Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

jajak mialem jeszcze standart chlodzonko to mi sie nic nie przegrzewalo naweto po v modzie nie wiem dla czego macie problemy.

teraz mam tani bloczek zalmanka 900mhz na gpu ponad i w okolicach ~1.4v na gpu i nic mi sie nie przegrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze sie karta nagrzewa, ale zeby co parenascie minut vpu recovery sie wlaczal ? Biorac pod uwage iz sekcja zasilajaca nie jest parzaca, tylko dosc ciepla i w budzie mam sporo miejsca a teraz jest otwarta nawet. Wiec dziwi mnie to ze karta bez podkrecania ma problemu w normalnym dzialaniu.

U mnie są resety VPU po kilku minutach, chyba że obniżam taktowania i napięcia poniżej standardowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jakis czas jak gram wlacza mi sie VPU Recovery :/ I na cat 8.9 i na 8.10, nie krece ja jak gram wiec temp to raczej nie jest...

 

A pan urwał się z drzewa zwanego ignorancją? Oczywiście że bez kręcenia karta też się przegrzewa.

A pan? Mi sie karta nie grzeje, w idle mam okolo 40 stopni, w grach max 62

 

U mnie są resety VPU po kilku minutach, chyba że obniżam taktowania i napięcia poniżej standardowych.

Jedna rada to wlasnie obnizyc takty, a druga odinstalowac CCC i juz nigdy tego problemu nie bedziecie miec, problem tkwi w pliku atikmdag ktory jest razem z CCC, po odinstalowaniu problem calkowicie zniknal. Ja jade na 8.9 bez CCC i zero problemow, niestety w wielu grach nie mozna ustawiac AF lub AA i wygladaja wtedy slabo:(

 

Pisalem o tym pare stron wczesniej ale nikt nie zwrocil na to uwagi, moze jednak warto czasami czytac dokladniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pan? Mi sie karta nie grzeje, w idle mam okolo 40 stopni, w grach max 62

 

 

Jedna rada to wlasnie obnizyc takty, a druga odinstalowac CCC i juz nigdy tego problemu nie bedziecie miec, problem tkwi w pliku atikmdag ktory jest razem z CCC, po odinstalowaniu problem calkowicie zniknal. Ja jade na 8.9 bez CCC i zero problemow, niestety w wielu grach nie mozna ustawiac AF lub AA i wygladaja wtedy slabo:(

 

Pisalem o tym pare stron wczesniej ale nikt nie zwrocil na to uwagi, moze jednak warto czasami czytac dokladniej

Obnizanie taktow mija sie z celem :) Zanizac sobie wydajnosc karty zeby dzialala dobrze, anizeli powinna w standartowych ustawieniach ? Bzdura moim zdaniem. Co do wywalenie CCC jestem za i zaraz to uczynie. Dziekuje za porade. Czytam ten temat od parunastu stron i musialem przeoczyc :) Ale tak czy inaczej dziekuje za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nie długo na moim radku mam zamiar zapodać WC (nie full cover) dlatego też na pamięci i sekcję zasilania pójdą radiatorki Thermaltake BGA (za radeonem wentyl 120mm wdmuciach!e zimne powietrze, nad radkiem 80mm wyciaga cieple). Zastanawiam się czy same aluminiaki wystarcza czy lepiej miedziaki?

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Ja mam te niebieskie aluminiowe. Są 2 razy tańsze od tych miedzianych a równie wydajne. Kupiłem 2 takie komplety. Jeden poszedł na pamiątki a drugi na sekcję zasilania. Bierz, bo są o wiele lepsze (odrobinę większe) od podobnych pentagrama i zalmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te niebieskie aluminiowe. Są 2 razy tańsze od tych miedzianych a równie wydajne. Kupiłem 2 takie komplety. Jeden poszedł na pamiątki a drugi na sekcję zasilania. Bierz, bo są o wiele lepsze (odrobinę większe) od podobnych pentagrama i zalmana.

Do tego miedziane są tak ciężkie że ledwo się trzymają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie 4850 dobrze chodził na

Asus P5B +C2D E6300 ?

 

Chodzi mi o to czy coś go nie spowolni, itp.

Jak proc jest podkrecony to ok, jak nie to bedzie za wolny do tej karty.

 

BTW- kupilismy z kumplem Asusa z glaciatorem na gieldzie - bardzo przyjemne chlodzenie ciche, dobrze chlodzi i zdrowo wieje na sekcje zasilania karty. Na raze bez oc bo do monitora 19" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcony nie jest, no i mam boxowe chłodzenie. Ale coś tam dało by się zrobić. Zastanawiam się czy opłaca mi się brać jakiegoś 8x00 czy np kupić lepsze chłodzenie i podkręcić mojego.

 

Tak myślałem żeby wziąć referenta jakiegoś - po prostu niech chodzi i nie robi problemów, bo i tak nie będę go kręcił.

Opłaca się to:

http://olimp.sklep.pl/sklep/produkt/75932/

?

 

Czy np zwykły Palit za 430zł + jakieś doklejane aluminium mi wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie 4850 dobrze chodził na

Asus P5B +C2D E6300 ?

 

Chodzi mi o to czy coś go nie spowolni, itp.

no ja mam 4850 do procka E6300 @2,8Ghz - na 19" i w 3dsmarku06 - ~11500pkt - wszystko chodzi elegancko...

a procka wymienie moze za rok, jak trzeba bedzie troche pogonic karte, narazie nie ma co forsy wydawac...

 

no chyba ze masz gleboki portfel i mozna wtedy wziac jakis 8x00 i pogonic go na 3,5-4ghz, wtedy powinienes miec ze 14-15k w smarku

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam 4850 do procka E6300 @2,8Ghz - na 19" i w 3dsmarku06 - ~11500pkt - wszystko chodzi elegancko...

a procka wymienie moze za rok, jak trzeba bedzie troche pogonic karte, narazie nie ma co forsy wydawac...

 

no chyba ze masz gleboki portfel i mozna wtedy wziac jakis 8x00 i pogonic go na 3,5-4ghz, wtedy powinienes miec ze 14-15k w smarku

Ja mam Palita 4850 i e6400 podkreconego na 3430 mhz okolo. I w 3dmo6 mam jakies 12000-13000 zalezy czy karte podkrece czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Palita 4850 i e6400 podkreconego na 3430 mhz okolo. I w 3dmo6 mam jakies 12000-13000 zalezy czy karte podkrece czy nie.

ale wydajnosciowo - E6400 @3,4ghz to taki 8x00@ 3ghz - wiec wyniki sie zgadzaja... w czym problem?

braciak na 8x00 @ 3,5 ma ponad ~14k w smarku na 8800GTS 512mb - a 4850 jest zdziebko szybszy... wiec przy zegarze 3,5-4ghz na procku(8x00) bedzie ponad 14k w smarku jak nic...

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba ze masz gleboki portfel i mozna wtedy wziac jakis 8x00 i pogonic go na 3,5-4ghz, wtedy powinienes miec ze 14-15k w smarku

Portfel niestety dość płytki ;D Sprawdzę dziś ile wyciągne z procka nie przekraczając jakichś wielkich temperatur. Najpierw zamierzam zmienić pastę i zobaczyć efekty (bo teraz jest ta oryginalna boxowa...). No ale jeszcze nie wiem jakiego 4850 wziąć... za dużo negatywnych opinii przeczytałem w tym temacie. Niech ktoś mi doradzi jakiegoś tańszego, nie grzejącego się aż tak... OC nie będę robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak proc jest podkrecony to ok, jak nie to bedzie za wolny do tej karty.

Przy rozdzielczości 1920x1200 8xAA + 16xAF to C2D E6300 (niepodkręcony) będzie statystycznie zdecydowanie za szybki "dla" Radeon'a HD4850. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie 4850 dobrze chodził na

Asus P5B +C2D E6300 ?

 

Chodzi mi o to czy coś go nie spowolni, itp.

 

Procek jest za słaby na standardowym taktowaniu tak przy 2,5 dopiero nie będzie zbytnio spowolniał, sprawdzałem np. to w Crysysie ( ale takie takty to nie problem). Co do tanich i bezproblemowych radków 4850 polecam SAPPHIRE HD 4850 512MB GDDR3 PCI-E Dual Slot Fansink ma radiator tam gdzie trzeba tz. zasilanie karty i wydajne choć raczej głośne chłodzenie (ja kupiłem jedną z najwcześniej wyprodukowanych) te które są teraz w sprzedaży są ponoć cichuteńkie tak na poziomie gladiatora od asusa.

Edytowane przez sokarsg-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit HD4850 Sonic wraca z powrotem do sklepu - zwalony od wyjazdu z fabryki. I tu mam pytanie. Co będzie lepsze : Powercolor PCS+ HD4850, czy Sapphire Dual Slot Fansink HD4850 ?

jakie mial dokladni objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ja też nie mogę dojśc do ładu z moim nowym zakupem: Asus Redeon HD4850. Włączyłem go na szybko pod starą platformę, bo czekam jeszcze na nową płytę i pamięci. Odinstalowałem stare sterowniiki i zainstalowałem nowe, które byly na dołączonej płycie. Pod pulpitem jest ok, ale gdy tylko probuje odpalic jakąkolwiek grę, to od razu następuje restart kompa. Podejrzewam, że nie wyrabia zasilacz, chociaż z drugiej strony na tabliczce znamionowej ma 360 W (30A) na linii +12 V, więc teoretycznie powinien wystarczyc. No i nie mam pod ręką żadnego mocniejszego żeby to sprawdzic. A moze macie inne podejrzenia co może by nie tak?

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus glaciator...

W ESC jest jeden Asus za 530 i TOP za 649. Ten za 530 ma zdjęcie od referenta...

 

No niestety ja też nie mogę dojśc do ładu z moim nowym zakupem: Asus Redeon HD4850. Włączyłem go na szybko pod starą platformę, bo czekam jeszcze na nową płytę i pamięci. Odinstalowałem stare sterowniiki i zainstalowałem nowe, które byly na dołączonej płycie. Pod pulpitem jest ok, ale gdy tylko probuje odpalic jakąkolwiek grę, to od razu następuje restart kompa. Podejrzewam, że nie wyrabia zasilacz, chociaż z drugiej strony na tabliczce znamionowej ma 360 W (30A) na linii +12 V, więc teoretycznie powinien wystarczyc. No i nie mam pod ręką żadnego mocniejszego żeby to sprawdzic. A moze macie inne podejrzenia co może by nie tak?

Mój ma 380W na 12V. Palit Sonic HD4850 był zepsuty od wyjazdu z fabryki, więc na nową muszę poczekać...

 

 

@ m1xer

 

Zaniosłem cały swój komputer tam, gdzie kupowałem samą obudowę i tam stwierdzili, że karta jest walnięta.

 

Podobno sprawdzali na HX520, że karta ma właśnie z tym problem (sekcja zasilania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam maly problem z moim radkiem [4870]. ostanio zauwazylem znaczny spadek fps w grach [cod2 dawniej stale 125 [ograniczone przez /com_maxfps] a obenie ok 100 gdzie w dymie spada nawet do 30-40 klatek]. dla pewnosci sprawdzilem grafe 3dmarkiem06 i na deflaucie mam ok 12 tysiecy pkt gdzie bylo ok 14-15 tysiecy. co sie moglo wysypac? moze przeistalowac stery? juz nie wiem co robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem dziś mojego Asusa w Gralu. Dałem 515 zł. Myślałem, że będzie to zwykły referent, bo na zdjęciu tak też wyglądał. A jednak po otwarciu pudełka okazało się że ma chłodzenie glaciatora, chociaż zegary jak w referencyjnym HD 4850...tylko co mi po fajnym chłodzeniu jak nie mogę uruchomić żadnej gry..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ESC jest jeden Asus za 530 i TOP za 649. Ten za 530 ma zdjęcie od referenta...

Ale na 99% bedzie Glaciator, chociaz dla pewnosci zadzwon.

 

 

@ co maja problemy z uruchomieniem gier

 

Rozwiazanie polega na podlaczeniu wtyczki zasilajacej do gniazdka, a nastepnie wcisnieciu przycisku 'power' na obudowie komputera. To naprawde dziala! :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... Jeszcze mam na tyle oleju w głowie żeby podłączyć wtyczkę zasilającą... Ale problem rozwiązałem przez przełożenie karty do drugiego slotu pci e na płycie głównej. Teraz nic się nie resetuje. Ciekawe, bo poprzednia karta zawsze była podłączona pod ten pierwszy slot i bylo ok.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem dziś mojego Asusa w Gralu. Dałem 515 zł. Myślałem, że będzie to zwykły referent, bo na zdjęciu tak też wyglądał. A jednak po otwarciu pudełka okazało się że ma chłodzenie glaciatora, chociaż zegary jak w referencyjnym HD 4850...tylko co mi po fajnym chłodzeniu jak nie mogę uruchomić żadnej gry..

Why nie mozesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...