Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Jakies pomysły na schłodzenie sekcji zasilania w tych pokręconych kartach - GV-R485OC-1GH ?

 

I czy jest sens dokupywać trzecią? Przeglądałem testy ale wszystko to starocie i nie uwzględniają nowych sterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że znajomy ma 4870, tylko pytanie czy taki mix będzie akceptowany tj. 2x 4850 i 1x 4870. Czy w ogóle którykolwiek z forumowiczów miał do czynienia z więcej niż dwoma kartami?

 

EDIT1: OCM4n14k ja chciałem porobić tylko testy :), czyli rozumiem że taki 4870 będzie działał z wydajnością najwolniejszej karty w CF?

Edytowane przez ragnos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej żebyś brał 4850 bo 4870 w CF z 4850 nie będzie tak samo wydajny i się go poprostu nie opłaca brać. Pozatym po co Ci 3 karty skoro przyrost wydajności będzie minimalny, a pobór prądu skoczy ostro, dodatkowo procek przez niskie takty ograniczy takie CF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dzięki za info, obym ja nie musiał tyle czekać bo w końcu i tak wymienią mi kartę na nową :P. Swoją drogą sklep trzymał kartę u siebie tylko 5 dni roboczych więc na sam serwis sklepowy nie mam co narzekać, ciekawi mnie tylko ile ten Asus u siebie będzie to trzymał.

Wg. Sobiha (on chyba u nich robi) Asus trzymaa 7-10 dni , niby w takim czasie wszystko zamyka sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ktoś wyżej, podkręć proca to się zdziwisz ile masz mocy w zapasie ;). Co do schłodzenia sekcji.. U mojego kumpla jest tylko ciepła w stresie.. No ale ty masz podkręconą więc może się grzać :D. Kup jakieś radiatorki. Możliwe że będziesz musiał się bawić pilniczkiem do metalu, bo tam dość ciasno na tym PCB :). Nie zapomnij o tych mosfetach po drugiej stronie PCB.

Pomierz ile tam jest dokładnie miejsca i porównaj z różnymi radiatorkami, może któreś wejdą bez piłowania. Trochę wieśniackie ale mogą się zmieścić http://www.allegro.pl/item692148554_acutak...silania_fv.html . Ewentualnie kupujesz http://www.cooling.pl/scythe-radiatorki-sc...ukt,551132.html i masz spokój.. No ale to 40zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że znajomy ma 4870, tylko pytanie czy taki mix będzie akceptowany tj. 2x 4850 i 1x 4870. Czy w ogóle którykolwiek z forumowiczów miał do czynienia z więcej niż dwoma kartami?

 

EDIT1: OCM4n14k ja chciałem porobić tylko testy :), czyli rozumiem że taki 4870 będzie działał z wydajnością najwolniejszej karty w CF?

tak, HD4870 bedzie dzialala na poziomie HD4850. jesli bedziesz juz ja mial to zrob 2 testy:

1 - HD4870 jako Slave

2 - HD4870 jako Master ( 1 gniazdo PCI-E )

ciekawe czy bedzie jakas roznica w wydajnosci.

 

a jeszcze jedno, u mnie CrossFire dostalo "kopa" przy @4.1, na @3.8 chodzilo slabiej. jeli mozesz to podkrec procesor przynajmniej do 3.8.

Edytowane przez KapitanHoshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. Sobiha (on chyba u nich robi) Asus trzymaa 7-10 dni , niby w takim czasie wszystko zamyka sie.

Dzięki za słowa otuchy ;). Nie jest jeszcze tak źle, myślałem, iż potrwa to nieco dłużej.

 

czyli rozumiem że taki 4870 będzie działał z wydajnością najwolniejszej karty w CF?

Dokładnie tak będzie, nie opłaca się więc łączyć 4870 z 4850. Jeśli połaczysz te karty tylko do testów to nie widze w tym nic złego. Pierwsze co to pomyślałem o tym, że chcesz tą kartę kupić i dołożyć do obecnego CF :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótka piłka co lepsze:

http://sklep.vico.pl/product_info.php/cPat...ducts_id/135827

http://sklep.vico.pl/product_info.php/cPat...ducts_id/144002

 

chłodzenie WC + OC karty.

 

BTW: ewentualnie jakaś inna z tego sklepu za ~400zł

Jeżeli możesz dołożyć parę złotych (moim zdaniem warto, zawsze to lepsze detale GTA :E).. http://sklep.vico.pl/product_info.php/products_id/148507

Dołączona grafika

 

Co do tych dwóch to Gigus. Jego bolączką jest chłodzenie, skoro będzie WC to problem z głowy. Dodatkowo karta świetnie się kręci (o/c na poziomie Asus Matrix :D).

 

Edit..

Teraz ja proszę o pomoc :D.

 

Nie chcę zaśmiecać forum nowymi tematami więc napiszę tu.. Co lepsze

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=13065 czy http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=13001 ?

Wie ktoś czy można w końcu założyć Accelero S1 na GTX260?

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś spotkał się z problemem wydawania dźwięków na karcie Radeon 4850 Gigabyte 1 GB HDMI&DVI (PCI-E) Multi-Cooling ?

 

występują one podczas np przewijania strony internetowej, a jak się włączy grę to już w ogóle pisk brzęczenie, co to kurna jest, miała być niesłyszalna :(

norma, piszczace cewki. nie tylko gigabyte tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dawid

 

http://www.arctic-cooling.com/catalog/main.php?cPath=2 ja tam nie znalazlem gtx'ow. zawsze mozesz zrobic wlasna zapinke. [kawalek profilu aluminiowego, 2 ew 4 sruby m3 + nakretki i elegancko. btw sam dzisiaj robilem mowe mocowanie dla karaka xD]. co do grafiki ... na stocku wydajnosciowo podobne raptem pare fps w ta czy w ta to raczej nie zrobi ci roznicy [jak zwykle zalezy od tytulu]. ja bym bral 4870 glownie ze wzgledu na chlodzenie. chociaz gtx tez nie jest jakos specialnie glosny i goracy. no chyba ze jestes maniakiem np gta xD to 260 gtx, dodatkowy ram na grafie sie przyda, no i jeszcze cienie ...

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam cos nie tak w mojej nowej karcie...

Kupilem ASUS'a HD4870 w ESC i odpalilem... instaluje stery najnowsze ze strony amd i odpalam gry... w gta 4 na medium mi tylko idzie przy czym mam 20FPS'ow... NFS pro street-25-30 FPS'ow...

*zrobilem format, nie pomoglo...

*aktualizowalem bios na MOBO i nic...

Co ja mam zrobic???? Mialem 9600GT to mi lepiej wszystko chodzilo jak na tym HD4870...

Blagam o pomoc....

Edytowane przez niuniexPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś skopałeś przy instalacji...

pozbyłeś się starych sterów?driver sweeper użyłeś?

odinstaluj all- i ati i nvidie, poczyść, zainstaluj od nowa i sprawdź

 

co do wyboru gier to w gta zdaje sie te karty nie są najmocniejsze, a nfs pro nie wiem bo w ten krap poza demo nie wyszedłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dawid

 

http://www.arctic-cooling.com/catalog/main.php?cPath=2 ja tam nie znalazlem gtx'ow. zawsze mozesz zrobic wlasna zapinke. [kawalek profilu aluminiowego, 2 ew 4 sruby m3 + nakretki i elegancko. btw sam dzisiaj robilem mowe mocowanie dla karaka xD]. co do grafiki ... na stocku wydajnosciowo podobne raptem pare fps w ta czy w ta to raczej nie zrobi ci roznicy [jak zwykle zalezy od tytulu]. ja bym bral 4870 glownie ze wzgledu na chlodzenie. chociaz gtx tez nie jest jakos specialnie glosny i goracy. no chyba ze jestes maniakiem np gta xD to 260 gtx, dodatkowy ram na grafie sie przyda, no i jeszcze cienie ...

Dzięki ;). Nie mogę się zdecydować :E. GTX ma więcej pamięci i ciągnie mniej prądu. Za to przy 4870 od Szafira mam troszkę cichsze chłodzenie i możliwość grzebania przy Vgpu. Chyba się zdecyduje na GTX'a bo ma PhysX i więcej pamięci oraz żre mniej prądu.. No ale czekam na wypowiedzi innych (między innymi na odpowiedź Firekage).

 

P.S

Wiecie czego nie lubie w tych nowych kartach? Tego że mam nie złą saune w pokoju i bez wentylatora się nie da :damage_wall: .. Obniżyłem takty temu Hisowi do 375/450, dużo lepiej choć nadal ciepło ..

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja mam zrobic???? Mialem 9600GT to mi lepiej wszystko chodzilo jak na tym HD4870...

Sam sobie odpowiedziałeś, zrób reinstal OS to wtedy ślady po 9600 nie będą robiły problemów dla 4870.

 

@david11- kwestia gustu co wybierzesz, to i to jest mniej więcej na tym samym poziomie wydajnościowym. Osobiście brałbym radeona z sentymentu, ale obie karty naprawdę niewiele się różnią. Alternatywą dla ilości pamięci w GTX jest 4870 z 1GB vRAM. Decyzja w sumie należy do Ciebie.

 

EdiT:

*zrobilem format, nie pomoglo...

Sorry nie zauważyłem tego. W takim razie Twój problem jest jakiś dziwny, może trafiłeś na jakąś sztukę z źle założonym chłodzeniem lub czymś podobnym. Nigdy z takim czymś się nie spotkałem, Twój komputer jednak posiada dobry zasilacz więc powinno być ok. Możesz jeszcze sprawdzić w biosie na ile ustawione jest PCI-E, może przestawiło się na x2/x4/x8 lub coś w tym stylu.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ja bym celowal ze pcie sie przestawilo np w tryb x4. nie jest to raczej wina sterownikow [napewno nie jest :], systemu, chlodzenia, zasilacza xD

 

@dawid

 

sprawa z 2d jest znacznie lepiej rozwiazana u nv. takty wystarczajace i dzieki temu, jak juz z reszta wspomniales, potrzebuje mniej pradu, jest cichsza i chlodniejsza niz 4870.

 

Za to przy 4870 od Szafira mam troszkę cichsze chłodzenie i możliwość grzebania przy Vgpu

przy gtxie tez masz xD, nawet chyba programowo, bez bawienia sie lutownica czy mazania olowkiem. [chociaz metoda sofwaerowa nie jest 'stala' :]

 

przeczytaj >> http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4400 najlepiej przejdz do podsumowania, tam masz wszytko czego potrzebujesz do podjecia decyzji, chociaz co nie wybierzesz to bedziesz zadowolony

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na x16 ;/ wszystko jest ok... Wystawie ja na allegro i kupie chyba gtx'a 260 lub 275 ;/.

Piszesz w tej chwili tak, jakbyś wszedł tu tylko po to, żeby zrobić zamieszanie i pochwalić Nv. TO NIEMOŻLIWE ŻEBY 4870 BYŁ SŁABSZY NIŻ 9600GT! Albo Ty coś źle robisz, albo po prostu chciałeś wejść do tego tematu i napisać coś o tym jakie to ATI jest złe i niedobre.

 

@mobot ten test z egiełdy to czasem nie jest z tą starą GTX260? Znaczy z tą co miała 192 jednostki cieniowania.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlacz jakas gre, zminimalizuj ja i sprawdz takty, moze sa jakos zanizone, grafika nie przechodzi w 3d. moze cos sie w biosie pomieszalo xD [wiem glupie :].

 

edyta.

 

tak. ale jakies tam rozeznanie jest. no +6-7% do wydajnosci i bedzie 216ps

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na x16 ;/ wszystko jest ok... Wystawie ja na allegro i kupie chyba gtx'a 260 lub 275 ;/.

odpal gierke w oknie uruchom GPU-Z i zobacz czy karta jest obciążona w 100%.

Na 9.6 catalystach miałem podobne objawy, takty ok a wydajność tragicznana w 9.7 jest już ok ale tylko jak mam włączone aero w Viscie jak mam wyłaczone to w oknie kartę obciąża max w 60-65% co się objawia ~40-50% spadkiem wydajności nie wiem o co z tym chodzi ale u mnie się to robiło jak karta pracowała w oknie a u ciebie może jest na odwrót i proponuje odinstalować wszelkie śmieci asusa i zainstalować albo czyste 9.7 albo spróbować modowanych XtremeG i zobaczyć jak będzie

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpal gierke w oknie uruchom GPU-Z i zobacz czy karta jest obciążona w 100%.

Na 9.6 catalystach miałem podobne objawy, takty ok a wydajność tragicznana w 9.7 jest już ok ale tylko jak mam włączone aero w Viscie jak mam wyłaczone to w oknie kartę obciąża max w 60-65% co się objawia ~40-50% spadkiem wydajności nie wiem o co z tym chodzi ale u mnie się to robiło jak karta pracowała w oknie a u ciebie może jest na odwrót i proponuje odinstalować wszelkie śmieci asusa i zainstalować albo czyste 9.7 albo spróbować modowanych XtremeG i zobaczyć jak będzie

installowalem juz sterowniki 9.7 ;/ a na gpu-z sprawdze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też test gtx260 216sp vs 4870 1gb , tam nvidia góruje na maxa ze względu na mocną optymalizacje sterowników , gtx260 192sp i 216sp dzieli 5% :wink: .

Dobra ale to jest chyba wersja 192sp ;) http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=13065 .Po 1 bo tania, po 2 bo http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=15352 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jednak 216 core :o. Wywnioskowałem to po znalezieniu karty, po kodzie na stronie zotaca http://www.zotac.com/gallery/img/497/ZT-X26E3KA-FDR_i3.jpg . Tutaj widać że karta nie ma radiatora z tyłu. Wersje 192sp miały pamięci po drugiej stronie ;).

 

Edit: Już wszystko wiem.. Dzowniłem do ESC i nie mają tego Zotaca i jest to na pewno wersja 192sp. Musiał bym czekać aż go sprowadzą, co trochę by potrwało. Zostaje przy szafirku :D.

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KLIK

To jest karta o tym samym nr i jest napisane, że posiada 192sp. Może zapytaj się ludzi z ESC, ktoś Ci pewnie szybko odpisze jaka to karta :P.

 

EdiT up:

Minimalnie Twój edit wyprzedził mojego posta ;).

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...