Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Cisze to ja mialem w windzie majac fana na 50% > 4400RPM i 55 stopni , co z tego. Wsadzajac wczoraj do kompa w celu upewnienia sie , jak i dzisiaj po nocy , czy aby czasem nie ozyla - karta lazila 5 minut w windzie. Temperatura , jako ze na defie mialo to 14% fana , byla tak wysoka , ze wyjmujac karte lapalem ja za rogi laminatu , zas nie dalo sie w ogole utrzymac palca na niej , nawet backplate ostro parzyl !!!

 

Soreks , ale ja o nia dbalem , wyzej nawiew. Skoro z tym nie potrafila pracowac nawet po fan fixie to co bedzie w lato , gdy temperatura wynosic bedzie po 35 stopni , a ona bedzie lazila tak jak ja zaprojektowano - 14% i okolo 1200 RPM...Smrod i dym.

Bawiłeś się w OC? Bo ja cały czas mówię o referencie na defaultowych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze uruchomienie - szachownica w biosie , przeszlo mu po instalacji sterow , lacznie pracowala moze 1 dzien - poprawnie 1 dzien z czego szachy mialem przy postach.

czyli wszystko jasne, karta uwalona na dzie dobry, felerna sztuka ile bys nie chlodzil i tak by padla kompletnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos zastanawia sie nad 4870 z glaciatorem, to z gory mowie, ze pomysl to bez sensu. Nie ma radiatorow na pamieciach, wiec grzeja sie one ochoczo do 70-80 stopni, zas sam cooler jest nieslyszalny ale tylko do 15% obrotow :damage_wall: Oryginalnego biosu nie da sie edytowac, tzn da sie o ile ktos chce pocwiczyc flashowanie po omacku :lol2:

Jak pisałem że Asus 4870 z Glaciatorem /512Mb/ to suszara to mi niektórzy nie wierzyli.

Tu masz bios przysłany przez pana z asusa do tej karty z obniżonymi prędkościami coolera - do 59*C - 20%, 60*C- 70%, 70*C - 80% itd.:

4870GLA.zip winflash2012.zip

No wlasnie nie dajmy sie zwariowac :) Mozna bylo brac asusa na glaciatorze i miec spokoj bez takich wynalazkow.

Tak ale kosztem hałasu. Edytowane przez wwd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym, OC 100% - to jest możliwe?! (pomijając FSB z rzędu 1500mhz...)

Wielu trzyma swoje PDC na 3.6Ghz. Ja trzymałem przez miesiąc, teraz nie potrafię utrzymać 3.2Ghz na 1.6v.

 

A ja dzisiaj dobiłem 110 stopni w Dead Space na zanizonym woltażu i taktowaniach, przy czym VPU nie drgnęło nawet(fan jak zawsze 100%).

 

A ptyś mnie zgrabnie unika ;)

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze uruchomienie - szachownica w biosie , przeszlo mu po instalacji sterow , lacznie pracowala moze 1 dzien - poprawnie 1 dzien z czego szachy mialem przy postach.

 

 

 

Gigabyte , ale to nie jest istotne , ref nie jest klepany przez nich.

 

Cisze to ja mialem w windzie majac fana na 50% > 4400RPM i 55 stopni , co z tego. Wsadzajac wczoraj do kompa w celu upewnienia sie , jak i dzisiaj po nocy , czy aby czasem nie ozyla - karta lazila 5 minut w windzie. Temperatura , jako ze na defie mialo to 14% fana , byla tak wysoka , ze wyjmujac karte lapalem ja za rogi laminatu , zas nie dalo sie w ogole utrzymac palca na niej , nawet backplate ostro parzyl !!!

 

Soreks , ale ja o nia dbalem , wyzej nawiew. Skoro z tym nie potrafila pracowac nawet po fan fixie to co bedzie w lato , gdy temperatura wynosic bedzie po 35 stopni , a ona bedzie lazila tak jak ja zaprojektowano - 14% i okolo 1200 RPM...Smrod i dym.

Karta z tego co piszsz uwalona od poczatku. 

 

 

 

 

Mialem przez 2 -3 tygodnie Asusa z AC i nie powiem w stresie mial te 85*C w idlu tak z 55-60*C. KArta nadal pieknie dziala i nic jej nie jest. Zadnych artow, kaszanki nic kompletnie nic. Ladny piekny czysty obrac. Asus referent. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam te foty na monitorze w pracy i może mam za słabą jakość wyświetlania, ale za nic w świecie nie widzę tam różnicy. O co biega? Dokładnie możesz coś wskazać o co biega? Może zakreśl miejsca w których to się różni?

 

Bez urazy, ale nie rób sobie żartów. A jeżeli na prawdę nie widzisz różnic, to czas już najwyższy na wizyte u okulisty. (swoją drogą gdby nv tak "czitowała", to możnaby się by było domyśleć co by się teraz już działo).

 

Spójrz więc na tekstury na kamieniach ze screenów, które zaprazentował Maxforce - część z nich wygląda jak "duchy", robią się przeźroczyste. sosen dał zresztą link to testów (http://www.alienbabeltech.com/?p=890) - tam jest widoczny dokładnie ten sam problem - tyle że widać jeszcze wyraźniej. To jest patologia.

 

Dla tych którzy nie lubią za wiele klikać:

Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

1. z hotfixem. 2 bez hotfixa, 3. nV

 

Różnice są widoczne nawet z miniaturek.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie dajmy sie zwariowac :) Mozna bylo brac asusa na glaciatorze i miec spokoj bez takich wynalazkow.

Gacek nie ma chlodzenia sekcji , ramow.

 

Bawiłeś się w OC? Bo ja cały czas mówię o referencie na defaultowych ustawieniach.

Ref , non oc.

 

Karta z tego co piszsz uwalona od poczatku. 

 

Mialem przez 2 -3 tygodnie Asusa z AC i nie powiem w stresie mial te 85*C w idlu tak z 55-60*C. KArta nadal pieknie dziala i nic jej nie jest. Zadnych artow, kaszanki nic kompletnie nic. Ladny piekny czysty obrac. Asus referent. 

Nie przecze , ale po prostu balem sie tego ponownie. Balem sie temperatur bez nawiewu , bez tego w ciagu 5 minut to smazylo sie :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yeah, udało mi się co nieco rozwiązać z input lagiem w FC2 ;)

Wystarczy włączyć wymuszanie Triple Bufferingu (polecam programem DXTweaker).

Tym sposobem w 1680x1050 z VSync nie spada poniżej 32fpsów (mi przynajmniej ;p), a lagi myszki są dosłownie baaardzo minimalne. Odczuwalne jedynie są w "safehouse'ach"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl u mnie dzis znajomy z HD4870 i tak samo jak na moim 4850 sonic mam zielona sieczke na obrazie. Jeszcze raz spytam czy moze podlaczal ktos LCD TV fullHD pod kompa i moze na opcje co pare postow wyzej skleilem zerknac ? :) Bylbym bardzo wdzieczny.

 

A i czy sprawdzal ktos te Cat 8.11 beta oprocz mnie ? I jesli tak to czy dziala wam O/C karty w riva tunerze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu trzyma swoje PDC na 3.6Ghz. Ja trzymałem przez miesiąc, teraz nie potrafię utrzymać 3.2Ghz na 1.6v.

 

A ja dzisiaj dobiłem 110 stopni w Dead Space na zanizonym woltażu i taktowaniach, przy czym VPU nie drgnęło nawet(fan jak zawsze 100%).

 

A ptyś mnie zgrabnie unika ;)

 

Nikogo nie unikam (ostatnio mało się na forum udzielam z braku czasu, choc nie powiem poczytać lubię) bo i po co przecież pisałem że na tym chłodzeniu co masz kartę uwalisz, ja mam teraz gigazłoma wersje z zalmanem 1gb i jest ok, podkręcona lajtowo na 720/1012mhz i sobie smiga na wodzie temperatury gpu nie przekracza 43c (furmark stres) na sekcje i pamięci wieje sobie fanderek 120 i boku troszkę powietrza dają 2 acutake 92, swoja droga widział ktoś vmoda do tej karty

Palato tak jak obiecałem ewentualnie mogę ci pomóc w reklamacji karty to znaczy dostarczyć Milansowi jak byę miał z tym problem, ale za procedurę reklamacyjna i czas trwania nie będę odpowiadał,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem że Asus 4870 z Glaciatorem /512Mb/ to suszara to mi niektórzy nie wierzyli.

Tu masz bios przysłany przez pana z asusa do tej karty z obniżonymi prędkościami coolera - do 59*C - 20%, 60*C- 70%, 70*C - 80% itd.:

Doszedlem juz do ladu z rbe, wiec jesli chcesz moge Ci podeslac mojego biosa - od standartowego rozni sie tym, ze ma 800MHz na rdzeniu, a obroty wentyla sa sporo ograniczone - 15% jest bodajze do 60-70 stopni. Efekt jest taki, ze grafa jest przez wiekszosc czasu niemal nieslyszalna, a minus to oczywiscie tempy. Pod 3dm06 z aax4 grafa rozgrzewa sie do maksymalnie 85 na rdzeniu, ale referenty moga pracowac nawet w wyzszych temperaturach, wiec i asus nie powinien narzekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedlem juz do ladu z rbe, wiec jesli chcesz moge Ci podeslac mojego biosa - od standartowego rozni sie tym, ze ma 800MHz na rdzeniu, a obroty wentyla sa sporo ograniczone - 15% jest bodajze do 60-70 stopni. Efekt jest taki, ze grafa jest przez wiekszosc czasu niemal nieslyszalna, a minus to oczywiscie tempy. Pod 3dm06 z aax4 grafa rozgrzewa sie do maksymalnie 85 na rdzeniu, ale referenty moga pracowac nawet w wyzszych temperaturach, wiec i asus nie powinien narzekac.

Dzięki ale wysłałem na gwarancję - zepsuta regulacja coolera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie unikam (ostatnio mało się na forum udzielam z braku czasu, choc nie powiem poczytać lubię) bo i po co przecież pisałem że na tym chłodzeniu co masz kartę uwalisz, ja mam teraz gigazłoma wersje z zalmanem 1gb i jest ok, podkręcona lajtowo na 720/1012mhz i sobie smiga na wodzie temperatury gpu nie przekracza 43c (furmark stres) na sekcje i pamięci wieje sobie fanderek 120 i boku troszkę powietrza dają 2 acutake 92, swoja droga widział ktoś vmoda do tej karty

Palato tak jak obiecałem ewentualnie mogę ci pomóc w reklamacji karty to znaczy dostarczyć Milansowi jak byę miał z tym problem, ale za procedurę reklamacyjna i czas trwania nie będę odpowiadał,

Moj Gigazlom w ogole furmarka nie potrafil przejsc , freez kompa + lamiacie sie tekstury po paru sekundach. Krotka pilka - jesli tego nie przejdzie to predzej czy pozniej to zdechnie. U mnie zdechl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage dostałeś nowego ?, jeśli tak to jak sie sprawuje, w sumie po tym co zachwalali w recenzjach myślałem że to super karta, ale w mojej ocenie jest ch..a warta, praktycznie zerowe oc te samsungi nie chcą latać więcej jak 2030mhz a rdzeń maxymalnie 750mhz ( w zależności od sterowników) gdzie te 800mhz na gpu i 2200 na pamięciach z recki na guru3d, nawet vmoda do tego nie ma co by ją dobić do końca, mało tego cewki w stresie zachowują się jak świerszcze w porze godowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptys , ja mialem referenta , referent jest na Quimondach. Wymiana sztuka za sztuke , ale jak mowilem - juz ATI nie chcialem , mam spowrotem nV i nie narzekam. GPU ATI nie jest zle , jest swietne i przyznaje to bez bicia , ale o kartach mam zle zdanie i tyle. Referent byl dla mnie jedyna sensownym wyborem : radiatory na vrm i memkach , ale przez to kosiarka nie dalaby mi grac w nocy.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale nie rób sobie żartów. A jeżeli na prawdę nie widzisz różnic, to czas już najwyższy na wizyte u okulisty. (swoją drogą gdby nv tak "czitowała", to możnaby się by było domyśleć co by się teraz już działo).

 

Spójrz więc na tekstury na kamieniach ze screenów, które zaprazentował Maxforce - część z nich wygląda jak "duchy", robią się przeźroczyste. sosen dał zresztą link to testów (http://www.alienbabeltech.com/?p=890) - tam jest widoczny dokładnie ten sam problem - tyle że widać jeszcze wyraźniej. To jest patologia.

 

Dla tych którzy nie lubią za wiele klikać:

[obrazki]

 

 

1. z hotfixem. 2 bez hotfixa, 3. nV

 

Różnice są widoczne nawet z miniaturek.

Tutaj owszem są widoczne. Zastanawia mnie tylko, czy ten efekt przezroczystości był zamierzonym wpływającym na poprawieniem wydajności kosztem jakości, czy tez przypadkowym? Co na ten temat pisze ATI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptys , ja mialem referenta , referent jest na Quimondach. Wymiana sztuka za sztuke , ale jak mowilem - juz ATI nie chcialem , mam spowrotem nV i nie narzekam. GPU ATI nie jest zle , jest swietne i przyznaje to bez bicia , ale o kartach mam zle zdanie i tyle. Referent byl dla mnie jedyna sensownym wyborem : radiatory na vrm i memkach , ale przez to kosiarka nie dalaby mi grac w nocy.

No ale przeciez wystarczy zainstalowac Accelero i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj owszem są widoczne. Zastanawia mnie tylko, czy ten efekt przezroczystości był zamierzonym wpływającym na poprawieniem wydajności kosztem jakości, czy tez przypadkowym? Co na ten temat pisze ATI?

Są bardziej widoczne. Osoby które były odpwiedzialne za tego hotfixa raczej na pewno dobrze o tym wiedziały, poza tym od ręki on nie wszyszedł - tak samo musiał przejść pewne testy wewnątrz. Co na to odpowie ati ? Albo będzie milczało, albo wycofają się z tego pomysłu, o ile podniesie się jakaś wrzawa wśród recenzentów lub użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos ma na zbyciu chlodzenie z referenta 4870 to chetnie kupie.. potrzebne mi sa srubki - wiecej info podalem tutaj gielda

szukalem w wawie po sklepach na wolumenie u zegarmistrza i qrwa nigdzie nie maja takich srubek :/

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są bardziej widoczne. Osoby które były odpwiedzialne za tego hotfixa raczej na pewno dobrze o tym wiedziały, poza tym od ręki on nie wszyszedł - tak samo musiał przejść pewne testy wewnątrz. Co na to odpowie ati ? Albo będzie milczało, albo wycofają się z tego pomysłu, o ile podniesie się jakaś wrzawa wśród recenzentów lub użytkowników.

Kamień jednak powinien mieć taką formę jak to zaprojektował producent gry. I to on powinien się wypowiadać, czy dopuszczalne jest aby część wyświetlanych tekstur w tym przypadku kamieni była półprzezroczysta. Na to też powinno ATI odpowiedzieć, czy nastąpił błąd, czy też celowo to wprowadzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maxymili

 

Co do tego że muszą odpowiedziec producenci gry, to chyba znowu żarty sobie robisz. Zresztą... skoro karta nv generuje taki sam obraz, jak ati przed optymalizacją (która musi pod kątem wydajności dodatkowo gonić nv i nadrabia dzięki temu hotfixowi fps) to chyba wszystko jest jasne.

btw - to nie koniec:

 

http://www.pcgameshardware.com/aid,665049/...phical_details/

 

Tym razem pod lupę wzięto m.in. wodę w UT3...

 

Kosiarz - pozdro z bialej

Heh, w końcu ktoś z okolicy. :) Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maxymili

 

Co do tego że muszą odpowiedziec producenci gry, to chyba znowu żarty sobie robisz. Zresztą... skoro karta nv generuje taki sam obraz, jak ati przed optymalizacją (która musi pod kątem wydajności dodatkowo gonić nv i nadrabia dzięki temu hotfixowi fps) to chyba wszystko jest jasne.

btw - to nie koniec:

 

http://www.pcgameshardware.com/aid,665049/...phical_details/

 

Tym razem pod lupę wzięto m.in. wodę w UT3...

Catalyst A.I mozna przeciez wylaczyc (a po to on chyba jest, ma podniesc wydajnosc i chcac lepsza jakosc widac ze sie tego nie wlacza). Dlatego u mnie zawsze jest wylaczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...