Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

czyli jednym slowem nie zmieniac karty tylko poczekac na patch ktory robi swoje

Człowieku posłuchaj rozsądnych rad! Widać że marketing (sprzedawców, producentów sprzętu) nakidał ci przekonanie że im więcej tym lepiej a to nie jest prawdą!

Jeśli 2GB byłoby do czegokolwiek przydatne to byłoby masowo produkowane - to chyba oczywiste i logiczne prawda?

Popatrz na najwyższe modele kart, dlaczego mają tylko max 1GB? (te które rzekomo mają 2GB dwurdzeniowe, to jest tylko złudzeniem bo faktycznie na rdzeń i tak przypada 1GB!!! - nie wiesz czemu doczytaj)

Pamięci ma byc tylko tyle ile potrzeba a o szybkości karty decyduje architektura GPU (ilość procesorów strumieniowych i ich taktowanie) oraz szybkość pamięci (a nie ilość)!

Więc jeśli doświadczeni ludzie mówią Ci że 512MB/768MB jest w sam raz a 1GB to absolutne max którego ciężko wykożystać to właśnie tak jest...

I nie jest to kwestia pieniędzy do wydania - jest wielu którzy mogą sobie kupić taką karte a nie kupują - bo to nie ma sensu!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Asus okazał się sprawny , winowajcą problemów okazała się zworka od resetu biosu na mb :wink:

 

Robił już ktoś Vmoda na Asusach z Glaciatorem ??

 

Do mojego ( PCB ma oznaczenie B501PML rev. 1.01 ) standardowe vmody nie działają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jednym slowem nie zmieniac karty tylko poczekac na patch ktory robi swoje

Jednym słowem zacznij myśleć i używać mózgu, oraz zacznij słuchać mądrzejszych! :wink:

Ludzie pytanko mam :)

Wczoraj zakupiłem HD487 1GB od Sapphira, wiem że tam był jakiś bug z bios'em i jest na to ponoć fix na stronce, prawda?

Jak to wersja toxic to sie ine martw, jesli nie to SPRAWDZ jak nie, to jak jest z koncowki 2008roku (produkcja) to jest juz poprawione

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pytanko mam :)

Wczoraj zakupiłem HD487 1GB od Sapphira, wiem że tam był jakiś bug z bios'em i jest na to ponoć fix na stronce, prawda?

 

poszukaj? jezeli wszystko dziala sprawnie to nic nie zmainiaj, no chyba ze masz jakies problemy, to jest to jak najbardziej wskazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ją kupiłem :P Pewnie dopiero pod koniec tygodnia będę ją miał...

To nie jest Toxic, Toxic był 20 zł droższy... Wiem że karta jest kupiona już w tym roku w styczniu, ale kiedy wyprodukowana to nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Asus okazał się sprawny , winowajcą problemów okazała się zworka od resetu biosu na mb :wink:

 

Robił już ktoś Vmoda na Asusach z Glaciatorem ??

 

Do mojego ( PCB ma oznaczenie B501PML rev. 1.01 ) standardowe vmody nie działają .

Ktoś tam już robił :)

 

Screen z XS

Edytowane przez razorex2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie apropo antyaliasingu - wcześniej tego problemu specjalnie nie zauważyłem (grając w Fallout 3 chociażby), ale aktualnie grając w nowego Prince of Persia musiałem w zasadzie wyłączyć AA całkowicie, żeby mieć dobrą wydajność - włączenie każdego kolejnego poziomu strasznie ogranicza wydajność. Słyszałem, że "Radeony tak mają", ale czy to jednak konflikt z tą konkretną grą i da się go jakoś rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeony tak NIE mają, poprostu takie wymagające są gry.

Ale nie napisałeś słowa o sprzęcie jaki masz (procek, ilość ramu, grafa) ani o rozdzielczościach w jakich grasz więc jak tu ocenić to o co pytasz???

Możemy powróżyć z fusów...ale wynik może byc mało realny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze bylo nie znalazlem.

 

Jak to wkoncu jest z gwarancja po zmianie chlodzenia mam teraz referenta 4870 Sapphire.

 

Pisalem do Apollo i mi odpisali ze po zmianie chlodzenia jest utrata gwarancji o.O Tam sa jakies plomby przy tym referencie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak cos sie uwali to zakladasz fabryczne chlodzenie i wysylasz i tyle. jak odkrecales ta suszarke miales jakies plomby? palit chyba zaklada plomby, ale moge sie mylic. mailem pare kart graficzny i na zadnej nie bylo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wybaczcie, wydawało mi się to oczywiste, zwłaszcza że trochę pogooglowałem o problemie i wszystko wydawało się na to wskazywać...

 

Specyfikacja mojego PC to: E7200@3Ghz, 2 GB DDR2 800, Radeon 4850 (Gigabyte, z Zalmanem), a gram dość wysoko, bo w 1680x1050, ale jak mówię - po raz pierwszy zauważyłem taki zanik fps dopiero w PoP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wybaczcie, wydawało mi się to oczywiste, zwłaszcza że trochę pogooglowałem o problemie i wszystko wydawało się na to wskazywać...

 

Specyfikacja mojego PC to: E7200@3Ghz, 2 GB DDR2 800, Radeon 4850 (Gigabyte, z Zalmanem), a gram dość wysoko, bo w 1680x1050, ale jak mówię - po raz pierwszy zauważyłem taki zanik fps dopiero w PoP.

U mnie na e2180 bylo super z AA w 1280x1024 puki nie pojawila sie trawa - wtedy skoki dramatyczne. Poprostu taka gra i nie ma sie czym martwic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ dRaiser

 

Problem z AA dotyczył HD2xxx/HD3xxx , tam włączenie AA powodowało albo duży spadek FPS albo niemożność uruchomienia gry z AA .

 

Problem ten został naprawiony w HD4xxx .

 

 

Co innego spadek FPS w wymagającej grze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam program "VoltageFactory by Awardfabrik", programowe podnoszenie napięcia na kartach 48XX oraz kilku kartach NV, u mnie działa, 1.37V, nie mierzone ale teraz 830Mhz bez problemu a wcześniej za boga ojca, zawias od razu po włączeniu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie PoP w takiej samej rozdzielczości + AA nie ma spadków FPS (GPU 725Mhz).

 

Czy ktoś mógłby zmierzyć ile faktycznie ten program daje V GPU ?

Edytowane przez Alta1r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko prosty interfrejs graficzny do obsugi komend RivaTuner ktory to ma taka mozliwosc. Z tego co pamietam dziala tyko na referencyjnych 4870 a nie calej seri HD48xx - i jesli juz dziala to napiecie jest takie jak ustawisz.

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko prosty interfrejs graficzny do obsugi komend RivaTuner ktory to ma taka mozliwosc. Z tego co pamietam dziala tyko na referencyjnych 4870 a nie calej seri HD48xx - i jesli juz dziala to napiecie jest takie jak ustawisz.

Zgadza sie, na referencyjnym HD4850 nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko prosty interfrejs graficzny do obsugi komend RivaTuner ktory to ma taka mozliwosc. Z tego co pamietam dziala tyko na referencyjnych 4870 a nie calej seri HD48xx - i jesli juz dziala to napiecie jest takie jak ustawisz.

Działa na kartach , które mają pwm volterra :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej na chwile obecną mam 1.242 trzeba jeszcze się trochu omalować...

 

Lepiej 2B czy 4B ? Z tego co wyczytałem to szybciej malując 2B osiągnę pożądany efekt prawda to?

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...