Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam program "VoltageFactory by Awardfabrik", programowe podnoszenie napięcia na kartach 48XX oraz kilku kartach NV, u mnie działa, 1.37V, nie mierzone ale teraz 830Mhz bez problemu a wcześniej za boga ojca, zawias od razu po włączeniu gry.

 

heh dzieki bardzo. dziala, tylko ze w programie ustawie 1,3v [rejestr 17 na innych nie dziala] to na grafice mam 1,35. no juz nei trzeba lutowac xD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężkie to malowanie tego rezystora faktycznie... ołówek 2B już 3 raz będę wyciągał kartę z kompa ( utrudniony dostęp do malowania ) a przy furmarku stress - 1.248V ... gdzie tu do 1.4 ... hoho...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palato - pierwszy raz w ręku miernik mam i robię cóś takiego więc no offence ;]

 

Czyli jak mam 6B to lepiej nim malnąć i będzie szybciej więcej V?

 

Doszedłem do 1.332v ...

 

 

Użyłem ołówka 4B i napięcie spadło :/ 1.280 ehhhhh

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palato - pierwszy raz w ręku miernik mam i robię cóś takiego więc no offence ;]

 

Czyli jak mam 6B to lepiej nim malnąć i będzie szybciej więcej V?

 

Doszedłem do 1.332v ...

 

 

Użyłem ołówka 4B i napięcie spadło :/ 1.280 ehhhhh

Im miększy ołówek tym ma mniejszą rezystancje a więc możesz uzyskać większe napięcie. Trudność w nakładaniu to inna bajka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: Chcę zmniejszyć obroty wiatraka w 4850. Nie kręce karty (straszna padaka), obecnie przy prędkości 50% mam temperaturę 35C. Gdy zmieniam na 30% w CCC wiatrak zaczyna wyć i słychać, że włączył się na 100%. W programie RivaTuner jest to samo. Biorę na 25% a wyje jakby było 100%. W czym tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa na kartach , które mają pwm volterra :wink:

a na jakich dziala? np asusie glaciator top?

 

edit:

i jak sprawdzic np riva tunerem jakie ejst v?

 

i czy zmiana napiecia w ati tray tools dziala?

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest specialny plugin do rivatunera. ale lepiej jest spr miernikiem, u mnie roznica jest ok 0,04v [rt-1,26, real prawie 1,3]

 

jezeli nie zadziala ci ten program to mozna uzyc paru innych, zawsze jest olowek nie wiem jak na asusie

/hardmod

sznurek

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomozcie bo zaraz mnie trafi z tym ati

karta nie trzyma taktów

za pierwszym odpaleniem jest powiedzmy 805/1100 - tyle ile w RT ustawiam, po odpaleniu czegos 3d spada w pulpicie do 500 na core.. a jak odpalam znowu cos 3d to wraca na def czyli na 750....

bardziej zrabanych sterownikow/kart nie widzialem

w nv nigdy nic takiego nie mialo miejsca

 

pomocy!!!

stery 8.12 + hotfix

na catach 9.2 to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

literówka 9.1

problemy zaczely sie po zainstalowaniu wtyczki do monitorowania - i zmiany napięć....

dziwne jest to ze np po tym jak włącze 3dmarka jakiegos to core pozostaje jak ustawilem ale pamieci wracają na 900

jak odpale crysisa to sytuacja odwrotna pamieci zostaja a rdzen leci na 750....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, po krótkiej walce z grafą(w sumie z ołówkiem) doszedłem do napięcia 1.36V i karta stabilna przy około 810/2100(def v na pamieciach).Temperatury w okolicach 70C' na zalmanie VF1000. Teraz czas szykować się na zatopienie go :)

Miałem przez jakis czas 1.4V i szedł w okolice 860 ale nie chciałem ją zjarać bo już nieźle zaczęła się grzać.

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

pomozcie bo zaraz mnie trafi z tym ati

karta nie trzyma taktów

 

 

 

 

problemy zaczely sie po zainstalowaniu wtyczki do monitorowania - i zmiany napięć....

dziwne jest to ze np po tym jak włącze 3dmarka jakiegos to core pozostaje jak ustawilem ale pamieci wracają na 900

jak odpale crysisa to sytuacja odwrotna pamieci zostaja a rdzen leci na 750....

Wywal ATI POWERPLAY skoro az tak Cie to meczy...edycja w notatniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie widzieć nagą Sapphire HD4870 1GB...

Dołączona grafika

 

Całkiem naga to ona nie jest :) fabrycznie ma założony radiator na sekcji zasilania, jestem w trakcie montażu Accelero po pierwszej przymiarce temperatury spadły tylko o 5-6*C w idle, muszę poprawić docisk.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Wentylator to Enermax Warp puszczony na 800 obr/min

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomozcie bo zaraz mnie trafi z tym ati

karta nie trzyma taktów

za pierwszym odpaleniem jest powiedzmy 805/1100 - tyle ile w RT ustawiam, po odpaleniu czegos 3d spada w pulpicie do 500 na core.. a jak odpalam znowu cos 3d to wraca na def czyli na 750....

bardziej zrabanych sterownikow/kart nie widzialem

w nv nigdy nic takiego nie mialo miejsca

 

pomocy!!!

stery 8.12 + hotfix

na catach 9.2 to samo

po kiego ch... uzywasz Riva tunera ? (ten najlepiej dziala z kartami NV)

do Ati uzywa sie ATI Tray tools - doskonale narzedzie w ktorym praktycznie wszystko ustawisz !!! bez klopotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kiego ch... uzywasz Riva tunera ? (ten najlepiej dziala z kartami NV)

do Ati uzywa sie ATI Tray tools - doskonale narzedzie w ktorym praktycznie wszystko ustawisz !!! bez klopotu

gdyby att dzialalo bez problemow z vista x64 to bym uzywal - niestety nie mam czasu ani ochoty grzebac zeby moze zadziałało...

btw. o co chodzi z tym powerplay - moze jakies szczegóły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm zalozylem na karcie scythe musashi i sie zaczynam zastanawiac czy te temperatury zwlaszcza MEMIO i sekcja zasilania nie sa jakies za gorace. radiatory oczywiscie zalozone.

 

IDLE

 

Dołączona grafika

 

Obciazenie Ati Tool

 

Dołączona grafika

Edytowane przez trafiq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nv nic takiego nie trzeba robic - i to jest własnie z.....bane w ati

podobnie jak problemy z kontrolą wiatraków...

spylam ten chłam i wracam na 9800gtx+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Zabawne bo ja z tym chlamem w ogole nie mam problemow. Poczytaj sobie techfanatyka (prolematyczny problem z problemem) odnosnie samego fana bo to co sie wypisuje na forach to totalne bzdety odnosnie pracy i temperatur w kontekscie "padania". Swoja droga , przez bite 2 miesiace gralem na 4870 z riva w tle , monitowalem w wiekszosci gierek zachowanie 2d/32 i w zadnej z gier w czasie grania powerplay nie robil mi w ogole problemow , takty skakaly TYLKO w momencie loadingow plansz jak i saveow. Dziala bez problemow.

 

Zapomnilabym. Wczoraj , a w zasadzie 2 ostatnie dni meczylem 4870 od rana do nocy Far Cry 2 z fan fixem na 35%. Zero problemow + cisza. Nadto drobna uwaga - przy fan fixie jak i przy auto VRM na nich ma ta sama temperature...

 

Skoro tak to nic sie jej nie stanie bo rdzen wytrzymuje duzo wiecej , a skoro VRM nie "mial" problemow tak zaden problem grac na auto o czym mozna poczytac tu i owdzie...

 

Ps - odnosnie problemow z powerplayem i tego , ze na nV tego nie ma :

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=450074&hl=

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=266973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby att dzialalo bez problemow z vista x64 to bym uzywal - niestety nie mam czasu ani ochoty grzebac zeby moze zadziałało...

btw. o co chodzi z tym powerplay - moze jakies szczegóły?

Przecież ATT działa na viscie x64 bez najmniejszych problemów trzeba mieć tylko

odpowiednio nową wersje u mnie 1.6.9.1374 i wszystko cacy bez żadnych dodatkowych "myków"

 

niektorzy chcą wierzyć że coś jest nie tak szczególnie jak podświadomie kochają nViddie wtedy nagle mnożą im sie masy problemów icon_biggrin3.gif

Ja bym powiedział że to raczej z przyzwyczajeń wynika ;) jak się już ludzie oswoją z nvidia czy ati a potem zrobią przesiadkę na przeciwna firmę to by chcieli żeby wszystko

było tak jak na poprzedniej karcie ... A z lenistwa nie chce się poszperać, poszukać co jest przyczyną ewentualnych problemów tylko od razu psioczą że karta zła i be.

Oczywiście nie wszyscy ale jest pewna grupa takich użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo ATT pod Vista 64x i podkręcaniem (btw, mi wersja 1.6.9.1536 działa), chciałbym sobie zwiększyć napięcie na rdzeniu.

W tej chwili mam 1,158 i chciałbym zwiększyć, tylko nie wiem o ile je zwiększać?

Np. o 0.01V czt o 0.005V? No i czy w ogóle zwiększanie napięcia działa przez ATT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...