Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Moja karta wróciła dzisiaj z serwisu ale nie podoba mi się, była jakoś zakurzona itd... Wiec postanowiłem porządnie jej się przyjrzeć.

 

Zauważyłem na karcie, że dolne układy scalone na pcb są nie które takie zielone? Na dole link do zdjęcia i układy te są zaznaczone na czarno w elipsach.

Dołączona grafika

Czy coś takiego jest normalne wydaje mi się że nie.

 

Czy mógłby ktoś zrobić mi zdjęcie tych układów z Asusa Glaciatora 4870?

 

Karte jeszcze nie sprawdzałem czy dziala.

 

Czekam na odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dodam cos od siebie. Jedna firma przy gwarancjach , mowie o serwsie glownym , jesli dostalaby cos takiego to mialbys odmowe naprawy gwarancyjnej. To wyglada tak jak koledzy wyzej pisali , nadto moze mowic o tym , ze i wilgoc gdzies byla...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mib, rafiki 20

 

Ja mam aktualnie WC na radku, blok tylko na rdzień, chwilowo pamięci i układ zasilania goły, wiec gier nie uruchamiam. Mogę powiedzieć od siebie tylko tyle że pamięci i układ zasilania na oryginalnym chłodzeniu są podgrzewane! Nie pamiętam dokładnie ale w windowisie rdzeń, pamięci i układ zasilania miały ponad 70'C. Aktualnie na bloku Thermaltake;

 

DispIO - 32'C

MemIO - 36'C

Shader - 32'C

 

Przypominam że pamięci i układ zasilania gołe...

 

układ jeszcze delikatnie zapowietrzony i nie wygrzana pasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mib, rafiki 20

 

Ja mam aktualnie WC na radku, blok tylko na rdzień, chwilowo pamięci i układ zasilania goły, wiec gier nie uruchamiam. Mogę powiedzieć od siebie tylko tyle że pamięci i układ zasilania na oryginalnym chłodzeniu są podgrzewane! Nie pamiętam dokładnie ale w windowisie rdzeń, pamięci i układ zasilania miały ponad 70'C. Aktualnie na bloku Thermaltake;

 

DispIO - 32'C

MemIO - 36'C

Shader - 32'C

 

Przypominam że pamięci i układ zasilania gołe...

 

układ jeszcze delikatnie zapowietrzony i nie wygrzana pasta.

Strasznie masz niskie te temperatury. Musze sprawdzic przylegania bloku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mib, rafiki 20

 

Ja mam aktualnie WC na radku, blok tylko na rdzień, chwilowo pamięci i układ zasilania goły, wiec gier nie uruchamiam. Mogę powiedzieć od siebie tylko tyle że pamięci i układ zasilania na oryginalnym chłodzeniu są podgrzewane! Nie pamiętam dokładnie ale w windowisie rdzeń, pamięci i układ zasilania miały ponad 70'C. Aktualnie na bloku Thermaltake;

 

DispIO - 32'C

MemIO - 36'C

Shader - 32'C

 

Przypominam że pamięci i układ zasilania gołe...

 

układ jeszcze delikatnie zapowietrzony i nie wygrzana pasta.

To idle, tak? Podaj w stresie jak mozesz. Mysle, ze w stresie bedzie wieksza roznica, bo w idle mam na accelero tylko 3-4C wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To idle, tak? Podaj w stresie jak mozesz. Mysle, ze w stresie bedzie wieksza roznica, bo w idle mam na accelero tylko 3-4C wiecej.

Ja mam podobne temp. w idle, a w stresie widziałem 53* max po vmodzie i taktach 843MHz/2350MHz. Bloczek to Cube na procka przerobiony tak aby chłodził radeona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne temp. w idle, a w stresie widziałem 53* max po vmodzie i taktach 843MHz/2350MHz. Bloczek to Cube na procka przerobiony tak aby chłodził radeona.

U mnie max 55C w furmarku, w atitool i reszcie ponizej 50C po vmodzie na 1.35v i 850/2400. Szczerze mowiac to spodziewalem sie lepszej wydajnosci po wc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie max 55C w furmarku, w atitool i reszcie ponizej 50C po vmodzie na 1.35v i 850/2400. Szczerze mowiac to spodziewalem sie lepszej wydajnosci po wc.

Może i by było lepiej jakbym miał lepszy bloczek i pompke, ale jak dla mnie jest wystarczająco chłodno. Stres u mnie to oczywiście też Furmark. Accelero to niezłe chłodzenie, jak się nie ma WC na procku to na grafe najlepiej założyć Accelero i po sprawie. Mnie WC na Radeona kosztowało 0zł za bloczek (gratis do obudowy dostałem) i 23zł za zapinke u maniakalnego ;).

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire HD4850 Dual Slot, doszło parę dni temu, 3 czujniki temperatury - w idlu od 33 do 36 stopni a przy graniu w Fallouta 3 max detale - dochodzi do 58 także myślę ze nie jest źle :) Szumi lekko to mi cały komp także karty nie słyszę ;) zresztą gram na słuchawkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam kartę Palita (http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=14338).

Dzisiaj kupiłem chłodzenie Arctic Cooling S1 Rev.2, zamontowałem je i kiedy włączyłem komputer sprawdziłem temperature w TechPowerUp... pokazało ok 50'C ale zmieniły się parametry karty na GPU Clock 500 i memory Clock 950 ;/ Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane... Proszę o szybką rade jak ustawić fabryczne ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karte sprawdziłem działa.

Zapuściłem 3DMarka06 i przeszła wszystkie testy, zapuściłem Furmarka na 15min i temp 65C. Zmieniłem nazwa Furmarka zeby sterowniki nie ograniczały. Artefaktów nie zauważyłem.

 

Dziwna sprawa z tymi zaśniedziałymi układami scalonymi i naklejka gdzie pisze nr seryjny gpu tez jest taka zamarzana ze ledwo idzie odczytać nr seryjny.

GPU reklamowałem z powodu nie krecacego wentylatora, wiem mogłem AC S1 ale po co narażać się na koszty jak jest GW.

 

Mógłby ktoś podać linka do hotfixa do FC2 od ATI?

Ja sciągłem z strony AMDATI i jak go zainstalowałem to obraz mi "podskakiwał" i dopiero ponowna instalacja 8.10 obraz przestał "podskakiwać"

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to temperatury w idle, z stressu wrzucę jak na pamieciach i układzie zasilania wyląduje oradiatorowanie.

A na co czekac? I tak tam nie ma czujnikow, a na gpu chyba temp nie spadnie po dorzuceniu radiatorow :P

 

Czym podkrecacie radka po pencil modzie??

CCC, tylko bios trzeba jakis przerobiony sflashowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, zmiana chłodzenia powoduje utratę gwarancji ?

karta gigabyte zalman

Nie, a z jakiej racji?? Jak nie masz plomby ktora uszkodzisz to nie udowodnia Tobie ze zdejmowales chlodzenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z Unigine Tropics 1.1,a mianowicie wywala mi blad ze cos tam nie tak z plikiem d3dx10_39.dll. Szukalem w sieci zeby go dociagnac ale nie dalem rady go znalezc:/ ma ktos moze namiar?

Trzeba ściągnąć nowego DX-a (jak piszą przynajmniej sierpień 2008) i wszystko będzie działać - też tak miałem

http://www.microsoft.com/downloads/details...;DisplayLang=en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Catalysty >8.7 nie działaja po wgraniu zmodowanego biosu. Przynajmniej na refercie tak jest.

No to ciekawe... U mnie dzialaja bez problemu catalysty powyzej 8.7 po modowaniu biosa, a starsze niz 8.7 nie wykrywaja poprawnie karty niezaleznie czy bios oryginalny czy modowany. Mam winde 2008 x64.

 

Dziwna rzecz sie u mnie ostatnio stala. Jako, ze zasilacz mam troche za slaby do zestawu to zeby mu dac odpoczac usunalem vmoda do czasu wymiay zasilki. Teraz co chwile wywala vpu reocvery, az w koncu restartuje system. Wylaczylem CCC i jest wszystko ok. Po przeinstalowaniu CCC tez jest ok, ale tylko do czasu restartu kompa. Gralem ladnych pare godzin w CoD5 i nie bylo zadnych problemow, wiec calkowicie wykluczam mozliwosc uwalenia sprzetu. To raczej na pewno kwestia softowa i reinstalacja windy rozwiaze problem, ale zrobie to dopiero po wymianie zasilki, bo narazie mi sie nie chce. Poki co wgralem biosa z podkreconymi taktami, wiec CCC mi niepotrzebne i wszystko dziala jak nalezy. Spotkal sie ktos moze z czyms takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...