Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze troche grzeczniej to raz , po drugie 4870 to nie 4850 , po trzecie - Ty tak kazdemu zawsze odpowiadasz i masz taki sposob wyrazania sie nawet w zyciu codziennym?? Czlowieku , troche pokory. Ciebie wiekszosc tutaj powinna dac do opcji ignore , nie wazne co kto powie - TY wiesz zawsze lepiej. Sam idz moze do psychologa bo widze , ze leczysz kompleksy na forum. Co do laryngologa - nie wiesz jakiego mam kompa wiec sobie daruj , dla reszty - wentyle klasy Slip Streama z Ninja wiec to cos znaczy.

Nic niegrzecznego nie powedzialem to raz. Ja bym sie na taka wypowiedz usmiechnal, a nie obrazal, wiec to chyba nie ja mam kompleksy.

Co do wizyt u psychologa to codzennie z jednym rozmawaim - nie pomaga :)

Co do czepialstwa to przykro mi, ale tutaj ciagle jestes moim mistrzem :P

Mialem do czynienia z wieloma sztukami 4870 referencyjnymi i na 35% jak dla mnie ten wentyl to jest akceptowalny, dla osoby nie wyczulonej na tym punkcie. Ale z nieslyszalnoscia nie ma to nic wspolnego napewno.

Napisalem do Ciebie, bo luszie pisza, ze zmiejszaja napiecia, zeby zbic tempy i glosnosc w 2d, a Ty na to, ze po co jak na def jest ok. Ale to Twoje podejscie, ja wyrazilem swoja opinie na ten temat, ktora jest zupelnie odmienna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szlachta mam problem... Sprzęt jak w podpisie, Asus 4850 Glaciator na stockowych taktach, no i w tym rzecz, że mi sie ten potwór przegrzewa :mur: chyba... bo nie wiem na pewno co jest przyczyną takiego zachowania. Jakiego? Mianowicie po kilkunastu minutach GRIDa lub Furmarka zwis (krótki dźwięk się zapętla przez sekunde), obraz robi się czarny, karta nie daje obrazu (wyłącza się?) a na Viście to samo, tylko jeszcze bluescreen i reset. Tempy w GPU-Z zaraz przed czarnym ekranem wskazują jakieś 100+ stopni dla MEMIO a temp gpu to jakieś 80 z czymś, do 90 stopni. Ostatnio zdarzyło mi się to raz przy GTA IV... Panowie i panie co robić? Jakieś radiatory organizować, dodatkowy nawiew czy coś...? :huh: Rozumiem OC, ale żeby na stockowych tak było... ehh :neutral:

Edytowane przez DonKamilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szlachta mam problem... Sprzęt jak w podpisie, Asus 4850 Glaciator na stockowych taktach, no i w tym rzecz, że mi sie ten potwór przegrzewa :mur: chyba... bo nie wiem na pewno co jest przyczyną takiego zachowania. Jakiego? Mianowicie po kilkunastu minutach GRIDa lub Furmarka zwis (krótki dźwięk się zapętla przez sekunde), obraz robi się czarny, karta nie daje obrazu (wyłącza się?) a na Viście to samo, tylko jeszcze bluescreen i reset. Tempy w GPU-Z zaraz przed czarnym ekranem wskazują jakieś 100+ stopni dla MEMIO a temp gpu to jakieś 80 z czymś, do 90 stopni. Ostatnio zdarzyło mi się to raz przy GTA IV... Panowie i panie co robić? Jakieś radiatory organizować, dodatkowy nawiew czy coś...? :huh: Rozumiem OC, ale żeby na stockowych tak było... ehh :neutral:

A nie robiles jakiegos fan fixa na mniejsze obroty? Jakie obroty mial wentylator przy tych 100 stC? Jakos wierzyc mi sie nie chce zeby stockowo ustawiona karta sama z siebie sie przegrzewala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem nic raczej... Ostatnio mnie wzięło na podkręcanie to ściagnąłem Furmarka, zainstalowałem pare gier no i zacząłem OC. Ustawiłem zegarki na 700/1075 ("a może bede miał dobrą sztuke...") no i męcze furmarkiem. Po chwili testowania reset i te objawy. A więc uświadomiłem sobie że nie, to nie jest dobra sztuka :lol: No i na paru innych, niższych ustawieniach znów to samo... Najgorsze było to, że moje przypuszczenia okazały sie prawdziwe. To samo dzieje sie na stockowych 625/1004 :( Wentylator miał już jakieś 86-89%, coś takiego, żadnych fanfixów nie robiłem, a wcześniej próbowałem kręcić za pomocą najnowszej rivki. Co jest? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Glaciator nie ma chlodzonych ramow , sekcji. Pewnie dlatego "to jest". Swoja droga , bez fan fixa to daleko nie zajedziesz. U mnie na 4870 bios daje chyba na defie kolo 15-19%..w idle bez fan fixa po 70 stopni. Przy 35-40 jest w granicach 50.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc fanfix tak? A jak to nie pomoże to jeszcze jakieś radiatory na pamięci czy sekcje zasilania tak? Jeśli tak to jakie polecicie? ;)

 

Heh, rozumiem fanfix, ale jaki? Bo np. sposób stąd nic u mnie nie zmienia, gpu-z nadal pokazuje ok 50% w idle, a w load rośnie wraz z temperaturą...

Edytowane przez DonKamilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc fanfix tak? A jak to nie pomoże to jeszcze jakieś radiatory na pamięci czy sekcje zasilania tak? Jeśli tak to jakie polecicie? ;)

 

Heh, rozumiem fanfix, ale jaki? Bo np. sposób stąd nic u mnie nie zmienia, gpu-z nadal pokazuje ok 50% w idle, a w load rośnie wraz z temperaturą...

Chyba jednak coś nie tak masz z tą kartą. Mam Asus-a z Glaciatorem przy wygrzewaniu GPU osiąga max. 65 stopni C, przy czym obroty wiatraka to 64%, takty 720/2100 MHz GPU/MEM. Poza tym karta ma działać tak jak wyszła ze sklepu nie ważne czy pamięci ma chłodzone czy nie, czy radiator jest na sekcji zasilania. Producent nie wpuszcza karty na rynek bez uprzedniego przetestowania chłodzenia także jeśli twoja karta sprawia problemy na defaultowych taktach to raczej należy jej się wizyta w serwisie.

 

PS.

Zapomniałem napisać jedyną aplikacją potrafiącą zawiesić kartę jest oczywiście furmark, ale to jest zarazem jedyna aplikacja, która rozgrzewa kartę do ponad 68 stopni na GPU po czym następuje zwis. Katowałem kartę w Crysis, GTA IV, Tomb Raider Underworld, Red Alert 3, Unreal Tournament 3 i w żadnej z tych gier nie osiągnąłem temp. wyższej niż 65 stopni nawet po paru godzinnym graniu i nie zaliczyłem żadnego CTD, czy zawieszenia się karty, ATI Tool nie pokazuje żadnych artów i również nie nagrzewa karty powyżej 65 stopni, także jedyną aplikacją potrafiącą zawiesić kartę zostaje furmark.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mawiaja ze nowe HD-ki strasznie sie grzeja... Mam referenta Asusa 4850, Po zastosowaniu Pasywnego Accelero v.2 i dorzucenia do niego Noctuy 120mm (1300obr) w idle mam tylko 28stopni a w stresie pod Crysisem 42 stopnie na karcie podkreconej do 700/2100. :damage_wall: Pytanie wiec po co takie kiepawe chlodzenie ATI zastosowalo do swych karcioszek? :damage_wall:

Edytowane przez woojtekn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc co polecicie robić? Może zmienić paste termo na początek, bo zostało mi troche AS5 i zakupić jakieś radiatorki hmm?

A i ręcze, że GRID też potrafi ostro dać w d... naszym karciochom ;)

 

Edit

Zareagował na fanfixa jednak, przeoczyłem jedną rzecz wcześniej, robiłem na szybko :)

Edytowane przez DonKamilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mawiaja ze nowe HD-ki strasznie sie grzeja... Mam referenta Asusa 4850, Po zastosowaniu Pasywnego Accelero v.2 i dorzucenia do niego Noctuy 120mm (1300obr) w idle mam tylko 28stopni a w stresie pod Crysisem 42 stopnie na karcie podkreconej do 700/2100. :damage_wall: Pytanie wiec po co takie kiepawe chlodzenie ATI zastosowalo do swych karcioszek? :damage_wall:

Sprawdz sobie tempy zasilania...VRM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak Firekage pisze rdzenie chłodne ale wiekszość kart pada właśnie z przegrania o dziwo sekcja zasilania jest do [gluteus maximus], zarówno w ati jak nowych kartach nvidii, do tego dochodzą kieprowate pamieci i usterek mamy jakies 5-8% zakupionych kart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc co polecicie robić?

Oddaj kartę na gware.

U mnie we Furmark nagrzewała sie do max. 72 stopni((wentyl na 85-100%), ale zadnych problemów nie było.

Jak kupujesz nowy samochód to chyba nie idziesz do sklepu po dodatkowe chłodzenie silnika co?? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tak właśnie zrobię... Teraz jest tak, że za każdym razem łapie reseta, nawet na GTA 4, przy którym spędziłem ładne godziny już, a od wczoraj coś sie z kartą stało i nie mogę spędzić nawet 15 minut :/ Poczekam do nowego roku, porobie jakieś testy jeszcze, bez oc proca itp. i bede pisał do Proline w sprawie gwarancji ;)

 

Edit

Test bez oc proca już zrobiłem, niezawodny Furmark zgasił karte przy 84-85 stopniach... Wszystko na nią wskazuje. Mam dość małą bude, więc zrobię jeszcze jeden test przy otworzonej. Oczywiście takie przegrzewanie kwalifikuje sie w 100% na gware? Wszystko bede załatwiał przez internet, ewentualnie telefon, bo najbliższy oddział jest za daleko. No i nie chciałbym być przegadany w jakikolwiek sposób... ;)

 

Panowie obczajcie ten log, bo ja oczy przecieram i coś nie moge uwierzyć :blink:

 

Edit 2

Test przy otwartej budzie wykonany, tym razem karta poddała sie jeszcze szybciej (!) bo przy niespełna 81 stopniach. Dokładam screena idle z everesta, dodatkowo niepokoją mnie te napięcia... Na P5B Deluxe były niemalże wzorowe a na MSI to sami zobaczcie... Szcziaiłem że gdy obraz gaśnie, to świeci sie jedna czerwona dioda na karcie. A i jeszcze jedno, wszystkie testy robie na fur.exe a nie tak jak jest zaraz po instalacji ;)

gpu_temperature.xml

post-145190-1230411868_thumb.jpg

Edytowane przez DonKamilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dodam mala uwage - na zachodnich portalach , gdy karta nie przechodzi furmarka , zglaszaja sprzet na rma. To ma dzialac , ma byc stabilne , nie moze byc sytuacji , ze rozgrzanie karty i ostry stress powoduje zacinanie sie kompa , bo to by oznaczalo , ze i w grach moze byc analogiczna sytuacja. Moj 4870 z fan fixem w furmarku bansuje bez problemow , za to moj 4850 zacinal sie po paru sekundach w furmarku - karta zwalona od nowosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage wróciłeś do ati ? to cieszy choć gtx260 216 jest też niezły, ale najbardziej mnie wkurza brak konkretnego oc z jednej i drugiej strony, te skcje zasilania to jakies kompletne ciach!o,ja chcę cos pokroju his 1800gto ktore wytrzymywało wszystko i dodatkowo napiecie z poziomu atitool mozna było regulować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz sobie tempy zasilania...VRM.

 

Ktora wartosc to VRM ? :unsure:

 

 

Przy orginalnym chlodzeniu bez fanfixa kladac reke na karcie mozna bylo sie poparzyc istne pieklo... a teraz, bez porownania :)

post-166853-1230417115_thumb.jpg

Edytowane przez woojtekn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z komputerem (i7 920; EX58-UD5; ATI 4850 1GB GIGABYTE SILENT; DDR3 2x2GB 1333;Dysk SATAII 500GB; Zasilacz 650W Chieftec)

 

Wszystkie podzespoły są nowe.

 

Problem polega na tym, że czasem komputer potrafi samoczynnie się zawiesić, wydaje wówczas dziwny dźwięk - pomaga tylko restart.

 

Ponadto w grach karta graficzna potrafi osiągnąć 120* - przy normalnym użytkowaniu EVEREST wskazuje 70-76*.

 

I tu nasuwa się pytanie czym może być spowodowane owe zachowanie?

 

Komputer zawiesza się podczas normalnego użytkowania. Czy może to być spowodowane słabym chłodzeniem karty graficznej (pasywne)

 

Proszę bardzo o pomoc w rozwiązaniu problemu... ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba od kolegi który niedawno przesiadł się z GF 9600GT. Nie mógł umieść tu posta.

 

Mianowicie przerzuciłem się z Geforca na Radeona 4870 i z tego co wiem to w sterowniku nVidi była możliwość wyłączenia antyaliasingu, filtru anizotropowego itp opcji. Mam pytanie czy jest jakiś program albo sposób na wyłącznie tych opcji w sterowniku ATI jeśli tak to bardzo proszę o odpowiedź bo nie mogę nigdzie znaleźć tej informacji a grzebiąc w sterowniku można było tylko np: antyaliasing ustawić na najmniej 2x bądź wg aplikacji a nie dało się kompletnie wyłączyć.

ps: Pewien forumowicz napisał ,że aa da sie wyłączyć natomiast w sterowniku jest albo użyć albo można odznaczyć ale wtedy trzeba ustawić od 2x-8x nie mogę dać 0. Z góry dziękuje za odp osoby która się na tym zna.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba od kolegi który niedawno przesiadł się z GF 9600GT. Nie mógł umieść tu posta.

@kolega maxymili'a

Po prostu ustawiasz w sterownikach "wg aplikacji", a następnie po włączeniu jakieś gry, regulujesz wszystko w grze (w ustawieniach graficznych)

 

ps. przypuszczam, ze tu jednak możne chodzić o coś innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mu o to, że w CS po ustawieniu kilku opcji w tym AA=0 pomimo, że karta graficzna sobie radziła i tak poprawia się czas reakcji, coś jakby lepsza optymalizacja. Nie grałem w to więc nie wiem. Niby że celownik szybciej wracał do gotowości po strzale itp.

Raczej chodziło mu o wyłączenie AA z poziomu sterowników niż w grze. I nie wiem czy ma to faktycznie wpływ, ale pytanie ciekawe skoro GF może do zera to czemu nie Radek :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx260 216 jest też niezły

Wlasnie jade na gtx 260 216 palita, bo moj radek polecial na gwarancje i musze przyznac, ze karta mnie rozczarowala. Porownywalem kreconego 4850 z niekreconym 260 i w gridzie, codzie 4 i 5, bioshocku dx10 i warheadzie radek wypadl lepiej. GTX okazal sie lepszy tylko w bioshoshocku dx9 z tych gier co sprawdzalem. Nie wiem jak gta IV, bo odpalalem tylko na GTXie, ale zupelnie nie ma rewewlacji. Wiem, ze porownuje karte krecona do niekreconej, ale roznica w cenie to 400zl, wiec mysle, ze biorac to pod uwage nie jest to porownanie krzywdzace dla gf'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mu o to, że w CS po ustawieniu kilku opcji w tym AA=0 pomimo, że karta graficzna sobie radziła i tak poprawia się czas reakcji, coś jakby lepsza optymalizacja. Nie grałem w to więc nie wiem. Niby że celownik szybciej wracał do gotowości po strzale itp.

Raczej chodziło mu o wyłączenie AA z poziomu sterowników niż w grze. I nie wiem czy ma to faktycznie wpływ, ale pytanie ciekawe skoro GF może do zera to czemu nie Radek :) ?

Wybacz, ale ja już kompletnie nie rozumiem o co chodzi.

Przecież inaczej się nie da, bo w sterownikach ustawienie "wg aplikacji" jest równoznaczne z AA=0.

CS to już taka gra, że domyślnie włącza się(za pierwszym razem)z AA i tyle, także twój kumpel wymyśla...

 

Na NV ja wyłączysz AA w sterownikach to przecież nadal można aktywować w grze, wiec o co biega?

 

Wlasnie jade na gtx 260 216 palita, bo moj radek polecial na gwarancje i musze przyznac, ze karta mnie rozczarowala. Porownywalem kreconego 4850 z niekreconym 260 i w gridzie, codzie 4 i 5, bioshocku dx10 i warheadzie radek wypadl lepiej. GTX okazal sie lepszy tylko w bioshoshocku dx9 z tych gier co sprawdzalem. Nie wiem jak gta IV, bo odpalalem tylko na GTXie, ale zupelnie nie ma rewewlacji. Wiem, ze porownuje karte krecona do niekreconej, ale roznica w cenie to 400zl, wiec mysle, ze biorac to pod uwage nie jest to porownanie krzywdzace dla gf'a.

Sprawdź proszę w Warhead jako to jest jakością obrazu na NV, mam na myśli okropnie rozmazujące się tekstury na Geforce'ach...

Mozesz to zrobic wg. http://www.pcgameshardware.com/aid,670510/...e_games/?page=1

 

Najlepiej abyś obrał sobie na test dokładnie te same miejsca co w teście, a wyniki ostateczne zamieścisz po powrocie Twojego radka z serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale ja już kompletnie nie rozumiem o co chodzi.

Przecież inaczej się nie da, bo w sterownikach ustawienie "wg aplikacji" jest równoznaczne z AA=0.

CS to już taka gra, że domyślnie włącza się(za pierwszym razem)z AA i tyle, także twój kumpel wymyśla...

 

Na NV ja wyłączysz AA w sterownikach to przecież nadal można aktywować w grze, wiec o co biega?

 

 

Sprawdź proszę w Warhead jako to jest jakością obrazu na NV, mam na myśli okropnie rozmazujące się tekstury na Geforce'ach...

Mozesz to zrobic wg. http://www.pcgameshardware.com/aid,670510/...e_games/?page=1

 

Najlepiej abyś obrał sobie na test dokładnie te same miejsca co w teście, a wyniki ostateczne zamieścisz po powrocie Twojego radka z serwisu.

Co ty opowiadasz Panie Kolego ;) , ustwienie wg aplikacji nie oznacza 0 tylko oznacza wg aplikacji! Jesli CS od razu ustwia x2 i nie da się tego tam wyłączyć to wogóle się tego nie da zrobić.

Kiedyś w sterownikach była opcja "zawsze wyłączone" ale w tej kwestii z tego zrezygnowano. No bo po co pogarszać obraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty opowiadasz Panie Kolego ;) , ustwienie wg aplikacji nie oznacza 0 tylko oznacza wg aplikacji! Jesli CS od razu ustwia x2 i nie da się tego tam wyłączyć to wogóle się tego nie da zrobić.

Ale przecież się da i w tym sęk.

On narzeka, bo musi w grze ustawiać parametry, a nie w sterowniku, wiec siła przyzwyczajenia i tyle.

 

ps. "Wg. aplikacji" dla mnie oznacza OFF w sterownikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież się da i w tym sęk.

On narzeka, bo musi w grze ustawiać parametry, a nie w sterowniku, wiec siła przyzwyczajenia i tyle.

 

ps. "Wg. aplikacji" dla mnie oznacza OFF w sterownikach

Jest jeszcze kilka innych parametrów, które łącznie powodują, że mu się ten sterownik nie ustawia tak szybko jak powinien. zna się może ktoś na CSie i ustawieniach na tyle, że spotkał się z tym problemem? Umiał to ustawić na NV pewnie i na radeonie się da. Poleciłem mu ta kartę bo zestaw mu projektowałem. dlatego mi zależy, aby to wyjaśnić, skoro ma watpliwości. Tak poza tym to zestaw nie w ciemię bity ;) E8400, Asus P5Q Pro 2*2gb 1066 pamięci a data ExEd. szybki dysk i nagrywarka pioniera. Buda Collermaster i zasilacz Bequite darkpower do tego 24" iiyama. Wszystko pod perfekt a tu coś banalnie prostego nie działa. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ktora wartosc to VRM ? :unsure:

 

 

Przy orginalnym chlodzeniu bez fanfixa kladac reke na karcie mozna bylo sie poparzyc istne pieklo... a teraz, bez porownania :)

Odpal GPUZ , tam przedostatnie 3 wartosci to VRM.

 

Wlasnie jade na gtx 260 216 palita, bo moj radek polecial na gwarancje i musze przyznac, ze karta mnie rozczarowala. Porownywalem kreconego 4850 z niekreconym 260 i w gridzie, codzie 4 i 5, bioshocku dx10 i warheadzie radek wypadl lepiej. GTX okazal sie lepszy tylko w bioshoshocku dx9 z tych gier co sprawdzalem. Nie wiem jak gta IV, bo odpalalem tylko na GTXie, ale zupelnie nie ma rewewlacji. Wiem, ze porownuje karte krecona do niekreconej, ale roznica w cenie to 400zl, wiec mysle, ze biorac to pod uwage nie jest to porownanie krzywdzace dla gf'a.

Pamietasz moze jakies wartosci? Mierzyles frapsem , bawiles sie konsola , nagrywales jakies timedemo? Nie jest dla mnie zaskonczeniem taki "widok" , z tym ze przy Crysisie dziwie sie i to juz znacznie. Reszta lazila i tak na ATI lepiej , wlasnie Crysis roznicowal te dwie grafy miedzy soboa.

 

No też mi się dziwne wydawało, że w 4870 nagle jest wymuszony AA minimum x2. Znaczy się nie ma nic ustawiać i będzie x0?

W sterach minimum jest aax2 jesli masz wylaczone przez aplikacje , ale jesli masz przez nia tak w grze wylaczasz , z AF jest tak samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...