Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

po pierwsze tam był " ;) "

po drugie uważam, że rozdzielczość 1280x1024 nadaje sie do grania, a nie tylko do worda i będę sie tego trzymał

 

co do postępu to pada pytanie - co dalej? przy fotorealistycznych dziełach już niewiele wiecej da sie z grafiką zrobić

mamy full HD, doskonałe 3D, przestrzenny dźwięk i rozbudowaną fizykę

 

przydałaby sie oszczędność energii i cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale np zalman vf 1000 jest CALY miedziany a nie tylko rurki cieplne i tu pies pogrzebany, nigdzie nie ma porownania tych dwohc modeli (ja nie znalazlem)

 

Dołączona grafika

ktos mi powie jak sie nazywa to niebieskie cos co on ma po prawej od vf1000 (chodzi mi o ten radiatorek na sekcji zasilania bodajze)

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MantisGhost

 

Zapewne chodzi Ci o Thermalright T-Rad2 Heatsink.

 

Też się nad nim zastanawiam, bo Auras Fridge niestety u mnie odpada, ponieważ HeatPipe'y zasłaniają dojścia do podłączenia mostka CrossFire, a planuję za jakiś czas dokupić drugą kartę do CF.

 

Update: Ten T-Rad2 też zasłania dojścia do złączy CF <_<

 

No cóż będę się musiał zaopatrzyć w ten elastyczny mostek CF od ASUSa.

 

jesteś tego pewien ?

bo na stronie thermala informują o CFie i nic o tym nie wspominają !

 

mało tego gdzieś widziałem połączone w CFie radki z t-rad2

 

http://www.thermalright.com/new_a_page/pro...oler_trad2.html

 

there it is...

http://www.purepc.pl/files/Image/news/2008/06/t-rad1.jpg

Edytowane przez NoVyKoMp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Palita Sonic 4870 512MB i mam z nim problem. Wywala gry do pulpitu z komunikatem, że sterownik przestał odpowiadać. Chodzi m.in o Warhead i Clear Sky. Z AA mogę pograć może z 5min. Bez AA mogę pograć trochę dłużej, ale zawsze po pewnym czasie jest ten błąd. Próbowałem już różnych sterów. Mam Vistę 64bit, wcześniej miałem 8800GTS 512 i nie było takich problemów. Karta w stresie dochodzi do 70-75 stopni, może czasem koło 80, ale powinna wytrzymać taką temp. Co może być przyczyną, bo już nie mam żadnych pomysłów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile karta Ci wytrzyma bez chłodzenia sekcji zasilania i pamięci.

Radiatory na ramy przeciez zalozylem, a na zasilanie doloze w poniedzialek. Karta fabrycznie nie miala ZADNEGO chlodzenia ramu ani zasilania. Ponawiam pytanie: Czy przy max temp w stresie 60C, lub 50 na wyzszych obrotach jest sens zmieniac na accelero s1 rev2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kencho dokadnie o ten mi chodzi :)

 

 

co do dual orba to tez mam opory jako ze na 12v jest on podobno glosny a mi jednak zalezy na wzglednej ciszy (zebym slyszal jedynie chroboczacy dysk w najgorszym scenariuszu)

 

ciagle najbardziej odpowiada mi twin turbo :) nie wiem tylko jaka zywotnosc maja wiatraczki bo jak pojda to [gluteus maximus] blada z wymiana ciezko bedzie, pozatym ciagle sie zastanawiam czemu twin turbo nie jest miedziane :/ szrzecze bylbym sklonny zaplacic te 30 zl wiecej za ta miedz (obecnie twin turbo jest za 90 zl bodajze) pozatym w zestawie daja radiatorki na pamiatki itp :D (nie wiem czy we wszystkich zestawach tak jest) no i podobno w jakims stopniu jest regulowany

 

ale wciaz vf1000 kusi mnie tym ze jest caly z miedzi nie wiem tylko czy nie ma problemow z montarzem i jaka jest wydajnosc gdyby go porownac z twin turbo (1 smiglo vs 2 :P)

 

 

czyli wzasadzie mam pojedynek:

 

zalman vf1000 vs arctic cooling accelero twin turbo

 

Im bedziesz wiecej pytal tym bardziej zwariujesz :lol2: . Zadne male wiatraczki montowane oryginalnie w coolerach nie powalaly cisza. Jesli masz odp. kase to bierz chlopie Acc.S1 Rev.2 + 2x S-Flexy lub cos na podobnych lozyskach bo nie kazdy wentyl w poziomie sobie dobrze poradzi z czasem, wlacz przez panel czy regulator np Zalmana i bedziesz mial cisze powoadujaca brak pewnosci, ze karta odpalila. Z przejsciowek, ktore sa dolaczone do wentyli mozesz sobie ukrecic trojniczek- 2 w1...zdaje sie lub bylby jeszcze potrzebny jeden kabelek 3 zylowy zakonczony wtyczka zenska. Nie pamietam juz co tam bylo ale na 99% nie myle sie. Sa juz gotowe takie na Allegro. Na zasilanie kupujesz jakies radiatorki i gra, jak widac moga byc rozniste ;-]: http://www.ocforums.com/showthread.php?p=5785377. Uwazam jednak, ze trzeba koniecznie wywalic ozdobny plastik zaslaniajacy miedziana podstawe coolera. Wykreca sie 4 srubki przytrzymujace lapy dociskowe- wyjmujemy-skrecamy ponownie i tadaaaa. Powodzenia

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez myślałem w pewnym momencie ze mam jakąs wadliwą sztuke.Zrobie testy na 120mm i jezeli temp beda wysokie to zmieniam na Accelero albo aurasa.

niedługo może dotrze wreszcie do mnie Palit Sonic

jak tak czytam te forum i inne testy, pomyślałem że może poprostu odpiąć ten jeden hałasujący wentyl,

a drugi wyregulować softem :)

 

ale oczywiście czekam też na wasze testy z jedną 120mm itp.

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie w temacie :), 8800gt w poniedziałek leci do Pussika znanej i lubianej użytkowniczki naszego forum, a ja zakupiłem sobie najnowszy model gigazłoma z 1gb pamięci dokładnie ten model GV-R485OC-1GH recenzja tu http://www.guru3d.com/article/gigabyte-rad...85oc1gi-review/ i tu http://www.frazpc.pl/artykuly/622/GIGABYTE...wojne/uderzenie ,nie wiem czy trafiłem na jakiś padaczny egzemplarz ale oc 760mhz (1,158v) i 1044mhz dla ramów, o dziwo w recenzjach uzyskiwali większe wyniki, dodam tylko że podniesienie napięcia na pamięciach nie przynosi żadnych korzyści w oc, a w jednej i drugiej recenzji samsungi zamontowane na karcie bez problemów ponad 2350mhz, temperatury są ok (gpu w fur marku nie przekracza 42C), co jest grane ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie w temacie :), 8800gt w poniedziałek leci do Pussika znanej i lubianej użytkowniczki naszego forum, a ja zakupiłem sobie najnowszy model gigazłoma z 1gb pamięci dokładnie ten model GV-R485OC-1GH recenzja tu http://www.guru3d.com/article/gigabyte-rad...85oc1gi-review/ i tu http://www.frazpc.pl/artykuly/622/GIGABYTE...wojne/uderzenie ,nie wiem czy trafiłem na jakiś padaczny egzemplarz ale oc 760mhz (1,158v) i 1044mhz dla ramów, o dziwo w recenzjach uzyskiwali większe wyniki, dodam tylko że podniesienie napięcia na pamięciach nie przynosi żadnych korzyści w oc, a w jednej i drugiej recenzji samsungi zamontowane na karcie bez problemów ponad 2350mhz, temperatury są ok (gpu w fur marku nie przekracza 42C), co jest grane ???

wiesz do recenzji nieraz producenci daja dobre , wyselekcjonowane sztuki i tyle..

Wydaje mi sie ze 1 gb ram na tej grafie to tylko fantazja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem czemu dziwnie niski wynik mam w 3D06*.Dla zasady....Otóż karta z lekkim Vmodem(1.32V 780/2260) podkręcona jest 24/7 przy pomocy ATT i funkcji "autooverclocking" ,a innymi słowy ma ustawione dwa tryby czyli 3d/2d z oddzielnymi taktami i napięciami.I wszystko działa...acz nie do końca :wink: .W 3d06 po części testów GPU(dwa pierwsze) nadchodzi część testów CPU(trzeci i czwarty) -wtedy OC u mnie...wygasa :blink: .Nie sprawdzałem dokładnie czy samego GPU ,VRAMu czy obu.Ale ,że wygasa to jasne i nie chce mi się już tym bawić -problem poznałem ,a wolę gry hehe.W momencie nadejścia testu w kanionie (piąty) karta tupta mułowato na obnizonych dla 2d taktach i na nich już jedzie dalej <_< .Zapuszczenie samego testu "Canyon Flight" czy jak on się tam zwie wystarczy, aby potwierdzić podejrzenia -startowany samotnie ma zdecydowanie wyższy FPS.Ogólnie -luz, bo gry dymają jak oczekuję od mojego sprzętu :wink:

*miałem wyższy kiedyś z CPU niżej nieco taktowanym i na niższych taktach karty!Ale OC było "by BIOS edit"...

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo gpu na 750/2200 vmod na 1.3v podczas 3dmarka część testów przechodziła na podkręceniu a przy którymś tam teście przywracał sobie domyślne takty i doszedłem że te [ciach!]o ATT resetuje ustawienia odinstalowałem zainstalowałem AMD GPU CLOCK i teraz gitara wszystkie testy przechodzą wynik 14200 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś tego pewien ?

bo na stronie thermala informują o CFie i nic o tym nie wspominają !

 

mało tego gdzieś widziałem połączone w CFie radki z t-rad2

 

http://www.thermalright.com/new_a_page/pro...oler_trad2.html

 

there it is...

http://www.purepc.pl/files/Image/news/2008/06/t-rad1.jpg

Karty które są na tej fotce to dwa 9800GTX.

 

Z tego co widziałem i widać też na tym tureckim teście do którego link jest przy opisie T-rad2 na stronie TR, to pierwsze łącze bliżej śledzia jest odkryte, a to drugie minimalnie zasłonięte prze jedną rurkę, ale raczej będzie dało też je podłączyć. Widać to na TYM zdjęciu

 

Ja bym się zdecydował na to chłodzenie T-Rad2 z dwoma wentylami 92mm Scythe 12mm, ale wpadłem ostatnio na inną koncepcję. Kupić blok WC na 4870X2 i oczywiście do kompletu grafę 4870X2 i mieć wszystko tam gdzie słońce nie zagląda :)

 

No cóż będę musiał poczekać dłużej ze składaniem nowego kompa, ale co tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano ja też chciałem przejść na AC i zamontować sobie 4870 z Jakimś T-Rad2 i dwoma wentylami 92mm, ale jak nikt nie chce kupić mojego WC w porządnej cenie, to olewka. Zwoduję wszystko w nowej budzie. Muszę z tym poczekać do grudnia, ale co tam jak mam czekać dwa miesiące dłużej żeby mieć zdecydowanie lepszy sprzęt, to poczekam :)

 

A blok kosztuje ok 419zł ( może trochę taniej jak się z kumplami ze sklepu potarguję :) ).

 

PS> jak ktoś chce to mój zestaw WC-Box który jest w SIG'u i chłodzi tylko proca, ale można wziąć z niego części i zwodować wszystko, jest do sprzedania ( forum, dział giełda :) ). Przy jego zakupie, zwodowanie kompa nie wyniosło by 1800zł ;)

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MantisGhost

 

Ja miałem predzej acelero rev2 i do tego wentylator i za duzo miejsca zajmuj w budzie.Kupiłem więc tego zalmana 1000 i zadnych kłopotów z montowaniem nie było.Rdzen w stresie cos okolo 52-54C; teraz jak mam ciepło w pokoju to ma 39C' ale moda ma ołowkiem co automatycznie kilka stopni wyżej jest.Wentylator caly czas na full idzie bo i tak strasznie cichy jest...

Teraz wygląda jakoś te chłodzenie no i tyle miejsca nie zajmuje :)

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazywa się " radiatorek na sekcji zasilania" :wink:

 

miron nie no niedomyslil bym sie -_- pytajac sie o nazwe mialem na mysli nr seryjny, model czy cos takiego wiesz wpisujac niebieski radiatorek na sekcje zasilania to ja sobie w sklepie internetowym moge do usranej smierci szukac

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie w temacie :), 8800gt w poniedziałek leci do Pussika znanej i lubianej użytkowniczki naszego forum, a ja zakupiłem sobie najnowszy model gigazłoma z 1gb pamięci dokładnie ten model GV-R485OC-1GH recenzja tu http://www.guru3d.com/article/gigabyte-rad...85oc1gi-review/ i tu http://www.frazpc.pl/artykuly/622/GIGABYTE...wojne/uderzenie ,nie wiem czy trafiłem na jakiś padaczny egzemplarz ale oc 760mhz (1,158v) i 1044mhz dla ramów, o dziwo w recenzjach uzyskiwali większe wyniki, dodam tylko że podniesienie napięcia na pamięciach nie przynosi żadnych korzyści w oc, a w jednej i drugiej recenzji samsungi zamontowane na karcie bez problemów ponad 2350mhz, temperatury są ok (gpu w fur marku nie przekracza 42C), co jest grane ???

Jak widać reklama działa. Niestety nie ty jeden dałeś się nabrać. Podobnie wychwalali tą karte na guru3d. Wynik 1050 na pamięciach jest normalny w prawdziwym uzytkowaniu. Co z tego ze moga nawet 2300 jak wszystko jest wtedy jednym wielkim artefaktem. Nie jesteś z tym sam jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie krotka pilka

 

co lepsze patrzac na CISZE i WYDAJNOSC (TEMPERATURY)

 

zalman vf 1000 czy accelero twin turbo

 

P.S. ewentualna prostote montazu jestem zielony w wymianie chlodzen na grafikach wiec chce szybko i bez bulu oradz udziwien wymienic ten syf na hd4850

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mam pytanie. Orientuje sie moze ktos czy wszystkie referenty 4850 maja na sobie Quimondy , a tylko konstrukcje non referencyjne maja Samsungi? (Gigabyte dla przykladu)

 

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

 

A jak z tym co mozna poczytac o tych ramach , to jest ze wraz z czasem oc spadaja ich wlasciwosci? Pamietam , ze Gigabyte w 8800GT przez te ramy mial mase problemow , tutaj nie ma zadnych? Dziwie sie :|

 

Przy okazji , czy ktos majacy referneta probowal schlodzic go dodajac wentylator i zdejmujac ten plastik? Nie byloby to lepsze niz modowanie chlodzenia , gdzie nie ma chlodzenia ramow i sekcji?

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może to trochę offtop, ale składam zestaw nowiutki, jutro... Mam ok 4k z lekkim hakiem xD

mój pomysł to:

C2Q6600

Asus P5Q Pro (PCIE 8x+8x w trybie CF)

2x Gigabyte 4850 512mb z wentylkiem zalmana

reszta chyba mało istotna...

Procesor chcę wycisnąć do ok 3,6GHz i teraz kilka pytań:

-Czy szyny PCIE 8x+8x mocno zwolnią ten duecik? z tego co wiem to ok 6% tylko p45 w porównaniu do x38(16x+16x) jest wolniejszy...

(zródło: http://www.legionhardware.com/document.php?id=761&p=5 )

-Gram nałogowo w gry MMO, i od zestawu wymagam aby był w stanie odpalić kilka kont (czyli defacto osobnych gier) na raz, a najlepiej jeszcze coś innego do tego. (np. 3x Lineage2 + Bioshock) czy 2 karty daja jakiś bonus w takim przypadku? Czy w takiej sytuacji da coś 1gb ram na karcie?

-Czy można podkręcać karty będące w CF? Za pomocą CCC, czy można (jest sens?) robić na nich vmody, bios mody etc?

-Czy 2x4850CF robi jakieś problemy na viście ultimate 64bit?

Wiem że te lub podobne pytania już padały na tym i innych forach, wszystkie wypowiedzi i testy czytam skrupulatnie i to właśnie one doprowadziły do takiego finalnego configu i rozterek z nim związanych xD

Interesują mnie doświadczenia ludzi, i ludzkie podejście do moich pytań...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w crysis i crysis warhead spadek około 40% względem x38 jest na p45 i CF średni pomysł.Jade na betach 8.10 w x64 i jest ok.

Zaóważ że w teście wyżej jest DX9 i na dodatek ustawienia High w crysis i 5 gier na krzyż a co będzie w 30 tytułach

Dołączona grafika

i ma się rozumieć że motitor 1920x1200 i C2Q6600@e8xxx bo gry cię obchodzą a na q6600 3.6Ghz to ciężko i gorąco.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie krotka pilka

 

co lepsze patrzac na CISZE i WYDAJNOSC (TEMPERATURY)

 

zalman vf 1000 czy accelero twin turbo

 

P.S. ewentualna prostote montazu jestem zielony w wymianie chlodzen na grafikach wiec chce szybko i bez bulu oradz udziwien wymienic ten syf na hd4850

Jedno i drugie chłodzenie jest wydajne. Zapewne Accelero Twin turbo może okazać się nawet wydajniejsze.

 

Podstawowa kwestia polega na tym czy będziesz łączył drugą kartę w CrossFire.

 

Na accelero można po krótkiej zabawie to zrobić, ale nie na wersji Turbo gdyż lewy wentylator będzie przeszkadzał. Na tym chłodzeniu przy CF da się zamontować 12cm wentylator i wydajność będzie spora, ale chłodzenie to będzie już całkiem sporej grubości i nie wiadomo czy nie będzie to stanowiło problemu przy łączeniu w CF dwóch kart. Mostki do CF i tak trzeba wkomponować ( trochę na siłę ) pomiędzy żeberka radiatora.

 

Natomiast zalman z tego co widziałem jest całkiem wydajny i w miarę cichy, nawet na najwyższych obrotach. Jego podstawowymi zaletami jest koncepcja wykonania i wymiary. Nie będzie to chłodzenie stanowiło żadnego problemu przy łączeniu dwóch kart w CF.

 

Odpowiedź jest więc prosta: Jeżeli wybierasz spośród tych dwóch chłodzeń to pomyśl czy będziesz dokupywał drugą kartę czy nie i jak będziesz korzystał z jednej karty to kup Accelero TT, a jak planujesz za jakiś czas dokupić drugą to Zalmana.

 

Ja zapewne przy dwóch kartach zdecydował bym się na Thermalright T-Rad2 z dwoma wentylami 92mm/12mm Scythe, ale już postanowiłem kupić 4870X2 i założyć na nią WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukalem na necie zmodowane biosy do mojego palita (ten na referencyjnym chlodzeniu) i znalazlem tylko te do sonica. Wiecie moze czy bedzie kompatybilny z moja karta? edytowalem swoj bios ale ta zmiana nap nic nie daje hmm dalej max to 700 ktore tylko uzyskuje z poziomu CCC bo jezeli podkrecam ATT czy AMD GPU Clock Tool to zaraz zwis (moze robie cos nie tak albo RBE nie dziala z moja karta :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie chłodzenie jest wydajne. Zapewne Accelero Twin turbo może okazać się nawet wydajniejsze.

 

Podstawowa kwestia polega na tym czy będziesz łączył drugą kartę w CrossFire.

 

Na accelero można po krótkiej zabawie to zrobić, ale nie na wersji Turbo gdyż lewy wentylator będzie przeszkadzał. Na tym chłodzeniu przy CF da się zamontować 12cm wentylator i wydajność będzie spora, ale chłodzenie to będzie już całkiem sporej grubości i nie wiadomo czy nie będzie to stanowiło problemu przy łączeniu w CF dwóch kart. Mostki do CF i tak trzeba wkomponować ( trochę na siłę ) pomiędzy żeberka radiatora.

 

Natomiast zalman z tego co widziałem jest całkiem wydajny i w miarę cichy, nawet na najwyższych obrotach. Jego podstawowymi zaletami jest koncepcja wykonania i wymiary. Nie będzie to chłodzenie stanowiło żadnego problemu przy łączeniu dwóch kart w CF.

 

Odpowiedź jest więc prosta: Jeżeli wybierasz spośród tych dwóch chłodzeń to pomyśl czy będziesz dokupywał drugą kartę czy nie i jak będziesz korzystał z jednej karty to kup Accelero TT, a jak planujesz za jakiś czas dokupić drugą to Zalmana.

 

Ja zapewne przy dwóch kartach zdecydował bym się na Thermalright T-Rad2 z dwoma wentylami 92mm/12mm Scythe, ale już postanowiłem kupić 4870X2 i założyć na nią WC.

 

nie nie bede laczyl kart w cross fire bo ktos powiedzial iz jest to bez sensu a pozatym kasy mi zal :) (i juz bym wolal kupic sobe jaka grafe x2 niz babrac sie w crossy :/ bo oszczednosc miejsca i pradu )

 

pozostaje kwestia wykonania z tego co wiem laczenie miedzi i aluminium (twin turbo) nie jest zbyt dobrym pomyslem jedyny bonus to to iz chlodzi sie dodatkowo sekcje zasilania bo jest na cala dlugosc karty

 

natomias zalman vf1000 jest calutenki z miedzi przez co cieplo bedzie oddawane lepiej i bedzie on cichszy nie wiem jak jest z powiewem na sekcje zasilania moze cos tam podmucha z boku :)

 

w sumie to nie wiem jaka jest roznica w oddawaniu ciepla przez miedzi aluminium znaczna ???

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...