Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

witam, czy jest możliwość obniżenia napięcia rdzenia oraz ewentualnie zegarów gpu/mem raz na zawsze bez konieczności każdorazowego odpalania gamer hud ?

Pozostaje tylko edycja biosu karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy jest możliwość obniżenia napięcia rdzenia oraz ewentualnie zegarów gpu/mem raz na zawsze bez konieczności każdorazowego odpalania gamer hud ?

Albo edycja biosu. Albo Riva Tuner i zaznaczasz żeby ładowało ustawienia (tylko taktkowania) przy starcie systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę postów temu toczyła się dyskusja na temat chłodzenia sekcji zasilania na 4850. Ja to zrobiłem tak:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

To co widać na obrazkach to stary radiator od Pentium II pocięty i przyklejony na taśmę termoprzewodzącą.

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , moj problem wyglada tak , gram w gre Warhammer online , w jej ustawieniach graficznych niestety nie ma Aa i tym podobnych rzeczy , wiec ustawiam je w CCC , wszystko ladnie pieknie , lecz kiedy minimalizuje gre to Aa sie wylacza... i zeby przywrocisz go poprostu musze recznie zmienic opcje w CCC , oprocz tego jak wylacze gre i wlacze od nowa to tez nie bedzie Anty-aliasingu itd. poprostu jakby te ustawienia sie nie zapisywaly... na wszelki wypadek mowie ze probowalem to na najnowszych sterach jak i na tych co dostalem od producenta , z gory dziekuje za pomoc ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wy chlopaki widzicie 4870 za 475zl ?:o

 

PCI-E SAPPHIRE RADEON HD 4850 1GB DDR3 256BIT VAPOR-X

Radeon HD4850, 650/2000 Mhz 475 zł

 

PCI-E SAPPHIRE RADEON HD 4850 512MB DDR3 256BIT VAPOR-X

Radeon HD4850, 650/2000 Mhz 429 zl

 

A co do tej karty to niema co siezastanawiac tylko brac?

 

ten vapor wart jest dopłaty tych 55zł względem zwykłego Asusa 4850 512mb ? z proline

 

http://www.proline.pl/sklep.php?p=ASUS+HD4850+512

 

Sekcję sobie sam okleje, juz mam gatowe radiatory, nie wiem tylko czego sie spodziewac po glosnosci i oc obydwu egzemplarzy.

 

Czy Asus ma jakies plomby broniace przed zmiana chlodzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Sapphire ( Vapor-X )a dlatego, że mój Glaciator bez nawiewu bocznego i naklejonych radiatorków na sekcje zasilania nie chciał nawet działać stabilnie na standardowych taktowaniach więc o czymś to świadczy... a o temp na rdzeniu to już nie wspominam. Ten Szafir jest wart swojej ceny.

Edytowane przez Kolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Sapphire ( Vapor-X )a dlatego, że mój Glaciator bez nawiewu bocznego i naklejonych radiatorków na sekcje zasilania nie chciał nawet działać stabilnie na standardowych taktowaniach więc o czymś to świadczy... a o temp na rdzeniu to już nie wspominam. Ten Szafir jest wart swojej ceny.

To masz jakąs trefną sztukę. 

 

 

U mnie śmiga aż miło. Dałem tylko radiatorki na zasilanie. Wentyl skręcony na 40-50% i tempy kolo 60-70*C w stresie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , moj problem wyglada tak , gram w gre Warhammer online , w jej ustawieniach graficznych niestety nie ma Aa i tym podobnych rzeczy , wiec ustawiam je w CCC , wszystko ladnie pieknie , lecz kiedy minimalizuje gre to Aa sie wylacza... i zeby przywrocisz go poprostu musze recznie zmienic opcje w CCC , oprocz tego jak wylacze gre i wlacze od nowa to tez nie bedzie Anty-aliasingu itd. poprostu jakby te ustawienia sie nie zapisywaly... na wszelki wypadek mowie ze probowalem to na najnowszych sterach jak i na tych co dostalem od producenta , z gory dziekuje za pomoc ;(

Usuń CCC a zainstaluj ATI Tray Tools (ATT).

Ten program umożliwia ręczne ustawianie parametrów do konkretnej gry (pliku wykonywalnego *.exe)

Ponadto posiada wiele innych funkcji, zaawansowanych i po prostu praktycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie po zmianie plyty -nie jestem stanie uruchomiz zadnej z wersji itrackera. Na windows 7 ozcywiscie. W menadzerze urzadzen nie wiedac tego "dodatkowego czegos" :D :D , co zawsze sie pojawia przy Matrixach. Nie pamietam, co to bylo, ale jest "to" odpowiedzialne za stertownie i kontrole napiec.

 

Mimo SSD decyduje sie na powrot do Visty. NO chyba, ze znacie jakiegos Tweaka, jak uruchomic poprawnie Matrixa pod Win 7? Przy pierwszej instalacji to chyba byl przypadek. Choc I tracker i tak nie dzialal, jak nalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki od ATI? Moze faktycznie - dzialalo z 9.6... I trackery to wsztystkie przetestowane :( Masz na mysli zgodnosc podczas instalacji, czy juz potem, zeby uruchomic aplikacje? Dziwi mnie,z e Karta nie zglasza tego "dodatkowego czegos :o " w menadzerze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki od ATI? Moze faktycznie - dzialalo z 9.6... I trackery to wsztystkie przetestowane :( Masz na mysli zgodnosc podczas instalacji, czy juz potem, zeby uruchomic aplikacje? Dziwi mnie,z e Karta nie zglasza tego "dodatkowego czegos :o " w menadzerze...

No najlepiej zgodność tut i tu próbować. Tak o wersje sterowników mi chodziło. Na 9.5 mi działa na pewno.

Ja tez w tej chwili nie mam tego. Jestem świeżo po instalacji systemu i wogóle iTrackera nie próbowałem jeszcze. Wydaje mi się że to sie pojawia przy instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wyprobowalem wszelkich mozliwych opcji. Nic z tego. To jakas kpina jest. Wyslalem 2 tygodnie temu maila do supportu i nadal nie dostalem odpowiedzi.

Kpina? Oesa jeszcze jako takiego w sklepach nie ma , to raz. Dwa - te dodatkowe programiki to szajs majacy uatrakcyjnic produkt w chwili zakupu/premiery , a pozniej i tak ma sie je w 4 literach... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kpina? Oesa jeszcze jako takiego w sklepach nie ma , to raz. Dwa - te dodatkowe programiki to szajs majacy uatrakcyjnic produkt w chwili zakupu/premiery , a pozniej i tak ma sie je w 4 literach... :lol2:

1. OES jest juz o dawna w wersji developerskiej. Myslisz, ze programisci biora sie za pisanie pod dany system w dniu sklepowej premiery???

2. Tu sie mylisz, przynajmniej w przypadku serii MATRIX. Bylo juz o tym wiele razy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

1. OES jest juz o dawna w wersji developerskiej. Myslisz, ze programisci biora sie za pisanie pod dany system w dniu sklepowej premiery???

I co z tego? Wersja developerska nie oznacza tego , ze MS od razu rozdaje bet/dev/kity kazdemu prodcentowi by sobie stery pisali. Popatrz na producentow oprogramowania typu firewalle. Jesli mnie pamiec nie myli to Online Armour bedzie dopiero przy PREMIERZE 7. Popatrz na Symanteca i Ghosta - nowa wersja bedzie oficjalnie przy PREMIERZE oesa , a do dzis nawet BETY do pobrania nie ma. ADAPTEC rowniez zapowiedzial , ze stery pod RAID wyda w momencie premiery nowego OESA , a nie wczesniej. Jedynie producenci grafik ruszyli tylki i wydali "stery" pod 7 choc to zadna laska bo i tak stery z Visty chodza bez problemow wiec mogliby w ogole tego nie robic. Developerem oesa nie jest ASUS.

2. Tu sie mylisz, przynajmniej w przypadku serii MATRIX. Bylo juz o tym wiele razy...

Twoje zale sa doskonalym przykladem tego , ze sie myle , a soft do takich sprzetow jest gleboko rozwijany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Sęk w tym że nie jest to jakis programik a nierozłączny element kart graficznych całej serii Matrix.

I wlasnie na tym polega ironia losu. To jest pewien bonus sterujacy ta karta. Cos co ja wyroznia , jednoczesnie bedac po prostu dodatkowym programikiem. Jesli zleja rozwijanie tego oprogramowania tak rozumiem , ze ma sie w tym momencie karte , ktora zostaje okrojona z paru funkcji i na to nic nie poradzicie. Iie ja musialem czekac na nowego EASY TUNE od Gigabyte...wydali wreszcie z nowa seria plyt glownych. To jest po prostu na zasadzie "wypychania" pudelka i oklejeniu go reklama i tyle. Tak ja to widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rafa, probowales krecic Matrixa poprzez ATT?

 

@Firekage, cos w tym jest. W sprzedazy jest matrix NV285 z itrackerem w wersji 2. Tylko jakos dziwnie na stronie nie ma zadnych sterownikow do tej karty...

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie po zmianie plyty -nie jestem stanie uruchomiz zadnej z wersji itrackera. Na windows 7 ozcywiscie. W menadzerze urzadzen nie wiedac tego "dodatkowego czegos" :D :D , co zawsze sie pojawia przy Matrixach. Nie pamietam, co to bylo, ale jest "to" odpowiedzialne za stertownie i kontrole napiec.

 

Mimo SSD decyduje sie na powrot do Visty. NO chyba, ze znacie jakiegos Tweaka, jak uruchomic poprawnie Matrixa pod Win 7? Przy pierwszej instalacji to chyba byl przypadek. Choc I tracker i tak nie dzialal, jak nalezy.

Mi na XP wywalał jakiś bład.. Zainstaluj freemworki (od 2.0 do 3,5), u mnie pomogło (tak jak mówię - xp).

 

P.S

Do kogoś wyżej: Nie ma co się sprzeczać, ta karta (i wszystkie Matrixy) bez Itrackera jest co najmniej słabe.

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kartę PowerColor Radeon HD4850 PCS 512MB. W esc w tej samej cenie jest również dostępna bez tego PCS. Jak paczka przyjdzie to jak odróżnię czy jest to ta z czy bez tego PCS ? Jaka jest różnica pomiędzy nimi ? Jest na opakowaniu to jakoś wyszczególnione ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety nie mam dźwięku poprzez DVI-HDMI (komputer- TV LCD), gdyż nie mam specjalnego adaptera (oczywiście instalowałem ATI HDMI Audio Driver i kombinowałem ze sterownikami). Jak mógłbym inaczej zrobić, aby mieć dźwięk? Poprzez kartę dźwiękową? I jakim kablem podłączyć do TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rafa, probowales krecic Matrixa poprzez ATT?

Nie, tylko RT.

Ale tu się wszystko rozbija o sterowanie napięciami + pełny monitoring + łatwo robione profile. Raczej nic nie zastąpi iTrackera.

Skoro już wyszła 2.0 to Asus (jak napisał Firekage) najwyraźniej olewa temat starszych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kartę PowerColor Radeon HD4850 PCS 512MB. W esc w tej samej cenie jest również dostępna bez tego PCS. Jak paczka przyjdzie to jak odróżnię czy jest to ta z czy bez tego PCS ? Jaka jest różnica pomiędzy nimi ? Jest na opakowaniu to jakoś wyszczególnione ?

Jest wyszczególnione na opakowaniu. To karta niereferencyjna na innym pcb z innym chłodzeniem. Edytowane przez Xarlith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Esc.pl Karte Sapphire Radeon HD4850 1024 MB Vapor-X. Niestety po włożeniu do kompa pokazał mi się taki obrazek. Karta walnięta czy szukać innych przyczyn ?

Oczywiście po włożeniu z powrotem X1950 problem znikł

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Kupiłem w Esc.pl Karte Sapphire Radeon HD4850 1024 MB Vapor-X. Niestety po włożeniu do kompa pokazał mi się taki obrazek. Karta walnięta czy szukać innych przyczyn ?

Oczywiście po włożeniu z powrotem X1950 problem znikł

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

mam taki sam obrazek na spalonym 7600gt w serwisie powiedzieli ze karta do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...