Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowałem dziś wreszcie 4850 z podpisu. Jest to referent i co niestety muszę stwierdzić straszna grzałka :]

Albo poprzedni właściciel przekombinował z biosem coś albo po prostu tak ma być

 

Przeglądając internet, gg itd mam 73 stopnie w CCC i fan speed 9% - tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A'propos S1, to czy instalowaliście te plastikowe klipsy? Wygląda na to, że one są do bardziej równomiernego rozłożenia ciężaru systemu chłodzenia na karcie, ale zaciskają się tak mocno, że nie wiem, czy kiedykolwiek potem można je zdjąć ;).

Te klipsy po prostu zsuwasz z pcb, potem wyjmujesz i rozpinasz podwazajac czyms. Bez problemu da sie to zrobic. Ja kilkanascie razy zakladalem i zdejmowalem accelero bez rozpinania tych klipsow, po porostu tak jak pisalem zsuwalem je z pcb i znowu na nie wciskalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

Zamontowałem dziś wreszcie 4850 z podpisu. Jest to referent i co niestety muszę stwierdzić straszna grzałka :]

Albo poprzedni właściciel przekombinował z biosem coś albo po prostu tak ma być

 

Przeglądając internet, gg itd mam 73 stopnie w CCC i fan speed 9% - tak ma być?

Jeżeli masz referenta, to niestety temperatura normalna, czy tak ma być.. no cóż.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem dziś wreszcie 4850 z podpisu. Jest to referent i co niestety muszę stwierdzić straszna grzałka :]

Albo poprzedni właściciel przekombinował z biosem coś albo po prostu tak ma być

 

Przeglądając internet, gg itd mam 73 stopnie w CCC i fan speed 9% - tak ma być?

na sterach 8.10 mozesz robic fanfix-a z poziomu CCC, ustaw wentyl na 30-40% i sprawdz temperatury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ustawieniu 40% w CCC temp = 57'

 

Wszystko jest okej?

ustaw na 43-45 glosniej nie bedize a temp spadnie w idle do okolo 45-50 zalezy jak dobrze masz wentylowana bude.

 

a co do pytania ta to jest ok. w stresie nie powinna temp dojsc do 80* chyba ze masz saune w budzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 23latek

Jest jedna prosta przyczyna tego problemu - kruszy Ci sie pasta na rdzeniu od grafy i dlatego takie wysokie masz tempy. Nałoz pastę na rdzeń od nowa i problem zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

prosze napisac czy na zrzucie ekranu z 3dmarka vontyga widoczne sa przebarwienia czy to sa artefekty i czy wasze karty piszcza pod obciazeniem

Ja tam żadnych artefaktów ani przebarwień nie widzę, z tego co pamiętam tak to wyglądało. Ten 3dMark to "Vantage". Jedna z moich kart piszczała i została wymieniona, pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos zwodowana 4850?? 

 

Jaki macie tempy w idlu i stresie??

 

ja mam zwodowanego gigabyta 1gb z zalmanem temperatury w stresie 43-44c (furmark z zmieniona nazwa pliku co by śmigał na maxa) ide 32c, karta 720/1012Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zwodowanego gigabyta 1gb z zalmanem temperatury w stresie 43-44c (furmark z zmieniona nazwa pliku co by śmigał na maxa) ide 32c, karta 720/1012Mhz

A jaki masz blok?? Fullcover czy tylko na rdzen?? Mozesz zrobic zrzut temp w stresie z gpu-z?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz blok?? Fullcover czy tylko na rdzen?? Mozesz zrobic zrzut temp w stresie z gpu-z?? 

Ja mam włożony "tymczasowo" badziew z CPC...lenistwo i został ,tym bardziej ,że daje sobie radę mimo plebejskiego rodowodu hehe.Karta przy 1.38v chodzi 24/7 z taktami 820/2260(Att).Temperatury max.chyba coś koło 50-54.Idle nawet nie pamiętam ale kojarzę jakieś 32....Nie pisze z tego kompa więc nie zweryfikuję.Dodatkowo na tym "bloczku" posadziłem wentyl chłodzący pamięci(radiatorki Zalman) i całość sekcji uzbrojonej w radiatorki(główna w docinane, a sekcja Vramu w jakiś mały gotowy...chyba :rolleyes: ).Układ oprócz tego posiada blok na CPU(OC). Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graliście może już w Fallout 3? Zdarzają wam się błędy krytyczne? Mnie po wyjściu z Krypty ciągle wyrzuca do Windowsa.

 

OK, jak na razie nieaktualne, pomogło to:

try creating a short-cut directly to the main fallout3 application, don't use the launcher. When i did this i stopped having problems. i use to crash on exit every time and later it crashed on hitting the play button. Now everything runs smooth.

Edytowane przez Phantom_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dość dziwny problem z moim 4850. Karta nie zawsze przełącz się w tryb 3D wręcz prawie nigdy. Jedynie we FurMark zawsze się przełącza w 3D. Np. w Crysis działa zawsze w trybie 2D Ma ktoś rade na to. Sterowniki Cristal 8.10 i system świeży dopiero ma 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!! Mam duzy problem z karta asus'a z glaciator.Karta w natywnej rozdzielczosci w grach i na pulpicie jakby ucinala mi z 1/4 obrazu.Nie mam aparatu ,zeby zrobic fote ,ale wyglada to tak ,ze obraz jest scisniety bardzo mocno z lewej i lekko z prawej strony.efekt podobny jak przy sciskaniu grubej gazety.Kompletnie nie wiem co na to poradzic ;/ .podlaczalem monitor pod 2gie wyjscie dvi zmienialem sterowniki z 8.10 na 8.9 i 8.7 i nadal nic.we wszystkich innych jest poprawnie a w 1440x900 mam qpe ;/ .nie po to dalem ponad 500 zl ,zeby teraz miec pixeloze i pol karty graficznej.To moja 1 grafika ati i jestem mocno zawiedziony puki co.Karta jest fabrycznie uwalona czy problem lezey po innej stronie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy kart firmy ati mam parę pytań odnośnie seri 4850 miał ktoś z was msi lub gigabyte i czy nie ma problemu z tymi firmami odnośnie awaryjności itp i czy po odinstalowaniu sterów od nvidi programem clear driver będzie wszytko ok

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki do monitora zainstalowane? Jaka była popdzenia karta? System świeży? Stare stery poprawnie usunięte?

sterowniki do monitora? przeciez to plug and play.wczesniej mialem 8600gt i wszystko latalo ;/.system swiezy pod karte.wczoraj ze 3 razy formatowalem teraz jade driver clinerem i schodze w dol z sterownikami ,ale nadzieje ze cos to da mam 0we.Karta ,moze byc uwalona ,ze takie cyrki sie dzieja czy to cos innego ?

 

EDIT: EEEE: masakra nie wiem o co chodzi samo sie zrobilo chyba.Przed wyjsciem rano zmienilem wtyczke zasilania dodatkowego z tego "gotowergo z zasilacza" na przejsciowke molex 6 pin dolaczonego do karty i teraz dopiero sprawdzilem i hmm moze to to pomoglo?

Edytowane przez adrian1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy kart firmy ati mam parę pytań odnośnie seri 4850 miał ktoś z was msi lub gigabyte i czy nie ma problemu z tymi firmami odnośnie awaryjności itp i czy po odinstalowaniu sterów od nvidi programem clear driver będzie wszytko ok

 

pozdrawiam

Kuzyn ma Gigabyte 4850 na standardowym chłodzeniu - zero problemów.

 

Pomocy!! Mam duzy problem z karta asus'a z glaciator.Karta w natywnej rozdzielczosci w grach i na pulpicie jakby ucinala mi z 1/4 obrazu.Nie mam aparatu ,zeby zrobic fote ,ale wyglada to tak ,ze obraz jest scisniety bardzo mocno z lewej i lekko z prawej strony.efekt podobny jak przy sciskaniu grubej gazety.Kompletnie nie wiem co na to poradzic ;/ .podlaczalem monitor pod 2gie wyjscie dvi zmienialem sterowniki z 8.10 na 8.9 i 8.7 i nadal nic.we wszystkich innych jest poprawnie a w 1440x900 mam qpe ;/ .nie po to dalem ponad 500 zl ,zeby teraz miec pixeloze i pol karty graficznej.To moja 1 grafika ati i jestem mocno zawiedziony puki co.Karta jest fabrycznie uwalona czy problem lezey po innej stronie?

Próbowałeś inne tryby wysyłania danych przez DVI do monitora (zmniejszanie częstotliwości DVI i ten drugi tryb którego nazwy nie pamiętam).

 

W sumie masz jeszcze 3 kombinacje trybów DVI do wypróbowania (z obecną 4).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowniki do monitora? przeciez to plug and play.wczesniej mialem 8600gt i wszystko latalo ;/.system swiezy pod karte.wczoraj ze 3 razy formatowalem teraz jade driver clinerem i schodze w dol z sterownikami ,ale nadzieje ze cos to da mam 0we.Karta ,moze byc uwalona ,ze takie cyrki sie dzieja czy to cos innego ?

 

EDIT: EEEE: masakra nie wiem o co chodzi samo sie zrobilo chyba.Przed wyjsciem rano zmienilem wtyczke zasilania dodatkowego z tego "gotowergo z zasilacza" na przejsciowke molex 6 pin dolaczonego do karty i teraz dopiero sprawdzilem i hmm moze to to pomoglo?

zwieksz odswiezanie z 60 na 75hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...