Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Byl u mnie dzis znajomy z HD4870 i tak samo jak na moim 4850 sonic mam zielona sieczke na obrazie. Jeszcze raz spytam czy moze podlaczal ktos LCD TV fullHD pod kompa i moze na opcje co pare postow wyzej skleilem zerknac ? :) Bylbym bardzo wdzieczny.

 

A i czy sprawdzal ktos te Cat 8.11 beta oprocz mnie ? I jesli tak to czy dziala wam O/C karty w riva tunerze ?

Kolego. Mój kolega kupił PS3 i kabel HDMI-HDMI za 75zł i co? 1080p nie działało. Miał cały zielony obraz i jakiś latający śnieg. Wziąłem swój kabel za 20zł i eureka. Zmienił kabel na najtańszy w media expercie i problem z głowy. Proponuję to samo. Pewnie masz HDMI-DVI? U mnie bez problemów od roku, czyli od kąd kupiłem Samsunga (wtedy był jeszcze x1800XT).

 

Jeśli chodzi o referaty to ja od początku ich istnienia mam gigashita, zaraz po nim dokupiłem Accelero S1 rev.2 i 120mm+80mm i max w lato 55st. Karta działa bezproblemowo od poczatku po vmodach i zegarach 780/1200MHz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maxymili

 

Zresztą... skoro karta nv generuje taki sam obraz, jak ati przed optymalizacją (która musi pod kątem wydajności dodatkowo gonić nv i nadrabia dzięki temu hotfixowi fps) to chyba wszystko jest jasne.

No więc właśnie o to mi chodzi:

4870 za 750zł

280 za 1250zł

To najtańsze karty na skąpcu, więc jeżeli ktoś musi kogoś gonić to chyba raczej trzeba przyjmować w jednej klasie cenowej. Nie? za niewiele więcej niż 280 jest 4870x2 to może porównuj ich wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przeciez wystarczy zainstalowac Accelero i jest OK.

 

 

 

 

Jeśli chodzi o referaty to ja od początku ich istnienia mam gigashita, zaraz po nim dokupiłem Accelero S1 rev.2 i 120mm+80mm i max w lato 55st. Karta działa bezproblemowo od poczatku po vmodach i zegarach 780/1200MHz :)

 

Chyba sobie zartujecie. Nie po to placi sie pokazna sume za grafike by pozniej pajacowac i kombinowac jak ja schlodzic by ta poprawnie i stabilnie pracowala. Jesli chcecie bawic sie w to - nie wzbraniam , ja nie jestem taka osoba. Nigdy nie musialem pajacowac przy nV , teraz po wymianie z 4850 tez - a najlepsze , ze ta ciut mocniej ma rozgrzany GPU ,a nie widac tego po tempach jakie mam w budzie , po wentylu - nadto...nic nie musialem pajacowac. Moj stary GSO od Galaxy grzal sie mocniej od 4850. W stresie lapal okolo 71 w Crysisie po dlugich wojazach , nigdy nie zawiesil sie , nie mialem problemow przez temperatury , nic nie musialem dodawac , modowac , czy wymieniac oryginalne chlodzenie. R4850 grzal sie w Crysisie do 61 stopni , czyli o 10 mniej ale pcb , radiatory - parzyly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie zartujecie. Nie po to placi sie pokazna sume za grafike by pozniej pajacowac i kombinowac jak ja schlodzic by ta poprawnie i stabilnie pracowala. Jesli chcecie bawic sie w to - nie wzbraniam , ja nie jestem taka osoba. Nigdy nie musialem pajacowac przy nV , teraz po wymianie z 4850 tez - a najlepsze , ze ta ciut mocniej ma rozgrzany GPU ,a nie widac tego po tempach jakie mam w budzie , po wentylu - nadto...nic nie musialem pajacowac. Moj stary GSO od Galaxy grzal sie mocniej od 4850. W stresie lapal okolo 71 w Crysisie po dlugich wojazach , nigdy nie zawiesil sie , nie mialem problemow przez temperatury , nic nie musialem dodawac , modowac , czy wymieniac oryginalne chlodzenie. R4850 grzal sie w Crysisie do 61 stopni , czyli o 10 mniej ale pcb , radiatory - parzyly...

Ty miałeś przecież uwaloną sztukę od początku więc co się czepiasz wszystkich radeonów. Ja na początku miałem referenta i bez modowania chłodzenia, karta normalnie działała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie musialem pajacowac przy nV , teraz po wymianie z 4850 tez - a najlepsze , ze ta ciut mocniej ma rozgrzany GPU ,a nie widac tego po tempach jakie mam w budzie , po wentylu - nadto...nic nie musialem pajacowac.

Na co zmieniłeś?

 

Ja wcześniej pisałem, że mi karta łapie zwisy w FC2. Już nie:) Radiatorek z połowy sekcji zasilania odpadł:) Dodam, że bez niego karta była stabilna w 2D i UVD. I przez długi czas w grze. Teraz nie wiesza się wcale - oby nie odpadł ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie o to mi chodzi:

4870 za 750zł

280 za 1250zł

To najtańsze karty na skąpcu, więc jeżeli ktoś musi kogoś gonić to chyba raczej trzeba przyjmować w jednej klasie cenowej. Nie? za niewiele więcej niż 280 jest 4870x2 to może porównuj ich wydajność?

Tak na szybko - HD4870 jest w owym sklepie niedostępny, czyli cena może w kazdej chwili się zmienić (ba.. jest to więcej niż pewne). Zresztą - nawet gdyby towar był na stanie, to cena nie musiałaby być taka, jaka widnieje w cenniku, ale prawdopodobieństwo takiego błędu byłoby znacznie mniejsze. Swoją drogą - zwykły gtx260 lub wersja z 216sp będzie dla niego godnym rywalem. 280'tka jest już za mocna dla 4870.

 

Tu - http://www.computerbase.de/artikel/hardwar...rformancerating ładnie jest to podsumowane.

 

edit: najtańszy hd4870 512MB dostępny od ręki kosztuje ok 900 zł. Gtx260 216sp ok 1070 zł. Różnica wcale nie jest taka duża, jeżeli weźmiemy też pod uwagę to, że gtx ma pewną przewagę w postaci większego vramu, którego nigdy za wiele.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko - HD4870 jest w owym sklepie niedostępny, czyli cena może w kazdej chwili się zmienić

280 w tamtym też nie jest dostępny i tez cena wzrośnie. za to 4870 jest dostępny taniej w pixmani ale tego sklepu po prostu nie polecam bo ma złe opinie. Tylko dlatego go nie zacytowałem. Ogólnie jednak czepiasz się szczegółu gdy chodzi o ogół. Cenowo 280 jest porównywalny do 4870x2 więc i wydajnościowo porównuj go w tej półce.

Jedynie 743 PLN z kodem Bon06

 

Produkt sprzedany przez : Pixmania.com

2 lata gwarancji - Przy płaceniu kartą pobieramy kwotę w momencie wysłania przez nas przesyłki - 10 dni usatysfakcjonowany lub zwrot kosztów ...

Produkt dostępny

Ja bym poczekał zamiast tam kupować, ale co do ceny to chyba wszystko wyjaśnia?

260@216 jest porównywalny z 4870 ale na pewno nie ucieka mu wydajnościowo a jednak jest znacznie droższy. Więc także nie ma sensu. Jeden test niczego nie załatwia bo w innym wypada słabiej.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań już marudzić - po prostu trafiłeś na uwaloną kartę i tyle. Zdarza się.

Póki nie ma zbyt wielu podobnych przypadków, psioczenie na całą serię HD48xx, a tym bardziej na markę Ati nie ma najmniejszego sensu.

 

 

Ty miałeś przecież uwaloną sztukę od początku więc co się czepiasz wszystkich radeonów. Ja na początku miałem referenta i bez modowania chłodzenia, karta normalnie działała.

Zrozumieliscie o czym pisalem? Nic nie mowilem o tym , ze mialem zwalona sztuke. Pisalem o temperaturach. To jest nienormalne aby referent grzal sie tak bardzo , mimo niby 61 na gpu , ze karty nie da sie dotknac , wyjac z kompa , w ktorym pracowala ledwo 5 minut. Wyciagalem ja parzac lapy , zas po wyjeciu od razu na podloze bo nie dalo sie jej utrzymac. Nic nie pisalem o wadliwym dzialaniu , a o tym jak to sie grzeje w kontekscie braku modow - nie mam zamiaru ich robic skoro tak zostalo to skonstruowane.

 

Czy ja psiocze na ATI? Moze czytac dokladniej , pisalem kilkukrotnie , ze to swietne GPU , ale karty sa tandetnie robione , oszczedzaja na chlodzeniu , robia ciecia tam gdzie nie trzeba aby to w ogole bylo konkurencyjne cenowo.

 

Tyle <_<

 

Na co zmieniłeś?

nV.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

280 w tamtym też nie jest dostępny i tez cena wzrośnie. za to 4870 jest dostępny taniej w pixmani ale tego sklepu po prostu nie polecam bo ma złe opinie. Tylko dlatego go nie zacytowałem. Ogólnie jednak czepiasz się szczegółu gdy chodzi o ogół. Cenowo 280 jest porównywalny do 4870x2 więc i wydajnościowo porównuj go w tej półce.

Mącisz strasznie.

Ja przecież mówiłem o hd4870 i gtx 260. Napisałem, że moim zdaniem konkurentem wydajnościowym hd4870 jest gtx260/gtx216sp i dalej to podtrzymuję.

Widać to zresztą po testach - i nie tylko tych na computerbase (zresztą jest to dobry serwis). A to że znajdziesz wykres w którym hd4870 wygrywa z gtx260 (lub nawet i cały test, w którym o ironio brały udział tytuły, które można policzyć na palcach jednej ręki), to jeszcze nie za wiele to znaczy, tym bardziej że karty mają przecież różną architekturę, normalne jest więc to, że w niektórych tytułach wygra Ati a w niektórych GF - jednak to ten drugi w ostatecznym rozrachunku wypadnie lepiej. A ty się jeszcze za przeproszeniem wpieprzas* z wyraźnie już wydajniejszym gtx280. Co do cen - akurat ich dałem z jednego sklepu i tyczyły się one zarówno hd4870 jak i gtx260 216, więc karty żadnego producenta nie skrzywdziłem. Dlaczego moim zdaniem cena gtx260 jest jeszcze w miarę konkurencyjna względem hd4870 - też w ostatnim zdaniu napisałem (vram).

Zakupy w pixamanii darowałbym sobie - mamy tu akurat podobne zdanie - widać to zresztą po opiniach. Poza tym ewentualny serwis masz we Francji.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumieliscie o czym pisalem? Nic nie mowilem o tym , ze mialem zwalona sztuke. Pisalem o temperaturach. To jest nienormalne aby referent grzal sie tak bardzo , mimo niby 61 na gpu , ze karty nie da sie dotknac , wyjac z kompa , w ktorym pracowala ledwo 5 minut. Wyciagalem ja parzac lapy , zas po wyjeciu od razu na podloze bo nie dalo sie jej utrzymac. Nic nie pisalem o wadliwym dzialaniu , a o tym jak to sie grzeje w kontekscie braku modow - nie mam zamiaru ich robic skoro tak zostalo to skonstruowane.

 

Czy ja psiocze na ATI? Moze czytac dokladniej , pisalem kilkukrotnie , ze to swietne GPU , ale karty sa tandetnie robione , oszczedzaja na chlodzeniu , robia ciecia tam gdzie nie trzeba aby to w ogole bylo konkurencyjne cenowo.

Tak, ale czy to, że karta jest gorąca na referencyjnym chłodzeniu Ci przeszkadza? Przecież to referent, czego Ty od tego chłodzenia wymagasz. Moja też była gorąca i mi to nie przeszkadzało, było za ciepło na referencie do OC to kartę zwodowałem i po kłopocie, mimo tego dało rade pracować sobie spokojnie na tym referencyjnym chłodzeniu, ale nie było mowy o większym OC.

 

I w dodatku "psioczysz" na radeony, twierdząc, jakoby trzeba było robić mody żeby karta pracowała stabilnie, otóż nie trzeba robić takowych modów. Wkładasz kartę i działa, nie widzę problemów. Ponarzekałeś w jednym poście i powiedziałeś to co powiedzieć chciałeś, 10x nie trzeba tego powtarzać. Wszyscy wiedzą o Twojej padniętej karcie i o oparzeniach na palcach, tyle wystarczy.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale czy to, że karta jest gorąca na referencyjnym chłodzeniu Ci przeszkadza? Przecież to referent, czego Ty od tego chłodzenia wymagasz. Moja też była gorąca i mi to nie przeszkadzało, było za ciepło na referencie do OC to kartę zwodowałem i po kłopocie, mimo tego dało rade pracować sobie spokojnie na tym referencyjnym chłodzeniu, ale nie było mowy o większym OC.

 

I w dodatku "psioczysz" na radeony, twierdząc, jakoby trzeba było robić mody żeby karta pracowała stabilnie, otóż nie trzeba robić takowych modów. Wkładasz kartę i działa, nie widzę problemów. Ponarzekałeś w jednym poście i powiedziałeś to co powiedzieć chciałeś, 10x nie trzeba tego powtarzać. Wszyscy wiedzą o Twojej padniętej karcie i o oparzeniach na palcach, tyle wystarczy.

1. Czego oczekuje? Raczysz zartowac. Od zawsze kupowalem referenty , z tym ze mialy logo nV i nie dosc ,ze nie grzaly sie to nie parzyly - warunek stabilnosci skoro vrm doslownie plonie.

2. Ciekawe po co w takim razie daje sie radiatory na vrm przy 4850. Pewnie dla jaj , ciekawe czemu w Sonicach ludzie daja radiatory tez na ram , przeciez w standardzie nie ma tego , po co ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czego oczekuje? Raczysz zartowac. Od zawsze kupowalem referenty , z tym ze mialy logo nV i nie dosc ,ze nie grzaly sie to nie parzyly - warunek stabilnosci skoro vrm doslownie

Przeciętny człek bierze referenta i tyle mu starcza. Co go obchodzi temperatura karty, działa to działa i tyle. Skoro bierzesz refy i nie kręcisz to chyba więcej Ci nie potrzeba. Jest stabilnie na referencie? Jest. Przynajmniej u mnie było "extra" stabilnie.

 

2. Ciekawe po co w takim razie daje sie radiatory na vrm przy 4850. Pewnie dla jaj , ciekawe czemu w Sonicach ludzie daja radiatory tez na ram , przeciez w standardzie nie ma tego , po co ?

Miałem na myśli referenty, na myśl nie przyszły mi tu niereferencyjne konstrukcje. To chyba logiczne skoro rozmawiamy o Twoim referencyjnym radeonie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie referencyjne daje radę a co wymyślają producenci to już ich sprawa:) Daje radę w sensie stabilności karty.

 

Panowie...wydaje mi się, że Firekage nawet nie miał tej karty;P Mam rację? Jaką masz teraz? To tajemnica jakaś? Pochwal się skoro jesteś tak zadowolony. LoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeony co najmniej od 9500 potrzebowaly chlodzenia sekcji zasilajacej tylko przy oc. Jesli ati twierdzi, ze moze ona na nowych referentach pracowac bez nawiewu czy radiatorow to najwyrazniej tak jest. Watpie by nie sprawdzali stabilnosci kart, o ktorych wiedzieli ze beda sie sprzedawac jak cieple buleczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się że sprawdzili stabilność. Tylko że nie w takich warunkach jakie panują w domach i ciasnych obudowach. Pewnie sprawdzali w temperaturze 21* (chyba taka się zwie "pokojowa"). Imho mogli by z tymi referentami coś zrobić żeby AŻ tak się nie grzały. Swoją drogą u mnie referent PowerColora działał przez ponad miesiąc w zamkniętej budzie bez bezpośredniego nawiewu na karte (normalna cyrkulacja w budzie) i do tej pory jest bezproblemowo. Ze 3 tygodnie temu zmieniłem chłodzenie, bo trafiła mi się okazja. I tylko dlatego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie referencyjne daje radę a co wymyślają producenci to już ich sprawa:) Daje radę w sensie stabilności karty.

 

Panowie...wydaje mi się, że Firekage nawet nie miał tej karty;P Mam rację? Jaką masz teraz? To tajemnica jakaś? Pochwal się skoro jesteś tak zadowolony. LoL

 

Jesli chcesz to bez problemow moge walnac fote faktury , jej korekte z wymiany na Asusa. Na co mi wymieniono? GTX+ Dark Knight.

 

Masz

Dołączona grafika

Przyjrzyj sie co jest pod wentylami. Slabo widoczne , ale radiator refa jest charakterystyczny , karta jest czerwona.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firekage

Ale po co mnie zacytowałeś? Ja napisałem, że zmieniłem chłodzenie ale napisałem też, na jakich taktach u mnie pracuje od wprowadzenia 4850 na rynek i nic się nie dzieje. Druga sprawa to kto wyjmuje co pięć minut kartę? Skoro jesteś taki tradycjonalista to po co tam zaglądasz? Raz włożona karta nie powinna być wyciągana. A skoro producent sprzedaje z takim wyposażeniem a nie innym to znaczy, że jest wystarczające. Ja i tak bym zmienił, nawet wtedy, gdybym nie kręcił. Powód? Niestety referat jest zbyt głośny. Gdybym dalej miał fabryczne chłodzenie to chyba bym oszalał. Więc odkąd pamiętam, zawsze zmieniam chłodzenie na wydajne i ciche. ;) Widocznie do twojego sklepu trafiły jakieś padaki. Ale to nie powód do takiego żalu. To tylko elektronika i ma prawo się psuć. Poczytaj o nv, które obwinia użytkowników laptopów, że za długo na nich pracują i dla tego ich GPU padają! :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynajmę chłodzenie z referencyjnego radeona powercolor 4870 na maxymalnie 30dni

najlepiej przez allegro, podajesz cene na pm i gra wplacam z gory. po 30 dniach lub wczesniej zwracam chlodzenie w oryginalnym stanie ;)

1 warunek, chlodzenie musi byc w doskonalym stanie, nie wyrobione srubki etc ;)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany mam problema z DRV.

 

Już wcześniej pisałem że mam problem z DRV , nie moge zainstalować ani HOT FIXA 8.10 ani BETA 8.11 nie wykrywa mi wtedy CF , a VISTA pisze że zatrzymal jedno urzadzenie KOD43 :blink: , ktoś wie jak to rozwiązać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kosziarz

No i dalej nie podważysz twierdzenia że cena jakość jest daleko po stronie ATI a nowe wynalazki nVidii są po prostu dużo za drogie szczególnie po podwyżce $.

Karty we Francji nie kupował bym pomimo, że teoretycznie gwara należy się także w Polsce. Pomimo tego, że ostatnio pixmania nieco poprawiła swoje opinie. Zresztą nVidia też tam wyjdzie pewnie taniej.

Co do computerbase to popieram tezę, że to dobry serwis, szkoda tylko, że nie zawsze ma rację, ten sam serwis udowadniał, że 2900XT jest wydajniejszy od 8800GT. Dziesiątki testów w grach etc. Potem wykazał także przewagę 2600XT nad 8600GT i równowagę z GTS. Co innego jednak na ten temat orzekł rynek.

Tym razem także rynek rozsądzi czy za 1 klatkę więcej w ulubionej grze gdzie i tak mamy już 40 FPS warto dopłacić 200 lub więcej złotych od 4870 do 260@216. No oczywiście, że nie warto. Może warto by było, gdyby nowa karta nV nie miała żadnych problemów, ale tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do tych co podkrecili plait radeon 4850 sonic :S czy zmienialiscie radiator? czy zakladaliscie cos na pamieci czy daliscie wyzsze napiecie w biosie? oraz ostatnie jaki macie system operacyjny;]

 

dzieki za odpowiedz:} o ile sie taka zdazy:(

czy ktos odpowie?:> bylbym wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update do postu #5831.

 

Klonowanie dziala tylko i wylacznie jezeli ma obu wyswietlaczach jest ta sama rozdzielczosc. Czy tak ma byc to nie wiem, kto z was uzywa klonowania na HD4850 ?

 

Mam tez kolejne pytanie zwiazane z ta karta. Jak odpalic sprzetowe dekodowanie filmow HD ? Jakie kodeki trzeba zainstalowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...