Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

ale wystarczy pomiar typu ciepłe/gorące/parzy

Niee no, bez jaj panowie. Jesli taki mierzymy temperatury, to cala te dyskusje o kant d.. potluc.

 

Wyjasnij mi prosze sprawe palcowego czujnika. Jakie przedzialy temperatur uwzgledniasz przy odczuciach "ciepłe/gorące/parzy"

 

Nie robcie sobie jaj, prosze... Ktos jeszcze gotow pomyslec, ze wy tak na powaznie.. :rolleyes:

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziki help... Wiem ze moze nie ten temat, ale jednak to wy jako uzytkownicy jestescie najbardziej wiarygodni.. jestem na kupnie 4850 w sumie przeczytalem ostatnie 60stron tematu i upatrzylem sobie palita 4850 sonic, ale wszedzie w sklepach mowia mi ze to jedno wielkie g..... Palita moge miec za ~500zł... brac czy szukac innego producenta? Przyznam ze lubie cisze i wole nabyc cos odrazu z dobrym chlodzeniem. OC pewnie za jakis czas tez bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziki help... Wiem ze moze nie ten temat, ale jednak to wy jako uzytkownicy jestescie najbardziej wiarygodni.. jestem na kupnie 4850 w sumie przeczytalem ostatnie 60stron tematu i upatrzylem sobie palita 4850 sonic, ale wszedzie w sklepach mowia mi ze to jedno wielkie g..... Palita moge miec za ~500zł... brac czy szukac innego producenta? Przyznam ze lubie cisze i wole nabyc cos odrazu z dobrym chlodzeniem. OC pewnie za jakis czas tez bedzie...

 

W jakich sklepach ? Na jakies podstawie tak twierdzą ? to pytanie retoryczne rzecz jasna. mam tego palita i jestem bardzo zadowolony. Temperatury na iddlu 44 stopni na rdzeniu i o 2 stopnie wiecej na Dispio- memio - shader. Obroty fanfix ustawione na 1200 wiatraka nie słychać (oryginalnie sa na 700 obr) - nie wiem co maja do niego inni ale mi bardzo odpowiada -bardzo wydajnie - cicho i chłodno - zegary fabrycznie podniesione - ale w sklepach jest zasada - chwali się to co jest na stanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziki help... Wiem ze moze nie ten temat, ale jednak to wy jako uzytkownicy jestescie najbardziej wiarygodni.. jestem na kupnie 4850 w sumie przeczytalem ostatnie 60stron tematu i upatrzylem sobie palita 4850 sonic, ale wszedzie w sklepach mowia mi ze to jedno wielkie g..... Palita moge miec za ~500zł... brac czy szukac innego producenta? Przyznam ze lubie cisze i wole nabyc cos odrazu z dobrym chlodzeniem. OC pewnie za jakis czas tez bedzie...

Nie sugeruj sie tym co pisza sklepy , oni czesto wypychaja towar , ktory im zalega badz chca sie pozbyc drozej inna marke. Sprzedawcy czesto maja procent od sprzedazy wiec beda wciskac na sile byle tylko zarobic. Sklepowe kity to powszechna norma. Palit ma jedna wade - plomby na chlodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj sie tym co pisza sklepy , oni czesto wypychaja towar , ktory im zalega badz chca sie pozbyc drozej inna marke. Sprzedawcy czesto maja procent od sprzedazy wiec beda wciskac na sile byle tylko zarobic. Sklepowe kity to powszechna norma. Palit ma jedna wade - plomby na chlodzeniu.

Ja mam gainwarda, ktory tez ma plombe na chlodzeniu, ale bez problemu ja zdjalem nie uszkadzajac jej i teraz sobie czeka w pudelku na czarna godzine (odpukac :)

 

Mam pytanie odnosnie zmiany modyfikacji biosu za pomoca RBE. Jest tam 9 wartosci clock info. Ktore odpowiadaja za idle, a ktore za stres? Chce podniesc napiecie w stresie do maxymalnego, a w idle obnizyc i nie wiem, ktore wartosci zmienic. Drugie pytanie dotyczy podniesienia maxymalnych zegarow. Chcialbym podniesc maxymalne zegary do 800/2400, ale nie zmieniajac domyslnych. Jak moge zedytowac plik *.rbe, zeby tego dokonac? Moze ktos ma gotowy taki plik? Standardowo w programie moge ustawic max zegary jakie mi odpowiadaja, ale automatycznie domyslne podnosza sie do 685/2100. Czym najbezpieczniej zflashowac bios karty? Czy to flashowanie spod windowsa jest bezpieczne?

Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niee no, bez jaj panowie. Jesli taki mierzymy temperatury, to cala te dyskusje o kant d.. potluc.

 

Wyjasnij mi prosze sprawe palcowego czujnika. Jakie przedzialy temperatur uwzgledniasz przy odczuciach "ciepłe/gorące/parzy"

 

Nie robcie sobie jaj, prosze... Ktos jeszcze gotow pomyslec, ze wy tak na powaznie.. :rolleyes:

nie robie sobie jaj - o ile temp gpu kontroluje aplikacja, o tyle nie mam czujników na pamięciach i zasilaniu

 

pamięci w stresie mam ciepłe - mogę na nich swobodnie trzymać palec

 

zasilanie GPU jest cieple w idle i gorące w stresie - mogę utrzymac palec, ale odzczuwam dykomfort

 

na zasilanie pamięci, a szczególnie cewkę planuję założyć solidny radiator, bo parzy - po mniej niż 2 sekundach odrywam palec, bo jest za gorąco

teoretycznie może wytrzymać do 125stopni, a przy tylu nawet bym nie dotknął, ale uważam, że jak parzy to jest już za gorąco

 

ja nie jestem maniakiem co robi voltmody, gania z miernikiem i uzywa specjalistycznego sprzętu dla uzyskania dodatkowych 2% wydajności, więc taka metoda pomiaru wystarcza

 

rozumie jednak, jeśli ktoś szuka dokładniejszych rozwiązań - jednak to 'u mnie działa'

 

(a innych za to dziwi, ze co miesiąc mozna wydać 130zł na struny, i kupować kilka kompetów lamp do wzmacniacza, żeby wybrać te brzmiące)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc chcialem sie doradzic bo składam kompa i na karte graficzną wybrałem Radeon 4850 512MB ale wlasnie nie wiem jakiej firmy! patrze sobie tutaj http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...alog,kat,12541/ i czytam komentarze... chcialbym kupic juz taką grafe aby miała niską temperature w stresie i aby nie trzeba było wymieniac chłodzenia... macie jakies propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(a innych za to dziwi, ze co miesiąc mozna wydać 130zł na struny, i kupować kilka kompetów lamp do wzmacniacza, żeby wybrać te brzmiące)

Offtop:

Witaj w klubie kablomaniakow i poszukiwaczy idealnego dzwieku :)

Oczywiscie w gigantycznym uproszczeniu.

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za ciach!iany dzień, gigabyte którego kupiłem, właśnie zdycha, oc spadło prawie do zera, cewki świergocą, sterownik ati sie wysypuje, a wszystko to bez vmodów z blokiem na gpu (max 42c w stesie) i nadmuchem 120 od strony pamięci (pcb po drugiej stronie letnie), podkręcona na 760 i napięcie 1,158v, karta działała nie cały tydzień, normalny gigashit, oczywiście pada sekcja zasilania, albo ja mam pecha na karty albo sam nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie szybkie pytanie. Czy po instalacji sterów do grafy i CCC macie ustawiony monitor na domyślny?? miałe do wczoraj LCD HP, ale niestety ducha dziś rano wyzionął. Załatwiłem sobie 17 cali CRT, wiem że ma wysokie odświeżanie, ale nie mogę go nawet wymusić, bo "out of range". Spotkał sie ktoś z takim przypadkiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiada ktos moze schemat vmoda do gainwarda 4850 golden sample? pcb nie jest referencyjne a ja nigdzie na googlach nie znalazlem sposobu na to pcb :/

Dolaczam sie do pytania. Co prawda nie mam golden sample, ale to samo pcb co gs i palit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za [ciach!]iany dzień, gigabyte którego kupiłem, właśnie zdycha, oc spadło prawie do zera, cewki świergocą, sterownik ati sie wysypuje, a wszystko to bez vmodów z blokiem na gpu (max 42c w stesie) i nadmuchem 120 od strony pamięci (pcb po drugiej stronie letnie), podkręcona na 760 i napięcie 1,158v, karta działała nie cały tydzień, normalny gigashit, oczywiście pada sekcja zasilania, albo ja mam pecha na karty albo sam nie wiem

Jak długo miales tego gigabyta?

 

@Fog to przez tego posta Twoja karta poleciala pod młotek? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z ATI CCC. Co jakis czas mi sie wysypuje w momencie gdy chce sie przelogowac miedzy kontami uzytkownika w windowsie. Wersja sterownika to 8.8. Po reinstalce 8.8/8.9 problem sie rowniez pojawil. Ktos spotkal sie z czyms podobnym? Co mozna na to poradzic?

Edytowane przez Pawel80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie :) Moze ktos sie chce zamienic za referenta? :) Chlodzenia o wiele wydajniejsze.

moze mial pecha?

 

Do mnie dotarl Palit sonic... mam nadzieje ze chlodzenie bedzie ciche i wydajne bo az 2 plomby mam na chlodzeniu :| mozna jakos stickery odkleic nie uszkadzajac go przy tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mial pecha?

 

Do mnie dotarl Palit sonic... mam nadzieje ze chlodzenie bedzie ciche i wydajne bo az 2 plomby mam na chlodzeniu :| mozna jakos stickery odkleic nie uszkadzajac go przy tym?

Jakiego pecha? Bo nie rozumiem o co Ci chodzi :) Na moim Gainwardzie tez byla plomba i bez problemu ja zdjalem i schowalem do pudelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego pecha? Bo nie rozumiem o co Ci chodzi :) Na moim Gainwardzie tez byla plomba i bez problemu ja zdjalem i schowalem do pudelka.

chodzilo mi ze moze ptys mial pecha ze swoja karta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mial pecha?

 

Do mnie dotarl Palit sonic... mam nadzieje ze chlodzenie bedzie ciche i wydajne bo az 2 plomby mam na chlodzeniu :| mozna jakos stickery odkleic nie uszkadzajac go przy tym?

Moj Sonic przyjedzie do mnie kolo 16 :), jak Ci sie uda sciagnac plomby daj znaka ;) aaa i napisz tez jak temperatura u Ciebie wyglada .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybka piłka.

 

Mam okazję kupić nówkę HD4850 do PowerColor z referencyjnym chłodzeniem za 470zł. Do tego myślę dorzucić Accelero s1 i kręcić. Pytanie brzmi czy warto?

Przeglądając temat mignęło mi gdzieś że Powercolor ma skopane PCB ( nie wiem o co z tym chodzi, nie da się zrobić pencil mod?) i źle się podkręca, to prawda?

 

Waszym zdaniem brać tego Radeona od PC czy czekać, aż będzie znowu dostępny podkręcony gotowiec od Gigabyte HD4850 Multi-Cooling z 1GB ramu za około 600zł? Podobno GB często się psują, więc się trochę boję, a poza tym doczytałem się że z ich OC bywa różnie =s

 

Jeszcze się zastanawiam nad Asusem hd4850 za 530zł, ale jak bym się zdecydował na PC to w zasadzie miał bym za darmo accelero :/

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...