztę aluminiową tylko dlatego żeby nie kosztowały po 300 czy 400 zł i nie ważyły 3 kg a nie dlatego że aluminium niby lepiej oddaje ciepło czy coś takiego, może w sieci pojawią się testy thermalrighta ultry 120 wykonanej całej z cu w porównaniu z normalną to zobaczysz gdzie możesz sobie włożyć te bajki o słąbym oddawaniu ciepła, chociaż oczywiście powierzchnia oddawania ma jakieś znaczenie, tyle że w tym przypadku minimalne

Edytowane przez ceek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Litości, ten temat był przerabiany już wiele razy, ja zawodowo nawet siedzę w ciepłownictwie/klimatyzacji więc proszę litości, coolery mają miedzianą podstawkę i resztę aluminiową tylko dlatego żeby nie kosztowały po 300 czy 400 zł i nie ważyły 3 kg a nie dlatego że aluminium niby lepiej oddaje ciepło czy coś takiego, może w sieci pojawią się testy thermalrighta ultry 120 wykonanej całej z cu w porównaniu z normalną to zobaczysz gdzie możesz sobie włożyć te bajki o słąbym oddawaniu ciepła, chociaż oczywiście powierzchnia oddawania ma jakieś znaczenie, tyle że w tym przypadku minimalne

 

Jako Cieplownik to pewnie masz racje, dlatego pisalem, ze to moja subiektywna opinie. Zastanawialem sie, gdzie sobie moge wsadzic 'te bajki o slabym oddawaniu ciepla'...hmm, jesli dobrze Cie zrozumialem to niestety zawiode Cie- mam inne preferencje.Pozdrawiam, nie egzaltuj sie tak przeciez.

 

radziuinblack - w takim razie sorry za zla podpowiedz, bierz te miedziane :wink:

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GAINWARD 4850 GOLDEN SAMPLE...

 

Jak juz wczesniej pisalem mialem problemy z ta karta w 3D. Czarny ekran, artefakty, VPU recovery itp.

 

Tydzien temu odeslalem karte na gwarancje (ESC) wczoraj dostalem nowa z serwisu.

 

Po wymianie problemow brak:)

Wyglada na to ze faktycznie czesc pierwszej partii tych kart mogla byc wadliwa..

 

 

Dostalem nowa karte z nowym biosem (011.008)

 

i troche rozniaca sie od poprzedniej...

 

radiator w poprzedniej byl mocowany na same srobki

 

w nowej jest metalowa podkladka:)

Dołączona grafika

 

 

czyli...

 

zamiast sie meczyc i szukac niepewnych rozwiazan..

najlepszym wyjsciem jest oddanie karty na gwarancje :)

 

 

odnosnie samego biosu 011.008

wiatrak wieje na 50%

w starym biosie bylo to 6%

 

jestem pewien ze wiatrak na 50% w mojej nowej karcie jest duzo cichszy niz w starej karcie po ustawieniu na 50...

hmmmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vrm - video ram

memio - memory input output na GPU, czyli sekcja GPU odpowiedzialna za domyśl się co :)

spoko ja sie jakos nie upieram, ale jak sie wygogluje to wszedzie raczej jest napisane ze to Voltage Regulator Module o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tHe mRuWa

ja mam takiego - o obrotach wentylatora poczytaj na poprzedniej stronie

cisza w idle, znośnie w graniu - bez kontrolera obrotów sie obędzie jak ustawisz profile 2d i 3d dla wentyla

 

poza nazwą i małym pcb bardzo mi sie podoba, choć do mojej mobo kolorystycznie lepiej pasował Glaciator ;] ale na komandosie ten też da rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tHe mRuWa

ja mam takiego - o obrotach wentylatora poczytaj na poprzedniej stronie

cisza w idle, znośnie w graniu - bez kontrolera obrotów sie obędzie jak ustawisz profile 2d i 3d dla wentyla

 

poza nazwą i małym pcb bardzo mi sie podoba, choć do mojej mobo kolorystycznie lepiej pasował Glaciator ;] ale na komandosie ten też da rade

Takie ma taktowania 625/1986? Nie ma bledu w opisie?;)

A te 512MB dadza rade w 1920x1200 czy moze jednak pokusic sie o wersje z 1GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tHe mRuWa

do takiej rozdziałki to fajniejszy byłby 4870 1GB, bo niżej taktowany GPU w 4850 nie wykorzysta potencjału 1GB

a z kolei 4870 będzie się mógł przyduszać na Twoim procku, hmm..

 

takty jak w opisie, pójdzie troche wiecej, ale na szokujące wyniki GPU bym nie liczył, bo zasilanie ma 2fazowe

za to pamięci ładnie idą do góry i nie grzeją sie zbytnio (za to warto schłodzić cewkę od pamięci, bo parzy)

 

z której strony nie patrzeć - gluteus maximus z tyłu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie ma taktowania 625/1986? Nie ma bledu w opisie?;)

A te 512MB dadza rade w 1920x1200 czy moze jednak pokusic sie o wersje z 1GB?

Ja bym sie chyba bardziej sklanial do tego GB z 1GB ramu i pasywnym chlodzeniem (+dolozyc wentyl 12cm na wierch kanapki).

Cena kolo 520+wysylka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michaelius też myślałem o tym Gb ale 1gb nic nie daje a ceny 4850 dzisiaj spadły http://www.skapiec.pl/site/cat/14/filtr/_0...0_0_0_0_0_0_0_0 i zaczynają się od 408zł :D

 

nie licząc wahań kursu dolara, ceny w październiku i listopadzie będą wyższe ? (premiera 4830 powinna je obniżyć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i nie daje , ale jest w cenie podkreconych kart konkurencji tylko Golden Sample czy Toxic.

 

A te 408 to hmm - kupilbys w tym sklepie?

 

http://www.megamania.pl/kontakt/

 

bo to oni maja Asusa za 408 pln , 80 zeta taniej niz konkurencja ?

 

Swoja droga nastepny na liscie Sapphire za 415 jest z pixmanii wiec droga wysylka.

 

Czyli zostaje 420 za Palita - co prawda chlopaki wygladaja na garazowcow ale chociaz z komentarzami i wpisanym adresem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W grze piszczy??? bo mój piszczy w wymagającym 3d i w benczach, poprzedni 3870 tylko w benczach i ciekawi mnie czy wszystkie 4850 piszczą/syczą

 

Wymuś odświeżanie w control panel, można śmiało instalować sam nawet używam po ~roku przerwy

W grze nie, podczas grzania tylko.

 

 

u mnie z kolei (palit) piszczy przy szescianie (show 3d view/scan) w ATT (chyba najglosniej ze wszystkich przypadkow, tu robi ~1.3k fps) przez to boje sie skanowac za artami, moze nie powinienem?

reszta przypadkow to np, loading screeny w 3dmark06, czasami w css menu, ogolnie to gdy renderuje cos z duza iloscia klatek -- piszczy

 

czym to grozi gdy np odpale taki scan for artifacts w ATT? karta jest do wymiany? jest to normalne? nic sie nie stanie?

moze to chlodzenie dali tak glosne zeby zagluszalo te piski... ><

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GAINWARD 4850 GOLDEN SAMPLE...

(...)

odnosnie samego biosu 011.008

wiatrak wieje na 50%

w starym biosie bylo to 6%

 

jestem pewien ze wiatrak na 50% w mojej nowej karcie jest duzo cichszy niz w starej karcie po ustawieniu na 50...

hmmmmm

Bardzo ciekawe! wygląda na to że po prostu zmienili skalę dla wentylatora, gdyż tej karty nie da się tak rozgrzać żeby potrzebowała nawet te 50%. Strzelam że te 'nowe' 50% odpowiada 30% u mnie - czyli wciąż bardzo cicho a sporo chłodzniej

u mnie z kolei (palit) piszczy przy szescianie (show 3d view/scan) w ATT (chyba najglosniej ze wszystkich przypadkow, tu robi ~1.3k fps) przez to boje sie skanowac za artami, moze nie powinienem?

reszta przypadkow to np, loading screeny w 3dmark06, czasami w css menu, ogolnie to gdy renderuje cos z duza iloscia klatek -- piszczy

 

czym to grozi gdy np odpale taki scan for artifacts w ATT? karta jest do wymiany? jest to normalne? nic sie nie stanie?

moze to chlodzenie dali tak glosne zeby zagluszalo te piski... ><

Myślę że konstrukcja 4850 przewiduje duże obciążenie dla sekcji zasilania i to jest trudne do uniknięcia (może inaczej - łatwo na to trafić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...