Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

może i bytło sto razy ale ja mam kabel do wentylatora 3 żyłowy. Więc powinna być programowa możliwość??

Trój-żyłowo kabel nie ma nic wspólnego z regulacja obrotów, bo trzeci kabel jest od monitoringu i naprawdę nie wiem dlaczego krążą jeszcze takie mity po necie, że do regulacji wymagane są minimum 3 żyły.

Skoro dwu-żyłowy kabel nie ma regulacji tzn., że producent tak zadecydował, bo do regulacji wystarczy minimum czyli + i -...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zamontowałem Scythe Musashi na swoim radku hd4850. Mam jednak pewne wątpliwości. Czy prawidłowo rozmieściłem radiatorki na sekcji zasilania? link do zdjęcia Wydaje mi się, że lepiej by było tam przykleić te cztery podłużne widoczne na zdjęciu link, bo te dwa od pamięci nie zakrywają całych kostek. Jednak tych czterech podłużnych nie da się tam przykleić w żadnej pozycji, ponieważ zawadzają tam o coś wystającego (nie znam się na elektronice). Czy takie rozmieszczenie radiatorków na sekcji zasilania będzie dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarzuc prosze linka do tego hotfixa ?

Catalyst 8.12 HOTFIX.

 

* Improves DirectX10 performance in various applications in multi-core CPU systems

* Resolves BSOD issues using dual ATI Radeon HD 4850 in CrossFireX configurations.

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trój-żyłowo kabel nie ma nic wspólnego z regulacja obrotów, bo trzeci kabel jest od monitoringu i naprawdę nie wiem dlaczego krążą jeszcze takie mity po necie, że do regulacji wymagane są minimum 3 żyły.

Skoro dwu-żyłowy kabel nie ma regulacji tzn., że producent tak zadecydował, bo do regulacji wystarczy minimum czyli + i -...

Owszem, trzecia to tylko odczyt, ale bez odczytu nie ustawisz obrotow wentyla z poziomu sterow.

Nie spotkalem sie jeszcze z 3-zylowa wersja bez kontroli z poziomu sterownikow, ani z 2-zylowa z kontrola, a widzialem naprawde wiele sztuk 4850/70 roznych producentow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, trzecia to tylko odczyt, ale bez odczytu nie ustawisz obrotow wentyla z poziomu sterow.

A kto tu mówi o sterach??

Jest tyle programów, że mało kto sterów do ustawiania używa.

Nie spotkalem sie jeszcze z 3-zylowa wersja bez kontroli z poziomu sterownikow, ani z 2-zylowa z kontrola, a widzialem naprawde wiele sztuk 4850/70 roznych producentow.

Przecież nigdzie nie napisałem, że chodzi mi konkretnie o 48xx :blink:

Mam wrażenie na siłę chcesz wcisnąć swoje 3 gorsze...

trymek a wiesz może jak w mojej karcie graficznej programowo kontrolować prędkość obrotową wentylatora??

Korzystając z okazji odpowiem, że twoja karta NIE MA możliwości programowej regulacji obrotów wentylatora.

Oczywiście problem rozwiązuje sprzętowy regulator, który kosztuje ~10zł

http://allegro.pl/item520235722_zalman_fan..._mate_w_wa.html

http://allegro.pl/item520609912_aab_coolin...entylatora.html

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wy macie gorace te karcioszki :P

 

u mnie to wzglada takŁ

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

4870 + hr03 + kilka radiatorkow na sekcje tj na mosfety, ze starego radzia 9200 :P i na scalaki, customowy radiator wyciety z profila aluminiowego :P, na wszystko wiaja dwie 120-stki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje pytanie o chlodzenie, ktore zmiesci sie na mojej plycie nikt mi nie odpowiedzial wiec kupilem w ciemno Zalmana VF1000. Pasowal bardzo ladnie i chlodzil tez duzo lepiej niz VF900-Cu ale niestety nie bylo mi sie dlugo cieszyc :( Odpalilem FuMark'a ze zmieniona nazwa i po kilku minutach na ekranie pojawily sie czarne i biale kropki i komp sie zawiesil. Po restarcie kropki zostaly i karta daje obraz w dwoch kolorach. temperatura przy tym nie byla wysoka bo duzo nizsza niz na VF900-Cu. Ostatni odczyt z GPU-Z przed padem to: DISPIO 78.5st MEMIO 88.0st SHADERCORE 77.0st. Karta idzie do wymiany ale moze mnie ktos oswiecic co sie stalo ? Wczesniej karta przetrwala wyzsze temperatury na VF900-Cu bo MEMIO dobijalo nawet do 105st. Sekcja zasilania byla dobrze chlodzona bo na niej oryginalny radiator i nawiew dwoch wentylatorow: od spodu wentylator z HR-05 owiewal tez sekcje zasilania a z boku dodatkowo mialem Antec SpotCool zamontowany. Na pamieciach male niebieskie radiatorki zalmana. Karta to Sapphire 100259L (http://tinyurl.com/88yqc9).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wy macie gorace te karcioszki :P

 

u mnie to wzglada takŁ

 

4870 + hr03 + kilka radiatorkow na sekcje tj na mosfety, ze starego radzia 9200 :P i na scalaki, customowy radiator wyciety z profila aluminiowego :P, na wszystko wiaja dwie 120-stki

2x120 przy 2k obrotów...może wydajne, ale ciche to raczej nie jest :) Pokaż jakieś screeny pod obciążeniem. Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 razy furmark pod rzad i temp na rdzeniu skoczyla o 1 st :P na sekcji tez nie ma wiekszych skokow najwyzej 2-3 st. pozniej wlacze 3dmarka i wtedy dam jakies screeny b teraz nie mam czasu. a co do wentyli to masz racje, wydajne to to jest ale czy ciche[?] i tak scytche ultra kaze [ten gruby 120 przy 3 tys obrotow] wszystko zaglusza :P . ja tam wole slyszec czy komputer pracuje, a i tak zawsze muzyke wlaczam tak ze wcale mi to nie przeszkadza a jest chlodno. heh zauwazylem dziwna rzecz, mianowicie grafa znowu zaczela swirowac [pare stron temu opisywalem swoj problem]. po przejsciu na 3d reset[ zadnej zawichy od razy res] no to dalem deflautowe zegary , a tu znowu to samo. zauwazylem ze na grafie swieci sie czerwona dioda [nigdy sie nie swiecila, tylko na samym starcie] no to zamienilem kable kolejnoscia i smiga. nie wiem co to bylo :Pheh przed zalozeniem chlodzenia mailem max 100 fps w furmarku, [przy zmeinionej nazwie] a teraz 140 :P [takie same zegary] ja nie wiem co sie z ta grafa dzieje :P

 

soty moze przy zmiania chlodzenia pukneles gdzies rdzen :P albo cos w tym stylu. albo poprostu sie zmeczyla :P

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

4870 + hr03 + kilka radiatorkow na sekcje tj na mosfety, ze starego radzia 9200 :P i na scalaki, customowy radiator wyciety z profila aluminiowego :P, na wszystko wiaja dwie 120-stki

Powiedz przy okazji ile Cie to kosztowalo...bo ja na refie tez mam 50 na VRM w idle przy ciszy - slyszymy lekki szum powietrza :

Dołączona grafika

Oczywiscie przy grach inaczej to wyglada , ale tak samo jak i u Ciebie , FF wyzej dla Crysisa , FF na tym samym poziomie dla np. Mass Effecta. Moglbym podac logi z rivy , ale mniejsza o to. Maxymalnie jakie widzialem na swoim przy stresie to 75 stopni na VRM - to jako mowilem zalezy i od gry , i od ff.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze ja na rdzeniu mam 30 st podczas grania 35 [40 chyba nie widzilem nawet po pary godzinach w crysisa] ja wentylatory moge sobie skrecic i tez bedzie tylko lekki szum ale po co. jedni lubia cisze inni wydajnosc. mi tam halas nie przeszkadza. podczas pisania tego posta nawet kompa nie slysze bo jest wlaczona muzyka. nie ma nic za darmo, wszytko jest kosztem czegos innego. inni wielbiciele ciszy daja ac twin turbo i skrecaja wentyle na 500 obr i placza ze maja 80 czy 90 st i ze in sterownik sie wysypuje [chociaz mi teraz tez - nie wiedziec czemu]

 

ile mnie to kosztowalo? tyle co hr-03, czyli 150zl reszte mialem

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soty moze przy zmiania chlodzenia pukneles gdzies rdzen :P albo cos w tym stylu. albo poprostu sie zmeczyla :P

Nic nie bylo uszkodzone, karta chodzila dobrze az do momentu gdy odpalilem FuMark'a ze zmieniona nazwa (z normalna nazwa chodzil kilka minut bez problemow). Wiecej sie juz tego programu nie tykam bo zadna gra nie jest w stanie tak obciazyc grafiki jak on wiec to i tak bez sensu a narobilem sobie tylko problemow... zakladanie oryginalnego chlodzenia, wyslka itp :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja tez swiruje i tylko czekam az padnie calkowicie i teaz na rma [przeeabialem juz piakne siatki, kwadwart w dosie i w windowsie. zamist 17 tys pkt w 3dm06 bylo 8, przypadkowe zawiechy i dzisiaj zawiwchy w 3d ale juz chyba sie z tym uporalem - grafa jak na zlosc jeszcze chodzi :P]

 

 

ot: o znowu dostalem ostrzezenie, heh tym razem za co?

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nic nie bylo uszkodzone, karta chodzila dobrze az do momentu gdy odpalilem FuMark'a ze zmieniona nazwa (z normalna nazwa chodzil kilka minut bez problemow). Wiecej sie juz tego programu nie tykam bo zadna gra nie jest w stanie tak obciazyc grafiki jak on wiec to i tak bez sensu a narobilem sobie tylko problemow... zakladanie oryginalnego chlodzenia, wyslka itp :/

I to twoje zalozenie jest bledne , jesli karta jest sprawna tak furmark ma lazic. Co z tego , ze dzis zadna gra jej tak nie obciazy , co bedzie powiedzmy za pol roku? Wtedy powiesz , ze nie grasz w ta gre? U mnie furmark bansowal 10 minut , pozniej dalem jej spokoj , zas na zwalonym od nowosci 4850 furmark zawieszal sie w ciagu paru sekund. nV tak samo smigaly mi z nim po 10 minut wiec ma dzialac.

 

 

Mobot za 150 zl wiecej to ja wolalbym inna karte , Vapor kosztuje mniej wiecej tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna gra nie wygrzeje tak karty jak furmark , tylko temp gpu nie ma nic wspólnego z obciążeniem karty. Gry pokroju Clear sky , Crysis znaczniej bardziej obciążają karte i wtedy znajdziemy max stabilne taktowania. Jakbym był na miejscu nv lub ati to bym blokował ten zyty programik :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupowalem grafe w dzien premiery i nei mailem czasu. nie bylo wtedy takie wybowu tj same referaty wiec bralem najtanszego, a ze sie gral to trudno ale nie mailem zamiaru tylko liczyc sek do nastepnego wywalenie starownika podczas grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to twoje zalozenie jest bledne , jesli karta jest sprawna tak furmark ma lazic. Co z tego , ze dzis zadna gra jej tak nie obciazy , co bedzie powiedzmy za pol roku? Wtedy powiesz , ze nie grasz w ta gre? U mnie furmark bansowal 10 minut , pozniej dalem jej spokoj , zas na zwalonym od nowosci 4850 furmark zawieszal sie w ciagu paru sekund. nV tak samo smigaly mi z nim po 10 minut wiec ma dzialac.

Tak wiem, ze karta powinna przetrwac kazdy program ale ze strony praktycznej to narobil mi on tylko klopotow. Wczesniej na gorszym chlodzeniu VF900-Cu<VF1000 gralem na tej karcie po kilka godzin w GTA4, Crysis, COD5, Grid (w 1920x1080 wszystko na maksa na tv lcd wyglada bajecznie) i nie mialem zadnych problemow, zero zwisow czy problemow z przegrzewaniem. Wystarczylo tylko pobawic sie chwile FuMark'iem i problem gotowy. Edytowane przez SotY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wy macie gorace te karcioszki :P

 

u mnie to wzglada takŁ

 

 

 

4870 + hr03 + kilka radiatorkow na sekcje tj na mosfety, ze starego radzia 9200 :P i na scalaki, customowy radiator wyciety z profila aluminiowego :P, na wszystko wiaja dwie 120-stki

mozesz zapodac foty? szczegolnie mnie interesuje jak zamocowales radiatorki na PWM

bede wdzeczny za fotki pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czasie gry sprawdzales w ogole co sie dzieje z temperaturami sekcji? Co z tego ,ze rdzen sie nie gotowal :>

Tak jak juz pisalem zasilanie bylo dobrze chlodzone bo centralnie pod sekcja zasilania mam HR-05 chlodzacy chipset plyty i na nim wiatrak wiejacy do gory czyli na sekcje zasilania karty. Na najwazniejszych ukladach byl oryginalny radiator Sapphire a dodatkowo z boku od przodu budy pod katem wial na zasialnie wiatrak Antec SpotCool. Wklejam zdjecie jak to wygladalo jeszcze z VF900-Cu bez tego SpotCool. Karte mam juz spakowana do wysylki wiec nie mam jak zrobic zdjec.

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem sobie referencyjnego sapphire 4850. Jeszcze nie doszedl, ale mam pytanie. Wiem ze bardzo sie grzeje. I kupic sobie wentylator jakis(podajcie jakis najtanszy:D), czy zostawic tak jak jest. Czy mimo temp 90+ nic sie jej nie stanie? Krecic nie bede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem sobie referencyjnego sapphire 4850. Jeszcze nie doszedl, ale mam pytanie. Wiem ze bardzo sie grzeje. I kupic sobie wentylator jakis(podajcie jakis najtanszy:D),

Żadnego wentylatora nie kupuj, a jeśli będą problemy ze stabilnością to na gware.

 

czy zostawic tak jak jest. Czy mimo temp 90+ nic sie jej nie stanie? Krecic nie bede

Skoro producent tak sprzedaje tzn., że tak ma działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Żadna gra nie wygrzeje tak karty jak furmark , tylko temp gpu nie ma nic wspólnego z obciążeniem karty. Gry pokroju Clear sky , Crysis znaczniej bardziej obciążają karte i wtedy znajdziemy max stabilne taktowania. Jakbym był na miejscu nv lub ati to bym blokował ten zyty programik :wink:

Crysis mocniej ja obciaza? Kiedy i jak? Mam zrzuty z Crysisa z rivy oraz ten sam monit z Furmarka. Nie zgodze sie z tym , ze Crysis lepiej ja dogrzeje i obciazu niz Furmark.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po dwu godzinnej grze

 

Dołączona grafika

 

 

mozesz zapodac foty? szczegolnie mnie interesuje jak zamocowales radiatorki na PWM

bede wdzeczny za fotki pozdr

moge. ale obecnie mam tylko kom [k800i -3.2mpx - i nie wim czy cos bedzie widac, ale jak chcesz to nie ma problemu]

 

opis 'slowny': kupilem ksztaltownik alu 10mm. wymierzylem otworzy i miejsca w ktorych sa scalaki. spod wyszlifowalem tak aby 'wystawaly' tylko te miejsca w ktorych sa uklady. z jednej i zdrugiej strony obcielem 'skrzydelka' zeby wyszedl plaskownik, nawiercilem i uzylem kolkow za pomoca ktorych mocowalo sie radioatory w staych grafach [takie rozporowe ze sprazynka]. i tyle. radiator gotowy. a do samych mosfetow radiatory sa pomoca ceramica [arctic cooling], ktory jak sie wygrzeje to jest mocny jak klej i tyle

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...