Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

A słyszales wentylator w Zalmanie?Z tego co wiem o wentylatorach Zalmana to to że są wydajne i "w miare ciche" a to w miare to pewnie jakies 1200rpm :blink:

 

Accelero S1 to najlepszy mozliwy zakup w tej kwocie.To ze zalman jest z miedzi daje tyle (zgodnie z roznymi teoriami na te temat) co nic.Od czasu do czasu ktoś powie że lepiej odbiera ciepła a gorzej oddaje ale to sa oczywiście brednie.Miedz jest lepsza od aluminium w trybie pasywnym bo w trybie aktywnym nie ma praktycznie zadnych roznic.

 

 

Swieta prawde prawisz JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jeszcze nadmienic że 100% mocy obliczeniowej GPU wykorzystywane w tescie Atitool ma sie nijak do fakycznego wykorzystania mocy GPU co przekłada sie na temp.

 

Po 20min grania w COD4 na full detalach oraz mapa w miescie(walka) gdzie GPU ma mase do roboty temp nie przekracza 60*C.Dla mnie bomba-koszt "modu" 0zł i jest błoga cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na AC Accelero S1 Rev.2 + Thermaltake Thunderblade 12cm 1400RPM mam 33-34 stopnie w Idle i maksymalnie 49 stopni w stresie, a na referencie miałem 53-55 stopni w Idle :banana:

(karta z sygnatury)

 

Więc gorąco polecam Accelero do HD4870, ale jeden radiator się nie mieści pod heatpipem więc trzeba go przyciąć/wygiąć lub kupić jakiś niższy i chłodzenie na sekcje zasilania nie pasuje więc trzeba albo skombinować coś samemu, albo tak jak ja uciąć dwa żeberka i wywiercić dziurę tak żeby pasowało do tych otworów na karcie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale ja nie chce accelero s1 + smigielka tylko twin turbo lub vf1000 bo:

 

nie lubie sie babrac i chce miec gotowe po zamontowaniu a nie zebym sie musial pierdzielic w mcguyver'a z zestawem malego majsterkowicza -_-

 

kwestia gustu ja jestem zmeczony zabawa w zrob to sam chce od tego odpoczac i miec cos gotowego i swiety spokoj (kiedys mi wroci ochota na bawienie sie w przerobki :) ale narazie mam dosc)

 

dlatego pytalem co lepsze twin turbo czy vf 1000

 

jak sie ma wielkosc twin turbo do vf1000 po zamontowaniu ? i jaka jest roznica w chalasowaniu 2 smigiel twina i jednego smigielka zalmana ??? zakladajac iz temperatury beda na tym samym poziomie.

 

(czyli zakladajac ze temperaturabedzie powiedzmy 50 C to ktory bedzie glosniejszy ??)

 

P.S. czy ktos moze mi podac nazwe tego radiatora (nr. seryjny, cokolwiek) co jest na fotce z vf1000 pare postow wyzej)

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji , czy ktos majacy referneta probowal schlodzic go dodajac wentylator i zdejmujac ten plastik? Nie byloby to lepsze niz modowanie chlodzenia , gdzie nie ma chlodzenia ramow i sekcji?

Przerabiałem to na swoim HD3870 Toxic z single-slot coolerkiem. Przymocowany wentylator 12cm (taka fajna konstrukcja wyszła hehe). W efekcie karta łapała ~75 stopni... na taktowaniach obniżonych o połowę (rdzeń z 800 na 400). Niestety.

 

Zaraz zaraz, Ci chodzi o to by dodać wentylator bez wywalenia tej małej pierdziawki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale ja nie chce accelero s1 + smigielka tylko twin turbo lub vf1000 bo:

 

nie lubie sie babrac i chce miec gotowe po zamontowaniu a nie zebym sie musial pierdzielic w mcguyver'a z zestawem malego majsterkowicza -_-

Ja wychodząc z podobnego założenia zmieniłem referenta na twin turbo.post-101993-1223799777_thumb.jpgpost-101993-1223276982_thumb.jpg Bez kombinacji i dodatkowych kosztów jest cicho i chłodno. Przy 850obr/min idle-40C Furmark-60C(na referencyjnym idle 60C, stres-85C, MAX-105C!!!! kilka sekund 0obr.).

Do twina przekonało mnie to że ma wentyl wiejący bezpośrednio na sekcje zasilania. Jeśli chodzi o wielkość to faktycznie zasłania 2 sloty(w moim przypadku 1 slot PCI), ponad kartę wystaje ok 1cm. Na referencyjnym chłodzeniu walił artami przy 680/2000, teraz bez podnoszenia napięcia daje mu 712/2220, i jest ok.

Edytowane przez Piit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ptys

3majmy kciuki, że Pussik za sensowna kasę wyrwała dziś q6700 to fajny kompik będzie :)

potem troche zabawy z doborem taniej, a wydajnej wody

 

co do 1GB to zależy od zastosowań, bo np programy 3D uzywające DirectX mogą to wykorzystać - gry juz niekoniecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze takie male pytanko czy zalman vf1000 zamontowany na hd4850 daje jakikolwiek nawiew na sekcje zasilania ???

 

czy wogole dla hd4850 jest potrzebny jakikolwiek nawiew na sekcje zasilania czy tez same radiatorki wystarcza ??

 

owszem twin turbo jest ekstra i podoba mi sie z wielu wzgledow, ale utrata jednego slotu pci to dla mnie bol ;(

 

tak ja kozystam z tych slotow i sa mi potrzebne (to dla tych co beda pisac ze przeciez teraz wszystko wychodzi na usb)

 

swoja droga to nawet nie wime czy przy zalmanie w ten slot cokolwiek wloze 0_0 bo jezeli nie to biore twina

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burning 1gb daje i to sporo jeśli chodzi o płynność gry i nie mówię tu o ilości fps/s tylko o szarpaniu obrazu i micro zacięciach, tyle że zauważalne to jest od rozdzielczości 1920/1200 w niższych tego nie ma ??? i dlatego posiadając monitor fullhd postawiłem na zakup 4850 1gb zamiast 4870 512mb (podobna cena), co do Pussika to niezła jajcara z niej i maniak sprzętu większy jak niejeden użytkownik tego forum, mojego gf8800gt z blokiem dostanie za 280zł, czyli bardzo tanio, jak na 1.5 miesięczną kartę, swoja drogą żona mi głowę suszy że to piąta karta graficzna w tym roku, zawsze mnie złapie jak woduje grafę, chyba będę musiał wrócić do ac i się zakonspirować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt - w duzych rozdziałkach bez dużej ilości pamięci to nie poszalejesz :)

ja mam 1280x1024 i 512 styka

 

Pussik wymiata, zagięła mnie niejednym zagadnieniem, a troche sie kiedyś bawiłem w raytracing - teraz planuję do tego wrócić i mam od kogo sie uczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak jestem zmuszony o zakupu accelero :| Na domyślnym woltażu bez oc wszelkie 3D wychrzania. Clear Sky skyrocketuje do 105* i wychrzania, reszta resetuje sterownik przy 90*.

 

Przy obniżeniu napięcia do najniższego i ściągnięciu pamięci do 500mhz nie ma już takich problemów, ale to raczej półśrodek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na dniach stane sie szczesliwym posiadaczem Palita hd4850 sonic :]

 

A teraz cos z innej beczki. Rozmawialem ostatnio ze znajomym na temat tych wszystkich kart hd4850, rozmowa byla na temat jakosci wykonania oraz uzytych podzespolow do wykonania tych kart.

 

Z tego co pamietam, to firmy takie jak Sapphire czy Asus, czy kiedys Gainward przodowaly na rynku. Jednakze teraz jak patrze na te wszystkie hd4850 z tych tanszych to one sa praktycznie takie same, roznia sie naklejka na radiatorze. A co jest z tymi wszytskimi kondensatorami, sekcja zasilania itp ? Czy kazda z tych firm (Sapphire, MSI, Palit etc) daje swoje podzespoly ? Znajomy twierdzi uparcie ze tak, ze sapphire i tak z tych kart jest najlepsza (nie mowie o wersji Toxic), ze palit sonic, to karta low end itp itd. Twierdzi tez, ze kondensatory np na poszczegolnych tanszych kartach sa o gorszych parametrach niz np w Sapphire.

 

Gdzies na forum wyczytalem ze palit w wersji sonic, ma lepsze 3 fazowe zasilanie, 8 pin wtyczke zasilajaca i cos tam jeszcze. Ale i tak wg znajomego wersja Sapphire (nie toxic) jest lepsza bo to sapphire robione bezposrednio w fabryce ATI. A inne karty nie.

 

Co o tym panowie myslicie badz wiecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burning 1gb daje i to sporo jeśli chodzi o płynność gry i nie mówię tu o ilości fps/s tylko o szarpaniu obrazu i micro zacięciach, tyle że zauważalne to jest od rozdzielczości 1920/1200

Zauważ ,że w tych rozdzielczościach 4850(nawet z Vmodem) już nie będzie orłem w sensie GPU.I na nic cały misterny plan z VRAMem...Bo zacięć może nie będzie ale mulenie i owszem :wink: .A gry ,które polecą płynnie w 1920x1200 raczej i tak na 1GB nie zwrócą uwagi...Tak na czutkę sądzę, że dodatkowe 512 w 4850 to nieco jak porządne opony z indeksem do 240km/h w Polonezie -owszem, one dadzą radę ale nie silnik :wink: .Osobiście bez wahania wybrałbym 4870....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakis sposob na ustawienie AA i AF bez CCC, jesli nie ma tych opcji w grach? RivaTuner nie rozpoznal sterow (8.9 Vista x64 SP1) Odinstalowalem CCC bo powoduje co chwile blad atikmdag i nie da sie w nic grac, a po odinstalowaniu zadnych problemow juz od tygodnia, no ale brak AA i AF... wiec da sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory to 4870 juz ma wydajnosc na tyle duza , ze potrafi skorzystac z tego 1 gb ramu :)

A teraz poczytaj jaki wybór rozpatrywał ptys(kilka postów w górę) ,a jak skończysz pokaż mi gdzie ja napisałem o "4870 juz ma wyda.......z tego 1 gb ramu" :rolleyes: Albo gdzie w ogóle napisałem o 1gigowym 4870 :wink: W testy się tak nie wpatruj zresztą bezkrytycznie -w jednym czytałem ,że 4850 zyskuje po włączeniu miękkich cieni w FEAR ,a w innym traci na FPSie...Oczywiście testowali "sumiennie"....A swoją drogą to te cienie ciągle zalegają u Ati. Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S Dla posiadaczy Palita Sonic 4870 zrobiłem obiecany test

 

Ja w tej chwili mam sciągniete oryginalny panel z wentylami z Palita Sonic 4870 i zamiast niego zamontowałem Fandera 92mm na 800rpm jest cichutki.Temp moze nie rewelacyjne ale przynajmniej jest cisza.

 

W Idle 48*C

W Stresie max zantowałem 74*C

radiator w tym modelu wydaje się być w miare przyzwoity, więc może szlif podstawy i zmiana pasty by coś pomogła...

 

jak zaczepiłeś Fandera?

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kinslayer: wydaje mi sie ze moze miec racje co do innych podzespolow

dlaczego tak mysle? to tylko przypuszczenia ale skoro kumpla 4850 (jakis ref.. na pewno nie palit) milczy a moja sobie zywo popiskuje i syczy w 3D to znaczy ze chyba jednak na czyms palit przycial te karty ;/

Edytowane przez shadeRev2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiator w tym modelu wydaje się być w miare przyzwoity, więc może szlif podstawy i zmiana pasty by coś pomogła...

 

jak zaczepiłeś Fandera?

 

POzdr.

Nie chciało mi sie demontować całego radiatora żeby zmienić paste ale pewnie to zrobie, bo na pewno da rade zyskac jeszcze pare stopni.Początkowo Fandera zamontowałem na wkrętach, które wkręciłem delikatnie między listki aluminium radiatora, ale doszedłem do wniosku, że to jednak mało wydajne rozwiązanie, bo nie wieje na cały radiator.Teraz mam Fandera podstawionego na dole obudowy na 4 śrubach o wysokości 4cm gdzie do radiatora ma jakieś 1,5cm co daje mozliwosc rozproszenia dmuchanego powietrza.Obok Fandera na sekcje zasilania dmucha w ten sam sposob postawiony Arctic 80mm ściągnięty z Freezera, który nawet powyżej 1000rmp jest niesłyszalny.

 

Jest to rozwiazanie tymczasowe-czekam az Thermalright T-Rad2 bedzie w przyzwoitej cenie :angry:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie problemu temperatur w HD4850 to musze powiedziec ze jestem bardzo mile zaskoczony. Wymienialem karte graficzna i dlugi czas zastanawialem sie czy 9800 GTX+ czy wlasnie HD4850. Wybor padl na ASUSA HD4850 z Glaciatorem. Po zamontowaniu karty i testach wychodzi na to ze w IDLE temperatura na karcie wynosi srednio 37 stopni, natomiast w stresie (3h World in Conflict 1600x1050 max detale) nie przekroczyla 56 stopni (pamieci jako najbardziej grzejacy sie element mialy maksymalnie 61). Nie instalowalem SMART Doctora od ASUSA (pewnie dlatego w GPUZ fanspeed caly czas jest na 1 RPM), nie robilem zadnego fan fixa. Karta przy tym podczas 99% obciazenia GPU jest praktycznie nieslyszalna. Napewno duza w tym zasluga obudowy Antec Three Hundred.

Podsumowujac, bez zmiany chlodzenia i parametrow pracy wiatraka mozna spokojnie grac na HD4850 majac przy tym temperatury porownywalne a nawet mniejsze niz 9800 GTX+. Moze zamiast kupowac referenta HD4850 i pozniej zmienac chlodzenie warto doplacic troche wiecej do lepszej obudowy ? Inne komponenty na tym tez skorzystaja termicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tempy sekcji...

"...pamieci jako najbardziej grzejacy sie element mialy maksymalnie 61" -> nie pamietam ile bylo dokladnie na sekcji zasilania, ale przegladajc log z GPU-Z pamieci byly najcieplejsze z wszystkich odczytow, tak jak mowilem w granicach 61 stopni. Jak wroce do domu to moge sprawdzic to jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , log logiem , ciekawi mnie real temp , Asus nie ma obudowanego chlodzenia , dotknij cewek w stresie.

Z calym szacunkiem... Ale badanie temperatury palcami niekoniecznie jest miarodajne... :lol2:

GPU-Z chyba wksaze Ci z wieksza doladnoscia cieplote cewek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...