Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

To prosze Cie bardzo :

http://forum.pclab.pl/t449188.html

oraz :

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm...p;enterthread=y

Dodam ,ze ten z AMD to moj temat...zobacz co zostalo odpisane , poradzone - konkret i "polityka amd/wymus sobie z gry/u mnie dziala". LOL.

 

Tutaj zas rowniez perelka , ktora sprowadza sie mniej wiecej do mojego , zreszta kolo wpisal sie i w moj;

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm...p;enterthread=y

Moje odczucia.:

Sterowniki 8.12 - wszystkie gry smigaja plynnie, a temperatury podczas furmarku: 65 GPU, 80 MEM, ~95 - Sekcja zasilania.

Po zmianie na 9.2: GTA zaczyna sie haczyc po 20 minutach gry. Przypuszczam, ze przez tempy, bo...

Furmark testy: 71GPU, 95MEM, 110 Sekcja zasilania. Jakis koszmar....

 

Dodam, ze zacinki w GTA pojawiaja sie zarowno na defaultowych ustawieniach karty, jak i na OC.

 

Generalnie w lutym AMD zrobilo radeo kupe, a nie sterownki. Wracam do zeszlo rocznych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj! armt! to wynik nędzny -> nie zauwazyłem że masz 2 grafy :D

 

ja na @4,3 i ramki max pracują i grafka podkrecona to ponad 14k robiłem z 1 grafą ; P (na razie nie krece zbytnio bo mam slabe chlodzenie i jak kupie wode to zaczne krecic bo na razie i tak all mi chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Moje odczucia.:

Sterowniki 8.12 - wszystkie gry smigaja plynnie, a temperatury podczas furmarku: 65 GPU, 80 MEM, ~95 - Sekcja zasilania.

Po zmianie na 9.2: GTA zaczyna sie haczyc po 20 minutach gry. Przypuszczam, ze przez tempy, bo...

Furmark testy: 71GPU, 95MEM, 110 Sekcja zasilania. Jakis koszmar....

 

Dodam, ze zacinki w GTA pojawiaja sie zarowno na defaultowych ustawieniach karty, jak i na OC.

 

Generalnie w lutym AMD zrobilo radeo kupe, a nie sterownki. Wracam do zeszlo rocznych :)

Jakos nie wiem co maja tempy do sterow (o ile nie mamy X2) - powerplay bug , ale niech bedzie. Ktos na AMD.COM pisal , ze one maja niby "buga" ze wzgledu na problem z kontrola fana w 4850 typa , ratowal sie Asus Smart Doctorem - u mnie problemu nie ma. Ty zas masz Matrixa , jesli nie dziala poprawnie fan to pewnie dlatego masz jakis problem , moze to samo co ten ziomek. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz bylo, przepraszam ale topic sie niebotycznie rozrosl ;)

Posiada ktos moze vmoda do Gainward 4850 512mb Golden Sample (zasilanie 1x8pin)

Przekopalem pol netu, raz na cos trafilem ale koles nie jest w stanie fot ani wartosci podac (bo to ponoc karta kolegi)

Interesuja mnie vmody zarowno gpu, jak i ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę napisze o bloczku full cover jak się spisuje na karcie asus 4850 referenta. Po tym jak ostatnio miałem chłodzonko Zalman i temperatury GPU MEMIO dochodziły podczas furmarka w okolice 92C', normalnie piec, a zalmana nie szło dotknąć więc postanowiłem go również zwodować i padło na XSPC Razor 4850. Dołączona grafika

Jak to się ma do temperatur przy furmarku ?

GPU MEMIO dochodzi maksymalnie stress 45C' (temperatura w pokoju około 22C') idle 35

GPU max stress 40C' idle 31

SHADERCORE max stress 39C' idle 29

Karta chodzi aktualnie GPU 840 1.38V i pamięci 2120

 

Gdy gram w Crysisa to GPU jest w okolicach 37C', furmark nieźle zagrzewa karte. W najbliższych dniach spróbuje 1.4V żeby dociągnąć w okolice 860. Także jestem zadowolony z bloczku, jedynie trzeba uważać bardzo z dokręcaniem bo nieźle karte można powyginać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na Twoje wyniki rodzi sie pytanie o sens inwestowanie w serie 4870... Zastanawiem sie, czy 840 na GPU jest tym samym co na 4870? Rozumiem, ze pamieci nie mozemy porownywac - bo to jedne to DDR3 an drugie DDR5... ale w przypadku GPU - to czy mozna pokusic sie o stwierdzenie, ze z 4850 zrobiles 70-tke? I to 70-ke z OC!?

 

Druga sprawa - Twoj procesor. Czy on jeszcze zyje? 1.46V na E8400 to jawne morderstwo:) Wedlug Intela max, co moze bezpiecznie przyjac to 1.3625V. Widzialem te procki pracujace na 1.40 24/7, ale 1.46V i to bez Azotu - to jeszcze nie... W dodatku raptem 3.9GHz. Moglbys podrzucic screenshota uwiecznieniajacego te osiagi?

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiem sie, czy 840 na GPU jest tym samym co na 4870? Rozumiem, ze pamieci nie mozemy porownywac -... ale w przypadku GPU - to czy mozna pokusic sie o stwierdzenie, ze z 4850 zrobiles 70-tke? I to 70-ke z OC!?

 

Twoj procesor. Czy on jeszcze zyje? 1.46V na E8400 to jawne morderstwo:) Wedlug Intela max, co moze bezpiecznie przyjac to 1.3625V. Widzialem te procki pracujace na 1.40 24/7, ale 1.46V i to bez Azotu - to jeszcze nie... W dodatku raptem 3.9GHz. Moglbys podrzucic screenshota uwiecznieniajacego te osiagi?

Jest też gdzieś napisane według Intela absolutnie max 1.45V w takiej tabelce :) Niestety rewizja C0 naprawdę jest lipna. Żyć żyje bo inaczej bym nie pisał. Dobrze powiedziane o 4870, Ja stwierdziłem że nie ma sensu się pakować w radka 4870. Ołówek i jakieś dobre AC(accelero może być) i spokojnie 800 na GPU masz :)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Sapphire4850, jak kazdy inny grzeje sie niemilosiernie, a wiatrak przy maksymalnych obrotach, jak wiadomo jest nieznosnie glosny. Wypatrzylem dwa vga coolery. Ktory bedzie wydajniejszy i cichszy? Zalman czy Thermaltake. Jesli macie inne pomysly bylbym bardzo wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janq i jakie masz wyniki w 3D 06? na taktach grafy jak ze screena i procku na 3,9 GHz .

Aktualnie mam windowsa 7 64 bit i mam problem z 3D 06. Wieczorem szybko przywróce obraz z XP i dam znać. Ewentualnie jeszcze jak zdąrze to i Viste wgram i Vantage zrobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na Twoje wyniki rodzi sie pytanie o sens inwestowanie w serie 4870...

A to co 4870 nie mozna podkrecic :)? zawsze lekka przewaga w 3dsmarku:P

 

Ja stwierdziłem że nie ma sensu się pakować w radka 4870. Ołówek i jakieś dobre AC(accelero może być) i spokojnie 800 na GPU masz :)

Ok a jak ktos nie chce sie bawic olowkiem? zmieniac chlodzenie i kombinowac? Jedynie w CCC podciagnac suwaki bez żadnego stresu na 820/1200 to dla niego taki 4870 toxica ma nie istniec?

Bardzo ladnie ludzie kombinujecie, ja sam pamietam jak G6200@6600(gt) katowałem i jakoś żyła..ale swoje nerwy i czas na to poświęciłem teraz jestem już człowiekiem wygodnym i nie mam czasu na zabawe:) wkładam, podkrecam i ma działać.

Wynik bardzo ładny, ale imho nie zaprzecza sensowi istnienia rodziny 4870:)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to co 4870 nie mozna podkrecic :)? zawsze lekka przewaga w 3dsmarku:P

 

 

Ok a jak ktos nie chce sie bawic olowkiem? zmieniac chlodzenie i kombinowac? Jedynie w CCC podciagnac suwaki bez żadnego stresu na 820/1200 to dla niego taki 4870 toxica ma nie istniec?

To może troszke inaczej, jak ktoś ma Radeona 4850 to nie ma wiekszego sensu zmieniać go na 4870 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Patrzac na Twoje wyniki rodzi sie pytanie o sens inwestowanie w serie 4870... Zastanawiem sie, czy 840 na GPU jest tym samym co na 4870? Rozumiem, ze pamieci nie mozemy porownywac - bo to jedne to DDR3 an drugie DDR5... ale w przypadku GPU - to czy mozna pokusic sie o stwierdzenie, ze z 4850 zrobiles 70-tke? I to 70-ke z OC!?

 

 

 

 

Ja stwierdziłem że nie ma sensu się pakować w radka 4870. Ołówek i jakieś dobre AC(accelero może być) i spokojnie 800 na GPU masz :)

Znowu to samo - przepustowosc pamieci , ktora jest 2x mniejsza tez nadrobicie oc GPU , nie ? Wczesniej juz bylo o tym...na Egieldzie tez arcik nt. DDR5 w tym kontekscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może troszke inaczej, jak ktoś ma Radeona 4850 to nie ma wiekszego sensu zmieniać go na 4870 :)

Nawiazujac do postu Firekage....sadze ze przy 24 calach i full hd zamiana bylaby wskazana (szczegolnie na wetrsje 1gb)ale w wiekszosci przypadkow sie z toba zgadzam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nawiazujac do postu Firekage....sadze ze przy 24 calach i full hd zamiana bylaby wskazana (szczegolnie na wetrsje 1gb)ale w wiekszosci przypadkow sie z toba zgadzam;)

Jesli ze mna to ok , jesli nie :P to i ja mam obiekcje bo mialem 4850. Z tego co wielokrotnie czytalem to 1GB ramu ma wplyw wiekszy przy AA bo zwiekszanie rozdzialki ponoc nie zwieksza zuzycia ramow - cytuje za , sam nie sprawdzalem. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może troszke inaczej, jak ktoś ma Radeona 4850 to nie ma wiekszego sensu zmieniać go na 4870 :)

Lepiej dokupić blok wodny za 300zł

Bo na stockowym to masz albo hiper suszare, albo przegrzewanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ze mna to ok , jesli nie :P to i ja mam obiekcje bo mialem 4850. Z tego co wielokrotnie czytalem to 1GB ramu ma wplyw wiekszy przy AA bo zwiekszanie rozdzialki ponoc nie zwieksza zuzycia ramow - cytuje za , sam nie sprawdzalem.

To chociaż cytuj dokładnie :wink:. Zwiększa tylko niewiele , duży wpływ na użycie pamięci ma AA oraz w małym stopniu AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wynika z tego, że jeśli nie używam AA(chyba że gra wręcz tego wymaga, jak grid)to nie warto kupować wersji 1GB 4850?

 

w sumie przeglądarki cenowe wskazują cenę wyższą o 60-90zł od wersji 512zł, ale jeśli nie widać róznicy...to wole kupić acelero s1 niż liczyć na zysk z dodatkowego 512 ramu...

 

chyba że się mylę?

 

PS. mam wrażenie że nowe gainwardy są jakby krótsze niż referenty - i w ogóle mam zonka, jakiego producenta wybrać...skłaniam sie ku asus/szafir

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa gry ktorym 512 ramu nie wystarcza (bez aa i af gole textury na max!)

GTA 4

Oblivion z texturami hires.

512 dzis to MINIMUM...i tyle chodzby nawet z tego powodu wolalbym dolozyc do 1gb...

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

sa gry ktorym 512 ramu nie wystarcza (bez aa i af gole textury na max!)

GTA 4

Oblivion z texturami hires.

512 dzis to MINIMUM...i tyle chodzby nawet z tego powodu wolalbym dolozyc do 1gb...

GTA4 jest gra , ktora ma skopany engine , ba - wedlug "tfurcuff" jest to cos pod kompy , ktorych jeszcze nie ma :lol2: - idiotyzm tego stwierdzenia powala.

 

Zas co do Obliviona to nie wiem , jako ze na jego silniku lata Fallout 3 , a ten odpalony u mnie na max detalach bez AA z AF16 popyla super plynnie w 1680x1050 przy 512 vramu. Mass Effecta konczylem dla przykladu niedawno i nie mialem rowniez problemow , Grid w 1680x1050 z AAx4 i AF16 takze bansi etc.

 

 

 

Jednak ja nie o tym - wyzej padlo stwierdzenie , ze nie warto doplacac do 4870 przy 4850 , a ja to nieco odwroce - wole miec REFERENTA (i cisze przy pwm lub fan fixie , kto sie bawil i sprawdzal w grach z riva ten wie jak to smiga i to , ze jest cicho) 4870 niz tanszego jednoslotowego 4850 , ktoremu przewaznie po miesiacu zapcha sie chlodzenie i trzeba bedzie z tym pajacowac lub 4850 , ktory bedzie mial na dzien dobry wymienione chlodzenie , albo 4850 w drozszej wersji jak np, to cos Hisa , ktore i tak nie jest ciche (wartosci referenta dB) , a kosztuje. Juz nie mowie w ogole o 4850 1GB w niektorych wersjach , gdzie ceny to czesto i 700 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie czy po zdjęciu chłodzenia z referata 4850 mogę założyć znów te gumkopodobne smarki które łączą np. ramy z radiatorem czy moge kostki poprostu posmarować zalmanem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie czy po zdjęciu chłodzenia z referata 4850 mogę założyć znów te gumkopodobne smarki które łączą np. ramy z radiatorem czy moge kostki poprostu posmarować zalmanem ?

Załóż gumki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janq i jakie masz wyniki w 3D 06? na taktach grafy jak ze screena i procku na 3,9 GHz .

Narazie tyle.

Dołączona grafika

 

Pamieci poszły do 1170 i zaczęły sie schody, GPU wysypał się przy 870. Także zostawiłem ustawienia pewne :) Chyba dobry wynik na XP ?

Na Windowsie 7 już przy GPU 843 zaliczał zwisa, więc system systemowi nie równy...

 

I Jeszcze screen z obciążeniem wszystkiego jako ciekawostka. Pobór prądu wynosił około 400-413 watt.W pokoju było około 23-24C'.

Dołączona grafika

 

I jeszcze mała edycja. Pamiątki doszły do 1220(2440) ale na pulpicie z 10 kropeczek mi się pokazało tak gdzieś od 1180, w grach itd wszystko ok. Trzeba będzie pencilmoda zrobić :))

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby ci wyszedł wynik trochę Jang.Stawiam,ze przekręcony rdzeń/pamięci masz,wtedy spada wydajność,ja na 850mhz i e8200@4.00 robie 15.8k.

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...