Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Fixa nie mam, mozna go pobrac na stronie futuremarka ? Co do wynikow to na c2d 3400mhz, pamieci niecaly 1000mhz 5-5-5-15. Grafa podkrecona na okolo 740/1095 i w 3dmo6 mam 12500, 3dm05 mam 18900, 3dm03 - 43000. ]

 

Co do piszczenia to czasem rzeczywiscie popiskuje, i tak samo jak u Ciebie w czasie przejscia jednego testu w drugi.

 

Jesli chodzi o te spowolnienia to wczesniej zrobilem lbad i n ie odinstalowalem nvidii starych sterow i od razu wlozylem grafe i zainstalowalem stery od ati. Przed chwila driver cleanerem wywalilem wszystko od nvidii i juz jesty lepiej przechodza, czasem raz na krocej sie cos zatrzyma do 1-2 fps. Jest cos skuteczniejszego zeby wyczyscic system ze starej grafy nvidii ??

fixa mozna zassac ze stronki.

Jak mozesz podaj wyniki ze smarkow przy karcie na def... bede wiedzial ile proc mnie ogranicza :wink:

 

I jak u Ciebie z temp sekcji zasilania? sprawdzales organoleptycznie swoje ceweczki? :P

 

@krzysiek9920 no trzeba bedzie pomyslec nad chlodzeniem tej sekcji, zobacze moze sam dodatkowy nawiem w postaci wentyla 60 ustawionego na 7v cos da. U mnie na mostku mam niebieskiego zalmana (musialem mu 8 pinow wyciac zeby palita mozna bylo zamontowac) moze to on z racji bliskosci (jakies 2mm) podgrzewa mi karte w tym miejscu :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fixa mozna zassac ze stronki.

Jak mozesz podaj wyniki ze smarkow przy karcie na def... bede wiedzial ile proc mnie ogranicza :wink:

 

I jak u Ciebie z temp sekcji zasilania? sprawdzales organoleptycznie swoje ceweczki? :P

 

@krzysiek9920 no trzeba bedzie pomyslec nad chlodzeniem tej sekcji, zobacze moze sam dodatkowy nawiem w postaci wentyla 60 ustawionego na 7v cos da. U mnie na mostku mam niebieskiego zalmana (musialem mu 8 pinow wyciac zeby palita mozna bylo zamontowac) moze to on z racji bliskosci (jakies 2mm) podgrzewa mi karte w tym miejscu :blink:

Fix zassany i zainstalowany, dzis rano przed uczelnia zrobilem 3dm06 i przy procku cos kolo 3389 mhz, pamieci niecaly 1000 mhz 5-5-5-15 karta nie krecona mialem 12489 o ile dobrze pamietam.

 

Jakie masz temperatury w spoczynku i stresie na swojej karcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wynika mam podobny :) tylko smark 05 cod odstaje :-|

 

Co do temp to pialem o nich w Post #5351 tyle ze to sa takie wstepne wyniki, rano stwierdzilem ze musze zmienic cyrkulacje powietrze w obudowie (albo cala bude) bo ciasnota.... Ale temp max jaka widzialem to ~70*~72*

 

Napisz lepiej czy sprawdzales swoja sekcje zasilania? jak u niej z temp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wynika mam podobny :) tylko smark 05 cod odstaje :-|

 

Co do temp to pialem o nich w Post #5351 tyle ze to sa takie wstepne wyniki, rano stwierdzilem ze musze zmienic cyrkulacje powietrze w obudowie (albo cala bude) bo ciasnota.... Ale temp max jaka widzialem to ~70*~72*

 

Napisz lepiej czy sprawdzales swoja sekcje zasilania? jak u niej z temp?

Smark 05 lubi proca a kolega wyzej ma pelnego e6400 i prawie 400 Mhz wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nareszcie dołączyłem do grona szczęśliwych ( albo nie szczęśliwych- czas pokaże… ) posiadaczy najnowszych radeonów : ] No to może opiszę moje pierwsze wrażenie i towarzyszące temu przeżycia :P Jak ktoś nie chce czytać tych głupot może od razu przewinąć, a jak komuś się nudzi… ;)

 

W moim przypadku wybór padł na Gigabyte HD4850 512MB Zalman Edition. Dlaczego nie Palit? Bo po prostu ich nie lubię. Dlaczego ta? Bo akurat taką mieli pod ręką w sklepie, a z tego co się wcześniej doczytałem była w miarę niezła i podobno „cicha”. ;p Średnio mi się podobała szczególnie jej cena. Założyłem, że jeśli zbiję cenę do 540zł ( za tyle mi się opłacało) to ją biorę. Po targach ze sprzedawcami wyszedłem, co prawda uboższy o 545pln, ale za to z nową zabawką. W tedy jeszcze nie wiedziałem, co mnie czeka…

 

Po otworzeniu pudła (na którym widniała fajna laska:P) moje pierwsze słowa to były : „O ku***!” W życiu nie widziałem większej karty „na żywo”, w dodatku własnej O.o Wyposażenie raczej skromne: 3 przejściówki, kabelek dodatkowego zasilania z molexów, do tego książeczka ( w której i tak nic ciekawego nie ma) i płyta ze sterownikami i HUDem który i tak nie działa zbyt prawidłowo… ^^

 

Po wyjęciu starego zasłużonego GF7600GS od Galary zacząłem się przymierzać do zamontowania nowej zabawki i tu zaczęła się jazda. Burdel z kabli, jaki miałem w kompie całkowicie uniemożliwiał jej podłączenie, ba, musiałem wybebeszyć większość kabli i gratów, bo karta centralnie zawadzała o 1 HDD. Poleciałem do szafy po „plastikowe zaciski na kable i znowu zonk- zostały na wsi 25km ode mnie… Znając konsekwencje późniejszych lepkich kabli, użyłem taśmy izolacyjnej. Po godzinie zabawy wreszcie karta siedziała na swoim miejscu, wszystko było podpięte i wyczyszczone (z kompa wyciągnąłem kłak kurzu wielkości dziecięcej pięści^^) czekały mnie kolejne niespodzianki… Po odpaleniu mojej maszyny w pokoju znowu dało się słychać „O k****!”… Co za suszarka… :wall: W sumie nie jest wcale źle ale mogło by być lepiej… Kolejna niespodzianka- nie startuje system, pomieszały się wtyczki i system nie botuje. Kombinacji - 16, a czasem wogóle nie wykrywa żadnych napędów… ( więc załóżmy z 32 kombinacje ) Przy którejś próbie jeden z odłączonych kabelków SATA dotknął gniazda zasilania karty i… posypały się iskry, zgasł monitor… jak błyskawica wyłączyłem listwę, usuwam przyczynę zwarcia, odpalam sprzęt i… karta na szczęście to przeżyła, ba nawet nie widać gdzie te zwarcie było (uff) :D (mam nauczkę by nie robić tego jak się jest potwornie zmęczonym… ).

 

Po jakiejś 12 próbie wreszcie znalazłem prawidłowe ustawienie i wstał system. Pozbyłem się sterów i z lenistwa zainstalowałem te bezpośrednio z płyty- Catalyst 8.7.

 

 

Sekcja zasilania:

Gigabyte moim zdaniem odwalił tu kawał dobrej roboty. Kartę podkręciłem na 730(rdzeń i 2150 pamięci. Przy tych ustawieniach sekcja jest tylko ciepła- kondensatory i „Ferrire Core Chore” są lekko ciepłe, natomiast „MOSFETy” dość mocno nagrzane, ale nie parzą, radiatory są po prostu zbędne.

 

Piski:

 

O ile z kompa wydobywają się popiskiwania należą one do mojej płyty głównej. Sama karta pod tym względem jest (na razie) cicha.

 

Testy:

Testy przeprowadziłem na bieżących ustawnieniach:

 

Athlon X2 4850e 2.5@2.7

Gigabyte HD4850 ZalmanEdition GPU 715 Mem 2150.

3GB DDR2 GoodRam 884Mhz

Gigabyte Ga-M55Plus S3G (Bios F4)

Catalyst 8.7

ModeCom MC-400W PFC 2.0

 

Wynik w 3DMark06- 9565

 

Niestety, chociaż Proc ma potencjał nie pozwala mi go wykorzystać płyta główna, która go prawidłowo nie rozpoznaje i lubi nie startować, gdy HTT jest ustawione na 4 ( na A64 nie było takich cyrków). Na dodatek nie mogę wgrać nowszego biosu- nie akceptuje żadnego oprócz F4 :cry:

 

Zrobiłem jeszcze 1 test:

 

Proc 2.8Ghz

Ram 896Mhz

Grafa GPU715 Mem 2150

Wynik 3DMark06- 9998p

 

Temperatury:

Max co zaobserwowałem u siebie to około 41oC w ide i ~70oC w stresie przy dość dobrze wietrzonej obudowie. Dokładniejsze pomiary będę robił wieczorem albo jutro.

 

Hałas:

Znośny, ale jak ktoś miłuje cisze nie polecam. Zdaje się że karta ma auto regulacje ( przysłucham się wieczorem), bo raz słysze wycie jak przewijam np: strone internetową a tak w miare cisza ; p

 

Ogólnie jestem zadowolony, jak rozwiążę problem z płytą zobaczę na poważnie na co stać to cacko ;] na razie nie zamierzam jej zbytnio katować bo nie warto. A co do zasilacza u mnie nie ma żadnych problemów, nie grzeje się, nie hałasuje, nie piszczy i nie „ćwierka”. ;]

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madafaka, doszedł do mnie Gigaszit HD4850 i jest padnięty :( Obraz w biosie raz jest, a raz go nie ma, częściej nie ma :/ Stąd pytanie: chcę go wymienić na Gainwarda GS (Palita akurat nie ma), dużo było przypadków padnięcia tej karty na forum? Gigaszita zamówił mój kumpel i już jest na gwarancji, więc nie chcę mieć z nim nic wspólnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja w sumie mam filozofie , ze nie gmeram w sprzecie jesli nie jestem gotow wywalic go na smietnik i wymienic na nowy.

 

Inna sprawa , ze jeszcze z dwa tygodnie temu taki GTX+ kosztowal wiecej niz niereferencyjne radki , dopiero teraz zblizyl sie do poziomu sonica czy GSa. Wtedy sie nie oplacal , teraz to juz ciekawa alternatywa.

 

Mam tez wrazenie , ze ATI pada ofiara syndromu 2900 xt - wtedy zebrali koszmarne ciegi za glosnosc chlodzenia i od tamtej pory uzywaja zdecydowanie niewystarczajacych ustawien wentylatorow (wszystkie 3850, 3870, 4850 z pierwszych serii grzaly sie koszmarnie i wymagaly jakichs fanfixow).

 

Ehh jak ja sobie teraz pluje w brode , ze nie mialem kasy by lyknac na raty 260gt jak byly na raty po 709 zeta w morelach (po oprocentowaniu 760 zeta ze splata w pol roku)

Ja wychodze z podobnego zalozenia. Jak sie kombinuje to nie ma sie co pozniej dziwic ze cos nie dziala ... Jak kupowalem karte graficzna to rowniez zastanawialem sie czy GTX+ czy HD4850. Wzialem HD4850 od ASUSA i chodzi pieknie. Zadnych problemow z temeratura (37 i 56 stopni), nie robilem fanfixa. Poprostu zainstalowalem i uzywam. Wiec z czystym sumieniem polecam ASUSA (ale weresje z Glaciatorem) osobom, ktorym zalezy na bezproblemowym dzialaniu karty bez zadnego tuningu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus z glaciatorem ma dobrze chlodzona sekcje zasilania ?

 

Bo musze cos kumplowi wybrac do soboty , a tu Pality sie sypia, GS sie sypia, GB padaja, Toxic kosztuje po 600 zeta, Hisow nie ma wiec chyba bedziemy szukac Asusa.

Temperatury na sekcji zasilania w stresie wynosza ok 51 stopni. Jest to srednia temperatura podczas 3h grania na full detalach w 1600x1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla posiadaczy Sapphire HD4870 - nowy oficjalny bios.

Przepatrzyłem RBE - wgrałem - w sumie nie widać zeby coś działo się lepiej - ale na pewno nie jest gorzej :)

Wersja biosu wg RBE:

ATOMBIOSBK-ATI VER011.010.000.002.029896

 

BIOS

How to flash VBIOS under pure DOS mode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo 4850 nie ma czujników w tym miejscu.

 

Ja nie rozumiem swojej karty (gainward GS). Gram we wszystkie gry bez problemów ale wystarczy że po dłuższym graniu wyjdę do windowsa i następuje zwiecha (szczególnie jak odpalam firefoxa). Może to wina rivatunera? (mam tam ustawione profile wiatraka). Mam naklejone radiatorki na strefie zasilania ale to chyba problem nie tkwi ani w tym ani w pamięciach, tylko w samej karcie. Może ktoś ma podobny problem? :sad: na gwarę ją? (jest niby program wymiany tych GSów)

Możesz napisać (wrzucić screen' y) jak się ustawia profile wiatraka w rivatunerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Drozda, także się zdziwiłem, że tam tak łyso, ale przynajmniej widać radiatorek :P

Podałem ten akurat link, gdyż mam blisko do sklepu. Są gdzieś jeszcze powercolory z takim chłodzeniem (które de facto wygląda dość porządnie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Ja nie rozumiem swojej karty (gainward GS). Gram we wszystkie gry bez problemów ale wystarczy że po dłuższym graniu wyjdę do windowsa i następuje zwiecha (szczególnie jak odpalam firefoxa). Może to wina rivatunera? (mam tam ustawione profile wiatraka). Mam naklejone radiatorki na strefie zasilania ale to chyba problem nie tkwi ani w tym ani w pamięciach, tylko w samej karcie. Może ktoś ma podobny problem? :sad: na gwarę ją? (jest niby program wymiany tych GSów)

 

czy to nie jest przypadkiem wina ustawien biosa? chodzi mi o zmiane mnoznika i napiecia proca gdy przechodzi z load w idle? wtedy ludziom sie sypie przy kreconych procach?

 

...

I.. co mnie lekko zaskoczylo karta piszczy... (slychac to bylo dobrze przy smarku 03 w tzw momentach "przjescia" z jednego testu do innego...) Przy zamknietej obudowie + np muzyce w sumie nieslyszalne...

powtorze sie jeszcze nie raz.. moja tez piszczy ;(

dzwonilem do sklepu i spoko moge przyniesc i wymienic.. tylko na zasadach takich ze ja oddaje a oni wysylaja do palita~ do 2 tygodni.. i znajac zycie 2 tygodnie bez kompa.. slabo to widze..

w dzien jest ok, w nocy natomiast irytuje.. poki sama nie splonie albo cos jej sie nie stanie nie robie z tym nic.. bedzie mnie tak wkurzac do smierci.. mojej albo jej ;P

 

p.s odpal wiedzmina, ATT scan for artifacts to dopiero uslyszysz co ona potrafi ;) loadingi w 3dmarku to pol z tego co moze z siebie wydac... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wynika mam podobny :) tylko smark 05 cod odstaje :-|

 

Co do temp to pialem o nich w Post #5351 tyle ze to sa takie wstepne wyniki, rano stwierdzilem ze musze zmienic cyrkulacje powietrze w obudowie (albo cala bude) bo ciasnota.... Ale temp max jaka widzialem to ~70*~72*

 

Napisz lepiej czy sprawdzales swoja sekcje zasilania? jak u niej z temp?

Zaraz oprobie testy w 3dm05 i 3dm03 na default. CO do temp to niezbyt wiem na ktore glownie patrzec ale wg GPU-z to jest :

GPU temp: 39st i dalej te 3 na dole GPU tempy:

39,5

51,0

45,0

 

CO do tychostatnich to nie wiem jak mam je odczytywac :) Czym one sa. A gdzie moge odczytac temp pamieci ?

 

Sekcji zasilanai nie sprawdzalem, nie mam jak, chyba ze palcem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mala prozbe, poniewaz po 3 miesiecznej walce i oczekiwaniu za decyzja PC z Taiwanu na temat gwarancji mojej 2900xt. gwarancja zostala uznana i mam korekte ... Chcialem sie dowiedziec czy sa jakies problemy z dzialaniem 4870 w CF poniewaz za korekte mam w planach zakup 2x4870. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój pierwszy post na forum, więc nie bijcie ;)

Otóż mam problem z Moim Gigabytem HD4850, referentem...Jakiś czas temu po jakimś czasie grania zaczal mi sie wyłączać monitor. Pomyslalem karta się przegrzewa, więc wymieniłem chlodzenie na Accelero S1 + 2x Acutake 120mm + Primecooler PC-RHS1. Radiatory z zestawu accelero dalem na ramy, a na sekcję użyłem tych primecoolerów. Dalej wyłączało mi monitor, pomyślałem - za słaby zasilacz (ax 400 350w). Kupiłem Fortrona BlueStorm II 500W (480w na dwunastce, chyba wystarczy :P). Dalej wyłącza. No więc zaktualizowałem bios do najnowszej wersji na płycie gł. Dalej...Czyżby moja karta była uwalona? Albo sekcja się grzała? Podaję pełny konfig kompa:

Procesor - Intel Core 2 Duo E6750 2.66ghz + Pentagram Karakorum HP120/ Arctic Silver 5

Płyta główna - Gigabyte GA-P35-DS3R

Pamięc: 2x1gb Patriot 800mhz @ 667mhz

Karta graficzna - Gigabyte Radeon HD4850 512MB DDR3 + Arctic Cooling Accelero S1 Rev. 2/ Arctic Cooling MX-1/ 2x Acutake 120mm/ Primecooler PC-RHS1

Karta dźwiękowa - Creative Sound Blaster Audigy SE @ Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio

Dysk Twardy - Samsung 320gb

Zasilacz - Fortron Blue Storm II 500W

 

Tempy w stresie to 45stopni. Stery najnowsze, na karcie żadnych modów. Jest na to jakiś sposób?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Kamil14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpadlem tu poczytac po miesiacu nieczytania i co ja widze pelno problemow z tymi radeonami...to widze ze mam jakiegos mega farta :D mam gigabyte 4850 referenta nic z nim nie robilem nie krecilem (bo niby po co) na poczatku jak gralem to podnosilem obroty wiatraka na 60% a teraz jakis czas temu wyszedl nowy ATT zrobilem profilem zeby wiatrak startowal od 30% (cichutki w idle mam 72 stopnie) i wczesniej wkrecal na obroty w czasie grania bo wtedy i tak go zaglusza muza /dzwieki z gry (dalem 65% przy 85 stopniach, 73% przy 93stopniach) w stresie uzyskuje kolo 85. Standardowo w idle auto utrzymywalo temperature na 80 stopniach a w stresie dochodzilo do 90-95 stopni czyl izbilem tempy po 10 stopni. No chyba ze mam mega farta i trafilem jakas dopracowana sztuke:D pzdro

 

ps. i nawet mi sie nie odkleila naklejka z chlodzenia xDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtorze sie jeszcze nie raz.. moja tez piszczy ;(

dzwonilem do sklepu i spoko moge przyniesc i wymienic.. tylko na zasadach takich ze ja oddaje a oni wysylaja do palita~ do 2 tygodni.. i znajac zycie 2 tygodnie bez kompa.. slabo to widze..

w dzien jest ok, w nocy natomiast irytuje.. poki sama nie splonie albo cos jej sie nie stanie nie robie z tym nic.. bedzie mnie tak wkurzac do smierci.. mojej albo jej ;P

 

p.s odpal wiedzmina, ATT scan for artifacts to dopiero uslyszysz co ona potrafi ;) loadingi w 3dmarku to pol z tego co moze z siebie wydac... ;/

Hyh dzis postaram sie sprawdzic jak w grach z piszczeniem....

 

Zaraz oprobie testy w 3dm05 i 3dm03 na default. CO do temp to niezbyt wiem na ktore glownie patrzec ale wg GPU-z to jest :

GPU temp: 39st i dalej te 3 na dole GPU tempy:

39,5

51,0

45,0

 

CO do tychostatnich to nie wiem jak mam je odczytywac :) Czym one sa. A gdzie moge odczytac temp pamieci ?

 

Sekcji zasilanai nie sprawdzalem, nie mam jak, chyba ze palcem :)

Ano palcem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz oprobie testy w 3dm05 i 3dm03 na default. CO do temp to niezbyt wiem na ktore glownie patrzec ale wg GPU-z to jest :

GPU temp: 39st i dalej te 3 na dole GPU tempy:

39,5

51,0

45,0

 

CO do tychostatnich to nie wiem jak mam je odczytywac :) Czym one sa. A gdzie moge odczytac temp pamieci ?

 

Sekcji zasilanai nie sprawdzalem, nie mam jak, chyba ze palcem :)

 

 

Fajny cytat:

 

"GPU TEMPERATURE - wszyscy wiemy - temperatura rdzenia

GPU TEMP.(DISPIO) - DISPlay Input/Output - czyli część rdzenia GPU odpowiedzialna za wyświetlanie obrazu na monitorze powinna być podobna do GPU temperature - logiczne chyba

GPU TEMP.(MEMIO) - GPU MEMory Input/Output - czyli temperaturka na pamięciach

GPU TEMP.(SHADERCORE) - temperatura procesorów (shader processing units) - część chipa

VDDC SLAVE #1/2/3 - bardzo ważne gdyż często ludzie zapominają przy montowaniu niestandardowych chłodzeń o tej części i palą karty!!! Temperatura wskazywana odpowiednio przez trzy regulatory napięć - w moim Asus 4870 TOP są to trzy malutkie kosteczki znajdujące się na prawo od pamięci (za taką dużą kostką podpisaną "VITEC" - sorry za takie niekonwencjonalne wytłumaczenie)."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny cytat:

 

"GPU TEMPERATURE - wszyscy wiemy - temperatura rdzenia

GPU TEMP.(DISPIO) - DISPlay Input/Output - czyli część rdzenia GPU odpowiedzialna za wyświetlanie obrazu na monitorze powinna być podobna do GPU temperature - logiczne chyba

GPU TEMP.(MEMIO) - GPU MEMory Input/Output - czyli temperaturka na pamięciach

GPU TEMP.(SHADERCORE) - temperatura procesorów (shader processing units) - część chipa

VDDC SLAVE #1/2/3 - bardzo ważne gdyż często ludzie zapominają przy montowaniu niestandardowych chłodzeń o tej części i palą karty!!! Temperatura wskazywana odpowiednio przez trzy regulatory napięć - w moim Asus 4870 TOP są to trzy malutkie kosteczki znajdujące się na prawo od pamięci (za taką dużą kostką podpisaną "VITEC" - sorry za takie niekonwencjonalne wytłumaczenie)."

Mi nie pokazuje GPU-Z tych temperatur <_< Ciekawe czy tam jest piekło czy jest znosnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pisałem niedawno o problemie z moim 4870 z Glaciatorem od Asusa. Przypomnę że karta przestała reagować na próby regulowania obrotów coolera.

Dzisiaj dostałem odpowiedź:

 

"W chwili obecnej kończymy testy wersji BIOS która ceciach!e się brakiem falowania obrotów we wspomnianym przez Pana zakresie i niższą jego prędkościa obrotową w trybie IDLE.

BIOS ten będzie gotowy do przesłania Panu 13 października br."

 

Pozostaje czekać do 13 pażdziernika, wgrać i mieć nadzieję że coś się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...