Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki BIG PROBLEM , wczoraj sobie sciągłem niby dobry bios do mojej grafy(chciałem aktualnić) no i kurna wystąpił błąd że coś nie pasuje i odruchowo mu reseta zrobiłem.Jak zobaczyłem okno z wylogowaniem no to po ptokach. I teraz jak się włącza to tylko reset jest podczas wykrywania grafiki. Jak Ją przeżucę do drugiego slota, a do góry da inną to jest szansa na uruchomienie ? czy serwis Ją czeka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest

wgraj biosa do grafy na nowo z dosa

ok, to teraz muszę obczaić jakąś ofiarę która pożyczy mi :) albo ewentualnie może do kogoś wrzucić kto ma zintegrowaną karte graficzną i gotową dyskietke sobie zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to teraz muszę obczaić jakąś ofiarę która pożyczy mi :) albo ewentualnie może do kogoś wrzucić kto ma zintegrowaną karte graficzną i gotową dyskietke sobie zrobić...

Nie potrzebujesz innej karty na dobrą sprawę :] 

 

Wystarczy tylko aby zapamietać/zapisać ciąg znaków jaki trzeba wklepać i poczekać chwilę. 

 

Ja tak robiłem z kartami Ati już parę razy ;]. Oczywiście bios z dyskietki :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz innej karty na dobrą sprawę :]

 

Wystarczy tylko aby zapamietać/zapisać ciąg znaków jaki trzeba wklepać i poczekać chwilę.

 

Ja tak robiłem z kartami Ati już parę razy ;]. Oczywiście bios z dyskietki :]

tylko problem w tym że restartuję się komputer nawet nie ma szans do biosu wejść. Tylko swiatełko na grafice mignie i komputer się wyłącza. Jak wrzucę grafike na pci-e albo pci to czy ten problem podczas wykrywania taki sam nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz innej karty na dobrą sprawę :]

 

Wystarczy tylko aby zapamietać/zapisać ciąg znaków jaki trzeba wklepać i poczekać chwilę.

 

Ja tak robiłem z kartami Ati już parę razy ;]. Oczywiście bios z dyskietki :]

Jest łatwiejszy sposób, tworzysz dyskietke z plikiem autobat czy jakoś tak to się zwało i wpisujesz do tego pliku komendy. Zadziała wtedy automatycznie i nie musisz niczego zapisywać ;].

 

tylko problem w tym że restartuję się komputer nawet nie ma szans do biosu wejść. Tylko swiatełko na grafice mignie i komputer się wyłącza. Jak wrzucę grafike na pci-e albo pci to czy ten problem podczas wykrywania taki sam nie będzie.

Znajdz sobie karte na PCI, ustaw w biosie żeby z niej startowało i wgraj sobie nowy bios do karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ok, niestety z dwoma kartami pci-e nie uruchamiał się. Przypomniałem sobie że tu gdzie mieszkam jest stary komputer z pentium II i na szczęście bez problemu sie uruchomił, tak samo wgranie biosa bez problemu poszło :)) Nigdy więcej po imprezie w biosie nie będe grzebał :P dobrze że pencilmoda nie robiłem bo chyba całą grafikę bym wymalował ołówkiem hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ile czekaliście na gwarancje swojego Radka HD4850, jeśli ktoś czekał oczywiście?

Chcesz powiedziec , ze :

 

Wydaje mi się że jak na 2 to dużo za mało. Ja tyle miałem na lekko podkręconej (690/1000).

i sobie padla ? :D Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie: ile RPM ma wiatraczek w Radeonie HD4850 od Palita? Bo chce go zdjąć i założyć np. jakiś 92mm podpięty przejściówką molex -> 3pin bo karta ma wyjście 2pin a takich wentylatorów nie mogę znaleźć, tylko nie wiem czy podoła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Z tego co widze to tam ATT ma jakis problem , a nie stery. Ja mam CCC i zuzycie na 9.2 jest 8.363K i 0% proca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile czekaliście na gwarancje swojego Radka HD4850, jeśli ktoś czekał oczywiście?

Ja czekam już 15 dni, i końca nie widać ;). Gwarancje mam w komputroniku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslicie ze fakt iz mi sie referent gigabyte niepodkrecany zagrzewa do 110 stopni przy wiatraku na 100% i przy otwartej budzie z nawiemem na karte moze byc podstawa do oddania karty na gwarancje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie , mysle ze masz zakurzone chlodzenie o czym pisano juz tutaj wiele i sporo - zatykaja sie kanaliki.

 

4870 tego problemu nie ma bo to 2 slotowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....

 

4870 tego problemu nie ma bo to 2 slotowiec.

Hmm... Mój 2900xt też był niby dwuskotowy i również musiałem go czyścić regularnie z kurzu bo zatykał się grzejniczek w obudowie chłodzenia. Turbina skutecznie chwytała go z otoczenia. Więc nie wiem na czym opierasz swoje teorie. Wszędzie gdzie jest przepływ powietrza musi osadzać się kurz i bród. Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Hmm... Mój 2900xt też był niby dwuskotowy i również musiałem go czyścić regularnie z kurzu bo zatykał się grzejniczek w obudowie chłodzenia. Turbina skutecznie chwytała go z otoczenia. Więc nie wiem na czym opierasz swoje teorie. Wszędzie gdzie jest przepływ powietrza musi osadzać się kurz i bród.

Na tym , ze mialem 4850 , na tym ze widzialem jaki syf ludzie mieli na referentach 4850 bo wklejali zdjecia , gdzie kurz byl w torze wylotowym i wreszcie na tym , ze mam 4870 juz z jakies 7 miesiecy i nie musialem tego robic ani razu co w przypadku 4850 srednio z tego co mi wiadomo to miesiac i problem. U mnie ta karta wyglada jak nowka , moze problem "pomieszczenia" i budy , w ktorej to ejst. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mistrzu :D na oko karta nie wygladala na zapchana..ale przejechanie odkurzaczem na maxymalnym ciagu dalo w idle spadek o 15 stopni a w obciazeniu spadek o 30 stopni przy 60% mniejszej predkosci wiatraka :D

 

Jeszcze raz wielkie dzieki

 

btw chyba juz czas dorosnac do tej decyzji : zamontowac na forncie filtr kurzowy i zamknac bude :D

Edytowane przez leiber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

mistrzu :D na oko karta nie wygladala na zapchana..ale przejechanie odkurzaczem na maxymalnym ciagu dalo w idle spadek o 15 stopni a w obciazeniu spadek o 30 stopni przy 60% mniejszej predkosci wiatraka :D

 

Jeszcze raz wielkie dzieki

 

btw chyba juz czas dorosnac do tej decyzji : zamontowac na forncie filtr kurzowy i zamknac bude :D

Zaden problem , czesc osob w ogole je rozbiera , ale ponoc przejechanie sprezonym tez pomaga.

 

 

a , wlasnie to o czym piszesz jest przy okazji odpowiedzia na pytanie kolegi wyzej - u mnie mam takie same temperatury na tych samych obrotach od kupna karty. W przypadku 4850 nie jest to mozliwe - ciasne , waskie , male kanaly pod katem , a nie szerokie i proste i duze , moze i turbina lepiej pracuje. Zreszta , 4870 wywala powietrze za obudowe przodem karty , czego 4850 nei robi - juz to daje do myslenia , ze skoro kurz przodem wlatuje to moze i tylem wyleci :]

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...