Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

po wczorajszych problemach z karta ia krzakami, postanowilem zainstalowac nowy system i o dziwo na sterach 9.6 beta karta dziala OK , zero problemow z furmaku... i jest :) ok

 

wiec moje pytanie czy mam ta karte wysylac na gware ????aby ja na inna wymienili czy co ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 5 min katowania ATT, temperatura karty osiągnęła 62C i utrzymywała się na takim poziomie. Buda nie wentylowana, zdjęta boczna ścianka.

Edytowane przez Marvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żadnym HD4850 nie ma czujników temp ani na sekcji zasilania ani na pamięciach, czy to referent czy jakieś wynalazki HISa. Udowodnij mi że jest inaczej. Musiało Ci się pomylić z 4870.

 

Hmm, na 1.30V mam stabilne 810/1150, od 820-850 stopniowo coraz mocniejsze artefakty po ~15 minutach grania po czym karta się wyłącza. Podniesienie na 1.35V ATT nie pomaga. Nic się nie powinno przegrzewać bo na karcie wisi Accelero S1Rev1 z dwoma 120@ 1500rpm, sekcja zasilania i pamięci oradiatorowane aluminium, a temperatura nie wychodzi powyżej 57 stopni w stresie. Pomysły?

 

@Stanko, a to przepraszam :)

Wykresy z PPC oraz odpowiedni fragment potwierdzający że temperatury były mierzone programowo:

Temperatura w spoczynku podawana jest po godzinie pracy w środowisku 2D. Natomiast temperatura 3D to godzinne wygrzewanie karty w ATItool, a następnie dwie godziny tortur Furmarkiem. Jako programu odczytującego temperatury oraz służącego do podkręcania użyliśmy RivaTuner w wersji 2.22.

Dołączona grafika

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehhe no fakt może i jogging, tylko na cholerkę mam tak katować kartę ?? Podczas "normalnego" użytkowania karty, temperatura nie przekracza 60C i to mi wystarcza.

Edytowane przez Marvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykresy z PPC oraz odpowiedni fragment potwierdzający że temperatury były mierzone programowo:

To co w tym teście RivaTuner odczytuje jako rzekomo temperaturę pamięci, w rzeczywistości jest temperaturą odczytywaną z czujnika umieszczonego w rdzeniu (memio).

W rdzeniu hd4850 znajdują się 3 czujniki - dispio, shadercore i właśnie memio. Natomiast temperatura pamięci nie jest monitorowana. Koniec i kropka.

Jeśli pokazane wyniki oparte są o odczyty z RivaTuner, to ten test został wykonany błędnie i tyle.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jednak Palit zaczol dzialac jak trzeba,,,sam sie naprawil ;) kazdy test przechodzi bez artefaktow w grach rownierz jest czystko,, dwa wnioski mi przychodza do glowy ,wczesniej zasilacz na mierniku wahal sie 12,10 a 11,90v po odlaczeniu wiatrakow z 12V na 5V zasilacz na mierniku pokazuje 12.01 wiec mozliwe ze te arty karta moja lapala, 2 wnisek to czysty winda ,,,bez sterow po Gf8600 , mozliwe ze karta potrzebowal wygrzania hmm..nie wiem to sa moje przemyslecia ..ciekaw jestem co byscie opstawiali wazne ze karta sam sie naprawila ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehhe no fakt może i jogging, tylko na cholerkę mam tak katować kartę ?? Podczas "normalnego" użytkowania karty, temperatura nie przekracza 60C i to mi wystarcza.

Stwierdziłeś że "katowałeś" kartę ATT, a ja jedynie Cię sprostowałem że nie jest on w stanie wygrzać karty do realnego poziomu, już w grach bardziej Ci się nagrzeje niż na tym.

 

Wykresy z PPC oraz odpowiedni fragment potwierdzający że temperatury były mierzone programowo:

To co oni uznali za temperaturę pamięci to jedynie sekcja memio(memory input/output) w rdzeniu. Chyba nie muszę się rozpisywać czego ona dotyczy.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko czy http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=18480 to jest to samo co http://www.palit.biz/main/vgapro.php?id=764#spec ? Wiem że jedno to ddr3 a drugie ddr5 ale chodzi mi jeszcze o chłodzenie to co jest na stronie palita wygląda lepiej, znacznie lepiej bym powiedział. Mam jeszcze dodatkowe pytanie - mój zasilacz ma 6 pinowe złącze PCIE a karta według opisu ma 8 pinów - znaczy się że zasiłka do wymiany czy coś można pokombinować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Jestem posiadaczem radeona PALIT 4850 SE DDR5,przed kupnem trochę o nim czytałem więc myślałem że nie będzie z nim żadnych problemów.Kartę mam od jakiegoś miesiąca,wczoraj odpalam pc przez 2 godzinki nic nie robiłem tzn. chodziłem po necie itd a potem odpaliłem cs'a i grałem przez jakieś 2 godzinki aż tu nagle obraz stanął i nic,zresetowałem pc i wyskoczyło pełno artefaktów,jakieś paski,kwadraciki itd. masakra,komputer włącza się do połowy i dalej nic,monitor się jakby wyłącza i nic dalej nie da się zrobić,po kilku resetach komputer się włączy ale artefakty są nadal.Może uda mi się dziś zapodaj jakieś screeny jeśli będę podłączał ten szit jeszcze.

Co mam robić ? Odsyłać na GW ? Od czego takie coś mogło się stać ?

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zegarach 730/930 na lustrze w sims 3 jak odpowiednio ustawie kamere to takie kwadraciki latają szybko od 1 do kilku :/ nie powinno tak byc na tak niskich zegarach!!!! normalnie ta grafa ma ustawione zegary na 750/950 a turbo to 775/1000 a na duzo mniejszych zegarach niz normalne dalej sa arty ;/ jak dla mnie grafa zciach!a :/ ;(

 

a najbardziej mnie denerwuje to ze gość ktory mi ją sprzedał napisał że jest w 100% sprawna a jak pozniej gadalem z nim na emailu to wiedzial o tych artach :/ no to qrwa chyba nie jest w 100% sprwana co? nawet sie nie spucowal o tych artach na aukcji :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Jestem posiadaczem radeona PALIT 4850 SE DDR5,przed kupnem trochę o nim czytałem więc myślałem że nie będzie z nim żadnych problemów.Kartę mam od jakiegoś miesiąca,wczoraj odpalam pc przez 2 godzinki nic nie robiłem tzn. chodziłem po necie itd a potem odpaliłem cs'a i grałem przez jakieś 2 godzinki aż tu nagle obraz stanął i nic,zresetowałem pc i wyskoczyło pełno artefaktów,jakieś paski,kwadraciki itd. masakra,komputer włącza się do połowy i dalej nic,monitor się jakby wyłącza i nic dalej nie da się zrobić,po kilku resetach komputer się włączy ale artefakty są nadal.Może uda mi się dziś zapodaj jakieś screeny jeśli będę podłączał ten szit jeszcze.

Co mam robić ? Odsyłać na GW ? Od czego takie coś mogło się stać ?

Z góry dziękuje.

Jeżeli artefakty są przed włączeniem systemu to raczej karta jest uszkodzona.

Jaka reszta sprzętu?

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał rozwinąć moje pytanie:

 

Dołączona grafika

To jest to co można dostać na esc. Zastanawia mnie różnica w konstrukcji względem zdjęcia poniżej tj. gniazdo zasilania wygląda jak podwójne i skierowane do góry, 2 złącze DSUB zamiast DVI do tego na taśmie.

 

Dołączona grafika - w tej wersji nie ma chyba chłodzenia na sekcji zasilania o ile się nie mylę

 

Jest jeszcze wersja z czerwoną naklejką z tego co widziałem. Na stronie Palit'a nie ma wogóle śladu po wersji gddr5 - ja wiem że była awantura z Ati ale bez jaj, mogli dać info chociaż w dziale discontinued.

 

Najbardziej mnie jednak zastanawia co to jest to co sprzedaje esc, nigdzie czegoś takiego nie widziałem i trochę się boję czy to nie będzie jakaś wtopa... Może ktoś pokusi się o komentarz, będę wdzięczny. Pozdrawiam. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej a da sie zniwelowac arty na grafie? napisz jak to zrobiles? bo ja mam podobny chyba problem :( -> niezaleznie od zegarów jakis art zawsze moze wyskoczyc :/

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalem na ktorej ze stron 291 albo 292 jakie mialem problemy i co postanowilem zrobic opisalem tu :) ,ale kazdy z nas ma inny sprzecior wiec i inne moga byc przyczyny zwiazane z problemami karty i artami umnie walily juz przy wejsciu do biosu :( na ustawieniach standardowych producenta .... hmm umnie to raczej byl problem zwiazany z napieciem albo stary winda ze sterami od Gf8600...

 

na nowej winxp jest ok teraz czas postestowac pod win7 ,non stop u siebie mam miernik podlaczony i patrze jakie mam spadki V na lini 12V ,, tak jak pisalem odchylka max na lini moze byc do 5% w napieciu

Edytowane przez majaboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał rozwinąć moje pytanie:

 

Dołączona grafika

To jest to co można dostać na esc. Zastanawia mnie różnica w konstrukcji względem zdjęcia poniżej tj. gniazdo zasilania wygląda jak podwójne i skierowane do góry, 2 złącze DSUB zamiast DVI do tego na taśmie.

 

Dołączona grafika - w tej wersji nie ma chyba chłodzenia na sekcji zasilania o ile się nie mylę

 

Jest jeszcze wersja z czerwoną naklejką z tego co widziałem. Na stronie Palit'a nie ma wogóle śladu po wersji gddr5 - ja wiem że była awantura z Ati ale bez jaj, mogli dać info chociaż w dziale discontinued.

 

Najbardziej mnie jednak zastanawia co to jest to co sprzedaje esc, nigdzie czegoś takiego nie widziałem i trochę się boję czy to nie będzie jakaś wtopa... Może ktoś pokusi się o komentarz, będę wdzięczny. Pozdrawiam. :wink:

To co pokazales to hd4850 wersja sonic ale na ddr3... Ta z czerwona naklejka(jak i bez) i radiatorem na sekcji zasilania oraz dsubem 1x hdmi i 1 dvi to hd4850 w wersji gddr5.

 

Btw hd4850 gddr5 jako odrzuty z hd4870? Tak byles widziales i wszystko wiesz... Hm biorac poprawke na to ze to sa dokladnie te same chipy to jak mozna mowic o odrzutach? To, ze trafiaja sie wadliwe egzemplarze to normalka i nie tylko dotyczy to palita/gainwarda i nie tylko hd48**.

 

EDIT: inaczej, bo troche zamotalem. To 1sze z gory to wersja gddr5(2gniazda bodaj 6pin) ta nizej to sonic ddr3. ;)

Edytowane przez zbx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W między czasie już udało mi się samemu do tego dojść :rolleyes: w każdym razie dziękuję za potwierdzenie, już się bałem że to jakaś kaszana, co do tego podwójnego gniazda 6 pinowego - to oznacza że do poprawnego działania trzeba podłączyć 2 takie wtyczki ? Pytam bo przy zasilaczu mam tylko jedną, jak rozumiem drugą pewnie przez przejściówkę z molexa można skombinować. Poza tym mam pytanie do właścicieli sonica na ddr5 możecie napisać co jest w komplecie poza samą kartą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka sekund w google..

Jak mówiłem na stronie producenta nie ma śladu po tej karcie, to co sklepy dają w opisach to czasem mija się z rzeczywistością dlatego chciałem to skonfrontować z użytkownikami. Dzięki za dobre chęci :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bylo czy nie, ale mam nadzieje, ze za dobre checi mnie nie bedziecie wyklinac. Gdyby kogos interesowal wyglad prawie golego pcb Palita SE GDDR5(z sekcji nie chcialo mi sie sciagac radiatora) to sluze:

post-172385-1245043570_thumb.jpg

Edytowane przez zbx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem na stronie producenta nie ma śladu po tej karcie, to co sklepy dają w opisach to czasem mija się z rzeczywistością dlatego chciałem to skonfrontować z użytkownikami. Dzięki za dobre chęci :rolleyes:

Wszędzie piszą to samo więc musi być to prawda :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...