Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Mam male pytanko mianowicie gdy podkrecam karte w ATT max wartosc napiecia jaki mozna dac to 1.158v . Ostatnio modowalem biosa i karta tak samo sie podkrecala a gdy wpisywalem swoja wartosc nap to zaraz res kompa. Chce sie zabrac za pencil moda ale co z tego jak max bedzie 1.158 no chyba ze te 1.158 to bedzie max nap jakie uzyskam po modzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh i dlatego wkurzaja mnie teksty bierz referenta + accelero w kazdym topiku o 4850/4870 :) Bo potem ludzie odwalaja dziwne numery albo biora sie za modowanie sprzetu bez pomyslunku.

Problem tylko w tym, którą wersję referencyjną wybrać? Cena każdej z nich niebezpiecznie zbliża się do 500zł, doliczając koszt montażu Accelero (~80zł jeśli dobrze myślę) wychodzi już niemalże w cenie kart ze zmienionym chłodzeniem. Tu kolejny dylemat - na z pozoru dobrze wyglądające układy na Toxicu czy Glaciatorze ludzie także narzekają ;).

 

Którego "referenta" wybrać, aby było tanio i bezpiecznie (tzn. bez kłopotów z powrotem do standardowego chłodzenia, w razie awarii)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit wydał dwie bardzo interesujące karty.

4850 sonic z cichym i wydajnym chłodzeniem, ale zdarzyły się problemy z wadliwymi sekcjami zasilania.

4870 sonic wyglądająca jak Gainward 4870 golden sample ale kosztuje 720zł. Na dzień dzisiejszy to jest 200zł taniej. Czy z tą edycją były także jakieś problemy? Jak z głośnością tej karty? Palit podaje że jest cicha.

Sonic 4870 to straszny wyjec. Mialem go i wentyl mniejszy na sekcji zasilania nie ma regulacji obrotow. Teraz mam PC z zerotherm i jest lepszy pod wzgledem glosnosci chociaz do idealu bardzo daleko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta , ale nie u nich. To kosztuje u mnie 499. Widac , ze Kompuz....znowu do...z cena.

Hehe, jasne, nie zamierzam tam kupować, lecz najprawdopodobniej w esc.pl. W KTR mają za to w ofercie HiSa referencyjnego za ~540zł.

 

Czy na tej karcie MSI są jakieś plomby bądź problemy z wymianą chłodzenia?

Edytowane przez Phantom_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to ta. Jak cene zobaczyłem to ... :huh: Co do wymiany chłodzenia to żadnych problemów, żadnych plomb na śrubkach itp. Przynajmniej u mnie. Ja kupowałem w esc.pl dokładnie ta; http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=12900 kupiłem jak była jeszcze w cenie 470zł...

Edytowane przez Fresh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie do jasnej cholery nie działa mi antyaliasing w 4850 asusa w żadnej grze.

- sterowniki 8.9 wgrane po formacie

- wszystkie ustawienia są ustawione pod kontem prawidłowego działania AA

- jestem zdesperowany, grałem w battlefielda parę dobrych lat głownie na G7900, przesiadłem się na tego radka i mi grę oszpecił, obecnie wszystko sprowadza się do winy karty, może jest jakieś rozwiązanie, wgranie nowego biosu czy coś podobnego? Bardzo proszę o pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowniki wyrastaja jak grzyby po deszczu juz jest catalyst 8.10

 

swoja drogra po tylu wersjach mogli by wkoncu dac auto update :/

 

P.S. ponawiam pytanie o radiator na sekcje zasilania hd4850 <-- bede meczyl :)

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie do jasnej cholery nie działa mi antyaliasing w 4850 asusa w żadnej grze.

- sterowniki 8.9 wgrane po formacie

- wszystkie ustawienia są ustawione pod kontem prawidłowego działania AA

- jestem zdesperowany, grałem w battlefielda parę dobrych lat głownie na G7900, przesiadłem się na tego radka i mi grę oszpecił, obecnie wszystko sprowadza się do winy karty, może jest jakieś rozwiązanie, wgranie nowego biosu czy coś podobnego? Bardzo proszę o pomoc pozdrawiam

Włączyłeś Catalyst A.I.?

 

Btw. Skąd wy te pieniądze bierzecie na te Radeony?

Ja swojego (używanego tydzień) kupiłem za 450zł na Allegro, jakieś 3 miesiące temu :)

Edytowane przez radziuinblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie mojego Palit`a 4850 Sonic o ktorym pisalem kilka stron wczesniej ze mam problem z temp.. Po zrobieniu porzadku z kablami oraz zmianie ciasnej, mało przewiewnej obudowy, na cos normalnego :) temp karty bardzo ladnie spadly:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Sekcja zasilania jest dosc ciepla ale spokojnie mozna trzymac na niej palec, nic nie parzy :P

Imo tak jak pisalem wczesniej do kart pokroju 48xx trzeba miec przewiew w budzie

 

 

ps-odpowie ktos napytanie odnosnie biosu do palita (pytanie 186 strony tematu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAsz bardzo niskie tempy, u mnie w stanie spoczynku 50 stopni przy wentylowanej budzie. Co do biosu to wersje sprawdzasz w Ati Catalyst Center> Powinna być taka:113-AA48501G68.21F . Włąsnie czy ktos mógłby zrzucić ten oryginalny bios z Palit 4850 Sonic i go wstawić ponieważ moja karta zaczęła sie sypac( podczas grania rozmazuje sie obraz i wyłącza monitor) i probowałem wgrac inne biosy (które nie pomogły) a zapomniałem zrzucić oryginała?? A chce na gwarancję ja oddac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie do jasnej cholery nie działa mi antyaliasing w 4850 asusa w żadnej grze.

Coś masz źle ustawione lub nie zainstalowane. Masz service pack dla Visty + wszystkie łatki? Ew service pack 3 dla XP + wszystkie łatki. Wymusiłeś AA 4-8x w sterownikach i ew. w grach ? .... w najnowszym ccc 8.10 + sterowniki od ATI 8.10. Może masz cokolwiek zainstalowanego od ASUS'a ? - odinstaluj. Może nie zainstalowałeś NET framework (wszystkich wersji + servicepacki)

 

ps. ja mam wyłączone catalyst AI, włączone V-sync i zawsze mam AAx4-8 i AFx8-16 (wymuszone w sterach i ew. grach na identyczną wartość) - działa na Radeon 9700, X1950PRO i HD4850

 

ps2. na kartach nVidia też tak samo ustawiałem AA w sterach i ew. w grach ... też nie było problemów

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko w tym, którą wersję referencyjną wybrać? Cena każdej z nich niebezpiecznie zbliża się do 500zł, doliczając koszt montażu Accelero (~80zł jeśli dobrze myślę) ...

Accelero S2 - 36zł accelero s2 pasuje na 4850?

Accelero s1 rev2 - 54zł

Dwa wentylatory do S2 - 25zł

+ przesyłka 10 to daje 79 + 10

 

W sumie może lepiej jednak kupić zmontowane Twin Turbo za 80zł? Na pewno pasuje.

4 miedziane heatpipe i dobrze zamocowane ciche wentylatory wszystko w wykonaniu arctic cooling.

Dołączona grafika

 

Edit:

łączny koszt gigabyte referencyjny 453zł + TT 80zł + przesyłki 27zł.

Ja bym poczekał do stycznia na normalne ceny :D

Edit: A może na tego palita wejdzie accelero? Jest tańszy obecnie 425 zł.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAsz bardzo niskie tempy, u mnie w stanie spoczynku 50 stopni przy wentylowanej budzie. Co do biosu to wersje sprawdzasz w Ati Catalyst Center> Powinna być taka:113-AA48501G68.21F . Włąsnie czy ktos mógłby zrzucić ten oryginalny bios z Palit 4850 Sonic i go wstawić ponieważ moja karta zaczęła sie sypac( podczas grania rozmazuje sie obraz i wyłącza monitor) i probowałem wgrac inne biosy (które nie pomogły) a zapomniałem zrzucić oryginała?? A chce na gwarancję ja oddac

Przed zmiana budy mialem 46.0 / 50 / 46.0 / 55.0 / 51.0 :)

Co do biosu, to dzieki za oznaczenia, sprawdze po pracy jaki mam dokladnie. A Ty jakiego szukasz, lub inaczej, jaki bios miales oryginalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...