Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

..czy jak zaniżam zegary z np 800 na 500 na rdzeniu i 3600 na 330 na pamiątkach -robie tak na noc kiedy ściągam coś z neta,procka też skręcam do 1200 mhz-to czy to może grafie zaszkodzić?

No pewnie! Najczęsciej padają te niedotaktowane :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :-)

No to fakt,w takim razie tylko je przekręce o 300% i pozyją znacznie dłużej,zdejme też chłodzenie żeby im cieplutko było :-)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mój ma walla więc łyknołem E6300 z ebay za 200zł (nówka). Czy po O/C ten procek nie będzie już blokował karty?(Załóżmy że wyciągne z niego 3.3GHz)

W moim przypadku majac e6400 @ 3400-3500 mhz wyniki w 3dsmarkach mialem okolo 3md05-19700. 3dm06-13100. Po zmianie procka na e8400 i @ na 4000mhz mam teraz 3dm05-23200, 3dm06-14100. Takze jakis skok wydajnosci jest na tych samych ustawieniach karty. Z gier crysisa wlaczylem i jakby plynniej bylo. Innych nie sprawdzalem.

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposob zasloniels cala sekcje dwoma radiatorami? :blink: Ja zuzylem na to 9.

Juz kiedys wrzucalem podobna fote, kiedy sam pytalem o zasadnosc i koniecznosc montowania radiatorow na sekcji, jesli jest dobrze 'wietrzona'.

 

http://i37.tinypic.com/zmi905.jpg

 

W miejscu tych prostokatow sa dwa radiatory z tego zestawu Zalmana. No, chyba ze myle pojecia i wcale nie zamontowalem ich na sekcji, tylko na 'czyms' innym ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Przed chwilą udało mi się uzyskać 1,41v na rdzeń w HD4850. Moje chłodzenie to Accelero S1 Rev 2 + 2x Accutake 120mm.

Temperatura GPU w stresie nie przekracza 55C. Mam radiatory na sekcji zasilania i pamięciach Czy to napięcie jest bezpieczne dla karty czy lepiej trochę je zbić. Proszę o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kiedys wrzucalem podobna fote, kiedy sam pytalem o zasadnosc i koniecznosc montowania radiatorow na sekcji, jesli jest dobrze 'wietrzona'.

 

http://i37.tinypic.com/zmi905.jpg

 

W miejscu tych prostokatow sa dwa radiatory z tego zestawu Zalmana. No, chyba ze myle pojecia i wcale nie zamontowalem ich na sekcji, tylko na 'czyms' innym ;).

No wg mnie to dosc biednie to u Ciebie wyglada. U mnie kazdy radiatorek jest goracy w stresie, a mam ich troche zalozonych, wiec te 2 na pewno nie schlodza wszystkich grzejacych sie elementow.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbij je! przy 1.41v rdzenie bardzo często topnieją, nie patrz na czujniki temp bo te przekłamują.

a gdzieś to wyczytał,spokojnie je wytrzymują ba nawet większe.Co powiesz na 1.57V przez 3 miesiące nawet było 1.64V dla zabawy w rekordy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbij je! przy 1.41v rdzenie bardzo często topnieją, nie patrz na czujniki temp bo te przekłamują.

Weź już nic nie mów jeśli dalej masz zamiar pieprzyć głupoty. Pamiętasz jak mówiłeś, że długo mój radek nie pożyje bez sprawdzenia jakie napięcie mu dałem? Jakoś żyje i ma się dobrze, a Ty gadasz o jakimś topnieniu rdzenia (haha ciekawe jak krzem w takich temp. może się stopić). Nie strasz ludzi jak nie jesteś w temacie.

 

1,4V możesz bezpiecznie mieć na stałe jeśli temp. sekcji i rdzenia są niskie.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Przed chwilą udało mi się uzyskać 1,41v na rdzeń w HD4850. Moje chłodzenie to Accelero S1 Rev 2 + 2x Accutake 120mm.

Temperatura GPU w stresie nie przekracza 55C. Mam radiatory na sekcji zasilania i pamięciach Czy to napięcie jest bezpieczne dla karty czy lepiej trochę je zbić. Proszę o odpowiedz.

Napiecie bezpieczne. Sam na takim jade od sierpnia. A temperatury to chyba w pasjansie sprawdzałes. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki. Pytalem, bo gdzies mi wpadla w oko informacja, ze przy podnoszeniu napiec (ponad fabryczne) zasilacz musi byc wydajniejszym... niz zalecany przez producenta karty.

Zakladajac podniesienie V do 1.4 podszedlem do sprawy tak, jakbym montowal 4870. A dla tej karty minimalna moc zasialacza to 500W. (W przypadku Sapphire).

 

Ciesze sie, ze moge bez obaw o spadki napiecia :D sprobowac Vmoda :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki. Pytalem, bo gdzies mi wpadla w oko informacja, ze przy podnoszeniu napiec (ponad fabryczne) zasilacz musi byc wydajniejszym... niz zalecany przez producenta karty.

Zakladajac podniesienie V do 1.4 podszedlem do sprawy tak, jakbym montowal 4870. A dla tej karty minimalna moc zasialacza to 500W. (W przypadku Sapphire).

 

Ciesze sie, ze moge bez obaw o spadki napiecia :D sprobowac Vmoda :D:D

Minimalna moc zasilacza podawana przez producenta w przypadku ATI zawiera bardzo duży współczynnik bezpieczeństwa. Nie wiem z czego to wynika, ale dobre 450 [W] w praktyce spokojnie wystarcza do mocnego zestawu z 4 rdzeniowym procem i 4870. Oczywiście, jak ktoś chce się zabezpieczyć to może użyć zasilacza takiego jaki poleca producent karty. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzieś to wyczytał,spokojnie je wytrzymują ba nawet większe.Co powiesz na 1.57V przez 3 miesiące nawet było 1.64V dla zabawy w rekordy.

Weź już nic nie mów jeśli dalej masz zamiar pieprzyć głupoty. Pamiętasz jak mówiłeś, że długo mój radek nie pożyje bez sprawdzenia jakie napięcie mu dałem? Jakoś żyje i ma się dobrze, a Ty gadasz o jakimś topnieniu rdzenia (haha ciekawe jak krzem w takich temp. może się stopić). Nie strasz ludzi jak nie jesteś w temacie.

 

1,4V możesz bezpiecznie mieć na stałe jeśli temp. sekcji i rdzenia są niskie.

Jestem w temacie od ponad stu stron, tak jak się udzielałem.

 

Ironia - polecam gorąco.

 

Zobaczymy jak zaczniecie reagować za 100 stron jak wszystkie pytania powtórzą się kilkadziesiąt razy.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w temacie od ponad stu stron, tak jak się udzielałem.

Tak więc postanowiłeś się tym pochwalić? Ja jestem w temacie od końca czerwca i pytania te jeszcze mnie nie irytują, co innego pytania o chłodzenie, które są praktycznie na każdej stronie.

 

Co do ironii została ona użyta w beznadziejny sposób. Bycie ironicznym wymaga też jednak pewnych umiejętności, które tutaj zostały nie zachowane. Ironia musi być wyczuwalna, a nie tylko napisana tak jakby zdanie ją zawierające było mówione "na serio". Skoro chcesz coś wyrazić ironicznie musisz to wyrazić tak aby czytelnik to zrozumiał, jeśli czytelnik nie widzi ironii to jest tylko i wyłącznie wina tego kto próbował wyrazić swoje zdanie w sposób ironiczny. Zresztą nie zrozumiałem sensu Twojej poprzedniej wypowiedzi, skoro denerwują Cię pytania powielane już wiele razy w temacie to po jaką cholerę czytasz ten temat i durnie odpowiadasz wprowadzając innych w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ostatnio Radeona 4850 OC Zalman 1gb i taktuje nie 700 a tylko 500... nie wiem jak to zmienić... nawet jak podkręce to wartosci wracają do tych niskich :(

Jesteś w trybie 2D, w którym to taktowanie jest niższe, więc nie masz się czym przejmować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nie zrozumiałem sensu Twojej poprzedniej wypowiedzi, skoro denerwują Cię pytania powielane już wiele razy w temacie to po jaką cholerę czytasz ten temat i durnie odpowiadasz wprowadzając innych w błąd.

Liczę na coś, co warte byłoby przeczytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ATT mozna podwyzszac napiecie na GPU.

Czy to normalne, ze moj Gigabyte max idzie tylko 710MHz przy napieciu 1.158V?

 

 

Wyzszego tam ustawic nie mozna, ale jest mozliwosc definiowania wlasnych napiec, nie testowalem tego bo pojawia sie obok napis "unsafe" czy to ktos testowal? Mozna tam bardziej napiecie podniesc?

 

 

PS.Grafika jest chlodzona dobrze.

 

 

 

PS2.

Dlaczego wszyscy w 2D macie tak wysokie taktowania?

Ja na 2D ustawiam sobie 195MHz/150MHz i 0.968V

Temp karty spada zdecydowanie, obecnie 37C z 45C.

Pobor energii tez sie zmniejsza o ponad 20W.

Wiec w idle napiecia i zegary w dol!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 4850 OC Zalman 1gb i mialem takty 500/993 w 2d a w 3d 700/993 -> teraz w programie Gigabyte Game HUD zwiekszyłem se na 740/1068 i jest git... tez wyłączyłem to przechodzenie z 2d na 3d -> aby zawsze chodziła na wyzszych taktach... jest tam jeszcze memory UP i mozna zmwiekszyc wolty ale na razie sie tym nie bawie... i tak w 100% grafa mi starcza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...