Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Hm zalozylem na karcie scythe musashi i sie zaczynam zastanawiac czy te temperatury zwlaszcza MEMIO i sekcja zasilania nie sa jakies za gorace. radiatory oczywiscie zalozone.

Od kiedy temperatury sa gorące? :lol2:

 

w nv nic takiego nie trzeba robic - i to jest własnie z.....bane w ati

podobnie jak problemy z kontrolą wiatraków...

spylam ten chłam i wracam na 9800gtx+

Bys uzyl głowy to bys skonfigurował ATT w mniej niz 5 minut.

Wracaj, wracaj czym prędzej. Przynejmniej bedzie jeden mniej narzekajacych uzytkowników.

 

Apropo ATT pod Vista 64x i podkręcaniem (btw, mi wersja 1.6.9.1536 działa), chciałbym sobie zwiększyć napięcie na rdzeniu.

W tej chwili mam 1,158 i chciałbym zwiększyć, tylko nie wiem o ile je zwiększać?

Np. o 0.01V czt o 0.005V? No i czy w ogóle zwiększanie napięcia działa przez ATT ?

Chodzi Ci o wartości wpisane samemu(custom VDDC)? Jakis czas temu sprawdzałem i nie działało. Zdaje sie, ze to sa wartosci z biosu i tylko takie da sie ustawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byl skrot myslowy ;-)

 

A tak na powaznie oprocz tych radiatorow co sa naklejone i miejsc zaznaczonych na czerwono, to wszystko ok? Czy trzeba jeszcze gdzies jakis zalozyc?

 

Dołączona grafika

 

A tu kilka zdjec chlodzenia:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Calkiem fajne chlodzenie gdyby nie fakt ze ten regulator obrotow na sledziu za nic nie chce mi sie zmiescic tam gdzie powinien tzn te pokretla sa za szerokie i nie przechodza przez otwor z tylu obudowy ;) ...

Edytowane przez trafiq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkiem fajne chlodzenie gdyby nie fakt ze ten regulator obrotow na sledziu za nic nie chce mi sie zmiescic tam gdzie powinien tzn te pokretla sa za szerokie i nie przechodza przez otwor z tylu obudowy ;) ...

Przecież te pokrętła można bezproblemowo zdjąć i zamontować śledzia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem niezadowolony z chłodzenia na mojej karcie graficznej Palit HD4850. Postanowiłem rozejrzeć się nad jakimś cichym chłodzonkiem - Artic-Cooling S1 Rev.2. Jest to i tak górna granica $ jaką chcę wydać (do tego dochodzi wysyłka 10zł). Czy lepszym wyborem będzie jakieś tańsze chłodzenie? Nie będę podkręcał ekstremalnie karty ani kombinował z ołówkiem, miernikiem itp (nie znam się na tym).

Czy należy do tego zestawu dokupić jakieś wiatraczki? jakie polecacie?

 

Twin Turbo - 70zł używka

Auras Fridge + Acutake 120 - ok. 130zł

Arctic-Cooling Accelero S1 Rev.2 + Arctic Cooling Accelero Turbo Module = 120zł z przesyłką

 

Warto dopłacać ok 50zł do któregoś z droższych modeli?

Zależy mi na 1 miejscu na ciszę, bo to co mam teraz to wyjec nawet przy najmniejszych obrotach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby Ci ułatwić wybór, dorzucę jeszcze jedno chłodzenie:

http://sklep.madtech.pl/go/_info/?id=29625

 

Kłopot moze byc w tym, ze ten Palit jest na niereferencyjnej płyce (chyba) i może być klopot z pełną kompatybilnością nowego chlodzenia z karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś zapytać kogoś, kto ma tego Palita i zmienione chłodzenie, czy weszło na niego bez problemu.

Wszystkie chłodzenia robione są na referencyjne karty. Chodzi o długość płytki i rozstaw otworów montażowych chłodzenia żeby wszystko pasowało.

Trzeba by poszukać i porównać w necie płytkę referencyjnej karty i tego Palita czy są takie same.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Firekage, trochę nie na temat ten Twój post, nie uważasz?

Pytanie było o wybór chłodzenia a nie sklepu.

Zastanow sie co piszesz , a przede wszystkim co podajesz. Co z tego , ze "mogles" to rzucic pogladowo skoro wielu potencjalnych kupcow uzna to , za polecony przez forumowicza pewnik. Temat dotyczy kart , osprzetu do nich , a wiec i sklepow. Zauwaz , ze JA podalem konkret , ktory daje do myslenia , TY podales tylko sklep. Gdybym nie wpisal sie tak ktos moglby sobie to kupic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zintersowanych.

Znajdziecie tutaj porownawczy test MAtrixow 48xx i Sapphire Toxic 4870 1GB.

Ucieszyłem sie na ten bo byłem ciekaw, ale jak lubie ten serwis tak spiepszyli sprawe! Wogóle nie wykazali zasadniczych różnic między tymi kartami. A gdzie możliwoci OC??? Przecierz to najważniejsza różnica... ehhh... szkoda bo mogło być ciekawie a tak nic poza to co wszyscy wiedzą nie pokazali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cz. mam pytanko :| bo niewiem czy mam dobre temperatury ? :| w idle 50 stopni . wiatrak 40-45%, stres 65 stopni . 55-60% . mam takie chlodzenie > http://img100.imageshack.us/img100/9931/p1000806lo3.jpg < to nie jest wersja vapor :| takty 750/3600 :| Pozdro : O

To chłodzenie w stresie jest głośne. Temperatury w idle miałem na poziomie 55*C, a w stresie przy szalejącej dmuchawie 85*C - (95*C MEMIO). Wymieniłem na Accelero.

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

cz. mam pytanko :| bo niewiem czy mam dobre temperatury ? :| w idle 50 stopni . wiatrak 40-45%, stres 65 stopni . 55-60% . mam takie chlodzenie > http://img100.imageshack.us/img100/9931/p1000806lo3.jpg < to nie jest wersja vapor :| takty 750/3600 :| Pozdro : O

Mam do Ciebie prosbe. Czy mialbys mozliwosc zrobienia jej zdjec z samego boku? Interesuje mnie jak to wyglada w srodku od tej strony , a w zasadzie od dwoch. Szukalem ale nie ma wiele o tym. Ciekawi mnie to czy karta ma chlodzenie na ramach , sekcji i czy jest to cos w stylu referenta , to jest duza blacha , ktora jest jednoczesnie wzmocnieniem dla pcb i na to dopiero to chlodzenie ala vapor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja podrzucę kilka fotek tego chłodzenia ala vapor... bo mam pod ręką :) Chłodzenie w formie zdemontowanej, po odkręceniu stanowi całość, chłodzenie sekcji zasilania stanowi osobny radiator, to jak i cała karta bez chłodzenia jest widoczna na moich zdjęciach kilka postów wcześniej.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jedynym sposobem zwiększenia skali taktowania GPU, jest sposób z RBE i odpowiednią zmianą na taktowania z 4870 (w moim przypadku, mam 4850)?

Edytowane przez razorex2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dylemat czy nie zwaliłem configa dla brata.

asus p5ql pro 2 dyski ata ( albo dysk + cd (nie nagrywarka) )

4870 szafir (zwykly)

2 x 2 gb

 

Zasilka http://allegro.pl/item539305970_539305970.html

OCZ StealthX 500W

Nie będzie kręcenia

Proc 5200

 

Edit

Tez zrobie mu w budzie przewiew 12 z przedniego panelu z dołu + mam 9 na co wlasnie ???? na tyl ???

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...