Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos odpowie?:> bylbym wdzieczny

yo

 

Radiatora nie zmienialem, voltow nie dodawalem, pamieci mam, gołe windows xp :) Kreci sie :770/1115 (w smarkach mam artefakty), grac moge przy 750/1100 bez problemu, tempy to o ile pamietam rdzien do 60 dochodzi (chyba), pamieci nawet 75.

 

carver88:

Co do klonowania to samo powinno wykryc rozdzialke i ustawic taka sama na TV. Zmieniajac nawet na duzo wieksza anizeli max rozdzielczosc monitora, to widzisz tylko czesc pulpitu, przesuwajac myszke do jego krawedzi obraz si eprzesuwa i widzisz nastepny fragment :) Mniej wiecej tak to wyglada.

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to extremalne problemy :lol2: , umnie kręci się 700/1500/1270. Zawsze zdarzają się mało rozgarnięci ludzie , którzy nie potrafią kręcić lub trafiła się słabiutka sztuka. Poza tym gtx260 216 ma napięcie na gpu 1.06v , a zwykły gtx260 1.12v(zapas do 1.18v). Kończe bo to nie temat o kartach nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład taki:

260@216 bez OC karta, która jako jedną z zalet usprawiedliwiających wyższą cenę niż 4870 podajecie lepsze OC. A tu kolega kupił i ma zerowe OC. Czytałem też o problemach z artefaktami etc.

Ale "kręci" tylko margines społeczeństwa. 98% użytkowników nawet nie wie, że istnieje PPC. Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dziś dotarł do mnie nowiutki radek hd4850 PSC+ co sadzicie o tych temperaturach w trybie 2D są dość wysokie może to wina nie wygrzanej pasty ?

potwierdzaja sie opinie o PCS+ z zagranicznych recenzji, ze chlodzenie jest lipne... ale ladnie wyglada ;]

dobrze ze nie czekalem i wzialem GS-a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czego oczekuje? Raczysz zartowac. Od zawsze kupowalem referenty , z tym ze mialy logo nV i nie dosc ,ze nie grzaly sie to nie parzyly - warunek stabilnosci skoro vrm doslownie plonie.

2. Ciekawe po co w takim razie daje sie radiatory na vrm przy 4850. Pewnie dla jaj , ciekawe czemu w Sonicach ludzie daja radiatory tez na ram , przeciez w standardzie nie ma tego , po co ? :)

A ja myslałem że karta graficzna jest od wyswietlania obrazu... :blink: najwyraźniej Ty oczekujesz żeby "nie parzyła" - przecierz to śmieszne! Karte przykręcić i nie dotykać! Dkoro nie lubisz bawić się w modowanie przeróbki to po kiego ją ciągle obmacywałeś? Po to żeby ciągle pisać jaka ona gorąca? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to lepiej dokleić ... tylko tym razem porządnie odtłuść powierzchnię, żeby się lepiej trzymały

fotka

 

W takim razie, czy lepiej kompletnie odkleić radiatory z zestawu Accelero, które trafiły na miejsca oznaczone krzyżykiem, i dać je na sekcję zasilania, czy tylko przykleić na nią dwa niebieskie Zalmany, a resztę zostawić, jak jest?

 

BTW czy to normalne, że w GPU-Z raz zegar / pamięć pokazuje jako 500/700 MHz, a innym razem jako 625/990 MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Tym razem także rynek rozsądzi czy za 1 klatkę więcej w ulubionej grze gdzie i tak mamy już 40 FPS warto dopłacić 200 lub więcej złotych od 4870 do 260@216. No oczywiście, że nie warto. Może warto by było, gdyby nowa karta nV nie miała żadnych problemów, ale tak nie jest.

O ile 512MB okaże się w jakimś tytule niewsytarczające, to będzie to kilkadziesiąt % różnicy wydajności. Dobrym przykładem jest np. Crisis, gdzie hd4850 z 1GB vramu potrafi rozłożyć hd4870. Są też inne gry, które na pewnych ustawieniach (wszystko na v. high) czerpią mniejsze lub większe korzyści z vramu większego niż 512MB... (np. COJ, COH, WiC, Graw2, Stalker, Cod4, Bioshock pod DX10, PT Boats: Knights of the Sea, Enemy Territory Quake Wars.) i "raczej" ich liczba nie będzie się zmniejszać. A nikt przecież z tymi kartami nie gra bez fsaa (a już na poziomie 4x - zajmowany wtedy vram stanowi ~170-180% poziomu zajęcia vramu bez włączonego aa) czy w rozdziałce 800x600 lub 1024x768, etc. Co do problemów nv... piszesz to tak, jakby ati miało ich znacznie mniej. A tak nie jest... Co do o/c - do tej pory zdarzają się userzy (i raczej się to nie zmieni, bo nie wszyscy musza się tym interesować), którzy nie potrafią (lub ewentualnie nie pamiętają) nawet podpiąć wszystkich kabli zasilających do grafy a ty tu wyskakujesz z tak "extremalnie trudnym" zadaniem, jakim jest o/c. :unsure: Poza tym znakomita większość gtx'ów podatność na o/c ma dość sporą. To już raczej Eot. Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myslałem że karta graficzna jest od wyswietlania obrazu... :blink: najwyraźniej Ty oczekujesz żeby "nie parzyła" - przecierz to śmieszne! Karte przykręcić i nie dotykać! Dkoro nie lubisz bawić się w modowanie przeróbki to po kiego ją ciągle obmacywałeś? Po to żeby ciągle pisać jaka ona gorąca? :lol2:

Bo nie lubie miec piekarnika w budzie? Bo nie mam zamiaru placic za karte i doplacac do innego chlodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myslałem że karta graficzna jest od wyswietlania obrazu... :blink: najwyraźniej Ty oczekujesz żeby "nie parzyła" - przecierz to śmieszne! Karte przykręcić i nie dotykać! Dkoro nie lubisz bawić się w modowanie przeróbki to po kiego ją ciągle obmacywałeś? Po to żeby ciągle pisać jaka ona gorąca? :lol2:

Nie karm trolla!

Jego "metodologie" testow pochodza z innego swiata :wink:

Zaraz pojde do sklepu kupic cos od NV z nastawieniem, ze karta to badziew i majac na uwadze tylko negatywane opinie o tej karcie.

Jak sadzicie, co z tego wyjdzie??

Chociazby czarne PCB u nv moze zepsuc przyjemnosc z grania drastycznie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zrozumiesz, że trafiłeś na UWALONĄ sztukę?

Kiedy zrozumiesz ,ze nie pisze o GPU , ze nie czepiam sie ATI , ze podobala mi sie wydajnosc tego , a czepiam sie referencyjnego chlodzenia? Glosne , malo wydajne , parzace , podgrzewajace ramy i to ostro...mimo prawie 9000 rpm na budziku.

 

Wiem jakie tempy mam w lato u siebie . EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zrozumiesz ,ze nie pisze o GPU , ze nie czepiam sie ATI , ze podobala mi sie wydajnosc tego , a czepiam sie referencyjnego chlodzenia? Glosne , malo wydajne , parzace , podgrzewajace ramy i to ostro...mimo prawie 9000 rpm na budziku.

Ok ale czemu w takim razie kupiles referenta ? Przeciez czytasz i zagladasz do tego topiku od dawna wiec powinienes wiedziec , ze referent nadaje sie do tego zeby zamontowac na nim Accelero :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy może ktoś się orientuje, jak można regulować obroty w Zalmanie, który posiada złącze 2 pinowe na Gigabycie 4850 ? :damage_wall: Programowa regulacja obrotów nie działa oraz nie widzę regulatorów napięcia dla złącz 2 pinowych. Poza tym karta wypaśna - fajnie się kręci i temperatura niska.

 

Pozdro

Edytowane przez martinc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale czemu w takim razie kupiles referenta ? Przeciez czytasz i zagladasz do tego topiku od dawna wiec powinienes wiedziec , ze referent nadaje sie do tego zeby zamontowac na nim Accelero :)

Tak , owszem , czytam. Prosilem jednak tez o nagranie glosnosci , ale olano to. Zas co do temperatur. Tutasj nie idzie o samo GPU , na nim mialem 61 , gdy na GSO 71. GSO nie byl w 55nm , a mimo to - karta ATI grzala sie i to ostro.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale olano to

Olano to, miedzy innymi ze wzgledu na to, ze tocza sie tu tego rodzaju bezprzedmiotowe dyskusje. Swiata nie zmienisz, chcesz wydajna karte z rownie wydajnym i cichym systemem chlodzenia, to albo mozesz liczyc na laske ktoregos z producentow, albo bierzesz sprawy w swoje rece. Narzekasz na to, ze wowczas wzroslyby koszty. A mylisz, ze gdyby montowany fabrycznie uklad byl wyzszej jakosci, to w zaden sposob nie odbiloby sie to na cenie? Tak przynajmniej masz wybor.

 

Nikt nie zrobil ci pomiarow glosnosci, ale tez nikt nie byl do tego zobligowany. W koncu to nie forum obslugi technicznej ATi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , owszem , czytam. Prosilem jednak tez o nagranie glosnosci , ale olano to. Zas co do temperatur. Tutasj nie idzie o samo GPU , na nim mialem 61 , gdy na GSO 71. GSO nie byl w 55nm , a mimo to - karta ATI grzala sie i to ostro.

Jest duzo testów z pomiarem głosnosci. Mogłes tam zajrzec i sprawdzic poziom hałasu. Nikt nigdy nie twierdził, ze ta chłodzenie referencyjne jest ciche, ale pozwala ono na zachwanie stabilosci karty. Jak juz wczesniej napisałem miałem to chłodzenie przez tydzien latem, obudowa na pewno szczelniejsza niz Twoja, z jednym wentylatorem wyciagajacym powietrze oraz chłodzeniem pół-pasywnym na CPU i karta działała jak nalezy.

 

To jeszcze porownaj wydajnosc obu konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zrozumiesz ,ze nie pisze o GPU , ze nie czepiam sie ATI , ze podobala mi sie wydajnosc tego , a czepiam sie referencyjnego chlodzenia? Glosne , malo wydajne , parzace , podgrzewajace ramy i to ostro...mimo prawie 9000 rpm na budziku.

 

Wiem jakie tempy mam w lato u siebie . EOT

ale kiedy zrozumiesz ze trafiles uwalona sztuke? :wink:

 

rozchodzi sie o to ze jesli karta byla walnieta na dzien dobry, to najprawdopodobniej przez to uszkodzenie karta nagrzewala sie bardziej niz zwykle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie lubie miec piekarnika w budzie? Bo nie mam zamiaru placic za karte i doplacac do innego chlodzenia?

Jesteś głupi czy tylko udajesz?? chłodzenia na cpu też nie zmieniasz idziesz na referencyjnym?? Czemu nie najeżdżasz na intela/AMD które też dają do swoich procków dupne coolery. Szczególnie intel za czasów grzałek P4 które miały 80* i wymagały dobrze wentylowanej budy.

Niewiem co rozumiesz przez słowo piekarnik (ja rozumiem coś co wydziela ciepło), ale wszystkie karty z wyższej pułki i średniej to piekarniki od xlat (różnica czy ma słabszy cooler który mało rozprasza ciepło, czy dobry który lepiej rozprasza->ale zawsze tyle samo będzie wydalać), te ze dolnej pułki mało ciepła wydalają więc taką koledze proponuje, najlepiej integre i po problemie. A piekarnikami obecnie są kart nVidi które bardziej się grzeją!!

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kiedy zrozumiesz ze trafiles uwalona sztuke? :wink:

 

rozchodzi sie o to ze jesli karta byla walnieta na dzien dobry, to najprawdopodobniej przez to uszkodzenie karta nagrzewala sie bardziej niz zwykle...

Ale co ma do tego uwalona pamiec wzgledem grzania sie calego radiatora?

 

Jesteś głupi czy tylko udajesz??

Dziekujemy za uwage. R. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutasj nie idzie o samo GPU , na nim mialem 61 , gdy na GSO 71. GSO nie byl w 55nm , a mimo to - karta ATI grzala sie i to ostro.

3 miechy temu sprzedawałem 8800GTS od Asusa (Top 740 stock) cały czas miałem fullcovera i dopiero przed sprzedażą załozyłem oryginalne chłodzenie. Efekt cieplny ;) bardzo porównywalny do mojego obecnego 4850 - chwilowo jadę na powietrzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ci przeszkadza samo grzanie?? ATI stwierdziło że to bezpieczna temperatura, jakby stwierdzili że to zła temp. to by dali inne chłodzenie. Karty są z założenia po to żeby zamontować w budzie i zapomnieć (tak postępuje 95% użytkowników) A tobie przeszkadza sama świadomość !! a nie fakt że to jest jakoś szkodliwe!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mial moze ktos z Was taki problem. Od jakiegos czasu gdy gram w wymagajace gry. typu Crysis strasznie przyspiesza mi wiatraczek na mojej hd4850 Power Color...

 

i po wyjsciu z gry temp. ponad 100 stopni !!

 

Wczesniej mialem max 80 po fan fixie oczywiscie.

 

A teraz sama przyspiesza i sie kreci jak szalona to wylaczam gre bo sie boje ze sie spali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage:

Twoje posty i cale to "pajacowanie" (zauwazylem jak uwielbiasz to slowo) sa irytujace. Wiedziales jakie sa tempy na chlodzeniu referencyjnym, a i tak sie na nie zdecydowales i narzekasz. Jaka Ty sie wogole kierujesz logika? Chyba zadna... Uwazasz, ze tempy sa za wysokie, chociaz w normalnym uzytkowaniu bez oc karta jest przy nich w 100% stabilna, wiec juz zupelnie nie rozumiem o co Ci chodzi - kupujesz karte graficzna, nie lodowke. Denerwuja Cie wysokie cyferki w zakladce sensors w gpu-z to tam nie zagladaj, tylko ciesz sie karta zapominajac zupelnie o kwestii temperatur. Chcesz byc madrzejszy od inzynierow amd, czy ktokolwiek tam zaprojektowal to chlodzenie, twierdzac, ze karta na nim zdechnie, a wymiana na inne chlodznie jest dla Ciebie rownie extremalnym wyczynem jak otwarcie parasola w d... To forum to pure.pc (dawniej tweak.pl- ta nazwa chyba cos sugeruje) a nie lamus.pl i wiekszosc uzytkownikow ma tu chyba jakies pojecie i wie, ze wymiana chlodzenia to banal. Ty tego nie chcesz robic, masz do tego swiete prawo, ale do ch... waclawa nie narzekaj, ze masz goraco. Normalni uzytkownicy dziela sie na tych co kupuja, wkladaja i zapominaja i dla nich temp na referencie nie ma znaczenia oraz takich, ktorzy oczekuja czegos wiecej, zajmuja sie oc, robia vmody i dla nich zmiana chlodzenia to pikus. Ty jestes dokladnie po srodku wiec zawsze cos Ci nie bedzie pasowac. Zdecyduj sie czego oczekujesz, bo wszystkiego naraz nie dostaniesz, to nie era. I po co wogole piszesz 10x to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...