Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Gainward 4850 GS wreszcie dotarl, najprawdopodobniej nowa wersja bo ma juz ta blaszke na reversie...

napewno nowa... bios 008 i w idle wiatrak 50% - ale cichutki jest...

Co ta blaszka takiego wnosi?

Wgrałem nowy bios i wydaje mi się że wszystkie problemy zniknęły i nie wiem czy jest teraz sens oddawać grafę na gwarancję dla jakiejś blaszki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MantisGhost

Ja na swoim radku z referencyjnym chłodzeniem miałem podobny problem z temperaturą. Po zakupie zrobiłem fanfixa i temp były eleganckie idle-42 C, stress-60 C. Dzisiaj z temperaturami zaczęło się dziać coś dziwnego i w idle było 60 C, a w stressie 90 C. Zdjąłem chłodzenie z karty, odkręciłem tą plastikową pokrywę z radiatora i co się okazało? Po prostu radiator był zapchany kurzem, na wentylatorze też było sporo, ale radiator był tak zapchany, że chyba ledwo co powietrze przepływało między finami. wziąłem odkurzacz, zrobiłem co trzeba, przy okazji zmieniłem paste i temperaturki teraz znów są takie jak na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MantisGhost

Ja na swoim radku z referencyjnym chłodzeniem miałem podobny problem z temperaturą. Po zakupie zrobiłem fanfixa i temp były eleganckie idle-42 C, stress-60 C. Dzisiaj z temperaturami zaczęło się dziać coś dziwnego i w idle było 60 C, a w stressie 90 C. Zdjąłem chłodzenie z karty, odkręciłem tą plastikową pokrywę z radiatora i co się okazało? Po prostu radiator był zapchany kurzem, na wentylatorze też było sporo, ale radiator był tak zapchany, że chyba ledwo co powietrze przepływało między finami. wziąłem odkurzacz, zrobiłem co trzeba, przy okazji zmieniłem paste i temperaturki teraz znów są takie jak na początku.

dzieki za info cos mi sie wydaje ze moj to tez porzeracz kurzu -_- dobrze ze wymieniam w przyszlym tygodniu

 

niechce mi sie go jednak zdejmowac i czyscic :/ da ie to jakos przedmuchac :) ???

 

 

swoja droga oplaca sie zmieniac bios ? co to daje jakies lepsze osiagi ? i czy jest to w 100% bezpieczne ?

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 4850 Gigabyte Zalman Edition...

i mam owy problem ze napocztaku było cicho chciałem zrobic Fanfixa ale się coś zepsuło i wyje nie miłosiernie wentyl...

mam 43C w IDLE... probowalem jakos wymusisc te 30% lecz nie dizała

 

w GPU-z Pokazuje 1RPM na wentylu lecz wieje na maxa ;/????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jakies odniesienie to bedzie ale ja z procem na 3.4 i 88gt mam 13422... Nie jestes 1 osoba na forum ktora ma dziwnie niski wynik w 2k6 na nowych radkach ale co z tego tak na dobra sprawe? w grach twoj atik zre mojego bidoczka na sniadanie, a przeciez o to wlasnie chodzi

A kogo obchodzi 2k6? To jest najgorszy test jaki można puścić na 4800. Nie dość że te karty są fatalne w sm2.0, to jeszcze wliczacie CPU test w wynik.

 

Sprawdzajcie same SM3.0 bądź GPU score w Vantage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 4850 Gigabyte Zalman Edition...

i mam owy problem ze napocztaku było cicho chciałem zrobic Fanfixa ale się coś zepsuło i wyje nie miłosiernie wentyl...

mam 43C w IDLE... probowalem jakos wymusisc te 30% lecz nie dizała

 

w GPU-z Pokazuje 1RPM na wentylu lecz wieje na maxa ;/????

rivatuner ?

 

a nie możesz poprostu wrócić do standardowego profilu ?

 

 

ew. wgraj oprogramowanie karty od nowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz Accelero Rev 1 czy Rev 2???Bo ja chce wiedziec ze zamontuje Rev 1 na 4870.

Przepraszam za pomyłkę - użyłem "skrótu" myślowego. Mam Accelero S1 rev2. Z tego co wiem rev 1 nie pasuje na nasze radki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisywalem problem z podbijaniem napiec przez ATT w moim Sapphire4850. Sprobowalem olac ATT i zmienic V na 1.21 poprzez Radeon Bios Editor. I jest problem. Nie mam mozliwosci zmiany napiecia na takie. Najwyzsze, jakie bios mi pokazuje: 1.158 :(

czy ten radek nie pociagnie wiecej V? Moze ma jakas blokade? Jak podniesc to chol... napiecie?

 

I druga rzecz. Czy 4850 udzwignie monitor 20" (1680x1050). Przymierzam sie do LG W2052V-PF. Rozumiem, ze zmiana rozdzialki w grach na 1440x900 nie spowoduje pogorszenia jakosci obrazu... A moze jednak?

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I druga rzecz. Czy 4850 udzwignie monitor 20" (1680x1050). Przymierzam sie do LG W2052V-PF. Rozumiem, ze zmiana rozdzialki w grach na 1440x900 nie spowoduje pogorszenia jakosci obrazu... A moze jednak?

IMHO.

do rozdz 1280 wlacznie - 4850 512MB;

powyzej 1280 do 1920 - 4870 512MB

pow. 1920 - 4870 1GB

 

pozatym na LCD najlepszy obraz jest w rozdzialce natywnej...

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi. Zostane w takim razie przy tanszej wersji tego monitora, 19". Gdzie natywna rozdzielczosc to 1440x900.

 

A czy ktos wie, o co moze chodzic z tymi napieciami w sapphire? Dlaczego poprzez bis managera nie mozna ich podciagnac do 1.21? Czy to sprawa samego biosu, jego wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak piszecie o tym 1gb=1080p, a gry puszczacie czasami? Coś więcej, niż Crysis?

 

Mam (jest do sprzedania) 3870, miałem 4850, teraz mam GTX-260.

 

NWN2+ Maska Zdrajcy na full fuli możliwych - Atiki 1fps i koniec, NV 40fps i normalna gra.

Albo stery, albo za mało ramu na Ati - niech ktoś to sprawdzi, nie mam innych kart pod ręką ;)

 

Mercenaries 2 - na Ati załączam "water effect" i mam 10fps bez względu, czy widać wodę, czy nie. Na NV mam 60fps.

Stery lub ram - do sprawdzenia.

 

Niech ktoś posprawdza.

 

Jeszcze jedno, do wszystkich pewniaków "512 starczy". Wychodzą nowe gry, aby nie było tak, że daliście 700-800zł na grafy do full detali, a załączyć ich się nie będzie dało, bo brakuje miejsca na textury.

 

Ci, co modują ini w grach, wiedzą ocb ;)

 

Ja uważam, że skoro kupuje się grafę na conajmniej rok i do nowych gier, które mają dopiero wyjść, to warto brać 1gb (albo gtx'a :) ).

 

Edit:

Miałem od kolegi 19" w panoramie w rozdziałce 1440x900 (o ile sie nie mylę). Dla mnie to za mała rozdziałka, kiepsko wszystko wyglądało, a bez aa nie dało się grać. Kupiłem 20" w 1680x1050, bo jest piękne, ale to już trzeba częściej grafy wymieniać ;)

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oczywiscie ze gram z AAx4 + temporal AAx2 z thresholdem na 55fps (2x wiecej niz widzi ludkie oko, zeby nie było drgań na krawędziach)

 

jak kogoś stać na regularne zmiany sprzętu, żeby pograć w nowe gierki to luz, ale ja mam inne wydatki i priorytety..

 

a kiedyś się grało w 800x600 bez AA i było ekstra :) bo nie było pixelozy jak na 320x200 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, ze wyższa rozdziałka to większa przyjemność, ale..

na CRT już 1024x768 i 1152x864 bez AA dawało rade

na LCD imho 1440x900 wymaga AAx4

 

co do fps to płynność zależy od konkretnej gry, w jednej będzie to 30, w innej 60fps (i 60 uważam za granicę prawdziwej płynności), ale np. w Quake2 do wykonania niektórych circle-jumpów potrzeba było ponad 100fps

 

co do oka, to rozróżnia 27fps (55 błysków) - gdyby było więcej to żarówki by migotały ;]

 

PS: edit editu, tak to jest jak sie na szybko w pracy pisze ;]

Edytowane przez Burning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie.Niedawno zakupiłem radka 4850,a "stara" 8800 poszła w odstawke.

Referent po zmiane biosu(1.21v) kręcił sie na 700/2200 bez zająknięcia i to na standartowym jednslotowym chłodzeniu.(35%idle,50% stres)

Byłem pozytywnie nastawiony do daleszego o/c,w końcu to chłodzenie w standrdzie jest słabe,a tu już jest tak dobrze.

Niestety,problem zaczął się po zmiane na accelero s1.Przy napieciu 1.3v chłodzenie nie jest w stanie utrzymać rozsądnej tempratury.podczas testu w atitool,po paru minutach mam 85c na rdzeniu,a wartosc "core Mem"(gpu temp:memio) wzrasta nawet do 107c.,w tym momencie wyłączałem test w obawie przed przegrzaniem.Co jest grane?,przecież 1.3v to pownien być pryszcz.na s1 mam 2xacutake 120mm na 12v.,radiatory na pamięciach i sekcji zasilania.

S1 w rewizji pierwszej.

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, ze wyższa rozdziałka to większa przyjemność, ale..

na CRT już 1024x768 i 1152x864 bez AA dawało rade

na LCD imho 1440x900 wymaga AAx4

No ja obecnie gram na 1152x864, 19" LG CRT. Grac sie da, ale obiektom daleko od plynnosci i zachowania gladkiej tekstury :) Mowie o Stalkerze... Przynosze dzisiaj do domu tego LG LCD i zobaczymy, jak sobie z nim poradzi moj Sapphirek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie.Niedawno zakupiłem radka 4850,a "stara" 8800 poszła w odstawke.

Referent po zmiane biosu(1.21v) kręcił sie na 700/2200 bez zająknięcia i to na standartowym jednslotowym chłodzeniu.(35%idle,50% stres)

Byłem pozytywnie nastawiony do daleszego o/c,w końcu to chłodzenie w standrdzie jest słabe,a tu już jest tak dobrze.

Niestety,problem zaczął się po zmiane na accelero s1.Przy napieciu 1.3v chłodzenie nie jest w stanie utrzymać rozsądnej tempratury.podczas testu w atitool,po paru minutach mam 85c na rdzeniu,a wartosc "core Mem" wzrasta nawet do 107c.,w tym momencie wyłączałem test w obawie przed przegrzaniem.Co jest grane?,przecież 1.3v to pownien być pryszcz.na s1 mam 2xacutake 120mm na 12v.,radiatory na pamięciach i sekcji zasilania.

S1 w rewizji pierwszej.

Sprawdź docisk radiatora do GPU.Czy przy tych 85*C radiator jest bardzo gorący?Może sie okazać że podstawa radiatora nie styka sie tak jak powinna z GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kad2

a dotykałeś radiatora? jest na prawde taki gorący?

jak nie to problem leży na 99% w źle nałożonej paście

jak tak to nie wiem :/

dotykałem,jest lekko ciepły.Zrobiłem teścik i odłączyłem wentyle,s1 szybko zrobiło się wyraźnie gorące,wiec odbiera ciepło.

Kila razy zakładałem chłodzenie,raz dawałem mniej pasty,raz wiecej.Ciągle to samo,

 

 

Zaobserwowałem też,że jak połoze bude na boku,jest juz znaczna poprawa,wtf?.Zły docisk?

dodam,ze kreciłem śruby "do oporu"

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wyjście ma ten większy wentylator w Palciie sonic?4pin?Zastanawiam sie jaki wentyl musi byc żeby podpiąc go pod karte aby ona sama sobie regulowała jego prędkość.

 

Musi to byc 4pin z PWM??

http://www.techpowerup.com/reviews/Palit/H.../front_full.jpg

imo musi byc z pwm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam dylemat co będzie lepsze ...

 

Wyżej wykręcony radeon 4850 512 mb ( 800 mhz GPU ) czy niżej podkręcony ( 750 mhz GPU ) 4850 1024 Mb ...

 

 

Może mi ktoś podpowiedzieć co będzie lepsze ?? i czy przypadkiem przy zastosowaniu 1gb pamięci nie ma takiego efektu że gry pomimo tej samej ilości FPSów działają jak by płynniej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było - nawet na tej stronie

 

do rozdz 1280 wlacznie - 4850 512MB;

powyzej 1280 do 1920 - 4870 512MB

pow. 1920 - 4870 1GB

 

pozatym na LCD najlepszy obraz jest w rozdzialce natywnej...

wiec taki 4850 z 1GBto troszke bez sensu, chyba 1440x900, moze da rade 1650x1050, ale bez AA

a to 'brakujące' 50MHz mozna spróbować 'dokręcić' :)

 

ale zgadzam się z ernikiem, ze powyzej 1280 lepiej 4870 brac, a ponizej 512MB styknie

 

PS:

kad2

może przyda się backplate, dla lepszego docisku? a może podstawa jest nierówna?

Edytowane przez Burning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Widział ktoś gdzieś info czy cooler Zalman VF1000 LED będzie pasował na 4870 ??

 

Z tego co się ostatnio naoglądałem różnych testów to widzę że jak na razie różnica między 4870 a 4870X2 nie jest aż tak imponująca ( zapewne ze względu na stery i przez to że gry są w większości słabo zoptymalizowane pod dwa i więcej GPU ). Zdecydowałem się więc na zakup 4870 z 1Gb pamięci i do niego jakieś lepsze chłodzenie, ale nie wiem czy accelero S1 rev2 z modułem Turbo, Accelero + dwa wentyle 12cm, czy tego Zalmana VF1000 który wygląda mi na lepszą konstrukcję ze względu iż po zamontowaniu drugiej grafy do Crossfire to zostanie większa przestrzeń pomiędzy kartami niż pomiędzy dwiema kartami z Accelero z modułem turbo lub wentylami 12cm. Muszę to jeszcze dokładnie zmierzyć, bo jak karta z accelero i wentylami 12cm będzie ciągnąć ciepłe powietrze znad drugiej grafy poniżej to trochę lipa, natomiast z modułem turbo może być więcej przestrzeni, ale niestety słabsza wydajność. Nic nie wiem natomiast na temat porównania wydajności tego Zalmana z Accelero.

 

Jak już zakupię grafę to podejdę do kumpli ze sklepu Angela i sobie to zobaczę w realu jak to wygląda, to zapewne będzie się najprościej zdecydować.

 

Trzeba tylko teraz znaleźć najciekawszy model 4870 1GB, ale na szczęście mam na to jeszcze ok miesiąc czasu więc jak ktoś by widział gdzieś taką grafę z dobrą podatnością na OC i rześkim wykonaniem to proszę o info ( najlepiej na PW, gdyż tutaj posta mogę przeoczyć, choć od kilku dni jest to temat który bardzo często odwiedzam :) ).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...