Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

jak regulowac obroty wentyla na Gainward 4850 GS?

 

Rivatuner, - albo fixed (jakas wartosc na stale 2d/3d) - lub auto (50% idle - slychac go lekko, dlatego daje na 40% - nieslyszalny)

ale jak ustawic predkosc zalezna od temp ale recznie? sa tam stopnie temp i obroty ale nie da sie tego zmienic (albo nie wiem jak)

 

Expertool - ma cos takiego fixed(2d i 3d) ale % bierze z BIOSU a tu jest min 50%...

 

ATT - wogole nie rozpoznaje karty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PILNIE POTRZEBNA WSKAZÓWKA - która z poniższych kart będzie najlepsza?

 

- RADEON HD SAPHIRE 4850 512 GB TOXIC,

- RADEON HD ASUS 4850 512MB 256bit TOP,

- "zwykły" RADEON HD SAPHIRE 4850 512 GB "na niebieskiej płytce" +zestaw chłodzący pentagram Cu;

- "zwykły" RADEON HD SAPHIRE 4850 512 GB "na czerwonej płytce" +zestaw chłodzący pentagram Cu;

 

Nie muszę pisać, że cena też jest dla mnie ważna.

 

Karta miałaby chodzić na Asusie P5K pro + Intel Core Duo E7200 2,53 Ghz.

 

Chciałabym pograć np. w GTA IV.

 

BARDZO PROSZĘ O WSKAZÓWKI. IM SZYBCIEJ TYM LEPIEJ I IM PROŚCIEJ TYM LEPIEJ (w końcu jestem kobietą, nieskażoną techniczną inklinacją :wink: ).

Edytowane przez Elektra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam nad 4870 i az noz sie w kieszeni otwiera jak czytam o klopotach z tymi gpu. Jak widac zrobic dobry chip to nic, jeszcze musi byc osprzet a tutja Ati chyba przyciala koszty niezle.

Nawet nie wiem czy smiac sie czy plakac jak ktos pisze ze "wlasciwie wszystko jest dobrze tylko trzeba dokleic: wiatrak radiatorki, bla bla bla".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam nad 4870 i az noz sie w kieszeni otwiera jak czytam o klopotach z tymi gpu. Jak widac zrobic dobry chip to nic, jeszcze musi byc osprzet a tutja Ati chyba przyciala koszty niezle.

Nawet nie wiem czy smiac sie czy plakac jak ktos pisze ze "wlasciwie wszystko jest dobrze tylko trzeba dokleic: wiatrak radiatorki, bla bla bla".

E tam, karty referencyjne od ATI "żyją pełnią życia" :D. To karty niereferencyjne mają jakieś dziwaczne problemy.

 

No tak, a któryś z kolegów już pisał że poleca się kartę + wymianę na jakiegoś arctika a potem tylko problemy...

A co w tym złego, jak ktoś zmieni chłodzenie umiejętnie to kłopotów nie ma. Mój na WC lata i lata i problemów nie robi.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój pierwszy post na forum, więc nie bijcie ;)

Otóż mam problem z Moim Gigabytem HD4850, referentem...Jakiś czas temu po jakimś czasie grania zaczal mi sie wyłączać monitor. Pomyslalem karta się przegrzewa, więc wymieniłem chlodzenie na Accelero S1 + 2x Acutake 120mm + Primecooler PC-RHS1. Radiatory z zestawu accelero dalem na ramy, a na sekcję użyłem tych primecoolerów. Dalej wyłączało mi monitor, pomyślałem - za słaby zasilacz (ax 400 350w). Kupiłem Fortrona BlueStorm II 500W (480w na dwunastce, chyba wystarczy :P). Dalej wyłącza. No więc zaktualizowałem bios do najnowszej wersji na płycie gł. Dalej...Czyżby moja karta była uwalona? Albo sekcja się grzała? Podaję pełny konfig kompa:

Procesor - Intel Core 2 Duo E6750 2.66ghz + Pentagram Karakorum HP120/ Arctic Silver 5

Płyta główna - Gigabyte GA-P35-DS3R

Pamięc: 2x1gb Patriot 800mhz @ 667mhz

Karta graficzna - Gigabyte Radeon HD4850 512MB DDR3 + Arctic Cooling Accelero S1 Rev. 2/ Arctic Cooling MX-1/ 2x Acutake 120mm/ Primecooler PC-RHS1

Karta dźwiękowa - Creative Sound Blaster Audigy SE @ Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio

Dysk Twardy - Samsung 320gb

Zasilacz - Fortron Blue Storm II 500W

 

Tempy w stresie to 45stopni. Stery najnowsze, na karcie żadnych modów. Jest na to jakiś sposób?

 

Pozdrawiam.

Mi sie monitor wylaczal jak podkrecalem pamieci (samsungi) i nie mialem na nich radiatorow (teraz sa wielkie miedziaki i lataja bez niczego 2400mhz),

skrec moze pamieci zobacz czy pomoze - jesli tak karta na gware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy umie lub nie każdemu się uda...

Problem w tym że każdy poleca 4850 lub dla bardziej zamożnych 4870 a niewiele wie o tych kartach bo nawet ich nie ma albo sugerują się tylko testami...

Ktoś posłucha a potem problem bo to nie działa, to arty albo się przegrzewa.

Zreszta to wg mnie lipa jest. Chciałem cichą kartę - kupiłem Ati 9800 pro Ultimate Zalman - pasywna ale założyłem coolera i cicho było, a teraz to nie wiadomo co kupić żeby było cicho - a nie każdy ma możliwość pójścia w wc.

Edytowane przez wwd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz to nie wiadomo co kupić żeby było cicho - a nie każdy ma możliwość pójścia w wc.

4850 referenta + accelero s1 + wiatrak jakiś cichy

 

mi takie zestaw chłodzenia daje rade na 2900pro ale szykuje się zmiana 4850 właśnie ale chłodzenie te same, u mnie akurat 2x acutake 120mm za 2x10zł xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać (wrzucić screen' y) jak się ustawia profile wiatraka w rivatunerze?

jak regulowac obroty wentyla na Gainward 4850 GS?

Robiłem wg. tego pradnika - 3117122[/snapback]

czy to nie jest przypadkiem wina ustawien biosa? chodzi mi o zmiane mnoznika i napiecia proca gdy przechodzi z load w idle? wtedy ludziom sie sypie przy kreconych procach?

Myślę że to coś w ten deseń. Potestuję jeszcze jak będzie wkurzać dalej to gwara.

Edytowane przez Zonc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , log logiem , ciekawi mnie real temp , Asus nie ma obudowanego chlodzenia , dotknij cewek w stresie.

W stresie mozna dotknac i trzymac palca na kazdej dostepnej cewce przez dowolna ilosc czasu. Wiec nie ma tam jakis duzych temperatur albo ja mam gruba skore na palcu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BARDZO PROSZĘ O WSKAZÓWKI. IM SZYBCIEJ TYM LEPIEJ I IM PROŚCIEJ TYM LEPIEJ (w końcu jestem kobietą, nieskażoną techniczną inklinacją :wink: ).

Hehe ja jestem skazony inklinacja techniczna a i tak na chwile obecna bym wzial 9800gtx+ , tam przynajmniej w temacie nikt nie dokleja radiatorow, nie klnie ze cos mu padlo i nie narzekaja na halas z karty :)

 

Mozesz podac zrodlo takiej opini? Wlasnie sie przymierzam do zakupu Palita Sonic.

Ten topic + kilka innych na forum.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PILNIE POTRZEBNA WSKAZÓWKA - która z poniższych kart będzie najlepsza?

 

- RADEON HD SAPHIRE 4850 512 GB TOXIC,

- RADEON HD ASUS 4850 512MB 256bit TOP,

- "zwykły" RADEON HD SAPHIRE 4850 512 GB "na niebieskiej płytce" +zestaw chłodzący pentagram Cu;

- "zwykły" RADEON HD SAPHIRE 4850 512 GB "na czerwonej płytce" +zestaw chłodzący pentagram Cu;

 

Nie muszę pisać, że cena też jest dla mnie ważna.

 

Karta miałaby chodzić na Asusie P5K pro + Intel Core Duo E7200 2,53 Ghz.

 

Chciałabym pograć np. w GTA IV.

 

BARDZO PROSZĘ O WSKAZÓWKI. IM SZYBCIEJ TYM LEPIEJ I IM PROŚCIEJ TYM LEPIEJ (w końcu jestem kobietą, nieskażoną techniczną inklinacją :wink: ).

Tak z grzecznosci... nie krzycz prosze.

 

A co do pytania.

Ja uzywam Spaphire - tego z czerwona plytka :) (sygnatura) i nie mam z nim zadnych z opisywanych tutaj problemow. Przy tej karcie jest jeden znaczacy minus - temperatury podczas uzywania stockowego chlodzenia. Sama jednak napisalas, ze chlodzenie bedzie inne... Drugim minusem dla tej karty jest niemoznosc podniesienia napiec powyzej 1.58V. Nalezy sie jednak dobrze zastanowic, czy jest to naprawde minus :)

 

Generalnie bardzo polecam te karte - jest bezproblemowa. Tylko wymiana chlodzenia i mozna smialo smigac bez strachu o przegrzanie.

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne pytanie co opisywane ostatnio tylko dotyczy 4870. Lepiej kupić z referencyjnym chłodzeniem (wiem że głośne) czy lepiej kupić np. Palit Sonic (chłodzenie nie referencyjne). Nie chcę zmieniać chłodzenia bo już jedną prawdopodobnie tak uwaliłem...

A może 4850 Gigabyte z pasivem...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja jestem skazony inklinacja techniczna a i tak na chwile obecna bym wzial 9800gtx+ , tam przynajmniej w temacie nikt nie dokleja radiatorow, nie klnie ze cos mu padlo i nie narzekaja na halas z karty :)

Także polecam trabanta zamiast mercedesa. Nie rdzewieje, jest lżejszy, wykonany z ekologicznych materiałów i lepiej się nim parkuje w mieście. Super ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także polecam trabanta zamiast mercedesa. Nie rdzewieje, jest lżejszy, wykonany z ekologicznych materiałów i lepiej się nim parkuje w mieście. Super ;)

Ziew. Fanbojstwo prosimy pozostawic po drugiej stronie ekranu i wzbogacic wiedze zanim zaczniemy pisac brednie.

 

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=477

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziew. Fanbojstwo prosimy pozostawic po drugiej stronie ekranu i wzbogacic wiedze zanim zaczniemy pisac brednie.

 

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=477

No i co z testu wynika?

Że 4870 zjada na śniadanie 9800GTX AMP nawet po podkręceniu. Wygrywa praktycznie wszystko, poza dwoma z trzech testów w COH, ale już w najwyższej rozdzielczości znów wygrywa Radosław.

Powiesz, ze droższy, bo i lepszy. Za to karta nVidii 100zł droższa od 4850 którego znów tak bardzo nie pokonała jak sama uległa 4870.

Owszem, wbija się w małą lukę lekko wciskając paluszki od nóżki między drzwi, które zapewne jednak szybko się zacisną poprzez obniżenie cen 4870 jeżeli tylko 9800stanie się poważnym konkurentem i oby.

Ogólnie karta skierowana do bardzo wąskiego grona. Porównanie do trabanta na wyrost, ale jednak zgodne z trendem.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz maxymili, składałem ostatnio kompa znajomemu... No i powiedz co miałem mu wrzucić do kompa? 4850? I potem powiedzieć, żeby spróbował innych sterów, instalował jakiegoś "fan fixa" czy może otworzył obudowę? Poszedłem na skróty i poleciłem 9800GTX+ za jakieś 550zł i wiem, że problem mam z bani. Ogólnie karta skierowana do ogromnego grona, które to kupuje kompa i nawet nie wie jakich sterów używa :wink: Proszę nie patrz na sprawę poprzez pryzmat o/c, bo większością nagle staję się kilka procent użytkowników :? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takze zlozylem moim znajomym calego boxa. Nie maja zielonego pojecia o OC, a instalacja sterownikow, to czarna magia. Ma po prostu dzialac. I co? I wlozylem im Sapphire toxic 4850. Bez OC. I smiga stabilnie. Zegary podobne do mojego z OC. Sterowniki 8.9 sa wystarczajace, temperatury tez. Zadnych fanfixow, pencil modow, att, nic. Czysta instalacja.

 

I z pelnym przekonaniem moge kazdemu polecic 4850. Bedzie chodzic stabilnie. Oczywiscie na fabrycznych ustawieniach. Pamietac trzeba, ze kazde OC robimy na wlasna odpowiedzialnosc. Wiec nie ma co jojczyc, ze padla karta. Bylo nie ruszac suwakow :)

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie monitor wylaczal jak podkrecalem pamieci (samsungi) i nie mialem na nich radiatorow (teraz sa wielkie miedziaki i lataja bez niczego 2400mhz),

skrec moze pamieci zobacz czy pomoze - jesli tak karta na gware.

Problem rozwiązany. Jako, że karta robila tak takze na referencyjnym, poszukalem i znalazlem źródlo moich problemów. Jeśli ktos je ma, niech naklei jeszcze jakis radiatorek w to miejsce:

http://img378.imageshack.us/img378/4006/3453vp9.jpg

Domyslnie ten element nie jest chlodzony (stąd problemy u niektorych na referentach),

Mi pomogło, mam nadzieję, że innym tez pomoże ;)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Kamil14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Jako, że karta robila tak takze na referencyjnym, poszukalem i znalazlem źródlo moich problemów. Jeśli ktos je ma, niech naklei jeszcze jakis radiatorek w to miejsce:

http://forum.pclab.pl/index.php?act=attach...st&id=24305

Domyslnie ten element nie jest chlodzony (stąd problemy u niektorych na referentach),

Mi pomogło, mam nadzieję, że innym tez pomoże ;)

Pozdrawiam.

daj zdjecie bezposrednie... albo popraw linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy normalne jest to, ze przerywniki filmowe w crysisie i crysis:warhead przycinaja sie podczas gdy sama gra nie tnie sie?

mam 4850 powercolor

U mnie taka sama karta(referencyjna) po OC(820/2260) i to samo.Ale...na Vista się nie tną i filmiki.Ogólnie to na V64 gra z parametrem "...-dx9" chodzi u mnie w zasadzie jak na XP wliczając rozdzielczość.

@maxymili -żartobliwe a'propos Trabanta -rdzewieje i owszem(a do tego szybciej "znika" niż Mercedes) oraz jak najbardziej :razz: , bo nie cały jest z duroplastu -to niemożliwe do dziś ,aby taki pojazd seryjnie puścić.A do tego duroplast potrafi zgnić.Ekologia?Dwusuwowy silnik....Parkowanie Trabant vs. Mercedes?Chyba Mercedesa nie prowadziłeś ,a już raczej nie Trabanta hihi.Jedyna zaleta Trabiego to wymiary.Reszta manewru zakładając proporcjonalność miejsca parkingowego w wykonaniu MB jest łatwiejsza i wygodniejsza do banału wręcz(obiema markami jeździłem) :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PILNIE POTRZEBNA WSKAZÓWKA - która z poniższych kart będzie najlepsza?

 

- RADEON HD SAPHIRE 4850 512 GB TOXIC,

- RADEON HD ASUS 4850 512MB 256bit TOP,

- "zwykły" RADEON HD SAPHIRE 4850 512 GB "na niebieskiej płytce" +zestaw chłodzący pentagram Cu;

- "zwykły" RADEON HD SAPHIRE 4850 512 GB "na czerwonej płytce" +zestaw chłodzący pentagram Cu;

 

Nie muszę pisać, że cena też jest dla mnie ważna.

 

Karta miałaby chodzić na Asusie P5K pro + Intel Core Duo E7200 2,53 Ghz.

 

Chciałabym pograć np. w GTA IV.

 

BARDZO PROSZĘ O WSKAZÓWKI. IM SZYBCIEJ TYM LEPIEJ I IM PROŚCIEJ TYM LEPIEJ (w końcu jestem kobietą, nieskażoną techniczną inklinacją :wink: ).

Radziłbym dwie pierwsze. Brałbym raczej ASUSA, gdyż ma 3 lata gwarancji. Wydajność jest w zasadzie na tym samym poziomie. (Lekko podbite zegary + miedziane chłodzenie)

 

Co do zmiany chłodzenia (która jest wskazana przy "zwykłym") to jej koszt będzie porównywalny do ww fabrycznie ulepszonych kart. Do tego niepodbite fabrycznie zegary i "tylko" 2 lata gwarancji.

 

Ostatecznie każde z tych rozwiązań nie będzie złe.

 

Pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

steve69 i jak bloczek??

sprawdzales jak przykega do rdzeznia, powinno na bloczku ladnie sie wszystko odcisnac po jego zdemontowaniu...

podaj prosze jakie masz temp na sekcji zasilania (moj bloczek okazal sie faktycznie wadliwy) teraz mam EK i troche mam za wysokie tempy na zasilaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkaliscie sie z nastepujacym problemem- nie mozna odpalic najnowszej Brother in Arms- wyskakuje komunikat o braku pliku nvcuda.dll . Co robic?

 

-----------------

 

Ok, juz wiem- nalezy zainstalowac sterowniki PhysX w wersji 8.04.25 lecz nie najnowsze. http://www.nvidia.com/object/ageia_8.04.25_whql.html. Wwszystko chodzi ladnie :D

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to są jakieś jaja! Nagle mi Gigabyte HD4850 ożył. Nie mogłem na nim windy postawić (bsody w czasie instalki), obraz się pojawiał raz na dwa włączenia kompa, nie było o mowy o jakiejkolwiek stabilności.... No więc pożyczyłem na szybciocha starego GF6600gt i wsio śmigało, instalacje bezproblemowe, 100% stabilności. W ten sam dzień zamówiłem Gainwarda GS, a Gig wylądował w kartonie, gotowy do powrotu do sklepu. Po południu wpadł kumpel na testy swojej karty, która świeżo wróciła z gwarancji (notabene, Gigabyte Hd4850 ;) ) i niby wszystko okej, ale GRID czasem przycinał na moment, ale potem śmigał dalej... Oddałem dżiforsa, zostałem bez grafy (szanowny kurier UPS zapomniał o mój dom zahaczyć :/ ). Z czystej ciekawości podpiąłem mojego "padniętego" Gigabyte'a, co mu będzie na gotowym systemie. I jakież było moje zdziwienie, kiedy zadziałał! Zdumiony do granic możliwości, odpalam GRIDa... Śmiga, lepiej niż kumpla po gwarancji... O co kaman, to ja nie wiem. Reinkarnacja wkroczyła do kart graficznych czy co?

 

Nie wiem, czy się cieszyć, jeśli za tydzień ma znów paść, to ja dziękuję za taki interes...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@frencci

 

Jak wspomniałes wymagany jest physx ktory de facto jest na plycie instalacyjnej brothers in arms.

 

Niestety powazniejszy problem zaczyna sie na mapie black friday gdzie posiadacze kart serii hd4800 nie moga ruszyc z gra dalej gdyz gra poprostu sie wiesza i wywoluje zwieche kompa. Problem poruszany na oficjalnym forum brothers in arms hell's higway i dzis zostalo ogloszone oficjalne info ze pracuja nad patchem dla posiadaczy hd4800.To chyba pierwszy raz gdy jestem lekko zawiedziony z mojego 4850 :P gdyz poprostu nie moge ukonczyc swietnej gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...