Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czt opisywany na 1 stronie fanfix bedzie dziala na karcie saphire 4850 TOXIC. W mojej karcie wiatraczek obraca sie caly czas 1,5k RPM nie zaleznie czy to 3d czy 2d. Chcialbym zrobic aby w 2d zwolnil a w 3d pozostal bez zmian bo ladnie chlodzi karte. Jezeli nie fanfixem to jak to zrobic??

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czt opisywany na 1 stronie fanfix bedzie dziala na karcie saphire 4850 TOXIC. W mojej karcie wiatraczek obraca sie caly czas 1,5k RPM nie zaleznie czy to 3d czy 2d. Chcialbym zrobic aby w 2d zwolnil a w 3d pozostal bez zmian bo ladnie chlodzi karte. Jezeli nie fanfixem to jak to zrobic??

 

pzdr

chyba nie, bo Toxic ma polaczenie 2 pinowe, i nie obsluguje recznej regulacji obrotow, ale mozesz sprobowac

Rivatuner... lub ATT w wersji Beta (ale u mnie gierki nie zaskakuja przy recznej regulacji przez ATT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ktos zauwazyl problem , pisze o tym na PCL od dluzszego czasu w sprawie non referentow , ktore nie maja nic na sekcji , jednak przez beton ciezko sie przedrzec , zwlaszcza ten z logiem ATI...

 

 

Polecany PALIT SONIC

 

 

http://www.mobo.pl/readarticle.php?article_id=43

ierwsze, co zwraca uwagę w tej karcie, to chłodzenie. Potężny układ z aluminiowymi finami i miedzianymi rurkami heat-pipe chłodzący rdzeń i pamięci przykryty czarną, półprzezroczystą obudową. Chłodzenie wygląda na wydajne i... po prostu dobrze wygląda. Producent zapomniał jednak o radiatorze na sekcji zasilania mimo, iż znajdziemy tam dwa otwory w PCB. Przy potężnym systemie chłodzenia ta część wygląda dziwnie goła

 

Na dodatek budzi moje wątpliwości stabilność układu, bo wiem jak nagrzewają się te elementy w standardowej konstrukcji, a tutaj obciążenie i prąd są większe. Taktowania podniesiono do 685 MHz dla rdzenia i 1000 MHz dla pamięci (efektywnie 2000). Zmieniono PCB, zastosowano 3-fazowy system zasilania, co zwiększyło apetyt na prąd karty do nawet 150W, dlatego zobaczymy tu 8-pinowe gniazdo zasilania PCI-E.

 

Układy zasilania parzą i bez dodatkowych środków karta Palita nie potrafi pracować pod dużym obciążeniem 3D. Mimo przewiewu w obudowie następuje przegrzanie, restart systemu, zawieszenie aplikacji i inne tego typu ekscesy po około 5 minutach obciążenia

Napisalem o tym z racji tego , ze ktos wczesniej idiotycznie stwierdzil na PCLABIE abym nie byl madrzejszy od inzynierow AMD (a ci maja do tych kart bardzo wiele , zwlaszcza ze zrobili GPU , a reszta w gesii producentow koncowych...). Czy to az taki wielki "brain damage"? Nie trzeba byc "fizozofem" aby wiedziec , ze przy tych temperaturach non referenty bez chlodzenia sekcji beda zdychac , nie beda pracowac poprawnie , Gigazlomom sekcja padala.

 

EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@frencci

 

Jak wspomniałes wymagany jest physx ktory de facto jest na plycie instalacyjnej brothers in arms.

 

Niestety powazniejszy problem zaczyna sie na mapie black friday gdzie posiadacze kart serii hd4800 nie moga ruszyc z gra dalej gdyz gra poprostu sie wiesza i wywoluje zwieche kompa. Problem poruszany na oficjalnym forum brothers in arms hell's higway i dzis zostalo ogloszone oficjalne info ze pracuja nad patchem dla posiadaczy hd4800.To chyba pierwszy raz gdy jestem lekko zawiedziony z mojego 4850 :P gdyz poprostu nie moge ukonczyc swietnej gry...

 

Ale ciekawe jest, ze na nowszych sterownikach Physx nie chodzi...sadzilem, ze to jest podobnie jak z paczkami DirectX- ze zawieraja wszystkie starsze wersje czy same poprawki...ale teraz dziala.

 

Co do Black Friday- u mnie chodzi jak zloto na maksymalnych ustawieniach...wspolczuje.

 

I jeszcze jedno- stawialem wczoraj Viste x64 i zaraz po wgraniu samych Catalystow przeprowadzilem test Vantage: na 800/1000 i E8500 @3.9GHz wyszlo ponad 8600pkt, na defaultowych ustawieniach karty- troche ponad 8300pkt. Po wgraniu DirectX i Physx zmalal wynik o ok. 300pkt (?)

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm myslalem ze kazdy uzytkownik 4800 ma problem z najnowszym brothers in arms,takze mnie zaskoczyles frencci.Z forum producenta gry ,wiem ze sporo ludzi ma ten problem,takze tym bardziej jestem zaskoczony ,ze nie ktorym hula.Nie pozostaje nic innego jak czekac na patcha...

 

Catalyst 8.10 Final ?

 

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=275814

Edytowane przez majkick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm myslalem ze kazdy uzytkownik 4800 ma problem z najnowszym brothers in arms,takze mnie zaskoczyles frencci.Z forum producenta gry ,wiem ze sporo ludzi ma ten problem,takze tym bardziej jestem zaskoczony ,ze nie ktorym hula.Nie pozostaje nic innego jak czekac na patcha...

 

Catalyst 8.10 Final ?

 

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=275814

Wlasnie sciagam, obcykam i dam znaka :)

 

edit:

Ok zainstalowalem ale z obrazu sieczka sie zrobila... po instalacji 8.9 wszystko wrocilo do normy, moze kto inny przetestuje ?

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odróżnić Gainwarda 4850 GS wersje z backplate i bez? Laik jestem...

Wciaż karta ma problemy? Grzeje się itd? Bo nie wiem czy nie dokładać do jakiegoś GF... Nie jestem żadnym fanboyem - po prostu nie chce się bawić w jakieś tweaki, pencilmody czy inne sztuczki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc jakiej firmy najlepiej nabyc 4850?? moze Sapphire

Brak słów człowiekowi.

 

Mój 4850 już się chya zużywa, muszę jechać na 1.006V i pamięciach na 700 żeby utrzymać poniżej 90 stopni i zapobiec sypania się systemu/obrazu i resetów sterownika. Zastanawiam się nad gwarancją albo Accelero ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak słów człowiekowi.

 

Mój 4850 już się chya zużywa, muszę jechać na 1.006V i pamięciach na 700 żeby utrzymać poniżej 90 stopni i zapobiec sypania się systemu/obrazu i resetów sterownika. Zastanawiam się nad gwarancją albo Accelero ;/

Jedziesz na referencyjnym chłodzeniu?

Może się Ci 'plasterki sera' stopiły pod chłodzeniem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy HD4850 Sonic'a. Czy sekcja zasilania jest tak goraca, ze faktycznie moze powodowac niestabilnosc karty pod obviazeniem? I czy ewentualnie latwo ja 'oradiatorowac' w celu jej schlodzenia (zdjecia sa marnym materialem pogladowym niestety)?

Jestem zainteresowany kupnem tej karty, a rozne sprzeczne informacje kraza w sieci. :blink:

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że producenci którzy zajmują się chłodzeniem itp nie mogą zaprojektować jakiegoś radiatora porządnego i przykręcanego do PCB na sekcje zasilania. Bo jak wiadomo miedzy mosfetami a regulatorami napięcia (chyba tak to się zwie ? ;) ) jest spora różnica w wysokości i niema jak normalnego radiatora przypiłowanego tam wsadzić. Bo te przyklejane radiatorki to wielkie G

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy HD4850 Sonic'a. Czy sekcja zasilania jest tak goraca, ze faktycznie moze powodowac niestabilnosc karty pod obviazeniem? I czy ewentualnie latwo ja 'oradiatorowac' w celu jej schlodzenia (zdjecia sa marnym materialem pogladowym niestety)?

Jestem zainteresowany kupnem tej karty, a rozne sprzeczne informacje kraza w sieci. :blink:

Pozdrawiam.

Hmm odpowiem tak: wszystko zalezy jak dobrze masz wentylowana obudowe... u mnie sekcja zasilania, dokladnie cewki i te czarne kostki w dolnej czesci sa tak gorace ze az parza... W mojej budzie jest dosc ciasno, to i uklad sie nagrzewa... dodatkowow na mostku mam niebieskiego zalmana ktory jest na styk z tymi emelentami... ale dodanie juz jakiegokolwiek nawiewu powinno rozwiazac problem. Co do radiatorow to sadze ze nie powinno byc problemu. Restartow itp (nawet bez nawiewu) nie odnotowalem..

 

@Kinslayer a wylacz go w opcjach i zobacz jak bedzie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm odpowiem tak: wszystko zalezy jak dobrze masz wentylowana obudowe... u mnie sekcja zasilania, dokladnie cewki i te czarne kostki w dolnej czesci sa tak gorace ze az parza... W mojej budzie jest dosc ciasno, to i uklad sie nagrzewa... dodatkowow na mostku mam niebieskiego zalmana ktory jest na styk z tymi emelentami... ale dodanie juz jakiegokolwiek nawiewu powinno rozwiazac problem. Co do radiatorow to sadze ze nie powinno byc problemu. Restartow itp (nawet bez nawiewu) nie odnotowalem..

 

@Kinslayer a wylacz go w opcjach i zobacz jak bedzie ;]

A poszukam :), ale przy nowej windzie juz mi nie maleje liczba fps co pare min do 1 czy 2 fps. Takze to jest +, co do temp to sa cieple, ale nie parza. musze jakis wiatrak skombinowac zeby wial mi na sekcje zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze grasz duzo :P to powiedz mi jak u Ciebie z obrotami coolera? tzn w 2d z tego co widze wiatrak ma 50% a jak masz w grach? Bo u mnie cisza... nawet macalem wiatrak czy dziala ;) tylko raz na jakis czas slychac tak jak by dostawal ~100% obrotow ale trwa to moze 2-3s..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze grasz duzo :P to powiedz mi jak u Ciebie z obrotami coolera? tzn w 2d z tego co widze wiatrak ma 50% a jak masz w grach? Bo u mnie cisza... nawet macalem wiatrak czy dziala ;) tylko raz na jakis czas slychac tak jak by dostawal ~100% obrotow ale trwa to moze 2-3s..

Ustawiam go recznie przez rivatuner na 60% i jest git, co do tych 100% obrotow to u mnie tak samo jest, wlacza sie na sekunde i gasnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nie długo na moim radku mam zamiar zapodać WC (nie full cover) dlatego też na pamięci i sekcję zasilania pójdą radiatorki Thermaltake BGA (za radeonem wentyl 120mm wdmuciach!e zimne powietrze, nad radkiem 80mm wyciaga cieple). Zastanawiam się czy same aluminiaki wystarcza czy lepiej miedziaki?

 

Dołączona grafika

 

vs.

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odróżnić Gainwarda 4850 GS wersje z backplate i bez? Laik jestem...

Wciaż karta ma problemy? Grzeje się itd? Bo nie wiem czy nie dokładać do jakiegoś GF... Nie jestem żadnym fanboyem - po prostu nie chce się bawić w jakieś tweaki, pencilmody czy inne sztuczki...

ja swojej nie oddawalem na gware

wrzuciłem tylko nowy bios i zadnych problemow już nie mam. jest cicha i temperaturki ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pan urwał się z drzewa zwanego ignorancją? Oczywiście że bez kręcenia karta też się przegrzewa.

Wiem, ze sie karta nagrzewa, ale zeby co parenascie minut vpu recovery sie wlaczal ? Biorac pod uwage iz sekcja zasilajaca nie jest parzaca, tylko dosc ciepla i w budzie mam sporo miejsca a teraz jest otwarta nawet. Wiec dziwi mnie to ze karta bez podkrecania ma problemu w normalnym dzialaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...