Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem nie jest to sekcja cyfrowa.. Nie ma monitoringu temperatury i poboru prądu (możesz sprawdzić w GPU- Z w zakładce Sensors). Nie ma możliwości regulacji napięcia.

Edit:

Poszukam Ci na necie zdjęć tej karty bez chłodzenia.. Wiem że trudno je znaleźć bo karta ma plomby na chłodzeniu (co u mnie by ją skreśliło na starcie.. Wymiana pasty termo przewodzącej - utrata gwary).

 

Tak czy siak masz dobrą kartę o dobrej wydajności i nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.. ;)

Nie mam tylko poboru prądu w GPU-Z - mam 4ry wskaźniki temperatury. Co do regulacji napięcią - chyba masz rację, bo edytując CCC aby ATiPowerPlay mi dawał w 2D prędkośći 3D, to na każdym trybie napięcie było to samo.

Chociaż zapewne Rivą też można zmienić napięcie - póki co, do wszystkiego mi wystarcza ta karta.

Zmartwiłeś mnie co nie co tą wiadomością, ale karta świetnie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy któryś z was posiadam dwie karty 4850 pracujące w CF? Jeżeli tak to prosiłbym o sprawdzenie jaką wydajność macie w benchmarku - HardwareOC Crysis Benchmark.

 

Od razu tłumaczę w czym rzecz, dzisiaj z samego rańca odpaliłem ten programik, dla rozdzielczości: 1024x768, 1200x1024 i 1680x1050. Średnia ilość klatek dla tych trzech testów wynosiła 48, jest to bynajmniej dziwne. Wartość ta powinna spadać, chociażby minimalnie. Nie mam jak sprawdzić wyższych rozdzielczości, ale czuje że coś jest nie tak.

 

W razie czego podaje więcej szczegółów konfiguracji (reszta w sig):

Crysis 1.21

Catalyst 9.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy któryś z was posiadam dwie karty 4850 pracujące w CF? Jeżeli tak to prosiłbym o sprawdzenie jaką wydajność macie w benchmarku - HardwareOC Crysis Benchmark.

 

Od razu tłumaczę w czym rzecz, dzisiaj z samego rańca odpaliłem ten programik, dla rozdzielczości: 1024x768, 1200x1024 i 1680x1050. Średnia ilość klatek dla tych trzech testów wynosiła 48, jest to bynajmniej dziwne. Wartość ta powinna spadać, chociażby minimalnie. Nie mam jak sprawdzić wyższych rozdzielczości, ale czuje że coś jest nie tak.

 

W razie czego podaje więcej szczegółów konfiguracji (reszta w sig):

Crysis 1.21

Catalyst 9.6

A jaki masz procesor? Często brak różnicy w FPSach w SLI/CF właśnie jest spowodowany za mało wydajnym procesorem - on często ogranicza 2 GPU.

A potrzeba bardzo silnego procesora żeby nie ograniczać 2 kart graficznych.

Ah, widzę w Sigu : podle mnie, procesor cię ogranicza ;)

Edytowane przez ArreatPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz procesor? Często brak różnicy w FPSach w SLI/CF właśnie jest spowodowany za mało wydajnym procesorem - on często ogranicza 2 GPU.

A potrzeba bardzo silnego procesora żeby nie ograniczać 2 kart graficznych.

Ah, widzę w Sigu : podle mnie, procesor cię ogranicza ;)

Phenom II 955 nie należy raczej do najsłabszych procesorów, jak wrócę z roboty wrzucę wyniki w postaci wykresu może pomoże to analizie. Sprawdzę też jak się sprawa ma w Warhead i FarCry2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenom II 955 nie należy raczej do najsłabszych procesorów, jak wrócę z roboty wrzucę wyniki w postaci wykresu może pomoże to analizie. Sprawdzę też jak się sprawa ma w Warhead i FarCry2.

no i jesteś w błędzie minimum taktowanie by nie uświadczaś spadków to 3.6Ghz najlepiej jak CPU jest taktowany 4Ghz

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

CPU w CF i SLI odgrywa bardzo ważną rolę niestety

Trzeba się jeszcze z tym liczyć że zegar zegar AMD nadal jest słabsze i trzeba dodać te pare Mhz

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jesteś w błędzie minimum taktowanie by nie uświadczaś spadków to 3.6Ghz najlepiej jak CPU jest taktowany 4Ghz

 

CPU w CF i SLI odgrywa bardzo ważną rolę niestety

Trzeba się jeszcze z tym liczyć że zegar zegar AMD nadal jest słabsze i trzeba dodać te pare Mhz

No to WC welcome to, na razie procek chłodzony BOX'owym coolerem i nie szalałem zbytnio. Ale jeżeli trzeba :)

To że CF/SLI jest zależne od mocy procka byłem świadom, ale żeby aż tak ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam wcześniej mówił że referentów 4850 nie może znaleźć ;).

 

http://www.reactor.pl/produkt-karta-grafic...dr3-hdmi,41717/

 

http://allegro.pl/item672777329_pci_e_giga...ddr3_u3863.html

 

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Ra...y,id,61908,s,1/ (tyle że te 2-3 dni trzeba poczekać ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

ZA jakies 100 zl wiecej chodza 4870 ;) Powercolor lepszym chlodzeniem stal na Allegro (chyba Windpol) za 550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dotyczące Gigabyte 4870 512MB referencyjny..

 

czy prawdą jest, że wybitnie słabo się kręcą?

czy mimo tej mniejszej krętliwości skok wydajności będzie zauważalny względem 4850 (680/1080)?

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x wieksza przepustowosc na defie , skok powinien byc zauwazalny , mialem 4850/4870.

Właśnie mam 4850 i się zastanawiam nad 4870/260GTX. Opłaca się taka przesiadka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Bardzo , zwlaszcza przy 260 , ktora ma 896MB , of koz jesli w tej samej cenie masz 4870 1GB to mozesz wybierac , ale na dzis dzien wole znacznie 260 ze wzgledu na lepszy stockowy cooler , ta karta jest po prostu cicha przy 4870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo , zwlaszcza przy 260 , ktora ma 896MB , of koz jesli w tej samej cenie masz 4870 1GB to mozesz wybierac , ale na dzis dzien wole znacznie 260 ze wzgledu na lepszy stockowy cooler , ta karta jest po prostu cicha przy 4870.

Chłodzenie to nie problem. Mam blok pasujący na 4850/70 więc tylko mofy bym musiał jakoś chłodzić. Na 260GTX niestety musiałbym inny blok kupić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mógłby mi ktoś podać wartości (tj. taktowania rdzenia/memek i napięcie rdzenia) na moim Radeonie w trybie 2D?

Ponieważ pragnę sobie ustawić przęłaczanie trybów 3D/2D, ale jak wyłącze ATT to mi karta się przegrzewa :/ (tzn wentyle nie pracują).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dobrze kojarzycie karty Gigabyte 48501GB z chłodzeniem Zalmana, powiedzcie czy macie jakiś pomysł aby to draństwo wyciszyć? Może jakiś potencjometr?

 

Fajnie by było jakby potencjometr mógł być sterowany z płyty głównej. Czyli był podłączany za pomocą trzech pinów do mobo - sam takiego rozwiązania nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loading Dump File [C: \ Windows \ Minidump \ Mini070809-02.dmp]

Mini Kernel Dump File: Tylko rejestrów i stosu śladowych są dostępne

 

UWAGA: Wszystkie znaki odstępu na koniec ścieżki elementem

Symbol search path is: SRV * c: \ symbole * http://msdl.microsoft.com/download/symbols

 

Wykonywalny cieżka jest:

Windows Server 2008/Windows Vista Kernel Version 6002 (Service Pack 2) MP (2 procs) Free x86 kompatybilne

Produkt: WinNT, apartament: Terminal SingleUserTS Osobiste

Zbudowany przez: 6002.18005.x86fre.lh_sp2rtm.090410-1830

Maszyny i nazwisko:

Kernel base = 0x8264f000 PsLoadedModuleList = 0x82766c70

Debug session time: środa lipca 8 17:29:46.506 2009 (GMT +2)

System Uptime: 0 dni 0:38:42.371

Loading Kernel Symbols

.................................................. .............

.................................................. ..............

.................

Ładowanie użytkownika Symbole

Mini Kernel Dump nie zawiera listę odciążany kierowcy

************************************************** *****************************

* *

Analiza operacji wykrywania błędów * *

* *

************************************************** *****************************

 

Użyj! Analyze-v, aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące debugowania.

 

Operacji wykrywania błędów 117, (855d8510, 8e613184, 0, 0)

 

*** UWAGA: Nie można zweryfikować timestamp dla atikmdag.sys

*** ERROR: Module load ukończony, ale symbole nie mogą być ładowane do atikmdag.sys

Prawdopodobnie spowodowane: atikmdag.sys (atikmdag +10184)

 

Followup: MachineOwner

---------

 

1: kd>! Analyze-v

************************************************** *****************************

* *

Analiza operacji wykrywania błędów * *

* *

************************************************** *****************************

 

VIDEO_TDR_TIMEOUT_DETECTED (117)

Wyświetlacz kierowcy nie udało się odpowiedzieć w czasie.

(Kod ten nie może być wykorzystywane do rzeczywistych operacji wykrywania błędów).

Argumenty:

Arg1: 855d8510, Opcjonalnie wskaźnik odzysku kontekście wewnętrznych TDR (TDR_RECOVERY_CONTEXT).

Arg2: 8e613184, Wskaźnik do odpowiedzialny sterownik modułu (np. właściciel znak).

Arg3: 00000000, Drugi kierowca szczególnych bucketing kluczowych.

Arg4: 00000000, Opcjonalny wewnętrzny kontekście utrzymaniu danych.

 

Odpluskwianie Szczegóły:

------------------

 

 

FAULTING_IP:

atikmdag +10184

8e613184? ?

 

DEFAULT_BUCKET_ID: GRAPHICS_DRIVER_TDR_TIMEOUT

 

TAG_NOT_DEFINED_202b: *** Nieznany TAG w analizie listę 202b

 

 

CUSTOMER_CRASH_COUNT: 2

 

BUGCHECK_STR: 0x117

 

PROCESS_NAME: System

 

CURRENT_IRQL: 0

 

STACK_TEXT:

8bb23ce0 8eb85b46 00000000 8e613184 855d8510 dxgkrnl! TdrUpdateDbgReport +0 x68

8bb23d08 8eb806f7 00000000 875194fc 855d8510 dxgkrnl! TdrCollectDbgInfoStage2 +0 x17f

8bb23d44 8eb85d1a 855d8510 87519008 8bb23d68 dxgkrnl! DXGADAPTER: Resetuj +0 xa6

8bb23d54 8eb9d267 855d8510 82693906 87519008 dxgkrnl! TdrResetFromTimeout +0 x12

8bb23d68 8eb745d1 87519008 00000000 876d9c78 dxgkrnl! VidSchiRecoverFromTDR +0 x17

8bb23d7c 82824c42 87519008 4482d823 00000000 dxgkrnl! VidSchiWorkerThread +0 x62

8bb23dc0 8268defe 8eb7456f 87519008 00000000 nt! PspSystemThreadStartup +0 x9d

00000000 00000000 00000000 00000000 00000000 nt! KiThreadStartup +0 x16

 

 

STACK_COMMAND:. Operacji wykrywania błędów; kb

 

FOLLOWUP_IP:

atikmdag +10184

8e613184? ?

 

SYMBOL_NAME: atikmdag +10184

 

FOLLOWUP_NAME: MachineOwner

 

Nazwa_modułu: atikmdag

 

IMAGE_NAME: atikmdag.sys

 

DEBUG_FLR_IMAGE_TIMESTAMP: 4a0e382c

 

FAILURE_BUCKET_ID: 0x117_IMAGE_atikmdag.sys

 

BUCKET_ID: 0x117_IMAGE_atikmdag.sys

 

Followup: MachineOwner

--------- co z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem Gigabyte 4870 512MB za 450zł

stabilne są takty 835/1065 bez vmod na powietrzu (chłodzenie referencyjne)

 

reszta konfiguracji to e4600 2,4@3,2 fsb 266 Patriot DDR2 800 4-4-4-12 na mobo asus p5k-e wi-fi (p35)

 

taki zestaw daje rade waszym zdaniem? (na razie wszystko płynnie w 1280x1024)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c2d 3,2GHz potrafią dostarczyć sporo informacji grafice

zaś w grafie pobór mocy przed i po o/c zmienił się o 3W (bez vmod'ów) więc o/c nie katuje jej

 

róznica wydajności w grach na razie zauważalna - właśnie instaluje Crysis:Warhead dla testów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radeona 4850 od HIS'a dokładnie takiego TUTAJ

Modyfikacja biosu wg opisu na pierwszej stronie i zmiana prędkości wentylatora nic nie daje, wentylator kręci się ciągle z taką samą prędkością. Oczywiście sprawdziłem czy się wgrał, ponownie pobierając go z karty przez gpu-z. Zakładka FAN w RBE wygląda tak:

 

Dołączona grafika

 

Jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ztcp ten HIS nie ma regulowanych obrotów niestety.. choć to dziwne, bo mój palit (identyko pcb, tylko czerwone) regulację miał mimo 2pinowego złącza

 

ATT też nie działa?

Ja ustawiałem 'skokowo' w ATT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rivie wyświetla się możliwość regulacji obrotów. więc jakąś tam regulację ma. Mam jeszcze gainwarda też z 2 pinowym złączem do wentlatora i regulacja tam działa.

Edytowane przez markwladca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazyłem ostatnio ze bardzo tanieją grafy ati z serii 4xxx :) -> ja kupiłem swoją z miech temu za 470zł + 13zł przesyłka z licytacji w sumie tanio :) -> narzekałem na jakies arty ale w sumie teraz to one wlasciwie juz nie występują znaczy czasem cos ale w sumie git -> no i nie mam gwarancji pisemnej ale kij ;-) -> wszystkie grafy sa wypychane chyba aby zrobic miejsce na nową serie 5xxx ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. ATI czyści magazyny (to jest pewne, czytałem w kilku miejscach i widać że ceny spadają :D).

 

Firekage - To co podał radiergummi to nie jest aukcja entera :? . Oferta cholernie ciekawa, nie powiem ;).

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Firekage - To co podał radiergummi to nie jest aukcja entera :? . Oferta cholernie ciekawa, nie powiem ;).

Z laski swojej przeczytaj 2 ostatnie strony (100 postow/str)

 

lol zartujesz?:o

E-N-T-E-R to konto mieci_kras - jak wczoraj jej zablokowali na allegro konto,to wznowila swoje aukcje na tym drugim i kreci ludzi dalej - masakra.

imrch to rowniez cypr i ten sam patent (ludzie pisza, ze to ta sama ekipa).

 

Ogolnie sa 4 konta z tych cypryjskich walow:

miecia_kras, imrch, matravers i e-n-t-e-r

 

byly jeszcze chyba z 2, ale sa nie uzywane.

lol zartujesz?:o

E-N-T-E-R to konto mieci_kras - jak wczoraj jej zablokowali na allegro konto,to wznowila swoje aukcje na tym drugim i kreci ludzi dalej - masakra.

imrch to rowniez cypr i ten sam patent (ludzie pisza, ze to ta sama ekipa).

 

Ogolnie sa 4 konta z tych cypryjskich walow:

miecia_kras, imrch, matravers i e-n-t-e-r

 

byly jeszcze chyba z 2, ale sa nie uzywane.

 

To generalnie dziala tak:

 

Tutaj przyklad jak to dziala:

 

6641211[/snapback]

O tym ciagle pisze. Zaoszczedzi sobie ktos 20zl u tych 3ch kolesi (e-n-t-e-r aka miecia_kras, matravers i imrch), a potem bedzie mial problemy z Urzedem Skarbowym. wolny wybor lol. Tak samo nie wytlumaczysz sie, jak kupisz cos od zlodzieja [paserstwo].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam imrch to to samo, tez kupowałem od nich procka bo na szybko było mi trzeba i tanio a gwara mi zwisa.

Z tym ostatnim cytatem to przegięcie po prawdzie mogą im naskoczyć co najwyżej zablokują konto na allegro jeśli mają w ogóle za co w co raczej wątpię ot zapewne kolejna luka w prawie co najwyżej dobiorą się do tyłka jak ludzie będą chcieli serwisować sprzęt.

 

Jakby mieli się do nich dobrać to już by to zrobili dawno temu bo oni na allegro to hoho się bujają, poza tym można u nich brać jak na gwarce nie zależy ale heh coś takiego jak karta graficzna to raczej bym nie ryzykował

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...