Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

ee w któym miejscu?

bo patrzę patrzę i jedyne co widze to gigaszrot za 680...

może mamy inną wersję przeglądarki czy jak?Twoja wybiega w przyszłość odległą o 5 miesięcy zdaje się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam kartę Palit XpertVision Radeon HD 4870 Sonic 512MB DDR5

 

Karta posiada dwa tryby normal i turbo

 

o ile w trybie normal wszystko wgląda wspaniale, to po uruchomieniu karty w trybie turbo pojawiają się artefakty w niektórych tytułach :(, karta została kupiona w sklepie internetowym agito.pl.

 

Moje pytanie jak sądzicie czy karta po wysyłce do serwisu powinna zostać wymieniona na nową :), czy odeślą mi ją z powrotem i napiszą że wszystko ok i nic się z nią nie dzieje, dodam że karta nie zawiesza kompa artefakty wystepują w postaci kilku kwadracików na ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść ją, bo raczej się przegrzewa.

Raczej nie możliwe

 

po pierwsze karta czyściutka na tip top

a poza tym siedzi w obudowie NZXT Tempest więc na brak świeżego chłodnego powietrza nie może narzekać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam identyczny problem ale testowalem tez na mniejszych taktach niż normal i tez moglem dostrzec arty... ogolnie karta jest jakas zwalona... tu juz nie chodzi tylko o turbo... ja otworzylem obudowe i max w stresie zaobserwowalem 68C wiec to nie jest duzo... jak mialem zamkniętą obudowe to było to 75C... karta jest czyste hehe... niestety ten model sux chyba :/

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee w któym miejscu?

bo patrzę patrzę i jedyne co widze to gigaszrot za 680...

może mamy inną wersję przeglądarki czy jak?Twoja wybiega w przyszłość odległą o 5 miesięcy zdaje się...

eee kolega powyzej podal Ci link :D I co kto tu ma problemy z przegladarka ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 miesiące gwarancji i do tego sama karta. Wole już dołożyć trochę żeby gwara dłuższa była.

 

Edit:

Do tego jeszcze taka informacja: " Towar wycofany ze sprzedaży - wyczerpane ostatnie zapasy magazynowe".

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam identyczny problem ale testowalem tez na mniejszych taktach niż normal i tez moglem dostrzec arty... ogolnie karta jest jakas zwalona... tu juz nie chodzi tylko o turbo... ja otworzylem obudowe i max w stresie zaobserwowalem 68C wiec to nie jest duzo... jak mialem zamkniętą obudowe to było to 75C... karta jest czyste hehe... niestety ten model sux chyba :/

Ale na taktach normal u mnie wszystko pięknie ładnie i czysto :), gwarancje na tą kartę mam do 02-2011 więc chyba jeszcze trochę poczekam zanim oddam na gwarancję szczerze powiedziawszy obawiam się trochę serwisu agito.pl bo nie najlepsze opinie o nim słyszałem :( ale tak jak mówisz ten model karty z żabką nie wyszedł najlepiej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwisu Agito się nie obawiaj.. Miałem z nimi do czynienia i wiem co mówię :).

 

Oddałem im na gwarę MSI P35 neo 2 fr z padniętą sekcją zasilania i w 14 dniu dostałem już nową.. Płyta którą dostałem była nowiutka ale sekcja zasilania znowu padła tyle ze w tamtej padła po 2 miechach, w tej po nie całym miechu (!). Wnerwiłem się i zapytałem czy jeżeli gwarancja zostanie mi uznana nie mógł bym wymienić płyty na inną z dopłatą.. Pani mi wytłumaczyła że nie ale można wycofać fakturę i dokonać korekty (miałem na tej fakturze jeszcze pamięci) i wtedy wyślemy Panu pieniądze pocztą (na początku było że przelać kasę na konto ale powiedziałem że wolał bym przekaz pocztowy ze względu na brak konta - nie ma problemu).

Przysłali mi wpierw pocztą fakturkę, podpisałem, odesłałem. Za kilka dni doszła kasa i zamówiłem nową płytę :D.

 

Na prawdę można się z nimi dogadać tylko wnerwia to że czasem nie odbierają telefonów.

 

Sorry za offtop ale chciałem to koledze wyjaśnić ;)..

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 miesiące gwarancji i do tego sama karta. Wole już dołożyć trochę żeby gwara dłuższa była.

 

Edit:

Do tego jeszcze taka informacja: " Towar wycofany ze sprzedaży - wyczerpane ostatnie zapasy magazynowe".

 

Towary wyprzedażowe w komputroniku to zazwyczaj jakieś towary po serwisowe, z wystaw, z porysowaną obudową, zniszczonym opakowaniem, brakami w wyposażeniu itp. Ewentualnie po czyszczeniu magazynu (rzadziej). Zazwyczaj jest tego 1-2 szt. na magazynie. Nie polecam kupować takich z GW03. Zdarzają się oczywiście wyprz. z dłuższą gwarą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym teraz najlepiej testować grafikę?

Męczę swojego Gigabyte 4850 512 MB Zalman FurMark'iem, unigine itp., ale jak by nic to nie daje.

Pamięci poszły na 1200 MHz, aż skala w overdrive się skończyła, co wydaje mi się zawyżonym wynikiem. Poprzedni radeon kończył się na 1050 MHz.

Kiedyś używałem atitool, ale on już nie działa z nowszymi kartami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych vmodów. Jedynie pod fan mate podpiąłem żeby wyciszyć.

Wczoraj szedł ze 2h na FurMark przy 700/1200, dzisiaj spróbuje 3dm06.

Na 100% jest coś nie tak.

 

Najbardziej lubiłem ati tool, on chwytał od razu wszystkie artefakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno mnie tu nie było :)

ale wiem, że do was zawsze można się zwrócić z problemem i pomożecie.

 

Od niedawna testuję Vista Business 32bit, używam sterowników 8.12 (bo wczesne 9.x powodowały spadki wydajności), ale nie mogę uruchomić Aero. Nie żeby był mi koniecznie potrzebny, ale przetestować chciałem.

Zatem pytanie brzmi - które sterowniki są już WDDM i czy nie sprawiają kłopotów? (stabilność i wydajność)

 

pozdrawiam i dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliście kiedykolwiek do czynienia z serwisem asusa? a uściślając karta asusa 4850 kupiona w komputroniku i tamże oddana zgodnie z sugestią supportu asusa. Ile mniej więcej trwa u nich naprawa? a może dają nową? W komputroniku czegokolwiek się dowiedzieć graniczy z cudem, fakt że w tym akurat salonie pracują jakieś buce i raczej im na klientach nie zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dupnięta sztuka mi się trafiła ... Po włożeniu do kompa ten nie chce się uruchomić.

Serwis potwierdził uszkodzenie karty i tak :

 

- mogę czekać na nową HD4850 DDR5 , tylko że nie wiadomo i czy będzie bo ja już wycofali z produkcji

- zamieniam na coś innego ( zastanawiam się nad HD4850 za 435 zł i nad jakaś wersja z 1GB pamięci )

- oddaja mi kase

 

I tak :

http://www.allegro.pl/item665269058_1gb_sa...or_x_toxic.html

 

Opyla się to brać ?

Ludzie biorę , gwara 24 miechy , zarąbista seria ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dupnięta sztuka mi się trafiła ... Po włożeniu do kompa ten nie chce się uruchomić.

Serwis potwierdził uszkodzenie karty i tak :

 

- mogę czekać na nową HD4850 DDR5 , tylko że nie wiadomo i czy będzie bo ja już wycofali z produkcji

- zamieniam na coś innego ( zastanawiam się nad HD4850 za 435 zł i nad jakaś wersja z 1GB pamięci )

- oddaja mi kase

 

I tak :

http://www.allegro.pl/item665269058_1gb_sa...or_x_toxic.html

 

Opyla się to brać ?

Ludzie biorę , gwara 24 miechy , zarąbista seria ?

Koles ma pare komentarzy , a GTX260 Palita kosztuje w sklepach okolo 680. Nie kupilbym tego radka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji że 4850 na ddr5 to raczej historia zastanawiam się w co teraz wybrać. Myślę nad 4850 lub 4870. Chciałbym coś co się będzie dobrze bez problemowo kręcić, jakąś już sprawdzoną konstrukcję. Oglądałem sobie co ma do zaoferowania Asus, Gigabyte, Sapphire i HiS i już mnie głowa boli. Z tego co zauważyłem myśląc o 4870 trzeba już brać pod uwagę geforce'a ale jeżeli tak to też którego ? Sprzęt mam w sigu (docelowo będzie q9550 jak potanieją czyli dobrą chwilę poleży mi jeszcze to co mam. Pytanie ostatnie jest sens pakować się w wersje z 1GB na chwilę obecną czy nie bardzo ? Do wydania mam max 700 - 750 zł max ale zastanawiam się czy nie lepiej wziąć coś z 4850 tańszego i czekać na DX11 i wtedy dopiero poszaleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Do wydania mam max 700 - 750 zł max ale zastanawiam się czy nie lepiej wziąć coś z 4850 tańszego i czekać na DX11 i wtedy dopiero poszaleć.

Czyli uwazasz , ze za okolo 750 poszalejesz przy GT300? Nie zartuj ;)

 

Okolo 680-700 kosztuje Palit 2 fan:

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...132&katid=5

 

Od 700 w gore masz wszystkie referenty 260.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uwazasz , ze za okolo 750 poszalejesz przy GT300? Nie zartuj ;)

Teraz mam tyle, jak wyjdzie GT300 to będę miał troszkę więcej, ale z racji że nie jestem idiotą i nie rzucę się na nowość od razu tylko odczekam jeszcze chwilkę aż ceny będą normalne i będzie w czym wybierać będę miał jeszcze więcej i ew wtedy będę szalał :)

 

Okolo 680-700 kosztuje Palit 2 fan:

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...132&katid=5

Od 700 w gore masz wszystkie referenty 260.

Tyle to ja wiem, pytanie tylko który konkretnie model zapewni mi tak jak się pytałem bezproblemowe wysokie oc - jednym słowem w który model najlepiej zainwestować kasę. Tak przy okazji dla 260 i 4870 mój proc nie będzie już wąskim gardłem (obecny).

 

A co z segmentu 4850 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...