Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Opowiedziałem już wyżej. Problem uważam za rozwiązany. Pomogło przełożenie karty do drugiego slotu pci e. A już myślałem, że zasilacz do wymiany.

EDIT... Jednak za szybko się ucieszyłem. Komp znów sie resetuję w momencie gdy próbuje uruchomić gry.

Na dzisiaj mam dość, idę spać.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwalem dzisiaj referencyjnego Asusa 4850 i bede sie zabieral jutro za vmoda olowkiem. Jakie jest max bezpieczne napiecie i taktowanie na codzien? Karte bedzie chlodzilo accelero S1 Rev2+2x120 1100RPM i radiatory na ram i sekcje zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fog

 

Nie wiem, czy zasilacz to wytrzyma...

O to sie nie martw. Pytalem o cos innego i prosze o odpowiedz na to pytanie. Napiecia na zasilaczu sa stabilne jak skala poki co i ogolnie swietenie sobie radzi. Moj sprzet wedlug kalkulatorow po oc zuzywa ok 300watt.

Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę zakupiłem Gigabyte HD4850 512MB referenta i muszę przyzna, że jestem bardzo zadowolony.

Naprawdę można komfortowo pogra we wszystkie gry, w większość na najwyższych ustawieniach (przy moim sprzęcie z siga).

 

Referent jak to referent, grzeje się, ale jutro już będą u mnie Accelero s1, 2xAcutake pro 92mm oraz pasta termoprzewodząca zalman sgt-1(czy jakoś tak) i radiatorki na memo zalmana (te niebieskie).

Jestem ciekaw efektów i jak będzie się karta kręciła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to sie nie martw. Pytalem o cos innego i prosze o odpowiedz na to pytanie. Napiecia na zasilaczu sa stabilne jak skala poki co i ogolnie swietenie sobie radzi. Moj sprzet wedlug kalkulatorow po oc zuzywa ok 300watt.

 

Ja swojego Chiefa GPS 350, który ma mocniejsze 12V, niż HPC zmieniłem na Pentagrama właśnie dla HD4850. Jak poszukasz, to znajdziesz wypowiedź, że lepiej było zmienić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę zakupiłem Gigabyte HD4850 512MB referenta i muszę przyzna, że jestem bardzo zadowolony.

Naprawdę można komfortowo pogra we wszystkie gry, w większość na najwyższych ustawieniach (przy moim sprzęcie z siga).

 

Referent jak to referent, grzeje się, ale jutro już będą u mnie Accelero s1, 2xAcutake pro 92mm oraz pasta termoprzewodząca zalman sgt-1(czy jakoś tak) i radiatorki na memo zalmana (te niebieskie).

Jestem ciekaw efektów i jak będzie się karta kręciła ;)

Nie lepiej kupić za 550 zł model Gigabyte GV-R485MC-1GH z pasywnym chłodzeniem i dołożyć tylko wolno-obrotowy wentylator 92-120mm ?

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/386513

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to sie nie martw. Pytalem o cos innego i prosze o odpowiedz na to pytanie. Napiecia na zasilaczu sa stabilne jak skala poki co i ogolnie swietenie sobie radzi. Moj sprzet wedlug kalkulatorow po oc zuzywa ok 300watt.

hmmm a czy Ty bierzesz pod uwage wydajnosc zasilacza? NIGDY nie jest 100%! - te najlepsze maja wydajnosc 80+ (to oznacza ze dla 360W max moc jaka daje - srednio - to 300W) czasem ciutke wiecej, a zasilka 360W - nie uciagnie zestawu ktory srednio spali 300W

 

Kazda zasilka musi miec zapas mocy, dla zestawu 300W ja wzialbym zasilke 450W, lub moze 400W ale naprawde porzadnej firmy.

 

Przykladowo dla 4850 producent ZALECA 450W zasilke, ja mam Seasonic S12 430W z 18A na 12v i karta smiga jak talala, ale to juz jest lepsza firma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc podawana przez producentów zasilaczy oznacza moc oddaną do komponentów a nie pobraną z gniazdka.

 

ps. co nie zmienia faktu że zasilacz nie powinien pracować w okolicach max możliwości (choćby dla tego że jest głośniejszy i nierzadko spada sprawność)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mówicie, żeby zamiast Palita Sonic z Powecolora PCS+, Sapphire Dual Slot oraz Asus (możliwe, że to Glaciator) wziąć Glaciatora.

 

A może wziąć znowu Palita Sonic ? Tyle, że teraz po tej awarii mam jakiś do niego taki uraz...

 

No i tamte pobierają mniej mocy niż on (8pin vs 6pin).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chiefa 420 a nie 360 i juz miesiac pracuje z wykreconym radkiem 4850 w pelni sprawnie, wiec skonczcie prosze ta duskusje i odpowiedzcie lepiej na moje pytanie odnosnie max bezpiecznego napiecia i taktow na codzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firekage nie chce zaczynac wojny slownej, ale powiedz mi czy miales/masz do czynienia na zywca z jakims 4850? wszedzie widze ze jedziesz po tych kartach....

Nie chce zaczynac pyskowki ale przeczytaj wyzej o co pytano. Skierowalem autora do konkretnego tematu. Nie moj problem , ze to sie sypie , czy dziala inaczej. Nie moj problem , ze kupujac cos innego ma sie plug and play , a kupujac Radka ma sie karte dla "majsterkowiczow" bo sekcja nie wytrzymuje , bo ramy nie maja chlodzenia , bo wreszcie na czesci trzeba robic fanfixa , a na non refach dac chlodzenie moskow itd.

 

Jak mowilem , ja nikomu nic tutaj nie polecam , ani niczego nie zabraniam. Na pytania o problemach daje odpowiedz i tyle. Nie ja produkowalem wadliwe Diamondy , z ktorych alienware wycofal sie , nie ja zrobilem wadliwe Gainwardy , nie ja robie Gigazlomy, nie ja wypuscilem wadliwe PowerColory.

 

Tyle z mojej strony. Skoro pada pytanie i ktos pyta o Glaciatora , tak ja kieruje pytajacego gdzie to jest.

 

Ps , jesli mozesz czytaj tez inne portale. Na LAbie panuje plaga dzialajacych inaczej Radkow...

 

Prosze , to o tym

http://forum.pclab.pl/index.php?s=&sho...t&p=5803953

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firekage nie chce zaczynac wojny slownej, ale powiedz mi czy miales/masz do czynienia na zywca z jakims 4850? wszedzie widze ze jedziesz po tych kartach....

Od kiedy pamiętam Firekage gloryfikował karty nVidii i ma do tego prawo, ale bezstronnym obserwatorem to bym go nie nazwał.

Na pewno 4850 mają swoje fochy ale po to jest forum purepc aby się o nich dowiedzieć przed zakupem i modyfikować lub wybrać bezproblemowy nieco droższy model. Albo pójść za radą obrońców tracącej w oczach nVidii i kupić jej poprawione karteczki, niestety trochę słabsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy pamiętam Firekage gloryfikował karty nVidii i ma do tego prawo, ale bezstronnym obserwatorem to bym go nie nazwał.

Na pewno 4850 mają swoje fochy ale po to jest forum purepc aby się o nich dowiedzieć przed zakupem i modyfikować lub wybrać bezproblemowy nieco droższy model. Albo pójść za radą obrońców tracącej w oczach nVidii i kupić jej poprawione karteczki, niestety trochę słabsze.

Sory , ale lekko przeginasz. Siedze na Tym Forum jakies 2 lata. Praktycznie nie wypowiadam sie o Radeonach bo ich nie mialem , natomiast w przypadku 4850 zabieram glos bo to co sie dzieje z tymi kartami to jakis niesmieszny zart. ATI ma wreszcie fantastyczne GPU , ktore konkuruje bez problemu , przy nizszej cenie , z GTX+ , ale co z tego skoro producenci koncowi tak przycinaja koszta , ze te karty dzialaja jakby chcialy , a nie mogly.

 

Bezstronny? Zartujesz. Zwisaja mi Radki , zwisaja mi nV. Kupuje to co w danym momencie jest najszybsze przy tej samej cenie wzgledem konkurenta , czyli kieruje sie stosunkiem ceny do wydajnosci , a nie logiem jak czesc userow. Nie wydalbym nigdy 500 zl na cos co wymaga jakiejkolwiek ingerencji z mojej strony , badz dodatkowych zabaw. Wsadzam i ma dzialac. To nie klocki lego.

 

Mowisz , ze 4850 maja fochy , a po to jest forum by sie dowiedziec? W takim razie odpowiedz mi na jedno pytanie : czym jest moj post , w ktorym to podalem linka o problemie z Glaciatorem , a czym jest twoj post jak i ten , ktory cytowalem , gdzie to zarzuca mi sie fanboizm?

 

Dystansu do LOGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od miesiaca mam Palita niereferenta i nie mialem z nim zadnych problemow, temperatury 40 stopni w idle, 60-65 w stresie przy 22% obrotach wiatraka (max zaobserowwane na auto, w idle 6%), jedyna jego wada ze jak sie da wiatrak na 50% to jest troche glosny, nie wyobrazam sobie 100%, ale nie ma potrzeby go tak rozkrecac bo na ustawieniach auto chodzi przyzwoicie i sie nie grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power , mam prosbe. Mialbys czym nagrac odglos wentyla? Daloby rade? 30-50-100%?

 

Aha , Palit Sonic:

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=407865&hl=

 

Cos jeszcze. Ja mam czas wiec czytam sobie rozne portale , nie wypisuje postow w stylu "ati to szajs" , a jedynie linkuje konkret. Problemy sa , ja jedynie linkuje to by ludzie wiedzieli , ale nie pisze , ze 100% tego to zlom.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chiefa 420 a nie 360 i juz miesiac pracuje z wykreconym radkiem 4850 w pelni sprawnie, wiec skonczcie prosze ta duskusje i odpowiedzcie lepiej na moje pytanie odnosnie max bezpiecznego napiecia i taktow na codzien.

Wiesz co, Im chodzi raczej o to, że przed watami jest napis HPC. Te szefy miały mocną linię 5V, a słabszą 12V, ale zasiłka powinna działąć całkowicie OK przy tym radku. Mój szefu nawet się nie męczy.

 

@Firekage -> Co by tu dużo mówić, producenci dają ciała lecz spora część kart działa dobrze, a pierwsza seria kart referenyjnych (pomijając gigazłomy) działa świetnie. Po prostu żaden producent (może są wyjątki) nie pomyślał o dobrym chłodzeniu sekcji, a część nie potrafiła dopracować biosu do świeżych niereferencyjnych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie wypowiadam sie o Radeonach bo ich nie mialem...

...Kupuje to co w danym momencie jest najszybsze przy tej samej cenie wzgledem konkurenta , czyli kieruje sie stosunkiem ceny do wydajnosci , a nie logiem jak czesc userow....

To jak dlugo masz komputer? Przez ostatnie lata kwestia wydajnosci w stosunku do ceny byla dosc plynna, wiec nie majac nigdy radka na pewno do konca sie nia nie kierowales. Nie powiesz mi chyba, ze np. za czasow R9500/9700/9800 miales GF, bo sie bardziej oplacalo :)

 

...Nie wydalbym nigdy 500 zl na cos co wymaga jakiejkolwiek ingerencji z mojej strony , badz dodatkowych zabaw...

Wybacz, ale to forum glownie o oc i modyfikacjach. Masz pelne prawo do takiego zdania, ale jak przekonujesz do niego innych to juz nie na tym forum. Dla mnie to zaden argument, moge sobie zmieniac chlodzenie na karcie nawet co miesiac i mi to nie przeszkadza, bo robilem to juz baaaardzo duzo razy i nigdy nic nie uwalilem. Wiec jezeli za kwote mniejsza niz 9800gtx+ mam 4850+accelero s1, ktory po vmodzie wciaga tego gf nosem to nie zawaham sie nawet przez chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firekage -> Co by tu dużo mówić, producenci dają ciała lecz spora część kart działa dobrze, a pierwsza seria kart referenyjnych (pomijając gigazłomy) działa świetnie. Po prostu żaden producent (może są wyjątki) nie pomyślał o dobrym chłodzeniu sekcji, a część nie potrafiła dopracować biosu do świeżych niereferencyjnych kart.

Wiec przyznasz mi , ze udzielajac sie w tamatach "co kupic" warto opisac zagadnienie szerzej i podac konkretne linki , prawda? Tymczasem sam bede walczyl z czym w stylu : " 4850 , to najlepsza karta pod sloncem". Wiekszosc ludzi poleca to nie majac tego (sam nie mam , ale tutaj za chwile dokoncze watek) , ale i nie czytajac nic o tym (ja czytam , wiec wiem cos o tym w przeciwienstwie do hurra optymistow) , a pozniej nowy user , swiezy user , taki ktory nie siedzi na forach , podpina i ma problem. Wyzej zapytano sie mnie czy mam ja. Co to wnosi do tematu? Od dluzszego czasu sledze tematy o nich i widze , ze nie jest to karta dla przecietnego usera , ktory przypadkiem trafia na forum takie jak to.

 

Zwroc uwage tez na to ,ze ceny tych RADKOW niskie nie sa i dla kogos moze to byc spory wydatek. Tak samo ludzie na potege pisza : "kup najtanszego referenta i zaloz S1". Ile osob nieczytajacych fora zrobi cos takiego? Zadasz pytanie : "ok , ale taki nie szuka poocy na forum". Wlasnie nie. Taki zalozy jeden temat , dowie sie , kupi i pozniej bedzie w szoku. Dlatego tez warto doradzajac dac autorowi do myslenia , moze podac cos o 100 zl drozszego , ale bezproblemowego. Jeszcze slowo o S1. Jakos dziwnym trafem nadzialem sie na temat , gdzie kolo tak modowal...wycinal az wiory lecialy , nagle okazalo sie ,ze karta padla , przez moda nici z gwary...

 

Wiem , ze sporo zalezy od producentow i staram sie te tresci przemycac , ale ile razy porusze ten watek to wpada fanboj ati i opisuje temat przez pryzmat swoich rozowych okularkow. Bez przesady. Mi naprawde zwisa to co ludzie kupuja , z czym sie mecza. Niech przynajmniej wiedza z czym moga miec do czynienia i z mojej strony nastapi koniec wyjasniania problemu.

 

Cos jeszcze odnosnie niereferentow. Sam wspomniales o chlodzeniu. Powiedz mi jaki jest sens wypuszczania (Gogazlomy , Pality . Gainwardy , Asusy) modeli niereferencyjnych , ktore nie maja "oradiatorowanej" sekcji , za to sami userzy to robia... Jak mowilem , ciecia kosztow , majsterkowanie , a nie kazdy jest doswiadczonym userem. Forum rozwija :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zaczynac pyskowki ale przeczytaj wyzej o co pytano. Skierowalem autora do konkretnego tematu. Nie moj problem , ze to sie sypie , czy dziala inaczej. Nie moj problem , ze kupujac cos innego ma sie plug and play , a kupujac Radka ma sie karte dla "majsterkowiczow" bo sekcja nie wytrzymuje , bo ramy nie maja chlodzenia , bo wreszcie na czesci trzeba robic fanfixa , a na non refach dac chlodzenie moskow itd.

 

Jak mowilem , ja nikomu nic tutaj nie polecam , ani niczego nie zabraniam. Na pytania o problemach daje odpowiedz i tyle. Nie ja produkowalem wadliwe Diamondy , z ktorych alienware wycofal sie , nie ja zrobilem wadliwe Gainwardy , nie ja robie Gigazlomy, nie ja wypuscilem wadliwe PowerColory.

 

Tyle z mojej strony. Skoro pada pytanie i ktos pyta o Glaciatora , tak ja kieruje pytajacego gdzie to jest.

 

Ps , jesli mozesz czytaj tez inne portale. Na LAbie panuje plaga dzialajacych inaczej Radkow...

 

Prosze , to o tym

http://forum.pclab.pl/index.php?s=&sho...t&p=5803953

Cóż ... nieprawidłowo działające oprogramowanie dodatkowe. Wystarczy zainstalować samo Catalyst i nie będzie problemu (kuzyn ma - zero problemów ... akurat ma Gigabyte)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos jeszcze odnosnie niereferentow. Sam wspomniales o chlodzeniu. Powiedz mi jaki jest sens wypuszczania (Gogazlomy , Pality . Gainwardy , Asusy) modeli niereferencyjnych , ktore nie maja "oradiatorowanej" sekcji , za to sami userzy to robia... Jak mowilem , ciecia kosztow , majsterkowanie , a nie kazdy jest doswiadczonym userem. Forum rozwija :>

Tutaj sie nie zgodze w przypadku ASUSA. Kupilem 3 tygodnie temu HD4850 z Glaciatorem, wlozylem karte do komputera, zaisntalowalem sterowniki z CD i tyle. Karta chodzi bardzo dobrze, zadnych artow, zwisow czy blue screenow. Mimo braku radiatorow na sekcji zasilania karta sie nie grzeje (max w stresie to 56 stopni), cewki mozna swodobdnie dotykac nie ryzykujac sparzenia (ale to troche dziwny sposob mierzenia temperatury).

Wydaje mi sie ze wiekszosc problemow opisywanych na forach w przypadku HD4850 spowodowana jest tym ze ludzie kombinuja za bardzo zamiast zainstalowac karte i ja poprostu uzywac. Roznica wzgledem GTX+ jest taka ze Radeony sa troche cieplejsze. Ale dobra obudowa i niereferencyjne chlodzenie (fabryczne a nie samemu montowane) rozwiazuja problem i karta dziala jak powinna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż ... nieprawidłowo działające oprogramowanie dodatkowe. Wystarczy zainstalować samo Catalyst i nie będzie problemu (kuzyn ma - zero problemów ... akurat ma Gigabyte)

A to?

http://forum.pclab.pl/index.php?s=&sho...t&p=5804012

To jest Bios , a nie oprogramowanie dodatkowe , zas bios decyduje o tym jak w oprogramowaniu dodatkowym to smiga.

 

NIE SZUKAM DZIURY W CALYM , to nie moj problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power , mam prosbe. Mialbys czym nagrac odglos wentyla? Daloby rade? 30-50-100%?

Nie popadajmy w przesade, mam nagrac odglos wentyla :blink: po co? zeby kazdy mogl sobie sciagnac .mp3 i powiedziec "o tak, ten wentyl jest o 5dB glosniejszy od tego na gf biore gf!"? Zadne nagranie nie bedzie na tyle miarodajne by stwierdzic ze wentyl jest glosny lub nie, szczegolnie ze napisalem, ze w przypadku tej karty nie ma powodu by ustawiac predkosc manualnie bo auto sprawuje sie bardzo dobrze a karta sie nie grzeje jak referent.

 

Wiec przyznasz mi , ze udzielajac sie w tamatach "co kupic" warto opisac zagadnienie szerzej i podac konkretne linki , prawda? Tymczasem sam bede walczyl z czym w stylu : " 4850 , to najlepsza karta pod sloncem". Wiekszosc ludzi poleca to nie majac tego (sam nie mam , ale tutaj za chwile dokoncze watek) , ale i nie czytajac nic o tym (ja czytam , wiec wiem cos o tym w przeciwienstwie do hurra optymistow) , a pozniej nowy user , swiezy user , taki ktory nie siedzi na forach , podpina i ma problem. Wyzej zapytano sie mnie czy mam ja. Co to wnosi do tematu? Od dluzszego czasu sledze tematy o nich i widze , ze nie jest to karta dla przecietnego usera , ktory przypadkiem trafia na forum takie jak to.

 

Zwroc uwage tez na to ,ze ceny tych RADKOW niskie nie sa i dla kogos moze to byc spory wydatek. Tak samo ludzie na potege pisza : "kup najtanszego referenta i zaloz S1". Ile osob nieczytajacych fora zrobi cos takiego? Zadasz pytanie : "ok , ale taki nie szuka poocy na forum". Wlasnie nie. Taki zalozy jeden temat , dowie sie , kupi i pozniej bedzie w szoku. Dlatego tez warto doradzajac dac autorowi do myslenia , moze podac cos o 100 zl drozszego , ale bezproblemowego. Jeszcze slowo o S1. Jakos dziwnym trafem nadzialem sie na temat , gdzie kolo tak modowal...wycinal az wiory lecialy , nagle okazalo sie ,ze karta padla , przez moda nici z gwary...

 

Wiem , ze sporo zalezy od producentow i staram sie te tresci przemycac , ale ile razy porusze ten watek to wpada fanboj ati i opisuje temat przez pryzmat swoich rozowych okularkow. Bez przesady. Mi naprawde zwisa to co ludzie kupuja , z czym sie mecza. Niech przynajmniej wiedza z czym moga miec do czynienia i z mojej strony nastapi koniec wyjasniania problemu.

 

Cos jeszcze odnosnie niereferentow. Sam wspomniales o chlodzeniu. Powiedz mi jaki jest sens wypuszczania (Gogazlomy , Pality . Gainwardy , Asusy) modeli niereferencyjnych , ktore nie maja "oradiatorowanej" sekcji , za to sami userzy to robia... Jak mowilem , ciecia kosztow , majsterkowanie , a nie kazdy jest doswiadczonym userem. Forum rozwija :>

Co do bycia fanboyem ATI... moja pierwsza grafa to byla TNT2, potem Radeon 9100, potem GF6600, potem GF7600GT, teraz HD4850 - jestem fanboyem ceny i wydajnosci i teraz kazdemu z moich znajomych polece kupic 4850 lub 4870 zaleznie od ceny jaka jest gotow wydac na grafike, a nie jakiegokolwiek GF od NV. Kilka przypadkow wadliwych kart nie sprawi ze zaczne jechac po ATI jakie to badziewie, troche powagi. Powiedzmy, ze 95% userow nie ma problemu z karta, a pozostalych 5% mozna podzielic na 3% ktore maja jakis problem, oddaja grafe do serwisu, a po odebraniu ciesza sie bezproblemowa praca i pozostale 2% ktore zaczyna plakac i krzyczec na kazdym mozliwym forum ze ATI to gowno i NV rzadzi swiatem... a jak z userami NV? 96% nie ma problemow 2% ma, 2% krzyczy, super NV wygrywa 1%! gratulacje... ale i tak daje d u p y cenami i wydajnoscia. Pozdrawiam jako fanboy ATI w tegorocznej wojnie cena/wydajnosc.

 

edit @Firekage - jestes fanboyem pclab? fajnie...

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to?

http://forum.pclab.pl/index.php?s=&sho...t&p=5804012

To jest Bios , a nie oprogramowanie dodatkowe , zas bios decyduje o tym jak w oprogramowaniu dodatkowym to smiga.

 

NIE SZUKAM DZIURY W CALYM , to nie moj problem.

BIOS powoduje problemy w zakresie z którego przy sterownikach się nie korzysta ... problemy są po doinstalowaniu dodatkowych śmieci podających niestandardowo niskie napięcie do wentyla.

 

Wygląda na to że szukasz dziury w całym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtrace sie troche... ;] mam radka od sierpnia i jak teraz patrze co sie tu "wyprawia" to jestem w szoku.... co prawda za jakies super oc tego sie nie bralem ale nawet bez fanfix`a to owszem grzejnik mialem ale nic sie nie wysypywalo ... radka jakiego mam widac w sigu czyli powercolor , zasilacz ... fortron

 

imo problemy wynikaja z tego ,ze "newbie" biora sie za modowanie kart , zmian chlodzenia ... no chyba ,ze mam jakies super szczescie ,ze moja nie pada/padla.

 

 

EDIT: a wklejanie tutaj linkow do pclab`a mija sie celem to tak jakby o sprzecie swoj poglad wyrabiac komentarzami w komputronik.pl (sory ew. userow pclaba ale .... ehh no co tu pisac:) )

 

EDIT2: no i w szoku jestem jak widze ceny tych kart teraz... (no ale za "gapowe" sie zazwyczaj placi.. przynajmniej w PL) .. ja za swojego dalem niecale 400zl .. (wlasne zrodlo)

Edytowane przez mar_cin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest fail usera - jakby poszukał to by wiedział , że Glaciator na 4870 jest głośny jak cholera.

 

Natomiast na 4850 to dobre chlodzenie - ciche i wydajne, a na referencyjnych taktach sekcja zasilania utrzymuje normalna temprerature.

 

GTX+ niestety znowu odjechały cenowo i na giełdzie za najtanszego chcieli 90 zeta więcej niż za 4850 z glaciatorem ( który też od referentów ciut droższy jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...