Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

ja tam nie mam zadnych problemow z 9.3 grid, farcry2, cod2, gta4, crysis wszytko chodzi ok. zadnych zaciec spadkow, lamanych tekstur, artefaktow itp. zawsze sa jakies problemy. moze poprostu nie szukam dziury w calym tj nie szukam co w ccc nie dziala. czy aa wymuszone w ccc dziala w grze. nawet ccc nie mam. raz wszytko ustawiam w att ew rivatuner i reszta mi wisi i jakos nie mam problemow. za to na 8.11 i 8.12 byly problemy. inni mowia ze to najlepsze stery a u mnie sypaly bledami. zbyt wiele zmiennym :P u jednego stery sie wysypuja i drugiego nie. tak bylo, jest i bedzie. ja tam nie marudze. moze nie wymagam zbyt wiele a moze mam farta ze mi wszystko chodzi.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wybacz , ale nie wiesz o czym w ogole piszesz.

 

Jesli TY nie masz problemow to najzwyczajniej w swiecie o nich w ogole nie wiesz. Tak dziala ponoc wspierany open GL na kartach ati :

Dołączona grafika

 

Ja nie pisalem , ze te gry nie dzialaja , a ze w TYCH grach nie dzialaja EFEKTY jak :

-AA

-AF

-HDR

itp.

 

Szukanie dziury? Ciekawe , za to placiles. W ATI jest tak , ze gra w grze A nie bedzie dzialac AA , w grze B nie smiga AF , w grze C nie dziala HDR , w grze D migocze obraz , w grze E nie dziala poprawnie cieniowanie.

 

Podales mi w ogole przyklady gier uzywanych do recenzji , ktore MUSZA dzialac bo ATI pracuje nad nimi , ale co z tego? W Gridzie AA nie dziala z poziomu sterownika dla przykladu. W Crysisie to samo.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podalem te gry ktore mam i w ktore gram. i nie uswiadczylem w nich zadnych nieprawidlowosci. co prawda to prawda czasmi aa sie samochynnie wylaczalo, ale taka sytuacja miala miejsce takze na innych wersjach sterownikow.moze poprostu nie bylo mi dane zobaczyc co i jak. ale nie bede sie specjalnie zaglebial i szukal czy cos dziala czy nie. narazie wszytko jest ok.

 

edit. o ile wiem to et [w ktorego gram] jest na opengl i wszytko w porzadku.

 

ok. problemy moga byc ale ja ich nie widzilem. mowie moze mialem farta xD a moze moje oko nie potrafi zauwazyc roznicy pomeidzy aax4 a aax16 oraz af on/off. moze

 

edit2. swoja droga ladne kolorki xD

 

pzdr

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę Sapphire'a 4830, zainstalowane Catalisty 9.3, win xp sp3. Chciałbym podkręcić kartę. Niestety Atitool nie działa (wszystkie wersje) i nie wiem jak sprawdzać czy nie występują artefakty...Dowiedziałem się że niektóre karty serii HD48XX tak mają i nic na to się nie poradzi... Możecie polecić jakiś inny alternatywny program do sprawdzania występowania artefaktów podczas podkręcania? Tylko nie piszczie o 3dmarkach czy furmarku, bo to trwa za długo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

podalem te gry ktore mam i w ktore gram. i nie uswiadczylem w nich zadnych nieprawidlowosci.

Wlasnie , a ile towarszysz ich ma , sprawdza. Prosze Cie , Fallout w akcji , of koz z tego co wiem na 8.9 tego nie bylo , gram od 9.2 i jest :

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Serdecznie przepraszam za taki format zdjec , ale fotosik mnie blokuje za zalegle rachunki :P :lol2: i nie moge dawac miniaturek , uzylem "skalowania" forum :|

 

Rozjasnij sobie monitor , moze nie bedzie dobrze widac , ale zareczam Ci , ze to w trakcie gry daje tak po galach , ze odchodzi chec grania. Zaciskam zeby i do przodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim przeszedłem całego F3 i nic takiego nie zauważyłem... Najwyższe detale, 1600x1200, AAx4. Stery 8.12 bodajże, grałem w to w grudniu właśnie.

 

Z ciekawości chyba luknę sobie jutro na F3, gdzieś go mam na dysku jeszcze...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fire a na innym forum przedrzeźniałeś mnie kiedy wspomniałem o supporcie dla Ati :wink: a sam wrzucasz skriny.

BTW to i ja wrzucę:

 

Zepsuty AA na sterownikach 9.2 Crysis. Wróciłem na 8.9 i nie ma tego problemu

 

AA

Dołączona grafika

 

No AA

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ja na swoim przeszedłem całego F3 i nic takiego nie zauważyłem... Najwyższe detale, 1600x1200, AAx4. Stery 8.12 bodajże, grałem w to w grudniu właśnie.

 

Z ciekawości chyba luknę sobie jutro na F3, gdzieś go mam na dysku jeszcze...

Moge zapodac sejwa z tego miejsca.

 

Fire a na innym forum przedrzeźniałeś mnie kiedy wspomniałem o supporcie dla Ati :wink: a sam wrzucasz skriny.

BTW to i ja wrzucę:

 

Zepsuty AA na sterownikach 9.2 Crysis. Wróciłem na 8.9 i nie ma tego problemu

 

AA

Dołączona grafika

 

No AA

Dołączona grafika

Zonc , nie przypominam sobie - jesli mozesz PW.

 

Co do supportu - on niby jest , feedback dziala. Ba - bylem osoba , ktora ktos wyzej poprosil o to i owo w kwestii sterownikow ATI , ale co z tego? Support zbiera dane , ale to nie oni robia sterowniki. Ja do supportu nie mam nic , mam jedynie do osob piszacych bo oni nic z supportu chyba nie czytaja. Support to szeroko rozumiana pomoc techniczna , a nie osoby od pisania sterow. Wklejam screeny by pokazac , ze maja nad czym pracowac , az tyle i tylko tyle , ale nie bawie sie w teksty o "tanim winie".

 

Swoja droga , moja przygoda z ATI zaczela sie fal startem od 8x10 bo po 4 dniach padl mi 4850 wiec de facto bawie sie nim od 8x12 bo miesiac nie chcialo mi sie w ogole wkladac 4870 w kompa. Interesujace jest to co piszesz o AA , a z ciekawosci zassam sobie drajwery pod Viste i to sprawdze , XP olewam bo nie mam sil meczyc sie z loaderami W7 i XP.

 

Ps - , tak odnosnie supportu. Znajomy , ktory uzywa linuxa pisal do nich , pomogli mu , dostal to co chcial - ale kwestie , o ktorych my tutaj piszemy to chyba zbyt gleboka woda dla nich. Zreszta , kiedys pisalem do supportu Leadteka , rozmowa jakies 3 tyogodnie - support byl , ale EXEKI denne , nic mi nie dawaly.

 

Swoja droga , Zonc nie rozumiem jednego - czemu nie napisales o TYM w 9.3? Jesli ludzie nie beda atakowac , a beda bawic sie z przyczajki to oni nie beda wiedziec o problemach.

 

BTW - za mocno chyba kompresowales fotki bo ja AA w ogole tam nie widze - drzewa to pokazuja.

 

Jedna fota to maxymalnie rozmyta jest.

 

Tam jakby blurr cos mieszal.

 

Cos jeszcze - AA z CCC czy z gry? Bo z gry nie ma bata by nie dzialalo bo ja mialem 9.2 i smigalo.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Z tym sejwem bedzie problem. Gralem na levelcap modzie , a bez tego nie odpalisz je.

 

Sprobuje jednak , sejv :

http://www.sendspace.com/file/kj8lsf

 

Mody , ktore musialbys doddac to

-Mr.SlackPants-NoAutoAim

-maxlevel100

-radio_fix > gnr

-Wasteland Mastery.

 

Musialbys zassac sobie te mody , tutaj link :

http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=8542942

 

Oraz Fallout mod menagera - jakby co to wysle w sejwie.

 

 

Jesli nie chcesz to sprobuj tego , to przed 20 levelem wiec bez modow , normalny czysty fallout:

http://www.sendspace.com/file/6khrqi

 

Masz juz "nastawiona" kamere , po prostu ladujesz sejwa , patrzysz przed siebie na sciany i ruszasz myszka , powinny kropy wyskoczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna fota to maxymalnie rozmyta jest.

 

Tam jakby blurr cos mieszal.

 

Cos jeszcze - AA z CCC czy z gry? Bo z gry nie ma bata by nie dzialalo bo ja mialem 9.2 i smigalo.

Właśnie o tego blurra mi chodzi. Wygląda fatalnie, aż oczy bolą. To samo mam w Kings Bounty - obie gry z poziomu sterownika. Co do Crysisa to w ogóle jest śmieszne bo te AA nawet x4 niewiele poprawia, ale mówię o sterach bez tego błędu (wcześniejsze) które też naprawiają Kings Bounty. Ja sam z tego nic nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ja Ciebie nie rozumiem , blurr jest bajerem z gry. Ustawiles AA z gry czy z CCC? Natezenie blurra regulujesz tez opcja w grze :| , nie czaje bo ja gralem na 9x2 :|

 

AA na CCC nie dziala :| wiec co ma do tego blurr :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie , a ile towarszysz ich ma , sprawdza. Prosze Cie , Fallout w akcji , of koz z tego co wiem na 8.9 tego nie bylo , gram od 9.2 i jest :

Rozjasnij sobie monitor , moze nie bedzie dobrze widac , ale zareczam Ci , ze to w trakcie gry daje tak po galach , ze odchodzi chec grania. Zaciskam zeby i do przodu...

To raczej wina silnika, bo miałem to samo u siebie. A używam dalej 9600gso :P Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

To raczej wina silnika, bo miałem to samo u siebie. A używam dalej 9600gso :P

Nie przecze , nie mam jak sprawdzic , z tym ze np. kropeczki pojawiaja sie ludziom w Crysisie - ja ich nie mialem , kolo z PCL tak - silnik? Watpie. Zreszta na forum AMD wyczytalem ,ze na kropeczki jest rada - 8.9 , wiec czegos ja tutaj nie rozumiem :lol2: jednak serdecznie dziekuje za posta.

 

Zreszta , jakby tego bylo malo to w rFactorze i Race 07 nie mialem ich na nV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie chcesz to sprobuj tego , to przed 20 levelem wiec bez modow , normalny czysty fallout:

http://www.sendspace.com/file/6khrqi

 

Masz juz "nastawiona" kamere , po prostu ladujesz sejwa , patrzysz przed siebie na sciany i ruszasz myszka , powinny kropy wyskoczyc.

Zapewne tego wykorzystam, nie chce mi się bawić w instalowanie modów dla paru minut gry...

 

W każdym razie dzięki, dzisiaj postaram się sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te białe kropeczki były też w Oblivionie i to nie tylko na kartach ATI, ale też na Nv. Kiedy grałem w Obliviona miałem 7600GS od Galaxy i kropki były zawsze na łączeniach obszarów. Otwórz CS do Obliviona, zrób jakiś obszar z kilku elementów, zapisz plugin, uruchom gre i się przekonaj, że kropki występują głównie na łączeniach. F2 jest na silniku Obliviona więc kropki to wina silnika.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Te białe kropeczki były też w Oblivionie i to nie tylko na kartach ATI, ale też na Nv. Kiedy grałem w Obliviona miałem 7600GS od Galaxy i kropki były zawsze na łączeniach obszarów. Otwórz CS do Obliviona, zrób jakiś obszar z kilku elementów, zapisz plugin, uruchom gre i się przekonaj, że kropki występują głównie na łączeniach.

1. Nie wiem co to jest.

2. Mialem kiedys 8600 i gralem na nim , gralem na GTX+ = zadnych kropek w Obku nie malem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem co to jest.

>>KLIK<<

 

2. Mialem kiedys 8600 i gralem na nim , gralem na GTX+ = zadnych kropek w Obku nie malem :]

Grałem też na 8600 i najbardziej było je widać w niskich rozdziałkach. Przykładowo w 1800x1440 tych kropeczek prawie nie widać na moim radeonie, trzeba mieć wprawne oko i wiedzieć gdzie występują. O ile na obszarach otwartych i jasnych kropeczki są nie możliwe do zauważenia to w podziemiach mnie strasznie denerwowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

8600 w Obku to max 1024x768 i ja u siebie w podziemiach tego nie widzialem. Wprawne oko ? :> A co dalem z Fallouta 3 ? Moglbym z Race pokazac , gdzie ledwo widac 2 "pixele" :D Mozliwe , ze kwestia sa sterowniki , tego nie wykluczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o silnik to jest na 100% jego wina. Morrowind też miał tą przypadłość, a silnik Obliviona pochodzi od silnika Morrowind. W Morrowind było to jeszcze bardziej widoczne. Z racji tego, że bardzo dużo bawiłem się CS i tworzyłem masę modów to zawsze przyglądałem się łączeniom tekstur/obszarów, jeśli dobrze połączyło się obszary to kropeczki występowały ale w zdecydowanie mniejszym stopniu. Znalazłem gdzieś w necie screen z Morrowind. Popatrz jak tam to strasznie wyglądało.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Rozjasnij sobie monitor i zobacz moje z Fallouta 3 :D To samo :D

 

 

Dzieks za to , jednak jak mowilem - u mnie tego nie bylo wiec ciezko mi w to uwierzyc , a w Morrowinda to ja gralem jeszcze na FX5200 na CRT gdzies w 2003 roku i tego tez nie widzialem :> Moze mody - ok , ale w grze nie widzialem i bede dalej tak sie bronil przed sadem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załącznik po lewej to domyślne ustawienia jakie miałem, ten po prawej jest po lekkich po modyfikacjach.

szukam jakiegoś biosu albo przynajmniej ustawień dla HIS radeon 4870 Iceq4+ turbo 1GB pomoże ktoś, teraz nie da się tej karty używać strasznie hałasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Fire a na innym forum przedrzeźniałeś mnie kiedy wspomniałem o supporcie dla Ati :wink: a sam wrzucasz skriny.

BTW to i ja wrzucę:

 

Zepsuty AA na sterownikach 9.2 Crysis. Wróciłem na 8.9 i nie ma tego problemu

 

AA

Dołączona grafika

 

No AA

Dołączona grafika

Kleje to z PCL bo nie chce abys przegapil :P

 

ZONC cos dla Ciebie bo sprawdzalem to teraz. Pisales , ze na 9.3 zwalono AA w Crysisie. Mozna powiedziec , ze i tak , i nie. Czemu? Wlasnie , czemu. Temu , ze :

-odpalajac AA z gry ten dziala bez zadnego problemu

-odpalajac AA z CCC ten nie dziala dajac AA , nastepuje jednak spadek frameratu jak przy zalaczonym aa , ale cos jeszcze

-tym czyms jeszcze jest to o czym pisales na PPC , dziwne "rozmazanie" tekstur.

 

Sprawdzilem to dziwne rozmazanie tekstur , nie zgadzam sie z Toba. To rozmazanie tekstur zalezy akurat od typu wybranej filtracji AA z CCC i skutkuje innym natezeniem rozmycia AA. Porzedstawie tutaj ocb

 

(nie bierz pod uwage tego , ze fizycznie AA nie ma mimo wybrania z CCC bo nie o to chodzi , a o "rozmycie" , o ktorym pisales)

 

9.3 AA ON x8 - z CCC - box

Dołączona grafika

 

9.3 AA ON x8 - z CCC - narrow tent

Dołączona grafika

 

9.3 AA ON x8 - z CCC - wide tent

Dołączona grafika

 

9.3 AA ON x8 - z CCC - edge detect

Dołączona grafika

 

I jestem raczej pewny , ze jak wpakuje 8.9 , o ktorych pisales i zaczne sie bawic typem filtrowania AA to bede mial podobne roznice w "ostrosci" oddalonych obiektow. Widocznie ten bajer na tym polega , mozesz sobie sam wybierac probki i efekt , w grach w ktorych to dziala z CCC.

 

Zonc , patrz przed siebie na palmy na wysokosci lufy. To wlasnie na lisciach mozesz zobaczyc jak dziala rozny typ filtra AA. Najbardziej rozmazuje caly obraz WIDE TENT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy narrow jest dobrze jeszcze, a wide tent robi ten sam efekt o którym pisałem. Nie wiem, może to ja mam coś z oczami ale od tego maksymalnego rozmycia aż boli głowa (tak jakby dwa obrazy nakładały się na siebie ale odrobinkę przesunięte)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tylko ten AA z CCC w ogole nie dziala , ja go nie widze na obiektach wiec uzywanie tego z CCC nie ma w ogole sensu.

 

 

Lecimy dalej.

 

 

 

 

Wiem , ze poprawili na pewno 1 opcje w Mercenraries 2 - water effect nie freezuje gry , sa normalne efekty i plynnosc czego na 9.2 nie bylo. Sprawdzilem jednoczesnie 8.9 pod katem kropeczek - sa nadal w Falloucie , czyli pewnie tak jak pisano - problem silnika gry.

 

Jednak aby nie bylo za rozowo to :

-Catalyst AI na 8.9 w Crysisie pod DX10 dziala

-Catalyst AI na 9.2/9.3 w Crysisie pod DX10 zacina loading gry

Interesujace.

 

A tutaj jeszcze cos co ponoc obiecano przy okazji sterownikow 9.2 , tylko chyba mamy back to the past :E

 

 

8.9 , Warhead , DX9 , AA0 , AF16 , 1440x900

 

34.5 - ciekawa rzecz nastapi jednak za chwile :E

Dołączona grafika

 

41.7/43.9/44.8 - to jest ta ciekawa rzecz osiagnieta zwinieciem gierki na pulpit i ponownym przywroceniu. Booscik jak widac dosc konkretny

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

9.3 , Warhead , DX9 , AA0 , AF16 , 1440x900

 

35.5 po pierwszym odpaleniu gry , tak jak wyzej

Dołączona grafika

 

34.4/36.7/36.7 - interesujace jest to , ze nagle prawie 7-8 FPSow w "plecy"

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Sprawdzialem jednoczesnie to co pisal DirectX - AA z CCC w Gridzie nie dziala na Edge Detect.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem z gwarancja swojej karty. Kartę kupiłem w sierpniu jak dolar stał jeszcze po śmiesznie niskich cenach. Grafika padła miesiąc temu. Wczoraj dostałem odpowiedz od sklepu, że gwarancja została uznana ale oddają mi gotówkę jaką zapłaciłem za kartę. Tj jakieś 430 czy 450 złotych, a nie wymienia mi sprzętu na nowy. Co mam robić? POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...