Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

edit @Firekage - jestes fanboyem pclab? fajnie...

:blink: :blink: :blink:

 

BIOS powoduje problemy w zakresie z którego przy sterownikach się nie korzysta ... problemy są po doinstalowaniu dodatkowych śmieci podających niestandardowo niskie napięcie do wentyla.

 

Wygląda na to że szukasz dziury w całym.

Wyglada na to , ze nie. Asus sam napisal ,ze wydadza nowego biosa , nie ja :) Wiec jakis tam problem maja.

 

GTX+ niestety znowu odjechały cenowo i na giełdzie za najtanszego chcieli 90 zeta więcej niż za 4850 z glaciatorem ( który też od referentów ciut droższy jest)

Fakt , GTX+ w ciagu 2 tygodni polecial srednio ponad 600 zl. W tym momencie przeciez nie powiem , ze GTX+ jest bardziej oplacalny , co najwzyej - mniej problematyczny , ale nie mi dywagowac o sensownosci zakupu , gdy komus sie cos poleca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to , ze nie. Asus sam napisal ,ze wydadza nowego biosa , nie ja :) Wiec jakis tam problem maja.

Skoro ktos pyta jakiego ma kupic radka 4850 i w odpowiedzi pada propozycja, ze z chlodzeniem Glaciatorem to dlaczego wtryniasz sie z problemami Glaciatora na 4870??

Czytanie ze zrozumieniem sie klania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ktos pyta jakiego ma kupic radka 4850 i w odpowiedzi pada propozycja, ze z chlodzeniem Glaciatorem to dlaczego wtryniasz sie z problemami Glaciatora na 4870??

Czytanie ze zrozumieniem sie klania??

Ja tu nie widze ,ze on wprost napisal o 4850

To mówicie, żeby zamiast Palita Sonic z Powecolora PCS+, Sapphire Dual Slot oraz Asus (możliwe, że to Glaciator) wziąć Glaciatora.

 

A może wziąć znowu Palita Sonic ? Tyle, że teraz po tej awarii mam jakiś do niego taki uraz...

 

No i tamte pobierają mniej mocy niż on (8pin vs 6pin).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do usera BORO (jest modem) na PCLABIE , ma ja i nie narzeka. Wiecej Ci powie. Kupil to , gdy okazalo sie , ze GS Gainwarda to karta z bledami , ktore Gainward pozniej latal.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma prośbę do użytkowników 4850, napiszcie z jakimi kartami nie macie żadnych problemów. Szczególnie chodzi mi o karty, które wcześniej były w edycjach z problemami jak Gigabyte czy Gainward lub Palit.

Jeżeli teraz te karty działają wam prawidłowo to innym użytkownikom przyda się taki drogowskaz, co teraz kupować.

@ Firekage - z twoich postów wynika, że trzeba się zastanowić jaki 4850, nie wynika z nich pytanie czy radeon czy tez nie. dobrze cie zrozumiałem? Jeżeli tak, to jakie z nowych Radeonów sam możesz polecić, z jakimi nie ma problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Firekage - z twoich postów wynika, że trzeba się zastanowić jaki 4850, nie wynika z nich pytanie czy radeon czy tez nie. dobrze cie zrozumiałem? Jeżeli tak, to jakie z nowych Radeonów sam możesz polecić, z jakimi nie ma problemów?

Tak , ja nie pisalem aby nie brac tego w ogole , jedynie aby wybrac dobra firme.

 

Z tego co mi wiadomo (ale nie jest to info forumowe) jak narazie nikt nie zglaszal problemow z MSI takich , ze karta padla i poszla na serwis , a sam jesli mialbym cos juz polecac to HISa z ickiem , ale ten niestety kosztuje 660 zl w Komputroniku , a jak wiecie - tam jest zawsze drozej.

 

Moze inni beda miec to w cenach oscylujacych kolo 600 zl , w tym momencie dzieki chlodzeniu ramow , sekcji i innemu wentylatorowi (choc glosniejszy niz Palita) wypialbym sie na inne.

 

To :

http://www.pcgameshardware.com/aid,662864/..._tested/?page=4

Jestem pewien , ze gros problemow z radkami to wlasnie sprawa przegrzewania sie albo sekcji , albo ramow. Popatrzcie jak ten His wyglada :) Ten ma chlodzenie VRM , ale i ramow , zas tego non refy nie posiadaja , ani Palit , ani Geniek.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus referent ze zmienionym chłodzeniem na WC. Zero problemów, karta stabilna jak skała.

Ale Ty modowales karte. Niech wpisuja sie ci , ktorym na defie lazi poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo (ale nie jest to info forumowe) jak narazie nikt nie zglaszal problemow z MSI takich , ze karta padla i poszla na serwis , a sam jesli mialbym cos juz polecac to HISa z ickiem , ale ten niestety kosztuje 660 zl w Komputroniku , a jak wiecie - tam jest zawsze drozej.

 

Moze inni beda miec to w cenach oscylujacych kolo 600 zl , w tym momencie dzieki chlodzeniu ramow , sekcji i innemu wentylatorowi (choc glosniejszy niz Palita) wypialbym sie na inne.

Wszystko fajnie tylko niestety ta karta jest w Polsce wirtualna. Nigdzie jej nie ma :( Nawet w komputroniku z jego chorymi cenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma prośbę do użytkowników 4850, napiszcie z jakimi kartami nie macie żadnych problemów.

Palit z podpisu, kreci sie na 680/2160 bez zadnych artow, CCC odinstalowane bo wywalal blad atimdag przy takim OC, bez CCC blad nie wystepuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus referent ze zmienionym chłodzeniem na WC. Zero problemów, karta stabilna jak skała.

U mnie dokładnie to samo. Dodam, że do zmiany chłodzenia tez nie bylo żadnych problemów.

 

Przedemną kupował kumpel którego do tej karty namawiałem i do dnia dzisiejszego wszystko smiga na oryginalnym chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, tak czytam i czytam i mam dylemat. Widze, ze jest dosc spory odsetek kart 4870 ktore padaja. Moje pytanie brzmi czy referent bez OC bedzie smigal bez zadnych problemow z temp i resami w CF ?? Czy moze lepiej kupic pojedynczego GTX 280 ?? Niechce nic krecic ma chodzic na defaulcie bo po ostatnich przezyciach z 2900 XT wole nic nie ruszac bo nawet tam bez ruszania mialem problemy z gwara. Ustawienia 1680x1050 all na maxa. Ma poprostu bez problematycznie chodzic. Co proponujecie ?? Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus referent ze zmienionym chłodzeniem na WC. Zero problemów, karta stabilna jak skała.

Palit sonic z podpisu, kręcona czy nie (OC 735/2100) stabilna, cicha, jedynie zasiłka niedomaga ewidentnie.

Ta karta naprawdę potrzebuje 500 tki albo więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem accelero+2x120 i ogolnie tempy spadly: w stresie GPU, 50-52, DISPIO 51-53, SHADERCORE 65, ale za to MEMIO 90. O co moze chodzic? Co to wogole jest, jakas czesc rdzenia? Jak u innych wygladaja tempy w stresie na accelero? Jak to moge poprawic? Nie pamietam jak na referencyjnym chlodzniu wygladala te temperatura, ale na gainwardzie byla max 5C wyzsza niz gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę stwierdzić niestety, że ostatnie 2 strony tego tematu jakoś gorzej się czyta. Mało treści, duzo osobistych przytyków. Abstraciach!ac od personalnych ataków mnie ta sytuacja bardzo przypomina ta sprzed dwóch chyba lat. Było podobnie. 7900GTX i niewiele różniący się od niego parametrami 7900GT. I forum a na nim setki postów pełnych informacji o padających kartach, bezlitośnie katowanych taktowaniami starszego brata, podnoszonym napięciem (wyjatkowo łatwy vmod) i beznadziejnym chłodzeniu - przynajmniej w porównaniu do 7900GTX. Mozna chyba śmiało powiedziec, że 7900gt padł ofiarą swojej popularności.

Osobiście sprzedałem kilkanascie sztuk 7900GT - w tym kilka fabrycznie wykręconych i podobno najczęściej padajacych XFXów - i do dziś (odpukać) żadna nie wróciła. Może dlatego, że lwia ich część poszła do ludzi, którzy pewnie jak rok długi nawet nie zajrzeli do obudowy. Wydaje się, że podobnie wygląda historia z 4850/70. W zasadzie wszyscy piszący w tym temacie mniej lub bardziej kręcą, zmianiają chłodzenie, eksperymentują itp. Po prostu większość (mnie też :) )korci strasznie, żeby na swoim 4850 zobaczyć takty z droższego 80, albo nawet więcej. No i karty nie wytrzymują mimo IMHO super zaprojektowanej sekcji zasilania w 4870 czy lepszych układów chlodzenia w niereferencyjnych konstrukcjach. Niestety w przypadku 4850 trochę mniej niż zwykle przyłozyli sie producenci tych ostatnich, bo nie sposób sie oprzeć wrażeniu, że większość problemów dotyczy kart przeprojetowanych i ze zmienionym chłodzeniem. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę ilość sprzedanych Radków. Popatrzcie ile stron ma wątek o gtx 260/80 a ile ten. Czy dlatego, że 4850/70 są tyle razy bardziej awaryjne? Chyba jednak świadczy tp bardziej o większej popularności tych ostatnich. Widać zresztą po stanach magazynowych w hurtowniach, że GeForce'y sprzedaja się zdecydowanie słabiej. Konkludując wydaje mi się, że podobnie jak swego czasu 7900GT także 4850 zbiera owoce swojej popularności. Te przyjemne i te mniej. Tak więc plotki o pladze padajacych radeonów są szerzone chyba trochę na wyrost.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak u innych wygladaja tempy w stresie na accelero?

Przy taktach z siga w furmarku (po ok 4/5min -temp się ustabilizowały)

GPU:45/47

Dispio: 45/47

Memio: 51/53

Shrader 51/53

 

Poprzednio zapomniałem dać tych podkładek do accelero i wszystkie tempy były zbliżone względem GPU, po założeniu podkładek zanotowałem wzrost temp o ok 6*C na memio i shraderach. Idle mam 28-30GPU. 34-36 Memio i Shrader.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy taktach z siga w furmarku (po ok 4/5min -temp się ustabilizowały)

GPU:45/47

Dispio: 45/47

Memio: 51/53

Shrader 51/53

 

Poprzednio zapomniałem dać tych podkładek do accelero i wszystkie tempy były zbliżone względem GPU, po założeniu podkładek zanotowałem wzrost temp o ok 6*C na memio i shraderach. Idle mam 28-30GPU. 34-36 Memio i Shrader.

Czyli pewnie mam kiepski docisk do rdzenia. Zamienie te podkladki na gumki od pentagrama, moze to cos da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pomyslalem tak tez zrobilem i problem rozwiazany. Teraz w stresie mam gpu 45, dispio 45,5, memio 55, shadercore 44. I tak jest memio 10C wyzej nic gpu, a na gainwardzie tak nie bylo, ale chyba juz sobie tym nie bede glowy zawracal. Jakby ktos mial problemy z temperaturami na accelero to przyczyna jest zly docisk podstawy do rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę już ten temat od dłuższego czasu. Bo zamierz w najbliższym czasie nabyć jakiegoś 4850. Ale co się zdecyduje na jakąś firmę to okazuje się że są z kartą tej firmy problemy wnioskuje po wypowiedziach na forum. Wiec doradzie mi jak mam firmę wybrać i jaki model w przedziel od 400-500zł żeby później nie mieć z nim problemów. Przydało by się żeby karta dał się podkręcić ale też bez przesady powiedzmy 700/2100. Ps Jak bym już kupił to nie zamierzam przy niej też zimnic chłodzenia ewentualnie dokleić na sekcje zasilani radiator jakiś.

Edytowane przez pierdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty modowales karte. Niech wpisuja sie ci , ktorym na defie lazi poprawnie.

Jeżeli ktoś ma modowaną i mu działa w pełni stabilnie to niech też napisze, dlaczego nie? Przecież purepc to portal overclockerów. Popatrz na hasło portalu "wiemy co się kręci" :D

Chodzi mi jednak przede wszystkim o konstrukcje firmowe, które są w pełni powtarzalne, bo jednak mod może się nie udać tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ja sie wypowiem na temat znienawidzonego przez kika osób z forum... Gigabyt'a. Kupiłem w lipcu za 439zł [modowany]

 

Jest to już drugi egzemplarz, gdyz jeden przez moją głupotę trafił na gwarę.

 

Jak pewnie wszystkim tutaj wiadomo "wyjątkowość" gigusia względem innych referatów polega na tym że po Bios modzie otrzymujemy 1,17V zamiast 1,21V. Moja nowa sztuka jest jeszcze bardziej wyjątkowa, dawkuje 1,19V, Ale od czego jest pencil mod w razie potrzeby ;)

 

Poprzednia karta nie sprawiała wielkich problemów. Można się przyczepić że sypała artami bez radiatorów na memkach. Inni userzy refaratów, w tym gigabyte tego nie mieli, ale po założeniu radiatorów spokojnie szła na 1140. Tak poza tym było ok. Ubiłem ją zbyt mocnym przykręceniem Accelero i niestety coś sie wtedy uszkodziło. (zapomniałem o podkładkach, więc karta nie padła sama z siebie)

 

Nowy egzemplarz jak narazie nie sprawia problemów (i niech tak zostanie) Po Bios modzie spokojnie można uzyskać takty 750/1150, ze względu na troskę o pamięci jednak zjechałem z taktami do 1130 dla mem. Nie gram w zbytnio wymagające gry (głównie rFactor) więc mi pasuje.

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że może pytanie nie na miejscu ale tu więcej osób przeczyta więc większa szansa że ktoś mi odpowie.

 

Więc mam radeon 4850 i nie mogę uruchomić compiza problem w tym że Ati nie wydało sterów fglrx pod wersje x która jest w becie Ubuntu 8.10 i nie dziwiło mnie to wkąńcu to chyba pierwsza dystrybucja która urzywa tą wersje w dodatku beta. Ale dziś po aktualizacji aplet Sterowniki w System -> Administracja zainstalował mi jakieś sterowniki o nazwie Fire GL wię się pytam co to za strowniki bo chyba nie od ATI bo compiz dalej nie działa? Może ma ktoś 4850 i uruchomił compiza jak tak to proszę o pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...