Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Mam radeona 4850 od HIS'a dokładnie takiego 3322507[/snapback]

Pewnie dobrze kojarzycie karty Gigabyte 48501GB z chłodzeniem Zalmana, powiedzcie czy macie jakiś pomysł aby to draństwo wyciszyć? Może jakiś potencjometr?

 

Fajnie by było jakby potencjometr mógł być sterowany z płyty głównej. Czyli był podłączany za pomocą trzech pinów do mobo - sam takiego rozwiązania nie widziałem.

Ponawiam pytanie. Możliwe że kolega też by był zainteresowany potencjalnym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem wentylator od karty do kontrolera obrotów, ale to nic nie dawało.

Niedawno kupiłem przejściówkę 2-> 3 pin i podłączyłem pod kontroler i też nie pomogło.

Teraz wyłączyłem wentylator od karty i zaczepiłem na chłodzeniu taki wentylator i jest o wiele ciszej i temp. takie same.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrew777 Ty tą przejściówkę 2-> 3 pin wyrwałeś na allegro czy w jakimś lokalnym sklepie instalatorskim, czy takie wtyki są u standaryzowane?

 

Ten wiatrak pasował, czy go na sile zaznajomiłeś z Zalmanem? I czy wywaliłeś starego wentyla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fire - zwracam honor i przepraszam za wprowadzenie w błąd.. Ja myślałem że on ma tylko 2 konta - E-N-T-E-R oraz ten miecia_kras. Na przyszłość będę wiedział.

 

Chcecie radę? Dołóżcie ze 20-30zł i weźcie kupcie w sklepie.. Czy to w ESC czy Agito. ;)

 

Co do tego zalmana to zdejmijcie ten wentyl.. Nie jest trudno ;). Jeżeli od góry nie ma śrubek to są od dołu, przy okazji pastę zmienicie bo pewnie glut jakiś :D.

 

Widzę że wentylator jest podpięty dwoma kabelkami, czyli brak regulacji obrotów (chociaż czasami zdarza się że jest). Tak jak w przypadków Zalmana na Gigabyte'ach.

 

 

 

Ponawiam pytanie. Możliwe że kolega też by był zainteresowany potencjalnym rozwiązaniem.

Trzeba chwile pomyśleć :damage_wall: . Gwoli ścisłości.. To że ma 2 kabelki nie oznacza że nie ma regulacji (w tym wypadku akurat nie ma..).

Złącze molex 3pin możesz upitolić z innego wentylka (którego nie używasz, bądź uszkodzonego), albo kupić..

Dołączona grafika Wyrysowałem, opisałem.. Teraz logika co trzeba zrobić by to podpiąć do płyty głównej ;).

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

david11 nie obrażaj mojej inteligencji, najwyraźniej nie zrozumiałeś mojego posta - cel moich działań to zautomatyzowanie pracy tego chłodzenia. Jeden Zalman denerwuje człowieka, ale dwa ...

 

EDIT1: Chyba znalazłem rozwiązanie mojego problemu :lol: taki fajny bloczek XSPC Razor 4850 - Acetal. Tylko że w opisie napisane jest że pasuje do referencyjnej karty, gigabyte takim nie jest. Będzie toto pasować?

 

EDIT2: Spoko David11 każdy może mieć zły dzień...

Edytowane przez ragnos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na celu cię obrazić choć jak teraz czytam swój post tak to wygląda.. Sorry poniosło mnie. Jestem podbuzowany bo dzisiaj mija 14 dzień od oddania mojego radka na gwarę, a komputronik dalej nie daje znać .. Chcemy z kumplami lan party robić w sobotę i nie wiem czy coś z tego wyjdzie -.-.. No nic pożyjemy, zobaczymy.. Jeszcze raz, sorry :D.

 

Możesz podpiąć do mobo i ręcznie regulować speed fanem.. Chyba że znajdziesz jakiś mądry programik, którym będziesz mógł ustawić napięcie/obroty wentyla zależne od temperatury karty.. Ja takiego nie znam ;).

Co do bloczku to nie będzie pasować. Inne rozmieszczenie elementów. Jak chcesz wodować to chyba tylko:

http://www.cooling.pl/xspc-x2o-nb-delta,produkt,551024.html + radiatorki na pamięci i coś na sekcję http://www.allegro.pl/item677601933_therma...cu_8_sztuk.html . Nie mówię że konkretnie ten blok, na WC się nie znam specjalnie ;).

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Gigabyte różni się od referencyjnej, będę musiał znaleźć jakiś inny blok - jakieś propozycje, sprawdzone bloki?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez ragnos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi, takie pytanie - czy ktos z Was korzysta z tego zalmana: ZM-RHS50

 

Dołączona grafika

 

chodzi mi o dokladna dlugosc podstawy nie liczac tych "wypustek" na kolki montazowe, czyli od pierwszego do osatniego fina :P

Edytowane przez yeyoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 4870 jest układ cyfrowy, który grzeje się dużo bardziej niż ten na 4850.

yeyoo - W coolingu też siedzą ludzie i myślę że Ci pomogą ;). http://www.cooling.pl/ Na stronie głównej masz kontakt przez GG. Napisz grzecznie z prośba, myślę że zmierzą to dla Ciebie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta znalazła się po drugiej stronie tego świata. Padły pamięci ;]. Jak myślicie, ESC nie będzie robiło problemów w związku z tym, że backplate jest nieco porysowany? Leżał sobie ładnie w opakowaniu i widocznie musiał się o coś w tym opakowaniu zarysować. Rysy nie są wielkie, ale wiem, że serwisy gwarancyjne lubią czasami czepiać się pospolitych dupereli.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jest naruszona żadna plomba, nie ma widocznych śladów odkręcania na śrubkach. Wszystkie naklejki z numerem seryjnym są na miejscu. Nie mają prawa się przyczepić (teoretycznie..). Siedź spokojnie..

 

Teraz nie tylko ja będę się wnerwiał że tyle trzeba czekać, jak tu się grać chce :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pamięci za ciepło miały? I tak się ciesz.. Ja kupiłem w komputroniku 4850 z wyprzedaży za 385zł <referenta, niby tylko porysowane gniazdka DVI.. Od nowości uwalona, nie zdążyłem się nawet nacieszyć. Pochodziła może ze 3h (waląc artefaktami), zanim padła..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci miały chłodniutko :P. Karta przeżyła ponad rok w tym większość czasu spędziła pod WC i radiatorami na wszystkim co nadawało się do chłodzenia, dodatkowo wiał na nią 12cm Papst. Całe szczęście, że miałem w zapasie 3850 więc jeszcze jakoś wytrwam ten miesiąc bez mojej karty ;). Szkoda sztuki, najlepiej jakby dali mi referenta z gwarancji bo tych "okrojeńców" nie chce. Pamięci w refach chyba miały taką dziwną przypadłość, że lubiły sobie padać, a spora część kart była uszkodzona już na starcie. Firekage miał bodaj Gigusia co walił artami od "dzień dobry".

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory z tych radeonow 4850?

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=14658

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Ra...pelny,id,61908/

http://www.agito.pl/karty-graficzne/his-ra...1610|248:372748

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=14421

 

 

Nie ma wsrod nich pulapek, ze np wentylator nie ma regulowanych obrotow?

Jak z glosnoscia?

Ktorego polecilibyscie?

 

Jak z OC?

Bardzo prosze o pilna odpowiedz, zakup niedlugo i na szukanie malo czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co najlepsze z tych?

Widze, ze masz tego gigabyte, w idle jest tez glosny?

Dziala regulacja obrotow wentylatora?

 

Jak z temperaturami?

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może coś o tej: http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=14421

Szukając w necie info o wersji PCS znalazłem inne chłodzenie - http://www.purepc.pl/files/Image/news/2008/10/ati_4850.jpg

Teraz tak - czy to jest inna wersja PCS taka, jak na fotce w sklepie, czy też ESC się pomylił i jest to karta taka, jak na drugim obrazku? W obu przypadkach nie powinno być chyba źle? ;) Ciekaw jestem jednak, czy ktoś z Was taką posiada i czy jest zadowolon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość wgrania biosa możliwego do edytowania do mojego Gigabyte'a? Bo chciałbym sobie pogrzebać w biosie :)

Byłbym wdzięczny gdyby mi ktoś go wrzucił.

Ściągnij bios ze swojej karty i się nim pobaw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a moze ktos odpowie na pytanie kolegi soulburner?

Bo chyba to interesujace...

 

W sumie zauwazylem, ze czesto sie tu zdarza, ze w temacie jest kilka stron o glupotkach, a jak ktos zada powazne pytanie zwiazane z tematem to nastaje cisza badz znow kilka stron o glupotkach... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij bios ze swojej karty i się nim pobaw. 

1. Ściągamy Radeon Bios Editor np STĄD - wersja v1.11 kompatybilna jest tylko z biosami w VER011.004.000.000.xxx. Nie obsługuje biosów Gigabyte tzn. VER011.003.000.000.xxxxx

No tak se średnio, nie obsługuje mojego. (tak, mam 11.003.., sprawdzałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...