Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Backplate.

Wysoka temperatura memio jest u Ciebie spowodowana na 99% zlym dociskiem podstawy chlodzenia do gpu.

Dzieki - rozkrecilem, jeszcze raz zapastowalem, dolozylem backplate i teraz ladnie docisniety ma normalne temperaturki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pier...isz :P Ja robilem 1000mhz na 1.6v na wodzie.

 

 

 

Backplate.

dla GPU-Z tylko bo nic nie przechodzi,nawet na wodzie,a na dodatek wtedy jedna karta ciągnie tyle co 4870X2. Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagamy nowy bios, sciagamy winflash.

Program rozpakowywujemy np. do C://winflash

pliczek z biosem (1e8501sa.002) do tego samego katalogu.

 

Wlaczamy z menu start Uruchom.. nastepnie wpisujemy cmd i wciskamy Enter.

Włącza sie nam wiersz polecen.

 

...

 

Aby zmienić bios wpisujemy:

atiwinflash.exe -f -p 0 1e8501sa.002

i czekamy nieco ponad minute. Jesli flashowanie sie nie powiedzie, nie resetujemy komputera tylko probujemy do skutku. Mnie sie udalo za pierwszym razem ;)

 

Parametr "0" w scieżce oznacza gorny slot PCI-E. Jesli nasza karta jest w dolnym slocie czyli drugim, to wtedy wpisujemy "1" zamiast "0". Czyli:

atiwinflash.exe -f -p 1 1e8501sa.002

Po poprawnym flashowaniu wyskakuja 2 okienka. Jedno z informacja o zakonczeniu flashowania. Jaki bios był i jaki mamy obecnie. A pozniej okienko słuzace do zresetowania komputera.

 

Pamietajcie, zeby reset zrobic dopiero po poprawnym flashowaniu.

 

To chyba tyle :)

Zycze powodzenia

Juz mi sie od 10 minut flasciach!e - caly czas sie laduje ten pasek postepu i nie chce sie skonczyc. Czy to normalne ze to tyle trwa? Moze pod Vista 64 nie dziala poprawnie ten atiwinflash?

Teraz boje sie zersetowac kompa bo wydaje mi sie ze nie do konca sflashowal bios i bedzie zwalony :( Jakies rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios jest dla Sapphire HD 4870 512 MB DDR5o czym pisalem. W twojej sygnaturze widze Asus Radeon 4850. Moze w tym problem?

Oczywiscie ja uzywalem pliku biosu do Asusa 4850

 

Restartuje - jak dlugo nie bede nic pisal to znaczy ze zabilem moja karte graficzna :(

 

Po restarcie bez zmian - bios sie nie zmienil. Wiec chyba ten atiwinflash u mnie nei dziala :P

Edytowane przez oscar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla GPU-Z tylko bo nic nie przechodzi,nawet na wodzie,a na dodatek wtedy jedna karta ciągnie tyle co 4870X2.

Nie wiesz to sie nie wypowiadaj. Normalnie przechodzi smarki, furmark bez zadnych artefaktow i gralem kilka godzin. To, ze Twoja nie daje rady to nie znaczy, ze komus innemu sie nie trafi taka, ktora daje. Wiem, ze ciagnie prad jak potwor, ale co to ma wogole do rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ja uzywalem pliku biosu do Asusa 4850

 

Restartuje - jak dlugo nie bede nic pisal to znaczy ze zabilem moja karte graficzna :(

 

Po restarcie bez zmian - bios sie nie zmienil. Wiec chyba ten atiwinflash u mnie nei dziala :P

 

No to super, ze nadal dziala grafa. A tak w ogole chciales zmienic bios karty, bo masz z nią problemy czy moze z innej przyczyny?

Ja sie odwazylem tylko dlatego, ze wysypywaly mi sie gry GTA: SA i CS 1.6 gdy nie wylaczalem power play. Wiec problem byl dosc męczący.

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super, ze nadal dziala grafa. A tak w ogole chciales zmienic bios karty, bo masz z nią problemy czy moze z innej przyczyny?

Ja sie odwazylem tylko dlatego, ze wysypywaly mi sie gry GTA: SA i CS 1.6 gdy nie wylaczalem power play. Wiec problem byl dosc męczący.

Fallout 3 ma jakies problemy z odpaleniem, ale glownie zainteresowalo mnie zmniejszone jeszcze bardziej taktowanie w 2d do 160, a nie 500 jak obecnie MHz. Ale ogolnie to chyba przestane kombinowac :P

 

PS - Wesolych Swiat wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati Tray Tools uzywam do zjezdzania taktowania rdzenia i pamieci. No wlasnie nie wiem czy zjechac napiecie i do jakiego poziomu bezpiecznie ;)

 

Poprawka:

Wlasnie zjechalem w ATT napieciem do 1,083 V, GPU do 400 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie wiem czy zjechac napiecie i do jakiego poziomu bezpiecznie icon_wink2.gif

Z napięciem zjeżdżaj do puki karta będzie stabilna, u mnie chodzi 150/650 przy 0,968

niższe napięcie oraz niższe taktowanie pamięci niż to 650 u mnie powodowało czarne ekrany

restarty lub bsod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z napięciem zjeżdżaj do puki karta będzie stabilna, u mnie chodzi 150/650 przy 0,968

niższe napięcie oraz niższe taktowanie pamięci niż to 650 u mnie powodowało czarne ekrany

restarty lub bsod.

To prawda, każda karta jest inna. Ja mam ustawione 160/500 0.930V i wszystko śmiga bez problemów. Ustawiałem też na 0.892V (czyli najniżej jak się da), ale takie arty były, że hej... przez jakąś minutę aż do BSODa.

 

...puki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakim sposob zjechaliscie gpu tak nisko? I w jaki sposob testujecie stabilnosc? Normalnie wlaczacie jakiegos benchmarka?

Jak testujemy? Masz wyżej:

 

u mnie powodowało czarne ekrany restarty lub bsod.

Jeśli jest coś nie tak (czyli j.w.) , to ustawienia nie są stabilne. Proste.

 

PS

A na takich ustawieniach w 2D jak wyżej podałem, mam 22*C w idle na Accelero S1 :D . Na stockowym chłodzeniu miałem 43*C.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sposob zjechaliscie gpu tak nisko? Bo mi ATT nie pozwala nizej jak 400 MHz.

Ja na przykład nie używałem do tego ATT, tylko robiłem to poprzez flash biosu. Oczywiście nie przez windę, tylko bios...

 

Oj tak, pendrive się przydał, i to nie raz :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz to sie nie wypowiadaj. Normalnie przechodzi smarki, furmark bez zadnych artefaktow i gralem kilka godzin. To, ze Twoja nie daje rady to nie znaczy, ze komus innemu sie nie trafi taka, ktora daje. Wiem, ze ciagnie prad jak potwor, ale co to ma wogole do rzeczy?

mam obecnie 2 z 4 wybieranych i żadna nie zrobiła stabilnego 1000 no ale nie wiem i nie wypowiadam się,no ale jesteś jedynym szczęśliwcem co miał to stabilne gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem sposob na zjechanie do 150 MHz :) i napieciem zjechalem do wartosci 0,930V, pamiec na poziomie 500MHz. Niestabilnosci nie odczulem.

Temperatura na chlodzeniu referencyjnym48-50*C przy wentylu ustawionym na 25% mocy czyli jakies 1300 obr/minute. To tak dla porownania, na codzien jade na ustawieniach automatycznych tak zeby nie bylo go slychac. Czyli w auto:

Wedlug wskazan GPU-Z 0% mocy, według ATT 923 obr/minute. Temperatura GPU 53-54*C

 

Co do sposobu. ATT pozwala zjezdzac od jakiegos tam rzędu tylko o 50MHz. Gdy zamkniemy okienko z ustawieniami i powrocimy z powrotem, to znow bedzie mozna zjechac nizej o 50Mhz. Takim sposobem dotarlem do 150 MHz.

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Moje wyniki po nocy bezczynnosci i na ustawieniach: Rdzen: 150 MHz, Pamiec 200 MHz, Napięcie: 0,930 V, Wentylator: 914 obr/min. Temperatura 47-48*C na referencyjnym chłodzeniu.

Dla mnie to bezsens , sam mam 49-51 na 35% fana , gdzie wentyla jeszcze nie slychac i bez zabaw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam obecnie 2 z 4 wybieranych i żadna nie zrobiła stabilnego 1000 no ale nie wiem i nie wypowiadam się,no ale jesteś jedynym szczęśliwcem co miał to stabilne gratulacje.

Poczytaj moze troche inne fora... Nie twierdze, ze czesto sie trafia karta, ktora robi 1000mhz, ale moja taka wlasnie byla, podobnie jak mnostwo innych na extreme systems. Przykro mi, ze Tobie sie trafily 4 co nie robia, ale to nie powod, zeby podwazac oc innych userow.

Ale karte i tak niestety zabilem i nastepna sie juz pewnie taka fajna nie trafi :( Zobaczymy...

 

Dla mnie to bezsens , sam mam 49-51 na 35% fana , gdzie wentyla jeszcze nie slychac i bez zabaw...

To pedz szybko do laryngologa, bo pozniej moze byc juz za pozno. Poza tym zuzycie pradu tez duzo mniejsze. Czy Ty nic nigdy nie zmieniasz/modyfikujesz? Wszystkiego uzywasz tak jak fabrycznie dostales i koniec? Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage napisz konkretnie ile wentyl ma obrotów, bo procentowe podawanie mozna sobie o kant tyłka roztrzaskać.

Moje 35% nie bedzie tożsame z Twoim 35%. U mnie przy takich wartościach jest wyraźnie słyszalny, bo to już sa 2262 obroty na minute.

 

Juz pominałem sam fakt definicji ciszy, bo każdy ma swój wlasny indywidualny słuch.

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

To pedz szybko do laryngologa, bo pozniej moze byc juz za pozno. Poza tym zuzycie pradu tez duzo mniejsze. Czy Ty nic nigdy nie zmieniasz/modyfikujesz? Wszystkiego uzywasz tak jak fabrycznie dostales i koniec?

Po pierwsze troche grzeczniej to raz , po drugie 4870 to nie 4850 , po trzecie - Ty tak kazdemu zawsze odpowiadasz i masz taki sposob wyrazania sie nawet w zyciu codziennym?? Czlowieku , troche pokory. Ciebie wiekszosc tutaj powinna dac do opcji ignore , nie wazne co kto powie - TY wiesz zawsze lepiej. Sam idz moze do psychologa bo widze , ze leczysz kompleksy na forum. Co do laryngologa - nie wiesz jakiego mam kompa wiec sobie daruj , dla reszty - wentyle klasy Slip Streama z Ninja wiec to cos znaczy.

 

Firekage napisz konkretnie ile wentyl ma obrotów, bo procentowe podawanie mozna sobie o kant tyłka roztrzaskać.

Moje 35% nie bedzie tożsame z Twoim 35%. U mnie przy takich wartościach jest wyraźnie słyszalny, bo to już sa 2262 obroty na minute.

 

Juz pominałem sam fakt definicji ciszy, bo każdy ma swój wlasny indywidualny słuch.

Tutaj nie chodzi o definicje ciszy , na 35% bez problemow na moim ref ogladasz w nocy filmy , gdy ktos w pokoju powiedzmy spi , kreci sie w podobnych wartosciach jak twoj , kolo 2.5k rpm , przy czym jest cichy , gdyby tak nie bylo (a mam wentyle klasy Splipa , podalem wyzej) to prawdopodobnie odpadaloby u mnie nocne ogladanie filmow.

 

Mozliwe , ze nasze 4870 roznica sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj moze troche inne fora... Nie twierdze, ze czesto sie trafia karta, ktora robi 1000mhz, ale moja taka wlasnie byla, podobnie jak mnostwo innych na extreme systems. Przykro mi, ze Tobie sie trafily 4 co nie robia, ale to nie powod, zeby podwazac oc innych userow.

show me i could`t find stable 1000Mhz at xtremesystems

no niestety na tamtym foru przesiaduje czesciej niż tutaj i jakoś nie widdziałem ,problem to nie Vcore ktory już nic nie daje no ale chce zobaczyć ten temacik ze stabilnym 1K.

Zobacze temacik z 1K i pokornie cię przeproszę.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem,

posiadam 4870 1GB Powercolora na referencie, zmienilem w nim BIOS na Powercolora PCS+.

Chodzi teraz na taktach 810/1070.

Na pulpicie, w grach skacze mi obraz. Miejscami wyglada to jak bym mial wylaczaony vsync w grach :rolleyes:

To samo dzieje sie na defaultowych taktowaniach, sterowniki 8.12 pod Vista ultymejt trzydziescidwabity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...