Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

... nie chcę się powtarzać ale ... nie lepiej kupić model Gigabyte z pasywnym chłodzeniem i dołożyć wentyl wolnoobrotowy ?

Też tak myślałem, ale koledzy tu mieli zastrzeżenia co do jakości kart gigabyte.

Jak dla mnie bez zastrzeżeń są teraz Powercolor + zerotherm 599zł w wersji 1gb oraz karty referencyjne z założonym chłodzeniem accelero. Na pewno jest wiele innych modeli zupełnie dobrych, ale te są już zweryfikowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MantisGhost , radiatory pentagrama mają dobrą taśmę,nie powinny odpadać w przeciwieństwie do defaultowych AC.

 

$kubi ,nie ma zadnych przeciwskazań w zakupie czegoś większego jeżeli nie ma sie ograniczonych środków finansowych. Te radiatory sam wybrałem(czekam na przesyłkę) patrząc na stosunek jakości do ceny.

 

@ Fog, jeżeli masz już jakieś dobre aluminiowe przy nawiewie 2 x 120 to myślę że raczej jesteś bezpieczny:) Dobre miedziane radiatory to koszt ~40 zł :)

 

Aha,i z tego co wiem to Accelero s2 nie pasuje do 4850. S1 rev.2 jest to modyfikowana wersja s2 ażeby pasowała między innymi na 4850.

Edytowane przez majkick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie może lepiej jednak kupić zmontowane Twin Turbo za 80zł? Na pewno pasuje.

4 miedziane heatpipe i dobrze zamocowane ciche wentylatory wszystko w wykonaniu arctic cooling.

To juz tylko od Ciebie zalezy czy wolisz zalozyc lepsze czy gorsze chlodenie na swoja karte. S1 jest na pewno lepsze od TT ze wzgledu na duzo wieksza powierzchnie oddawania ciepla, nie mowiac juz o tym, ze mozesz zalozyc 2x120mm, a nie jak w TT 2x80mm, wiec cisza tez bedzie wieksza.

 

Aha,i z tego co wiem to Accelero s2 nie pasuje do 4850. S1 rev.2 jest to modyfikowana wersja s2 ażeby pasowała między innymi na 4850.

No to Cie musze zmartwic, ale zle wiesz. S1 i S2 to zupelnie rozne konstrukcje, pierwszy ma 4 heatpipy, a drugi tylko 2. S1 Rev2 jak sama nazwa wskazuje jest nowsza wersja S1 Rev1, ktora ma wlasnie zmienione mocowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły sprzęt drożeje w tym okresie, dlatego tym bardziej żałuję, że stare r9800 pro nie zepsuło się latem :D.

Jak na razie nakłada się na to wzrost wartości dolara wobec zł i E.

Dołączona grafika

Do stycznia wg mnie dolar stanieje wobec złotego, a ceny spadną o 10-30% więc gdyby tak się stało to warto czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki, co wybrać żeby było cicho, bezproblemowo i w miarę tanio (powiedzmy do 520 PLN)? Nie zależy mi na OC.

 

1) Palit + Accelero

2) Palit Sonic

3) Gainward Silent FX

4) inne rozwiązanie?

 

EDIT:

Mam nadzieje, że moja zasiłka podoła?

Edytowane przez bryndza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawde co trzeci post w tym temacie musi brzmiec: co wybrac aby bylo cicho i wydajnie? Ludzie zacznijcie czytac! To naprawde nie boli. Powinny leciec warny za setny taki sam post w temacie. Jakby wywalic te wszystkie durne pytania to by pewnie ze 190 stron zostalo ze 100 :/

Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to takie proste, a uważam, że nie, to zrób kompendium na temat co wybrać. Ja polecam na dzień obecny Powercolora zerotherm.

Czytanie ze zrozumieniem powinno byc proste dla osoby, ktora ukonczyla szkole podstawowa. Przejrzyj sobie ostatnie kilkanascie stron i zobacz ile razy powtarza sie na nich pytanie jaka karte wybrac, zeby byla cicha/wydajna/bezproblemowa. Zeby znalezc jakies konkretne informacje w tym topicu to trzeba sie najpierw przekopac przez cale multum powtarzanych w kolko tych samych pytan, co jest irytujace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

zastanawiam się nad kupnem radka4850 i nie wiem jaki model wybrac.kumpel doradzil mi zeby brac najtanszego referenta i z tego co patrzylem to wypada na gigabyta ot taki model : http://www.allegro.pl/item456827624_gigaby...ddr3_f_vat.html na skapcu idzie gdzies za 470 go dopasc

 

co sadzicie o tej grafie bo z ostatnich 20-30 stron wyczytalem tylko ze gigabyte to szajs bo oszczedza zawsze na czyms/wali sie .."jak sie palita kupuje to pozniej masz problemy" gainward sie wali ,power color tez ma jakies problemy a to znowu karty z nie referencyjnym chlodzeniem sie grzeja i tez maja babole i juz zglupialem.

 

aha na obnizki raczej nie mam teraz co liczyc a raczej ceny beda rosnac ze powodu zblizajacych sie swiat?

Edytowane przez adrian1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również zastanawiam się nad kupnem radka 4850 z tym że myśle nad wersją z 1024 RAM. Czy jest wyraźna różnica w wydajności w stosunku do 512? Gram w 1680x1050.

Prosze abyscie mi polecili jakis model z dobrym chlodzonkiem w zestawie.

 

A moze jeszcze inaczej np. wzias jakiegos najtanszego 4870 z 512 za jakies ~~700zł? Co bedzie wydajniejsze 4850 1024 RAM czy 4870 z 512?

Edytowane przez Letaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAsz bardzo niskie tempy, u mnie w stanie spoczynku 50 stopni przy wentylowanej budzie. Co do biosu to wersje sprawdzasz w Ati Catalyst Center> Powinna być taka:113-AA48501G68.21F . Włąsnie czy ktos mógłby zrzucić ten oryginalny bios z Palit 4850 Sonic i go wstawić ponieważ moja karta zaczęła sie sypac( podczas grania rozmazuje sie obraz i wyłącza monitor) i probowałem wgrac inne biosy (które nie pomogły) a zapomniałem zrzucić oryginała?? A chce na gwarancję ja oddac

Wersja BIOS 011.007.000.000

Numer katalogowy BIOS 113-AA48501G68.24P

Data BIOS 2008/08/14

 

Mozesz podac reszte swoich oznaczen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nabyłem Palita 4850 wersję Sonic+. Poprzednio używałem Radka 3850 od PowerColora wersję PCS. Odinstalowałem elegancko poprzednie sterowniki po 3850 uwzględniając w to oczyszczenie pozostałości po sterach programikiem DriveCleaner. Teraz ważne: do 3850 używałem sterów 8.9 ( nie wyszły wtedy jeszcze 8.10 ). Do tego 4850 zainstalowałem już właśnie te 8.10. Odpalam CS:S, CoD4 i... rozczarowałem się troszkę na wygładzaniu krawędzi. Sam nie mogę w to uwierzyć ale zdecydowanie odnoszę wrażenie, że na 3850 od PC wygładzanie było lepsze.

 

Stąd moje 2 pytania:

 

Czy doświadczyliście zmiany jakości AA po zainstalowaniu 8.10?

 

Czy producent ma jakiś wpływ na jakoś AA i ogólnie grafiki?

 

Czytałem gdzieś tu ostatnio, że niestety ma a mianowicie przykładowo Palit stosuje jakieś słabsze filtry i coś tam jeszcze. Zdołowało mnie to troszkę icon_wink2.gif

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem, że będę starał się o wymianę wadliwego Palita Sonic HD4850 na Powercolor PCS+ Zerotherm. Przy Asusie można rzadko nie trafić na Glaciatora, zaś wersja non-TOP, to mogą być sztuki, które taktów TOP nie wytrzymywały, a więc gorzej z OC.

 

Powercolor PCS+ Zerotherm ma również ciche chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakoś złych opinii, jak wpisałem Zerotherm w tym temacie - nie znalazłem.

Teraz mam PC z zerotherm i jest lepszy pod wzgledem glosnosci chociaz do idealu bardzo daleko...

+ http://www.xtremesystems.org/Forums/showthread.php?t=201266 , jedna z odpowiedzi: "I bought this card but temperature is not low , on idle 54c on full load reaches 80c even at %100 fan speed and fan speed is not quiet at %100 fan speed ! why is so hot"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://translate.google.pl/translate?hl=pl...cial%26hs%3DyKx

 

Tutaj zaś pisze, że w HD3850 było głośniej, więc Powercolor ograniczył obroty - w Idle OK, ale pod obciążeniem skutkuje to bardzo wysoką temperaturą (nawet 90C).

 

No i teraz to ja nie wiem.......

 

Przy Asusie można nie trafić na Glaciatora. No i to nie jest TOP, więc z OC może być różnie, jeśli się trafi na odpad po TOP.

 

Palita Sonic znowu nie chcę brać - bo trafił mi się zepsuty.

 

Referentów nie biorę pod uwagę.

 

Jest jeszcze Sapphire Dual Slot Fan za 549 zł - podobno średnio cichy.

 

Czy tylko on jest ok w 100% ?

 

W sumie wziąłbym tego PCS+ i fanfix, a wtedy może będzie ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...